Bir anda çıkan hastalık ve ailem

elfshnn8

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2017
236
110
Herkese merhaba eski konuları bir kenara bırakarak yeni bir durumdan bahsetmek tamamen fikirlerinizi almak istiyorum eşimle aile apartmanında oturuyoruz bunda hiç sıkıntımız yok benim ailem de on dk mesafemizde ,annesi biraz bakıma muhtaç daha doğrusu yeni hastalıkları çıktı fzk tedavi alması gerekiyormuş bir anda baş gösterdi ve bir ay yada belki duruma göre birkaç ay hastanede yatılı kalacak eşimde hep yanında yatılı kalıyor
Problemimiz şurada benim babam herşeye karışan yanlışa çeken biri anlaşmak tartışmak konuşmak onla çok zor eşimle de sık görüşmez anlaşamıyorlar pek babamında kayınvalidem hastanede yatarken bir ayıbı oldu çekti gitti arada kaldım biraz sorunlar yaşadık , şimdi kv hastanede kalırken benim sürekli gitmemi yanında kalmamı istemiyor ailem, zannediyolarki ben ona sanki hizmetçilik bakıcılık yapıyorum yapacağım, kendi fikirlerim yokmuş gibi düşünüyorlar eşimde ailemin böyle yapmasından bıktığı için artık tartışmalar çıkıyor hep dış etkenler yüzünden tartışıyoruz yani, çok daraldım arada kaldım bunları nasıl aşarız ne yapacağız bilmiyorum bir yandan bakıcı kadın tutmaya çalışıyoruz yardımcı olması için, gündüzleri birkaö saat ben hastaneye gideceğim eşim zaten her akşam iş çıkışı gelip kv yanında kalacak onda problem yok ama bu sefer ailem yine diyecekki sen her günmü gidiyorsun niye gidiyorsun kendini düşün hastanelerde yapamazsın, off bugünler geride kalsa geçse keşke, kadın zaten hastalıkla uğraşıyor eşimde üzülüyor bide üstüne bu ailemin böyle yapısını çekiyoruz gerçekten üzgünüm bunların benzerini yaşayıp tavsiyesi olanınız varmıdır

aileniz neden bu kadar karısıyor ki, siz razı olduktan sonra yaptıkları hersey sizin mutluluğunuza engel olmak için. babanın aileye karsı ayıbı oldugunu da bahsetmişssin zaten . açık açık konus sizin yuuznden huzursuz olmak istemiyorum de

Aileniz niye böyle tepki veriyor dediğiniz kadar anlayışsız larmi acaba ......yoksa geçmişte kayınvalide yada eş ailesinde yasayip onlara yansıttığıniz bir sorunmu var .....Bu kadar ailenizide ötelemeyin insan sonra çok arıyor ..... bilemedim yorum

Hastane neden aylarca yatili kalacak hastaya ucretli bakici saglamiyor da insanlar kendi arayip buluyor, ben buna takildim. 🙄 Hic o kadar uzun yatili hasta kalan tanidigim da yok tum hastaneler mi boyle ya çok garip. Hemsire vs mutlaka olmali insanlar işi gucu birakip aylarca hasta yaninda yatip kalkmamali.

Ailenizi de her şeye karistirmayin, küsen küssün birakin bunun başka caresi yok.

Hayır malesef ailem özellikle babam aşırı düşkün olduğu için karakteri de böyle malesef herşeye karışıp güya sağlığımı beni düşünüyor ama bana zarar veriyor defalarca söyledik bunu, herşeyi söylememeye çalışıyorum ama araşırken nerdesin nasılsın kızım ben seni götürüp getireyimmi kızım taksilere sakın binme kızım derken herşeyi öğrenmiş oluyorlar sonra bi olay olunca arıyor ağlamaklı olarak babam (buarafa gerçekten pamuk kalplidir ama işte) ben çok üzülüyorum gel bizde kal diyor yalnız kalma diyor eşimde açıkçasıailemin evinde kalmamı son olaylardan dolayı istemiyor haklı olarsk diyorki bundan sonra ailenle ne yaşarsan bana yansıtma diyor eşimle bile uğraşmak nazını çekmek istemiyorum o haldeyim

Sinir sıkışması fıtık kas güçdzlğü gbi sebeplerle sürekli emg cartcurt egzersiz yapılacakmış ne kadar kalacağı belli değil

Kvalidem küçük operasyon geçirdi. O hastanedeyken yanına gidecektşm. Babamın hoşuna gitmedi. Hastanede hastalık kaparım diye endişe etti. Kronik hastalığım var. Söylemek zorunda kaldım, İzin alacağım için oğlumun okuldan alınması gerekiyordu.. Neyse ben babamın durumu eşime söylemedim. Üzülür. Vakti zamanında babamın hastalığı için başında il dışına gittik kaç kez... Gayet net bir şekilde gitmem gerek, dert etme maske takarım dedim ve gittim.

Eşinizw belli etmeden yapmanız gerekeni yapın. Ailen Bileceklerse "gitmem gerek" der gidersiniz. Çok açıklamayın, savunmaya geçmeyin, net olun

Ben anlayamıyorum bir de işte babama pamuk kalpli aşırı düşkün yazmisiniz vallahi bugün insanliga sınırlar diye bir kitap var dağıtmak istiyorum.
Siz sinir cizmiyorsunuz babanız aradı kızım nerdesin isim var baba kapatıyorum ertesi gjn bir daha nerdesin marketteyim kapatıyorum siz bu kapıyı kapatmadigjniz sürece herkes rahatça içeri girer sonra.sikayet eder durursunuz o yüzden harekete geçin yetişkin bir insansınız bir aileniz hayatınız var siz sinirinizi çizin ki aileniz dahi olsa ordan giremeyeceğini anlayıp saygı duysun.

Eskiden ne yaşadınız? Aileniz niye böyle yapıyor merak ettim? Eski konularınıza da bakamadım sayfanız kapalı.

Bence fazla pasifsiniz aileniz de manipülatör
Size "çok iyiyiz aman bizi kırma kalbimiz kırılır biz çok kırılganız seni seviyoruz" ayağına istediklerini dikte etmeye çalışıyorlar belli ki. Sınırlarınızı çizip ben kendim böyle istiyorum diyeceksiniz böyle olması gerekiyor diyeceksiniz net şekilde

Taksiye binme ben götürürüm biraz fazla kontrolcü ya koca kadınsınız, buradan çıkamazsanız her şeyde bak üzülürüz seni düşünüyoruz ayağına istediklerini yaptırırlar.

Hayır malesef ailem özellikle babam aşırı düşkün olduğu için karakteri de böyle malesef herşeye karışıp güya sağlığımı beni düşünüyor ama bana zarar veriyor defalarca söyledik bunu, herşeyi söylememeye çalışıyorum ama araşırken nerdesin nasılsın kızım ben seni götürüp getireyimmi kızım taksilere sakın binme kızım derken herşeyi öğrenmiş oluyorlar sonra bi olay olunca arıyor ağlamaklı olarak babam (buarafa gerçekten pamuk kalplidir ama işte) ben çok üzülüyorum gel bizde kal diyor yalnız kalma diyor eşimde açıkçasıailemin evinde kalmamı son olaylardan dolayı istemiyor haklı olarsk diyorki bundan sonra ailenle ne yaşarsan bana yansıtma diyor eşimle bile uğraşmak nazını çekmek istemiyorum o haldeyim
Kızına bu kadar aşırı düşkün olan evlendirmesin bak çok net. Tam tersi konu olsa eş ailesine denmeyen kalmazdı. Bu ne böyle? Yok taksilere binme yok gitme ben gelip götüreyim. Size de kötülük ediyorlar bence böyle yapipta. Kk konularında gördüğüm aklı başında kocalardan biri eşiniz. Bana yansıtma demekle yetinmis sadece efendi adammış. Çok net tartışma kavga sebebi bence. Ben ailemin sağlık sorunlarıyla ugrasıcam eş ailesi eşime sen gitme yapma etme diyecek. Var mı böyle dünya?

İşte bendede kronik hastalık var ama iyiyim şükür, annemler sanıyor ki gitme ne gerek var sen oralarda yapamazsın sanki bakıcılık hizmetçilik yapıyorum her şeye evet diyen biriyim sanıyorlar,

Eşim zaten babama biraz sert yaptı hatta onlada tartıştım babamızdır ne olursa olsun saygısızlık yapma dedim onda da ani sinir var bendede, sorun şuki bizim şahsi olarak eşimle hiç problemimiz yok hep dış etkenler yüzünden kavga ediyoruz yok onun annesi bize sık gelmiş yok benim babam çok karışmış şunu demiş bunu demiş o kadar bıktıkki bide hastanede olunca ortam iyice çekilmez hal aldı

Malesef babamın huyu hep bu ben alıştım küçüklükten beri ama eşim tabiki alışamadı çekmek zorunda değilim diyor, bunkadar karışmasınlar her şeye diyor evet haklı ama bişeylere kibarca yanıt ver diyorum o da onu yapamıyor , annesi hastanede olunca ekstra üzüntü içinde tabiki, annemle babam kafalarında kurdukça kuruyor işte damat başta böyle değildi çok değişti, kızımızı dolduruyor kötü davranıyor ya da ağlatıyor(bikaç tartıştığımız günler hep annemlerle buluştuğumuz günlere denk geldi suratlarımız asıktı) kv ye bakıcılık mı edecen her dediklerini kabul eden bi kızımız var kafasındalar malesef, babam askeri emekli olmasında yani meslekten kaynaklı böyle huyları olmasında malesef sebep var

Herkese merhaba eski konuları bir kenara bırakarak yeni bir durumdan bahsetmek tamamen fikirlerinizi almak istiyorum eşimle aile apartmanında oturuyoruz bunda hiç sıkıntımız yok benim ailem de on dk mesafemizde ,annesi biraz bakıma muhtaç daha doğrusu yeni hastalıkları çıktı fzk tedavi alması gerekiyormuş bir anda baş gösterdi ve bir ay yada belki duruma göre birkaç ay hastanede yatılı kalacak eşimde hep yanında yatılı kalıyor
Problemimiz şurada benim babam herşeye karışan yanlışa çeken biri anlaşmak tartışmak konuşmak onla çok zor eşimle de sık görüşmez anlaşamıyorlar pek babamında kayınvalidem hastanede yatarken bir ayıbı oldu çekti gitti arada kaldım biraz sorunlar yaşadık , şimdi kv hastanede kalırken benim sürekli gitmemi yanında kalmamı istemiyor ailem, zannediyolarki ben ona sanki hizmetçilik bakıcılık yapıyorum yapacağım, kendi fikirlerim yokmuş gibi düşünüyorlar eşimde ailemin böyle yapmasından bıktığı için artık tartışmalar çıkıyor hep dış etkenler yüzünden tartışıyoruz yani, çok daraldım arada kaldım bunları nasıl aşarız ne yapacağız bilmiyorum bir yandan bakıcı kadın tutmaya çalışıyoruz yardımcı olması için, gündüzleri birkaö saat ben hastaneye gideceğim eşim zaten her akşam iş çıkışı gelip kv yanında kalacak onda problem yok ama bu sefer ailem yine diyecekki sen her günmü gidiyorsun niye gidiyorsun kendini düşün hastanelerde yapamazsın, off bugünler geride kalsa geçse keşke, kadın zaten hastalıkla uğraşıyor eşimde üzülüyor bide üstüne bu ailemin böyle yapısını çekiyoruz gerçekten üzgünüm bunların benzerini yaşayıp tavsiyesi olanınız varmıdır
Merhaba eski topraklar kolay insanlar değiller malesef kendi ailemden biliyorum :) bizimde ailede hastalık çıktı babam ve annem aman kızım sen kendini üzme herkesin başına gelebilir sen yıpratma kendini felan diyorlar onların başında hiç büyük de kalmadığı için pek empatı yapamıyorlar da , fakat ben annem babamı sevdiğim gibi eşimin ailesini de seviyorum beni zamanında çok üzdüler çok tartışma yaşandı ama şuan eve bir hastalık haberi bir bomba düştü üzülmemek mümkün değil.. hele bide evde eşiniz üzgünse ona sürekli moral vermek zorundaysanız daha zor oluyor .. sen sana yakışanı yap derim insana en yakışan şey merhamet ve vicdandır. Yaptığın tüm iyilikler senin karşına çıkar sana döner.. annene babama güzel dille izah etmen gerekiyor onlar da hala hayatta onların. Da başına Allah korusun bişey gelse onlarında mutlaka başında duracaksındır hayırlı evlat bunu gerektirir.. herşeyi geçtim baban tam olarak nasıl bir şeyde bulundu acaba bilsek daha mantıklı yorumlayabiliriz aslında dünürler arasında biraz sıkıntı olunca o devam ediyor maalesef

X