Mutfak Püf Noktaları Baharatlardan olmazsa olmazın hangisi

Köridense garam masalaciyim.
Kimyon, sumak ve hardal severim.
Ama mercankosk, safran, beyaz biber, aspir, tarhun her seyi kullanirim, ne yemek yaptigima bagli :))
Mesela patates puresinde muskat ve beyaz biber ❤
Taze bahar da cok kullanirim, siniklav ve feslegen 🙏💙
Bilmediğim baharatlar var görmek hoşuma gitti doğru meraklandım teşekkür ederim

Ben klasik baharatların yanında muskatı seviyorum. Başemal sosa, yeşil yapraklı sebzelerle yapılan yemeklere çok yakıştırıyorum. Ispanağa, pazıya...😍 Özellikle börek içine de 👍
Ayrıca hoşaf yaparken içine defne, tane kimyon,tane rezene, tane anason, tane karabiber, çubuk tarçın, zencefil, kuşburnu vs koyarım.
Lavantayla çay vs yaparım.
Geçen makarna yaparken taze zencefil rendeledim içine. Çok değil. O da hoş bir aroma kattı. Baskın tad olduğundan çok da rendelemedim.

Ben klasik baharatların yanında muskatı seviyorum. Başemal sosa, yeşil yapraklı sebzelerle yapılan yemeklere çok yakıştırıyorum. Ispanağa, pazıya...😍 Özellikle börek içine de 👍
Ayrıca hoşaf yaparken içine defne, tane kimyon,tane rezene, tane anason, tane karabiber, çubuk tarçın, zencefil, kuşburnu vs koyarım.
Lavantayla çay vs yaparım.
Geçen makarna yaparken taze zencefil rendeledim içine. Çok değil. O da hoş bir aroma kattı. Baskın tad olduğundan çok da rendelemedim.
Harikasınız enfes lezzetler 🥰

Neredeyse her şeye atıyorum yoğurda bile, toz kırmızı biber. Paprika biberin tozu, her yemeğe bir çay kaşığı atarım.
Kuru fasulyeye kimyon ve karabiber çok yakışıyor. Bir de yemeğe et giriyorsa kekik illa ki kullanırım.

X