Bakici mi kres mi

2.5 yaşındayken oğlumu kreşe başlattım. alerjiden, hastalıktan başımız döndü. şimdiki aklım olsa 5 yaşından önce vermezdim kreşe. o zamana kadar hsonu oyun grupları vs ile gelişimine destek olurdum. bakıcı diyorum

Eskiden olsa kesinlikle kreş derdim ama bu sene hastalıklardan hastanelerden illallah ettim. Kesinlikle bakıcı diyorum. Yaşı da küçük daha

Öğretmenim. Oğlumun bakıcısı var 3 yaşına dek kreş düşünmüyorum. Bakıcıya günlük yapacağı etkinliklerini, sınırlarını öğrettim eve de kamera koydum. Telefondan izliyorum. Haftanın Müsait olduğum gününde kendi yaşıtı bebeklerle oyun grubuna götürüyorum. Kreşten daha mutlu olduğunu düşünüyorum

Benim de 20 aylık bir bebeğim var. Annem bakmasa kesinlikle kreşe gönderirdim. Ne yaptığını bilirsiniz akranlarıyla sosyalleşir. Biz de yavaştan oyun grupları araştırmasına başlayacağız. Yalnız kreşe başladıklarında çok hasta oluyorlarmış bu konuda tedbirlerinizi alın.

Güvenilir bir bakici olursa bakıcı ama benim okuldan arkadaşım bakicida çok sorun yasadi en son kreşe verdi
Kimi birden bıraktı bakıcılığı kimi evime getir dedi kimi tam anlasmisken vazgecti

Normalde bakici olayina cok karsiyim, ananne babanneye bile karsiyim. Cocugumu benden baska birisi bire bir baksın büyutsun istemem. Çünkü rol model alma durumu var ve kuşak farki sebebi de var. Huyuysa suyuyla kendim gibi kendi istedigim gibi yetistirmek isterim ben sahsen. Kresteki ogretmenler pedahojik egitimli oldugu ve orda bire bir iletisim olmadigi icin daha olumlu bence bu açıdan. Ama cocugunuz biraz kucuk kres icin galiba. Ama sure de cok kısıtlı, bu kadar kisa sürede guvenilir bir bakici bulup alisma ve gozlemleme sureci gecirme sansiniz pek yok gibi. O yuzden kres daha mantiklj duruyor

Konusabilseydi bakıcı.
Kreş en iyisi. Sosyalleşmek. Enerji atmak için
Bakıcı gel biraz aktivite mi yapalım dicek.hiç güvenilir değil

Geçen hafta okusam kreş tabii ki bakıcı ne verir çocuğa derdim. Ama bu sene salgın var ve ben böyle hastalık görmedim
5 yaşında oğlum 3 gündür 40 derece ateşle yatıyor asla düşüremedik özel hastaneler dahil tıklım tıkış dolu aciller
Bahara kadar bakıcı bulmaya bakın

Benim çocuğum iki yaşını doldurdu kasimda.
Ben bakıcı ile büyütüyorum.
Kreş salgın vs var o yüzden 3 yaştan önce düşünmedim hatta seneye bile bakıcı dusunebilirim.
Benim bakıcı 55 yaşında.
Çocuğum onu çok seviyor.
Bire bir ilgileniyor.
Tam anane babanne konumunda.
Oyun arkadaşı gibi.
Sabah ben işe giderken oğlum koşa koşa gidiyor yanına.
Ve aşırı oyun oynuyorlar.
Apartmandaki kadınlar bile söylüyor.
Senin bakıcı çok ii hep şarkı söylüyor oyun oynuyor.
Hiç sesini yukseltmiyor diyorlar.
Zaten oglum o gidince peşinden ağlıyor.
Kresi sosyallik açısından 3 yaş ve ötesine oneriyorum.
Bir de çocuğun gelişimine bağlı.
Şuan sosyallik açısından da apartmandaki bazı komşuların çocuklarını eve çağırmayı düşünüyorum.
Bir tane var görüştüğüm zaten.
Seneye durumuna göre karar vereceğim.

Iyi günler..20 aylık bebek için kreş mi bakıcı mi daha iyidir. Öğretmenim. Kvalidem gelmişti bakmaya ocakta gidecek 2. Dönem için ne yapacağıma karar veremiyorum. Eşimin arkadaşinin cocugunun gittiği bir kreşe baktık..Iyi güzel ama sanki kreş için küçük. Sınıf 9 kişi olacak 2 öğretmeni ve yardımcılar varmış.
Sık hastalanıyor diye duydum o yüzden kreş nasıl olur bilmiyorum..eşim kreşe verelim bakiciıdan daha iyi diyir..ne yaptığını biliriz başka çocuklarla birlikte oynar etkinlik yaoar bakici çok mu iyi bakacak sanki diyor.
Etrafımda tanıdığım yok..komşum vardı vazgeçti. Bakıcı olarak bulacağım kişi tanimadigim biri olacak sosyal medyadan vs duyuru yapıp bulabilirim Bakıcı.hangisi daha iyi karar veremiyorum. Kvalidem bir dönem daah dursaydı eylülde verecektik kreşe.
Ben de bir anneyim sadece güven sorunu yüzünden kreşi tercih ederdim bir de bir çok bakıcı açıyor TV gün geçiriyor. Konu ne olursa olsun eğer bir kişinin inisiyatifine kaliyorsa orada kişinin kişiliğine göre değerlendirme yapılır. Yani eğer çok sağlam para verip kaliteli bir bakıcı tutup ( çocuğa sürekli yeni değerler katacak bir bakıcı) baktirabilecekseniz, bakiciyi seçin. Yoksa şu susunun çocuğuna da bakmış çok memnunmus falan öyle olmaz. Yemeğini yapar , temizliğini yapar ama çocuk TV izler bos5 gün geçirir. Kreşe verin öğretmenler bir şey ogretmese bile akran öğrenmesi olur.

Iyi günler..20 aylık bebek için kreş mi bakıcı mi daha iyidir. Öğretmenim. Kvalidem gelmişti bakmaya ocakta gidecek 2. Dönem için ne yapacağıma karar veremiyorum. Eşimin arkadaşinin cocugunun gittiği bir kreşe baktık..Iyi güzel ama sanki kreş için küçük. Sınıf 9 kişi olacak 2 öğretmeni ve yardımcılar varmış.
Sık hastalanıyor diye duydum o yüzden kreş nasıl olur bilmiyorum..eşim kreşe verelim bakiciıdan daha iyi diyir..ne yaptığını biliriz başka çocuklarla birlikte oynar etkinlik yaoar bakici çok mu iyi bakacak sanki diyor.
Etrafımda tanıdığım yok..komşum vardı vazgeçti. Bakıcı olarak bulacağım kişi tanimadigim biri olacak sosyal medyadan vs duyuru yapıp bulabilirim Bakıcı.hangisi daha iyi karar veremiyorum. Kvalidem bir dönem daah dursaydı eylülde verecektik kreşe.
Kreş için çok küçük diye düşünüyorum,benim de kızım 21 aylık,onu kreş ortamında düşünemiyorum şu an😅 sosyal medyadan değil de umarım tanıdık biri vasıtası ile bakacak birini bulursunuz

Bakıcı iyi olur bu yas için. Biraz daha buyüsün krese verirsiniz. Bakicı universiteli bi kiz falan da olabilir anlarsa eğer bebek bakimından. Iyi bir bakıcı bulursunuz umarım

İlk sene sık hastalaniyorlar.Eger yedekde biri yoksa bakacak krese vermeyin.Verim alamazsiniz.1 hafta gidiyorsa 1 hafta hasta maalesf ilk yil😑

Çocuk gelişimi/ okul öncesi mezunu olup bakıcılık yapan insanlar var. Eğer bütçeyi biraz arttırabilirseniz öyle birini bulmak en mantıklısı bence. Ama hem yemek hem temizlik hem çocuk bakımı dediğiniz bakicidan verim alamazsınız.

Bence gayet anlıyorlar, 2 aylık değil ki neredeyse 2 yaşına gelmiş konuşmaya falan başlamıştır. Cam fanusta büyümüş gibi tek başına okul yaşına gelen çocuklar ilkokulda arkadaşlarıyla daha fazla problem yaşıyor benim gördüğüm kadarıyla. Her çocuk başka çocuklarla birlikte oyun oynamayı bile bilmiyor, paylaşmayı bilmiyor. İletişim becerileri kuvvetleniyor bence ama herkesin kendi çocuğu kendi kararı. Hastalık konuları falan ayrı tabii ki hastalanıp kreşe gidemediği günler yine birinin bakması gerekecek.
Kesinlikle anlıyorlar. Kızım 20 aylık civarıydı başladığında su an 29 aylık ve geçen dönemden aynı sınıfta olan arkadaşlarını biliyor oyun kurulduğunda onun kurallarına uyulması gerektiğini öğrendi toplulukla hareket edebiliyor konuşması çok daha akıcı oldu. Gün içinde enerjisini atıyor, iletişim becerileri evde olabileceğinden kat be kat iyi.

Ya bence 2 yaş küçük bir yaş. Evet yürüyordur konuşuyordur ama derdini anlatabilecek kadar cümle kurabiliyor mudur? Sanmıyorum öyle olduğunu. 3 yaşından sonra kreş hem sosyalleşmesi için hem de çocuk kendisini daha rahat ifade edebileceği için daha uygun olur. Anne değilim ama bence öyle olmalı.
Benim kız 2 de gitti,gayet anlatıyordu.Corbasini yardımcı ablanın içtiğine kadar:KK49:Anne olunca göreceksiniz evde oylaması çok zor sosyalleşmesi lazım.

20 ay bence kres için çok küçük. Güvenilir bakici derim birebir ilgi zamanı tam.

X