Bakım Günlüğüm

Savsancik

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2021
390
273
25
Kendime düzen kazandırmam için böyle bir şeye ihtiyacım vardı . Ertelemekten asla başlayamayacağımı fark ettim :KK70: :KK12: o zaman başlayalım katılmak isteyen katılabilir aktif konu arıyordum artık kendim yapayım dedim :) Sabah ve gece rutini ayrı ve her gün yapılacak . Banyo günlerinde genel temizlik detaylı yapılacak ve bakımları farklı olacak .
Tarihide atalım 4.3.21
SABAH
1) Yüzümü maden suyu ve temizleme jeli ile yıkayacam .
2) Gül suyu ve elma sirkesi buz kalıplarıyla uygulama .
3) Diş fıçalama 3 dakika .
4) Detoks suyu iç sabah aç karnına .
5) El kremini sür .

GECE
1) Yüzünü yüz temizleme jeli ile yıka aynı şekilde maden suyu ile .
2) Serumunu sür .
3) Serumunu jaderoller ile iyice yedir .
4) Kaşlara arko nem krem sür ( bakalım gürleşecek mi )
5) Çay ağacı yağını seyreltip pamukla göz altı yağ bezelerinin üstüne sür .
6) Dişlerini fırçala .
7) El kremini sür
8) Ayaklarına da krem veya vazelin sürüp çorap giy 1 saat kadar bekletip çıkar .

Müsait olduğum günlere göre daha iyi şekillenir ve o günlerde saç ve yüz maskeleri yaparım . Bugünkü planım böyle yaptıkça yazacam kendimi alıştırmak istiyorum artık :)

buz.jpeg

gül suyu artı elma sirkesi buz kalıpları yaptım kabıda şirin olunca alıp alıp süresim geliyor yazın daha da ferahlatır :)
sabah rutinimi tamamladım yatmadan önce de geceyi tamamlayacağım :) çok iyi hissediyorum :)

Evveeet tüm rutinlerimi tamamladım . sabah
yüzümü maden suyu ve yüz temizleme jeli ile temizledim yüzüm yağlı sivilce karşıtı jeli kullanıyorum 6 saat cildim yağlanmıyor .sonra diş fırçalama . sonraa gül suyu ve elma sirkeli buzları yüzümde gezdirdim gözeneklere ve sivilcelere iyi gelecek mi bakalım gözlemdeyim . detoks suyu içildi ama az içiyorum bunu arttıracam cildim güzelleşsin biraz sivilcelere de bay bay diyeyim . ufak tefek çıkıyor ama kızarıklık var biraz cildimde bazen bembeyaz oluyor değişiyor . El kremimi de sürdüm böğürtlenli yoğurtlu klavyede yazı yazarken koku yayılıyor ve yumuşacık niye sürmüyormuşum yahu :)
gece
aynı şekilde jel artı maden suyu biraz yüzüm maden sulu kalsın mineralleri emsin diye beklettim sonra emince hyaluronik asitli ve c vitaminli serumumu sürdüm . detay vereyim de daha hoş olsun konum :) sonraa jaderoller ile masaj yaptır emsin iyice diye . kaşlarıma arko krem sürdüm gürleşsin bakalım . el kremi sürdüm aynı kremi ayağıma sürdüm fakat ne kadar kuruymuş farketmedim sürekli emiyordu ayrı bir krem kullanacam . çay ağacı yağını suyla seyreltmem önerilmişti öyle yapıp göz altıma çok az sürdüm yağ bezesi için biraz da sivilcelerime ve sırtımdakilere onlarla ayrı ilgilenecem . cildiye doktorum bana gül suyu alkol karışımlı bir ilaç yapmıştı yıllar önce geçmişti sırtım demek ki çok aylar süren ilacı düşünmeyim zaten dayanamamıştım . bugünlük bu kadar bakalım yarın rutinim nasıl olacak değişiklikler herkese iyi geceler :)

Sevgili günlük bugün banyo yaptım bide yüzümü gül suyuyla tonikledim . Nedense sivilcelerim arttı anlamadım neden olduğunu ne yedim diye düşünüyorum bakımlarımı daha önceden de yapıyordum onlarda sorun yok bugünün stresi olabilir diyelim aktardan bir şeyler almam lazım .
Hindistan cevizi yağı , saç köpüğü bakalım

Yarın bakım günüm her gün zor oluyormuş ama oturtmam lazım yeni yüz temizleme Jeli ve duş jeli aldım kullanmak için sabırsızlanıyorum .

Diş fırçalama alışkanlığı kazandım 🥰🥰
Temizleme Jelimi de ihmal etmiyorum bu arada neutrogena sivlice karşıtını kullanıyordum cidden bende işi yarıyor sonra bitmek üzere diye misket limonlu aloeveralı vee pembe greyfurt aldım . Turuncu olan masaj yapınca birazcık da olsa beyazlaşıyor köpürüyor ama yeşil sıfır köpürme aloevera jelinden olabilir . O da ferahtı 6 saat yağsız kalıyor yüzüm sabah akşam yapıyorum velhasıl günlük bakım olarak vazgeçemediklerim neutrogena yüz temizleme Jeli ile yıkamak ( maden suyu ile değil artık ) diş fırçalamak . Arada bir gül suyu ile tonik . Kremlenme de kolay ama ne zaman ortaya katsam annem bitiriyor 🙄😅 ortada görmeyince de sürmeyi unutuyorum . Her gün yapacaklarım bunlar oo bide c vitaminli hylorunik asitli serumumu sürecem dermaroller yaptığım için daha çabuk iyileşsin istiyorum . Alacaklarımı daha alamadım o yüzden bir değişiklik yok fakaat detaylı bakım için gün seçmeliyim 2 gün siyah nokta temizleme vakum aleti almıştım kendisini çok seviyorum o haftada 2 kere kullanılıyor pazartesi ve perşembe yapıyordum yine düzenli yapmalıyım . Gözeneklerim küçüldü gül suyu sayesinde . Diğer günlerde Burun bandı yapıştırabilirim . Planlarım arasında göze çarpan hindistan cevizi yağı ve karınca yumurtası yağı var . İlki saç ve cilt bakımında diğeri de tüy azaltmak için özel bölgeye sürülmüyor sanırım en azından diğer yerleri azaltayım tam bitiyor mu bilmiyorum azala azala bitir herhalde .

Bugün epilasyon aldım ve karınca yumurtası yağı deneyeceğim . Yarına kaldı maskeler

Harika maskeler yaptım hala maskeliyim🥰 Şöyle kii saç için hindistan cevizi yağı zeytinyağı aloevera ve bir tane yumurta sarısı aldığım tek koku miss gibi hindistan cevizi 🥰 yumurtalı maskeler iyice yıkayınca kokusu geçiyor ama nasıl desem çok koklayınca koku alıyordum çok çok az ama o maskelerde fazlaca kullanmıştım . Bunda ağırlık yok .Ayrıca araştırmalarımda keratin bakımı için evde yumurta , pirinç gibi ürünler öneriliyor . 🥰 Seviyorum şimdi onları yaptım streçle sandım streç kayınca poşetledim . Şu sevimli bonelerden almak istiyorum beni biraz daha heveslendirsin bakım yapmaya 😅🥰 bide karma cildim yağlı yüzler için yoğurt ve limon maskesi yaptım yumuşacık oldum hafif nemli gibi ama yağlı his yok sevdim bu işi 🥰 Vee yukarıdaki kullandığım neutrogena yüz temizleme Jellerinden sivilce karşıtı bana iyi geliyordu dedim diğerlerini de alayım yeşil ve pembe olanlarını aldım şimdilik yeşili kullanıyorum ama bana turuncu kadar iyi gelen yok . Yine iyi tabi ama diğeri kadar yağlanma süresi uzun değildi . Pembeyi denemedim daha yengemin ve abimin yüzünü acıtmış anlamadım deneyip görecem düzenli gittiğim için yeşil bitince olur o da baya gidiyordu 6 7 ay çok az alıyorum sabah akşam çok düzenli kullanmayınca da olabilir neyse tatlımlar 🥰 Konuyu takip edenler ve yapmak isteyenler davetiye icabet edebilirsiniz 🥰 birlikte daha düzenli olur 😊

X