Bakimli bayanlar yardim

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
2.980
7.835
Merhaba hanimlar sizlerle hem dertlesmeyi istedigim hem fikir yani daha dogrusu motivasyon almak istedigim bir konu var. Soyleki dogum yaptigimdan beri, yani neredeyse iki sene devam eden bir durum bu, hem kendimi bakim konusunda hem evimi temizlik ve duzen konusunda fena salmis durumdayim. Oncelikle kendimden baslayayim 31 yasindayim dogum yapmadan once yasimdan en az 7 sene kucuk gosterirdim. Evin icinde her daim bakimli ve fittim salas takilmayi sevsemde ozenli giyinirdim. Cilt bakimimi sac bakimimi duzenli yapardim. Simdi ise aynaya bakmaya korkuyorum yuzumde surekli bir yorgunluk ifadesi var evin icinde acayip bakimsiz dolaniyorum. Gectigimiz aylar icerisinde giyim kusam olsun ic camasiri gecelik olsun bakim ve makyaj malzemeleri olsun bir suru para harcadim kendime biraz bakim yapayim yine eski ozguvenimi kazanayim diye ama bunlardan hic birini kullanmaya enerjim yok oylece bekliyorlar dolapta. Bir suru etiketi uzerinde olan ic camasiri gecelik var dolapta gece olunca resmen atlet ve kulotla daliyorum yataga. Sacim uzadi gitti bir model vermem lazim kuafore gitmeye useniyorum. Etrafimdaki insanlara baktigimda goruyorumki herkes kendine oyle ozen gosteriyorki. Evleri tertemiz duzenli tertipli. Ben neden boyle olamiyorum ya :KK43: Kendimi 70 yasinda hissediyorum adeta. Nasil duzeltecegim kendimi bir fikir verin lutfen. Kilom fizigim sacim herseyim guzel aslinda etrafimdaki herkes iltifat eder ama ben o hissi dogum yaptigimdan beri yakalayamiyorum o ozguveni o enerjiyi kendimde bulamiyorum. Evim deseniz ayni durumda sifir evde yasiyorum esyalarimin hepsi yeni ama bir duzen bir tertip yok sanki. Odum kopuyor catkapi misafir gelecek diye. Ama evi derleyip toplayacak duzene sokacak enerjiyi bulamiyorum kendime. Simdi size sorum cocuklu ev hanimlari hem bakimli olup hem evinizi derli toplu tutup enerjik olmayi nasil basariyorsunuz. Varmi tuyolariniz.

Evim dağınıksa içimden hiçbişey yapmak gelmiyor benimde.. Düzenli gelen evi derleyip toplayan günlük yemek yapan biri var o açıdan rahatım ama yinede akşam illaki dağılıyor ev.. Saçıma düzenli keratin bakım yaptırıyorum saç yapmaya vaktim olmadığında yıkayıp çıksam bile saçlarım bakımlı görünüyor. Kaşlarım zaten çok seyrek ve açık renk diye devamlı kalıcı makyajlı,birde bu aralar ipek kirpik olayına sardım. Sabah işe giderken duş alıp hazırlanmam max 50 dk sürüyor,işe gidiyorum diye makyajla falan uğraşıyorum. Akşam eve gelip duş alıp hazırım demem 15 dk falan,çünkü saç kaş ve kirpik tüm olayı kurtarıyor. Birkere zaman harcayıp seni bikaç ay rahat ettirecek bakım olaylarına yönelmeni tavsiye ederim. Ayda bir manikür ve pediküre gidiyorum o arada kalıcı oje yaptırıyorum bütün aya yakın bir süre rahatım gibi. Kıl tüy olayını yıllar önce lazerle çözmüştüm. Bunlar beni inanılmaz rahatlattı bakım anlamında.

Hergün tüm odaları gezip kendime eziyet etmiyorum.
Hergün 1 odanın düzeni ve temizliğine bakıyorum.

Sabah uyanır uyanmaz düzenli enerjimi yerine getirecek,iyi hissedeceğim şekilde giyiniyorum.

5-10 dakika içersinde ufak çaplı makyaj (rimel felan)
Saçıma şekil verir güne başlarım.

Bazen ev düzensiz,kirli deyip tüm eve dalmak yanlış.
Acele ediyoruz ve sonuç aynı.

Yavaş yavaş hergün 1 odayı yapmak hem yeterli vakit oluyor,hemde kendimi öldürmemiş oluyorum.
Bana da zaman kalıyor çocuklarımla ilgilenmeye de.

Saçınızın rengini değiştirin,kestirin yani bişeyler yapın ki size de kendinizle uğraşmak için bahaneniz olsun.

İnsanlık hali yeri geliyor herşeyi boşveriyor insan.
Ama işte kendimize kötülükten başka bişey değil.
Böylesi daha mutsuz ediyor sonuçta.

Merhabalar. bende 3 yıl önce kızımın doğumundan sonra bir kaç ay öyleydim. çalışıyordum normalde doğum sürecinde ara verdim 2.5 yıla yakın ve ilk başlarda dikkatimi çeken bir şey olmuştu b 12 im düşüktü takviye almaya başladım ve gerçekten de çok etkisi oldu ben anne olduktan sonra daha enerji dolu bir kadın oldum. :) ilk başlarda kilom 55 falandı doğumdan sonra ama normal hayatım da 50 kilo falandım. birgün kayınvaldem bana (kızım 6 aylık falandı) biraz kendine evine eşine bak dedi hiç giyinmeyi bilmiyorsun dedi en başından beri beni beğenmediğini biliyordum onun istediği yanında gezdirebileceği yeni gelin tarzıydı ama ben kendimle mutluydum neyyse:halay:biraz kilo al dedi 55 kilo 155 boyu olan birine ( en nefret ettiğim şey insanların hatti olmadan bana fiziğime yorum yapması) ve bem daha lohusayım bir yandan eve çocuklu hayata alışmaya çalışıyorum duyduklarıma bak. bense eve döner dönmez daha da zayıflamaya karar verdim giydiğim kotlarıda kendime yakıştırmıyordum zaten. 43 kilo ya kadar düştüm beni gören kimse tanıyamıyordu o derece. kayınvalde bana bir daha yorum yapamadı :anneadayı: tabi bu olanlar lohusalık psikolojisi... sonra ise normal hayatıma döndüm evimde fazla ne varsa attım dağıttım saçlarımız kısacık kestim önce kendim makasla :) sonra modern bi tarzda yıllarca uzun saçlı biri için bir büyük adımdı aslında. kıyafet konusunda elbise giymeyi artık daha çok terih ediyorum kadın olduğumu daha çok hissettiriyor. aslında bir hobim var profesyenliğe dönünce başka bir hobi buldum evde çocuklar için aktivite kitabı yapmaya başladım dikiş makinası kullanmaya başladım :) birşeyler ürettikçe daha da enerjim isteğim arttı. doğan cüceloğlu kitapları bana çok iyi geldi birde. neyseee uzattım ama şuan kızım 2.5 yaşında ve ben çaışmaya başladım tekrar hamileyim :) :anneadayı: bir kızım daha olacak insallah ve ben bir 3 sene daha evdeyim ve eski hobim yeni işim içi eşimle çalışmalaa başladık bebek fotoğrafçılığı yapacağım bu 3 sene içerisinde 2 kızımla birlikte... yani demem o ki ruhunuzu doyurun önce sevdiğiniz yapmaktan hoşladığınız şeylere odaklanın mutlu olun b 12 yi de unutmayın kanlarınıza baktırın. sevgiler :KK200:

2 yaşında cocuk + 16 haftalık gebelik doğal olarak hormonların bu durumda etkisi büyük gibi.
eve yardımcı alın.
Gebelikten oncede durum boyleydi malesef. Sık olmasada belli araliklarla eve yardimci aliyorum ama aradan iki gun gecince ev yine ayni durumda oluyor. Oglumda cok hareketli hic durmuyor aksama kadar arkasini topluyorum sonuc ayni.
Sigara kullanıyor musunuz, ben de böyleyim de sigara beni çok yoruyor enerjimi alıyor elimi kaldıracak halim olmuyor
Sigrara kullanmiyorum.
Hergün tüm odaları gezip kendime eziyet etmiyorum.
Hergün 1 odanın düzeni ve temizliğine bakıyorum.

Sabah uyanır uyanmaz düzenli enerjimi yerine getirecek,iyi hissedeceğim şekilde giyiniyorum.

5-10 dakika içersinde ufak çaplı makyaj (rimel felan)
Saçıma şekil verir güne başlarım.

Bazen ev düzensiz,kirli deyip tüm eve dalmak yanlış.
Acele ediyoruz ve sonuç aynı.

Yavaş yavaş hergün 1 odayı yapmak hem yeterli vakit oluyor,hemde kendimi öldürmemiş oluyorum.
Bana da zaman kalıyor çocuklarımla ilgilenmeye de.

Saçınızın rengini değiştirin,kestirin yani bişeyler yapın ki size de kendinizle uğraşmak için bahaneniz olsun.

İnsanlık hali yeri geliyor herşeyi boşveriyor insan.
Ama işte kendimize kötülükten başka bişey değil.
Böylesi daha mutsuz ediyor sonuçta.
Sacimi degistirmeyo dusunmuyor degilim ama cesaretim yok pek yillarca kizil kahve tonlariydi sacim belime kadar bazen diyorum kisaltip rengini mi degistirsem sonra ya yakismazsa deyip vazgeciyorum.

Merhabalar. bende 3 yıl önce kızımın doğumundan sonra bir kaç ay öyleydim. çalışıyordum normalde doğum sürecinde ara verdim 2.5 yıla yakın ve ilk başlarda dikkatimi çeken bir şey olmuştu b 12 im düşüktü takviye almaya başladım ve gerçekten de çok etkisi oldu ben anne olduktan sonra daha enerji dolu bir kadın oldum. :) ilk başlarda kilom 55 falandı doğumdan sonra ama normal hayatım da 50 kilo falandım. birgün kayınvaldem bana (kızım 6 aylık falandı) biraz kendine evine eşine bak dedi hiç giyinmeyi bilmiyorsun dedi en başından beri beni beğenmediğini biliyordum onun istediği yanında gezdirebileceği yeni gelin tarzıydı ama ben kendimle mutluydum neyyse:halay:biraz kilo al dedi 55 kilo 155 boyu olan birine ( en nefret ettiğim şey insanların hatti olmadan bana fiziğime yorum yapması) ve bem daha lohusayım bir yandan eve çocuklu hayata alışmaya çalışıyorum duyduklarıma bak. bense eve döner dönmez daha da zayıflamaya karar verdim giydiğim kotlarıda kendime yakıştırmıyordum zaten. 43 kilo ya kadar düştüm beni gören kimse tanıyamıyordu o derece. kayınvalde bana bir daha yorum yapamadı :anneadayı: tabi bu olanlar lohusalık psikolojisi... sonra ise normal hayatıma döndüm evimde fazla ne varsa attım dağıttım saçlarımız kısacık kestim önce kendim makasla :) sonra modern bi tarzda yıllarca uzun saçlı biri için bir büyük adımdı aslında. kıyafet konusunda elbise giymeyi artık daha çok terih ediyorum kadın olduğumu daha çok hissettiriyor. aslında bir hobim var profesyenliğe dönünce başka bir hobi buldum evde çocuklar için aktivite kitabı yapmaya başladım dikiş makinası kullanmaya başladım :) birşeyler ürettikçe daha da enerjim isteğim arttı. doğan cüceloğlu kitapları bana çok iyi geldi birde. neyseee uzattım ama şuan kızım 2.5 yaşında ve ben çaışmaya başladım tekrar hamileyim :) :anneadayı: bir kızım daha olacak insallah ve ben bir 3 sene daha evdeyim ve eski hobim yeni işim içi eşimle çalışmalaa başladık bebek fotoğrafçılığı yapacağım bu 3 sene içerisinde 2 kızımla birlikte... yani demem o ki ruhunuzu doyurun önce sevdiğiniz yapmaktan hoşladığınız şeylere odaklanın mutlu olun b 12 yi de unutmayın kanlarınıza baktırın. sevgiler :KK200:
Ne guzel anlattiniz oyle ya. B12 eksikliginden ve d vitamini eksikliginden supheleniyorum bende aslinda bir an once bir doktora gidip tahlil yaptirmam lazim.

Hiç haddim olmayarak bir fikir sunacağım :KK53: (Çoluk çocuğu bırakın evli bile değilim)

Her gün rutin çocukla oyun oynuyormuş gibi ev süpürme + ortalık toplama yapın. bu ev işlerinde küçük görevler alan bebeler çok eğleniyor etrafımda farkettim mesela hadi al bu bezle sil bakalım şuraları deseniz onunla oyalanır biraz

eşinize de akşam sadece 1 saat çocuğu her şeyiyle emanet edin siz o sürede bakımınızla kendinizle ilgilenseniz
genel büyük temizlik için yardımcı yada annenizi falan çağırsanız? Olur mu ki kulağa olur geliyor.
Her gün 1 saate her bakımınızı yaparsınız bence güzel de giyinirsiniz ev içi.

Merhaba, ben bu enerjisiz olma konusunu aştığımı düşünüyorum ama zaman zaman yorgun hissettigim oluyor. Pinterestde amerikali bloggerların yazılarını okuyarak biraz toparladım diyebilirim.
Düzenli ev, çocuklarla vakit geçirme vs.gibi önerilerle dolu.
Ilk başta güne yarım saat çocuklardan erken kalkmayla başlayabilirsiniz. Spor veya yin yogası ile güne başlamak gerçekten işe yariyor(evet insan cok yorgun ama bi yerden başlamak lazım).

Akşamdan evi toplayın, bulaşıklar kalmasın ortada, cocuk odası toplu olsun. Böylelikle güne rahat kafayla başlicaksiniz.

Hergün mesela saat 10a kadar bir yeri daha detayli silebilirsiniz. Yada cekmeceleri kontrol edebilirsiniz

Ben mesela haftabaşında rossman beziyle tüm kapı ve yüzeyleri silip, sonrasinda yerlerı süpürüp siliyorum.

Mutfağı ve banyoyu pazar günü temizlemiş oluyorum.
Birde hafta içi banyoyu tekrar elden geciriyorum. Akşam oluncada yine temizlik toparlama rutini başlıyor. Böyle böyle bunalmadıgımı hissettim.

Bunlarıda ajanda veya not defterinize yazarsanız, kontrol elinizdeymis gibi hissedeceksiniz.

Ikinci oglum dogdunda kollarim kalkmiyordu o derece yorgundum. Cocugun üstünü bile degiştirirken aci cekiyordum. Haftalik vitamin b ignesi yaptırmaya gittim o esnada kiloda verince yasama sevincim geri geldi diyebilirim. Umarim faydali biseyler okumussunuzdur:)

Merhaba, ben bu enerjisiz olma konusunu aştığımı düşünüyorum ama zaman zaman yorgun hissettigim oluyor. Pinterestde amerikali bloggerların yazılarını okuyarak biraz toparladım diyebilirim.
Düzenli ev, çocuklarla vakit geçirme vs.gibi önerilerle dolu.
Ilk başta güne yarım saat çocuklardan erken kalkmayla başlayabilirsiniz. Spor veya yin yogası ile güne başlamak gerçekten işe yariyor(evet insan cok yorgun ama bi yerden başlamak lazım).

Akşamdan evi toplayın, bulaşıklar kalmasın ortada, cocuk odası toplu olsun. Böylelikle güne rahat kafayla başlicaksiniz.

Hergün mesela saat 10a kadar bir yeri daha detayli silebilirsiniz. Yada cekmeceleri kontrol edebilirsiniz

Ben mesela haftabaşında rossman beziyle tüm kapı ve yüzeyleri silip, sonrasinda yerlerı süpürüp siliyorum.

Mutfağı ve banyoyu pazar günü temizlemiş oluyorum.
Birde hafta içi banyoyu tekrar elden geciriyorum. Akşam oluncada yine temizlik toparlama rutini başlıyor. Böyle böyle bunalmadıgımı hissettim.

Bunlarıda ajanda veya not defterinize yazarsanız, kontrol elinizdeymis gibi hissedeceksiniz.

Ikinci oglum dogdunda kollarim kalkmiyordu o derece yorgundum. Cocugun üstünü bile degiştirirken aci cekiyordum. Haftalik vitamin b ignesi yaptırmaya gittim o esnada kiloda verince yasama sevincim geri geldi diyebilirim. Umarim faydali biseyler okumussunuzdur:)
Cok tesekkur ederim yazdiklarinizi degerlendirecegim.

Evim dağınıksa içimden hiçbişey yapmak gelmiyor benimde.. Düzenli gelen evi derleyip toplayan günlük yemek yapan biri var o açıdan rahatım ama yinede akşam illaki dağılıyor ev.. Saçıma düzenli keratin bakım yaptırıyorum saç yapmaya vaktim olmadığında yıkayıp çıksam bile saçlarım bakımlı görünüyor. Kaşlarım zaten çok seyrek ve açık renk diye devamlı kalıcı makyajlı,birde bu aralar ipek kirpik olayına sardım. Sabah işe giderken duş alıp hazırlanmam max 50 dk sürüyor,işe gidiyorum diye makyajla falan uğraşıyorum. Akşam eve gelip duş alıp hazırım demem 15 dk falan,çünkü saç kaş ve kirpik tüm olayı kurtarıyor. Birkere zaman harcayıp seni bikaç ay rahat ettirecek bakım olaylarına yönelmeni tavsiye ederim. Ayda bir manikür ve pediküre gidiyorum o arada kalıcı oje yaptırıyorum bütün aya yakın bir süre rahatım gibi. Kıl tüy olayını yıllar önce lazerle çözmüştüm. Bunlar beni inanılmaz rahatlattı bakım anlamında.

Kaç yıll oldu lazer yaptralı, gerçekten hiç ÇIKMIYORMUMALEX MİYDİ..sevindim bende yaptırıyorumda

X