Bakımlı olamamak

Ufak ufak spor yapmaya calişin gunde yarim saat bile olsa bence vakit ayirabilirsiniz, duygusal olarakta spor iyi hissettirecektir. Fiziginizi beğenmezseniz en guzel kiyafet bile size ozguven katmaz.
Benim cocugum yok tabi ki olayin içinde degilim ama gunde 1 saati kendine ayiramamak olmamali, eşiniz sorumluluk alsin biraz düzelir bence.
Cirilla o bi saat olsa bence de dünyamız değişir.
Mesela ben şimdi uyandım ama kızım benim boynuma sarılarak uyuduğu için kalkamıyorum yataktan. 30 dk sonra onu uyandıracağım tuvaleti giyinmesi saçının yapılması montu botu derken kendim üstüme hemen 2 parça giysi geçirip belki saçımı bile yarım yamalak tarayıp 7.35 te evden çıkacağız.
18 çocuğumu da alıp eve dönme saatimiz.
19.30 a kadar yemek yap ye topla ve oyun saatimiz başlayacak, bu arada evin rutin işleri de yapılacak çamaşır bulaşık gibi. 21.30 da kızımı uyutmak için odaya gireceğim ve 22.30 gibi tüm ev halkı sızmış olacağız. :KK43: Sabah 6 da uyanmak üzere. Copy paste günler resmen

İki haftada bir hafta ici aksam çocukları babasi baksin siz. İa cikisi kuafore gidin ve ne yaptirmak istiyosaniz yaptirin cpcuklara annenin kendine vakit ayirmaya ihtiyaci oldugunu soyleyin haftasonu yarim gun kendinize ayrin esinizde kendine vakit ayirsin cocuklar birakmiyo diye bisey olamaz siz hic ayri vakit geçirmeye alistirmamissinizko onlarda alisabilir hepsi sizin elinizde olan seyler alisveris konusunda maddiyat varsa alisveris yapilir yani hafta ici cocuklar uyudultan sonra evde spor yapin 3 aksam forma girersiniz istedikten sonra hersey yapilir ya

İyi akşamlar herkese. Son zamanlarda gitgide içimde büyüyen ve öz guvenimi zedeleyen bir konu ile karşınızdayım. Bekarligimda ve çocuk olana kadar evliliğimin ilk yillarinda salaş ama bakımlı biriydim. Şık takılmak pek bana göre olmadı hiç bir zaman, daha çok spor ve salaş giyinmeyi severdim buda cool bir hava katardi. Giyim tarzım değişmedi ama eskiden bana yakışan şeyler şimdi çok çirkin duruyor üzerimde.Fiziğim haliyle eskisi gibi değil yüzümde hep yorgun bir ifade var tenim soluk duruyor. Eski halimden eser yok buda beni üzüyor artık. Bakım zaten hak getire. İki küçük çocuğum var çalışıyorum ve hiç boş zamanım yok. Çalışmaya başlamadan öncede pek yoktu aslında o zamanda çocuklar evdeydi daha küçüklerdi kendime hiç vakit ayiramiyordum. Önceleri televizyonda veya dışarda bakımlı kadınlar hiç dikkatimi cekmezken şimdi onları gördükçe öz guvenim zedeleniyor. Eşime karşıda eski oz güvenim yok gibi. Kendimi çok çirkin hissediyorum ama bunu değiştirmek için pek birşey yapamıyorum. Çevremdeki kadınlarin neredeyse hepsi saçına veya cildine işlem yapmayi kendine alışkanlık edinmisken bana o kadar uzak geliyorki. Hafta içi zaten hep kosturmacayla geçiyor hafta sonuda alışveriş çocuklara etkinlik dışarda aktivite evde hasret giderme derken ben kadınlıktan tamamiyle uzaklaşmış gibiyim. Altı ay boyunca kas almak icin bile kuaföre gitmeye firsat bulamadim inanirmisiniz en sonunda evde kendim aldım. Bu dönem kendim için yaptığım tek şey serum yüz ve göz kremi almak oldu ama bunlar tek başına yetmiyor bu yaştan sonra (35 yaşındayım). Uzun zamandır kıyafet alamam gerekiyor ama bunu bile erteliyorum surekli çünkü üzerime yakisacak şekilde nasıl kombinleyecegimi bilmiyorum. Eskisi gib yakismamasindan korkuyorum galiba bu gercekle yuzlesmemek için erteliyorum kıyafet almayi. Bu döngüden nasıl çıkacağım hanımlar bana bir fikir verin lütfen.
Arkadaşa katılıyorum.hayatınızda koşuşturmaca falan yok.motive olamıyorsunuz.içiniz sıkkın.bütün gün işte olan kadınlar bile koşuşturuyorum demiyor ben dahil.siz ev hanımı hâlinizle mi koşuşturuyorsunuz yani.bence önce bir psikiyatriye gidip hayat enerjinizi yeniden kazanın sonra zaten koskoca günde herşeye vakit kalıyor.

İyi akşamlar herkese. Son zamanlarda gitgide içimde büyüyen ve öz guvenimi zedeleyen bir konu ile karşınızdayım. Bekarligimda ve çocuk olana kadar evliliğimin ilk yillarinda salaş ama bakımlı biriydim. Şık takılmak pek bana göre olmadı hiç bir zaman, daha çok spor ve salaş giyinmeyi severdim buda cool bir hava katardi. Giyim tarzım değişmedi ama eskiden bana yakışan şeyler şimdi çok çirkin duruyor üzerimde.Fiziğim haliyle eskisi gibi değil yüzümde hep yorgun bir ifade var tenim soluk duruyor. Eski halimden eser yok buda beni üzüyor artık. Bakım zaten hak getire. İki küçük çocuğum var çalışıyorum ve hiç boş zamanım yok. Çalışmaya başlamadan öncede pek yoktu aslında o zamanda çocuklar evdeydi daha küçüklerdi kendime hiç vakit ayiramiyordum. Önceleri televizyonda veya dışarda bakımlı kadınlar hiç dikkatimi cekmezken şimdi onları gördükçe öz guvenim zedeleniyor. Eşime karşıda eski oz güvenim yok gibi. Kendimi çok çirkin hissediyorum ama bunu değiştirmek için pek birşey yapamıyorum. Çevremdeki kadınlarin neredeyse hepsi saçına veya cildine işlem yapmayi kendine alışkanlık edinmisken bana o kadar uzak geliyorki. Hafta içi zaten hep kosturmacayla geçiyor hafta sonuda alışveriş çocuklara etkinlik dışarda aktivite evde hasret giderme derken ben kadınlıktan tamamiyle uzaklaşmış gibiyim. Altı ay boyunca kas almak icin bile kuaföre gitmeye firsat bulamadim inanirmisiniz en sonunda evde kendim aldım. Bu dönem kendim için yaptığım tek şey serum yüz ve göz kremi almak oldu ama bunlar tek başına yetmiyor bu yaştan sonra (35 yaşındayım). Uzun zamandır kıyafet alamam gerekiyor ama bunu bile erteliyorum surekli çünkü üzerime yakisacak şekilde nasıl kombinleyecegimi bilmiyorum. Eskisi gib yakismamasindan korkuyorum galiba bu gercekle yuzlesmemek için erteliyorum kıyafet almayi. Bu döngüden nasıl çıkacağım hanımlar bana bir fikir verin lütfen.
Ben yakin zamanda yuz yogasina basladim. Kabullendigim ve bana bantikli gelen 10-15 hareketi gece esimle tv izlerken yapiyorum. Goz kapaklarimda ciddi bir acilma var, cok cokmustu. 10 dakikalik videolar var youtubeda. Insan bitirince kendini cok iyi hissediyor. Kendin icin bir sey yapabilmis olmak cok guzel bir his.

Ben bir de sabahlari spor yapmaya calisiyorum. Evde tv karsisinda. 20 dakikalik cok basit bir videoyu begendim onu yapmaya calisiyorum. Ona vakit bulamazsam 12 dakikalik baska bir videoyu yapmaya calisiyorum. Gercekten yapmaya basladiktan sonra enerjim artti. Onemli olan eklemleri hareket ettirmek benim icin.

Cumartesi çocuklar uyuduktan sonra bakım yapabilirsiniz. Evde tırnak bakımı,kaç bıyık, yüz maskesi vs. Hatta online alışverişi bile her gün onlar uyuduktan sonra 30 dk ayırarak yapabilirsiniz. Bence zamandan çok sizin içinizden gelmiyor. Benden size tüyo takı takmakla işe başlayın. Kadını kadın gibi hissettiren başlıca şeyler takı kullanmak bence. En azından bende öyle oldu. Erkek gibiydim ne zamanki eşim (o zaman sevgiliydik) ben takı takılmasını beğeniyorum dedi ben de şans verdim. Önce takı takmaya başladım sonra kadınsı giyinmeye başladım. Siz de bi şans verin.

Arkadaşa katılıyorum.hayatınızda koşuşturmaca falan yok.motive olamıyorsunuz.içiniz sıkkın.bütün gün işte olan kadınlar bile koşuşturuyorum demiyor ben dahil.siz ev hanımı hâlinizle mi koşuşturuyorsunuz yani.bence önce bir psikiyatriye gidip hayat enerjinizi yeniden kazanın sonra zaten koskoca günde herşeye vakit kalıyor.
Kadın çalışıyor zaten, okuduğunuda anlamaz oldun Ferhans

Düzgün okursanız konu sahibinin de çalıştığını okursunuz.

Hayatimda bir kere kuafore gittim uzayliymisim gibi bakti bana. etrafimin zorlamasiyla kozmetikciye gittim abla git benle dalgami geciyosun dedi. Asla bakimdan anlamam bilmem kafama girmeyen tek konudur. Ne kilik.kiyafet ne bakim urunleri ne bi kendime ozeneyim hic bekarligimdada olmadi evliligmdede . Eşin iyi dayaniyor diyorlar banada bazen oyle geliyor. Sanirim ben bu donguden cikmak icin bile ugrasmadim hic dusunemedim bile. Banada yapilan hersey sacma geliyor ne gerek var kafasindayim hep neden bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ cok duz mantik isliyor beynim aman ne gerek var ... Seni anliyorum ama bi cozumum yok olmali ki onuda bilmiyorum
Eşin iyi davranıyor mu 😳 bu ne saygısızlık.şok oldum

Ayyy gene ev hanımı demişşşş. Şaka gibiiii😡😡

Hayatimda bir kere kuafore gittim uzayliymisim gibi bakti bana. etrafimin zorlamasiyla kozmetikciye gittim abla git benle dalgami geciyosun dedi. Asla bakimdan anlamam bilmem kafama girmeyen tek konudur. Ne kilik.kiyafet ne bakim urunleri ne bi kendime ozeneyim hic bekarligimdada olmadi evliligmdede . Eşin iyi dayaniyor diyorlar banada bazen oyle geliyor. Sanirim ben bu donguden cikmak icin bile ugrasmadim hic dusunemedim bile. Banada yapilan hersey sacma geliyor ne gerek var kafasindayim hep neden bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ cok duz mantik isliyor beynim aman ne gerek var ... Seni anliyorum ama bi cozumum yok olmali ki onuda bilmiyorum
Seninki de iyi bir şey değil. Kendine saygısı olan insan bakımlı olur. Tamam doğallık vs ama aldığın tepkilere bakılırsa doğallığın fazlası da zarar

Aldığın tepkilere bakınca gerek varmış işte abla.😄

Bende 30 yasindayim.bakim yapmayi cok severim ama yuzume hicbir islem uygulamadim.acikcasi korkuyorum uygulamaya kotu olursa falan gibisinden.bence ilk iş bu haftasonunu kendinize ayirin cocuklari birakacaginiz birileri vardir elbet.once kuafore gidin guzep bi bakim yaptirin.sac manikur falan artik ne istiyosaniz.kiyafet icin insta sayfalarina bakin.ben onlarin sayesinde tarzimi buldum diyebilirim.ordaki sayfalardan bakip fikir ediniyorum ve daha uyguna giyiniyorum.
Dermapen çok güzel oluyor.ben de başta korkuyordum yüz olunca ama çoo memnun kaldım.ışıl ışıl yapıyor.acıyor ama sonucuna değiyor bence.

Eski çalıştığım yerde ev hanımlarını gömmeye çalışan bir arkadaş vardı, zengin koca bulup ilk fırsatta işi bıraktı. Size ne yahu isteyen çalışır isteyen çalışmaz herkes çalışacak diye bir kanun mu var? Size ne bize ne kime ne. 😡 Ülkede ciddi üslup sorunu var.
Konu sahibi bir silkelenip kendinize gelin herseyden önce kendinizi sevin. Mutlu bakımlı güzel hissedince eşinize de çocuğunuza da daha pozitif olursunuz.

Bu is cidden icten gelen birsey.. cocuklarin kac yasinda yazdin mi
Bilmiyorum ama yapabilecegin seylerinonlarla yap.. mesela bi kas alma ne kadar surecek yani cocukla gidebilirsin arabasinda vs. Ama babasina birak sen kendine vakit ayir. Calisan kadinsin.. para kazaniyorsun aksama kadar el kahri cekmek zordur. Ha evde kendi yapabilecegin seyleri kendinden yapabilirsin..manikur vs gibi

Fazla kilon varsa diyete basla yavasca haftada 2-3 kez spor yap. Yoksa cidden hersey insanin gozune cirkin geliyor, yakismiyor hissi oluyor. Birde yenilen.. kilon varsa bile bi kac parca kiyafet al sacini basini yaptir..

Yorgunsun biliyorum ama bu bir kisir dongu.. yapmadikca yoruluyorsun kendinden..

Calisiyorum demis konu sahibi ama sen bilirsin😐😂 senin yasin kac? Cidden hep ayni kalacagii dusunuyorsun sen bence😐😂 yaniliyirsun, sen 1 cocuk dogursan dagilacak ilk tipsin😐😂

Ferhans en azından onun KOCASI var 😌 Bakımsız haliyle bile onu seven bir eşe sahip.

X