Bakımlı olamamak

valla ben bekarken saçlarima çok bakardim..
şimdi tesettürlü olsam da evde saçimi havalandiriyorum açık birakiyorum hep:)
kıvırcıktı.. çok güzeldi upuzundu.. çok çok iyi bakardim..
şimdi de bakmaya çalıışyorum bunun bir bahanesi yok..:)
Çalışıyorum.
bakımlı olmak sürekli yeni kiyafet almakla degil..
yüz vucut bakımı makyaj.. saç bakımdan geçer..
bende her banyo çıkışında yüzümü mutlaka kremliyorum.:)
sabahlari evden çıkmadan da kremliyorum.. havalar soğudu.. ve soğuk havada yüzüm çatliyor.
makyaj yapmayı çok seviyorum.:) özellikle en sevdiğim eyeliner.
bana en çok eyeliner yakışıyor..
evet kilo da aldim ama çok takılmıyorum:)
yemek yemeyi acayip çok seviyorum:KK70:
kıyafetlerimi kombinlemesini biliyorum.. ,
eskiyince atiyorum çöpe bu aralar baya azalttım:)
ama ben böle çok mutlu huzurluyum..:)

Bi heyecanlanmış ev hanımlarına laf edeceğim diye konuyu okumamış, anlamamış bile 😂
Sonunda ev kadınlarının ahı tutacak işsiz kalacak tövbe tövbe. Bakımlı nasıl olunurun konuşulacağı yere bile sokuşturmuş ev kadınlarını😃

bu durumun iki sebebi var. birincisi motivasyonsuzluk, diğeri de eşlerin zannedildiği kadar sizin üzerinizden yük almaması. ayrıca çocuklar hafta sonu 2-3 saat anneden ayrı kalabilir. çalıştığınız için vicdan yapmayın lütfen. ayrıca psikolojik açıdan hazır olmadığınız dönemde yaptığınız her girişim başarısızlıkla sonuçlanacak ve sizi iyice umutsuzlaştıracak. kendinizi de çok suçlayıp zorlamayın. herkesin kapasitesi ayrı, karakteri ayrı.

Bakımlı olmak için kuaförlere koşmaya pahalı giysiler kozmetikler almaya gerek yok. Saçı uygun ürünlerle yıkamak, banyo sonrası saç serumu kullanmak,evde beyaz varsa boyamak , evde keratin bakımı yapmak yeterli. Cilt için de indirimleri takip ederek hyoloronik serum peptid serum, göz kremi iyi bir güneş kremi yeterli. Cildi makyaj yağıyorsak ya da hergün güneş kremi kullanıyorsak ki kullanmalıyız yaz kış, çift aşamalı temizlemeliyiz. Önce yağ bazlı temizleyici ardından su bazlısı.

Sonunda ev kadınlarının ahı tutacak işsiz kalacak tövbe tövbe. Bakımlı nasıl olunurun konuşulacağı yere bile sokuşturmuş ev kadınlarını😃
ev hanımı olup da çok bakımlı kadin var çevremide..saçlarini boyatiyolar tirnak bakımı felan..
mis gibiii...
çalışaninda ev hanimi da bakımın hiç bi bahanesi yok.:)

ev hanımı olup da çok bakımlı kadin var çevremide..saçlarini boyatiyolar tirnak bakımı felan..
mis gibiii...
çalışaninda ev hanimi da bakımın hiç bi bahanesi yok.:)
Öyle tabiki. İçinden gelmesi lazım kadınların. Öyle fazla zaman almıyor. Takma tırnaklar ipek kirpikler vs yaptırmıyoruz ki. Olması gereken rutin bakımlarımız var.

35 yaşındasın ya kalk kendine gel.
Çocukları babasına bırak hafta sonu kuaföre git saçını başını manikür pedikür ne varsa yaptır.
Böyle olur mu çok yanlış yapıyorsun.
Tüm site manikürlü pedikürlü mü ? Ben yaptırmıyorum mesela. Evde kendim törpülüyorum evdeysem cila önemli bir yere gideceksem de açık renk oje sürüyorum krem rengi.

Online alışveriş sitelerinden birkaç parça kıyafet al
Bir kuaförden randevu al
Saçlarına değişik bir işlem yaptır
Biraz ucundan aldırıp tonlama Balyan falan yaptırabilirsin.
Tırnak ve doğal görünümlü takma kirpikte yaptırabilirsin.
Kiz arkadaşlarınla buluş güzel giyinip bir süre ev ve çocık işinden başka şeylere de zaman ayır.
İnsan her aynı düzende gidince yapamıyor
Daralıyor bir süre sonra
Bakası gelmiyor bile kendine

ne zaman kendimle yeteri kadar ilgilensem ışıldadığımı, mutlu ve enerjik olduğumu hissediyorum.
saçlarımın güzel kokması, yüzüme yakışan şekilde taramış ayarlamış olmak, o çok yakıştırdığım far, rimel ve rujumu sürüp, aynada kendimi güne hazır ve gayet güzel görmek çok mutlu edici.
akşamları makyajımı temizlemek, yüzümü güzelce yıkamak, nemlendiricilerimi sürmek, canım istediyse oje sürmek, tertemiz ve istediğim halde olmak beni hakikaten mutlu ediyor.
bunları yaptığımda hayatımın geri kalan alanı da otomatikman düzene giriyor bende, kıyafetlerimi daha rahat seçiyorum, kararsızlığım azalıyor, zaman yönetimim artıyor.

ama bazı zamanlar oluyor ki yapamıyorum bende. iş yerinde mutsuzsam, enerjimin çabuk tükendiğini, vücudumun uykuyu daha çok istediği zamanlardaysam, kafam gelecek konusunda karmaşıksa mesela olmuyor. bazen bu durumdan kurtulmak için bakım yapmaya tekrar döndüğüm oluyor ve sonuç genelde olumlu :)

azar azar başlayın arkası gelecektir, emin olun :)

Akşam gideyim de 7 aşamalı bakımımı yapıp kendimi şımartayım 😁
Çok seviyorum bakım yapmayı kendimle ilgilenmeyi. Modumu yükseltiyor.
Bence de bu durum içten gelmeli çünkü her akşam bakım yapmak ciddi konsantrasyon ister. Çocuk bakımına eşinizi de ortak edin. Hafta sonu arkadaşlarınızla görüşün kahve için. Kendinize de zaman ayırın. Bu kadar ev ve iş ile ilgilenirseniz zaten kendinize zaman ayıramazsınız

Akşam gideyim de 7 aşamalı bakımımı yapıp kendimi şımartayım 😁
Çok seviyorum bakım yapmayı kendimle ilgilenmeyi. Modumu yükseltiyor.
Bence de bu durum içten gelmeli çünkü her akşam bakım yapmak ciddi konsantrasyon ister. Çocuk bakımına eşinizi de ortak edin. Hafta sonu arkadaşlarınızla görüşün kahve için. Kendinize de zaman ayırın. Bu kadar ev ve iş ile ilgilenirseniz zaten kendinize zaman ayıramazsınız
Topiğine davet et bu konudaki kadınları 😃

Tüm site manikürlü pedikürlü mü ? Ben yaptırmıyorum mesela. Evde kendim törpülüyorum evdeysem cila önemli bir yere gideceksem de açık renk oje sürüyorum krem rengi.
Ben konu sahibi için söyledim.
Siz yaptırmazsanız yaptırmazsınız.
Tüm site de beni ilgilendirmez.

Arkadaşa katılıyorum.hayatınızda koşuşturmaca falan yok.motive olamıyorsunuz.içiniz sıkkın.bütün gün işte olan kadınlar bile koşuşturuyorum demiyor ben dahil.siz ev hanımı hâlinizle mi koşuşturuyorsunuz yani.bence önce bir psikiyatriye gidip hayat enerjinizi yeniden kazanın sonra zaten koskoca günde herşeye vakit kalıyor.
Siz de çalışıyorsunuz ama mutsuzsunuz. Çalışıyorsunuz ama hayatınızda bir düzen yok bir erkek yok güvenebileceğiniz. Aşk yok. Huzur yok. Hep başkalarına özeniyorsunuz çalışıyorsunuz ama. İşten sonra birer drink alalım diyecek kimseleriniz var ama sadakatle bağlanabileceğiniz bir insan yok hayatınızda çalışıyorsunuz ama.

(!)

Benim daha çocuğum yok, planlama aşamasındayız düşündüğüm şey===> bebeği de artık kaynanama bırakırım birkaç saat kuaföre gideceğim zaman. Hep çocuğu 2-3 saat birilerine bırakıp nasıl güzellik salonuna giderim planı yapıyorum :KK43: Güzel görünmek, bakımlı olmak çok çok çok iyi bir motivasyon enerjiniz değişir yüzdeki yorgun ifadeyi bile süpürür alır eğer bir gayret başlarsanız kendinize özenmeye sonra her türlü bi yolunu bulursunuz yapmanın, o hissi bi alın önce bakın sonra ne oluyor...

İyi akşamlar herkese. Son zamanlarda gitgide içimde büyüyen ve öz guvenimi zedeleyen bir konu ile karşınızdayım. Bekarligimda ve çocuk olana kadar evliliğimin ilk yillarinda salaş ama bakımlı biriydim. Şık takılmak pek bana göre olmadı hiç bir zaman, daha çok spor ve salaş giyinmeyi severdim buda cool bir hava katardi. Giyim tarzım değişmedi ama eskiden bana yakışan şeyler şimdi çok çirkin duruyor üzerimde.Fiziğim haliyle eskisi gibi değil yüzümde hep yorgun bir ifade var tenim soluk duruyor. Eski halimden eser yok buda beni üzüyor artık. Bakım zaten hak getire. İki küçük çocuğum var çalışıyorum ve hiç boş zamanım yok. Çalışmaya başlamadan öncede pek yoktu aslında o zamanda çocuklar evdeydi daha küçüklerdi kendime hiç vakit ayiramiyordum. Önceleri televizyonda veya dışarda bakımlı kadınlar hiç dikkatimi cekmezken şimdi onları gördükçe öz guvenim zedeleniyor. Eşime karşıda eski oz güvenim yok gibi. Kendimi çok çirkin hissediyorum ama bunu değiştirmek için pek birşey yapamıyorum. Çevremdeki kadınlarin neredeyse hepsi saçına veya cildine işlem yapmayi kendine alışkanlık edinmisken bana o kadar uzak geliyorki. Hafta içi zaten hep kosturmacayla geçiyor hafta sonuda alışveriş çocuklara etkinlik dışarda aktivite evde hasret giderme derken ben kadınlıktan tamamiyle uzaklaşmış gibiyim. Altı ay boyunca kas almak icin bile kuaföre gitmeye firsat bulamadim inanirmisiniz en sonunda evde kendim aldım. Bu dönem kendim için yaptığım tek şey serum yüz ve göz kremi almak oldu ama bunlar tek başına yetmiyor bu yaştan sonra (35 yaşındayım). Uzun zamandır kıyafet alamam gerekiyor ama bunu bile erteliyorum surekli çünkü üzerime yakisacak şekilde nasıl kombinleyecegimi bilmiyorum. Eskisi gib yakismamasindan korkuyorum galiba bu gercekle yuzlesmemek için erteliyorum kıyafet almayi. Bu döngüden nasıl çıkacağım hanımlar bana bir fikir verin lütfen.
maddi durumunuzu bilmiyorum ama maddi anlamada sıkıntınız yoksa kalıcı makyajı tavsiye ederim

kalıcı dipliner, ve dudak boyası yaptırırsanız sadece rimel sizi makyaj derdinden kurtarır

kılık kıyafet için de online alışverişi tavsiye ederim, benim de avm gezmeye hiç vaktim yok o yüzden herşeyimi online alıyorum

bir de güzel bir saç şekillendirici alıp saçınızı orta boy kestirirseniz kısa bir zaman harcayaraka saçlarınızı da şekle sokabilirsiniz

Benim daha çocuğum yok, planlama aşamasındayız düşündüğüm şey===> bebeği de artık kaynanama bırakırım birkaç saat kuaföre gideceğim zaman. Hep çocuğu 2-3 saat birilerine bırakıp nasıl güzellik salonuna giderim planı yapıyorum :KK43: Güzel görünmek, bakımlı olmak çok çok çok iyi bir motivasyon enerjiniz değişir yüzdeki yorgun ifadeyi bile süpürür alır eğer bir gayret başlarsanız kendinize özenmeye sonra her türlü bi yolunu bulursunuz yapmanın, o hissi bi alın önce bakın sonra ne oluyor...
Biraz buyuyup etrafa baktiginda birine birakmaya bile gerek olmuyor bazen. Bazi insanlarin kimsesi yok. Zaten kuaforde ya da guzellik salonunda olan cogu islem her hafta olmasi gereken birdey degil. Ayda 1 cikt bakimina gidiyorum rutinim kendime sozum bu var sadece duzenli yapacagim
Diye..ve cocugumu yanimda goturuyorum.. diger cogu seyi kendimde yapabiliyorum evde gidemezsem bile.. sadece 3-4 saatlik
Islemler uzun olur bebekle beraber.

Bence istek
Olan yerde care vardir.

Ben konu sahibi için söyledim.
Siz yaptırmazsanız yaptırmazsınız.
Tüm site de beni ilgilendirmez.
Ekonomi belli ülkede. Şu an kaç kadın kuaförlere koşabilir manikür pedikür yaptırabilir onu demek istedim. Çoğumuz evde yapıyoruz bakımlarımızı.

X