Bakireyim hpv endişesi

mahvoldum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2024
15
23
18
Merhaba ben 18 yaşındayım ve hiç sevgilim olmadı elime erkek eli bile değmedi. Bugün özel bölgeme bakarken vajinanın içinde hemen kızlık zarına yakın siğile benzeyen pütürcükler gördüm. Çok panikledim internette rahim ağzı kanseri vs yazıyor ama bu virüs bana durduk yere nasıl geldi? Anlamlandıramıyorum. Evden çıkmıyorum bile küçük kız kardeşim var eğer Hpv isem ona bulaştırmaktan korkuyorum. Jinekolağa gitmeliyim ama annemden çekiniyorum. sizce bu hpv mi yoksa enfeksiyon gibi bir şey mi, çünkü bakireyim ve durduk yere bu virüs gelmiş olamaz

Temasınız olmadıysa hpv olduğunu hiç sanmıyorum, enfeksiyon ya da mantar tarzı bir şeydir. İlerlememesi için doktora gitmenizde fayda var.

Merhaba ben 18 yaşındayım ve hiç sevgilim olmadı elime erkek eli bile değmedi. Bugün özel bölgeme bakarken vajinanın içinde hemen kızlık zarına yakın siğile benzeyen pütürcükler gördüm. Çok panikledim internette rahim ağzı kanseri vs yazıyor ama bu virüs bana durduk yere nasıl geldi? Anlamlandıramıyorum. Evden çıkmıyorum bile küçük kız kardeşim var eğer Hpv isem ona bulaştırmaktan korkuyorum. Jinekolağa gitmeliyim ama annemden çekiniyorum. sizce bu hpv mi yoksa enfeksiyon gibi bir şey mi, çünkü bakireyim ve durduk yere bu virüs gelmiş olamaz
HPV değildir, çok ufak ihtimalle klozetten de geçiyor diyorlar ama o genelde karı koca boşanmasın diye söylenen bir yalan 😂😂 Bakire olabilirsin ama sürtünme şeklinde seks yaptıysan deri temasından geçer aklında bulunsun. Prezervatif korumuyor bu şeyden. Şimdi sendeki HPV olsa bile derin bir nefes alabilirsin kanser yapan türü değildir çünkü kanser yapan türü gözle görülür dışardan siğil yapmaz, mantardır o hiç kafayı takma …

Korkutma kendini hic bos yere, doktora gitmekte fayda var. Hpv olduğunu sanmiyorum yine de mantar vs. ise bunun icin de onlem almis olursunuz. Gecmis olsun

hpv virüsüne yakalanmak için illa cinsel ilişki olması gerekmiyor diye biliyorum ortak kullanılan tuvaletlerden bile bulaşabiliyor o yüzden çok dikkatli olunması gerekiyor kesin tanıyı alabilmen için doktora gitsen iyi olur belki kapmamıssındır ama burdaki yorumları okuyup psikolojini bozma boş yere

X