Bal ile yağ yakma

123ok123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2012
125
0
Arkadaşlar henüz kendim denemediğim bir yöntemi paylaşacağım. Benim Sırp bir arkadaşım var ve onun Sırbistan'daki bir arkadaşı bal konusunda araştırmalar yapıyormuş. Bu konuda ciddi uzmanlığı varmış. Arkadaşım doğumdan dolayı kilo alınca ona bu yöntemi önermiş. Arkadaşım bana bu yöntemin işe yarayacağı konusunda %100 garanti verdi.

1) Bal kesinlikle gerçek bal olmalı. Eğer şeker katkılı olursa asla işe yaramıyormuş.
2) Akşam yatmadan önce bir kaşık bal yenecek.
3) Yenilen bu bir kaşık baldan sonra asla hiçbirşey yenmeyecek. Üstüne uyunacak.

Eğer bunu hergün tekrar ederseniz uykuda vücut yağları yakıyormuş ve ertesi gün idrarla bu yağı atıyormuşsunuz. Arkadaşım yemeğinde bir değişiklik yapmayıp akşam bu kürü uygularsan kilo vereceğin garanti dedi. Ben henüz gerçek bal nereden bulacağımı düşünüyorum bu yüzden başlamadım. Arkadaşım da 1 ay sonra başlayacak. O bir de sabahları elme sirkesi eklemeyi düşünüyor. Belki aranızda bu formülü yapmak isteyen olur. Ben yaptığımda paylaşacağım, fakat o kadar uzun süredir saçma sapan diyetler yaptım ki. Benim metabolizmam çok bozuldu. Bu yüzden benim denemem çok güvenilir olmayabilir. Deneyen ve fayda gören olursa lütfen paylaşsın.

Bende hakiki bal kilo aldırmaz diye duymuştum. Bende deneyim bi bakalım işe yarayacak mı?:nazar:
Valla söyleyen kişi çok emin konuştu canım, inşallah doğrudur. İşe yararsa mutlaka haber ver olur mu? Ben de denicem tabi ki ben de haber veririm mutlaka :KK66:

ben hemen bu akşam başlayacağım evim bal dolu eşim hepsini yerinden gitti aldı hatta bir tanesinin peteğiyle önünde çıkarıp koymuşlar. hatta onunla başlayayım. inşallah işe yarar en kötü olasılıkla evi baldan temizlemiş olurum :)

ben hemen bu akşam başlayacağım evim bal dolu eşim hepsini yerinden gitti aldı hatta bir tanesinin peteğiyle önünde çıkarıp koymuşlar. hatta onunla başlayayım. inşallah işe yarar en kötü olasılıkla evi baldan temizlemiş olurum :)

Ya süpermiş. Ben şimdi şehir dışındayım, hiç giremedim o doğal bal işine :KK43: Bu arada arkadaşım peteksiz olacak diye tembihlemişti. Peteğini ayırabiliyorsan, ayırarak ye istersen canım.

canım suda içilmeyecek değilmi

Canım suyun zararı olacağını sanmıyorum. Sonuçta eritilen yağlar suyla atılacak. Hem zayıflıyorken su içmemek çok tehlikeli. Eriyen yağ vücutta toksin yapıyor, o toksini mutlaka atmak gerekiyor. Ben daha önce bir yazıda balın kanı suladırdığı için yağ erittiğini okumuştum. Dolayısıyla mantık gece yatarken vücudu arındırmaktır diye düşünüyorum. Bana kalırsa su içmekten sakınma. Arkadaşım Sırbistan'da ben ona da sorar sana yazarım canım.

Arkadaşlar bu arada Saraçoğlu'nun bir yazısında hiçbir kürü sürekli yapmamak gerektiği geçiyor. Bir süre sonra vücut alışıyormuş ve gerekli yararı göremiyormuş kişi. Arada 15 günlük aralar vermek gerekiyormuş. Ben de bu yüzden dönüşümlü yapmayı düşünüyorum. Şimdi balın yağ yaktığını biliyoruz, tarçın ve elma sirkesinin de ne kadar faydalı olduğunu. Ben diyorum ki 15 gün tarçın-bal kürü, 15 gün metabolizma hızlandırıcı karışım, 15 gün elma sirkesi bal kürü yapayım. Böylece vücudu alıştırmadan dönüşümlü olarak devam etmiş olurum :KK66: Bir de bizim bir komşunun kızı kekik suyuyla zayıflamıştı, gün içerisinde de ara ara kekik suyu içerim diyorum ama abartmaktan da korkuyorum :)

Arkadaşlar henüz kendim denemediğim bir yöntemi paylaşacağım. Benim Sırp bir arkadaşım var ve onun Sırbistan'daki bir arkadaşı bal konusunda araştırmalar yapıyormuş. Bu konuda ciddi uzmanlığı varmış. Arkadaşım doğumdan dolayı kilo alınca ona bu yöntemi önermiş. Arkadaşım bana bu yöntemin işe yarayacağı konusunda %100 garanti verdi.

1) Bal kesinlikle gerçek bal olmalı. Eğer şeker katkılı olursa asla işe yaramıyormuş.
2) Akşam yatmadan önce bir kaşık bal yenecek.
3) Yenilen bu bir kaşık baldan sonra asla hiçbirşey yenmeyecek. Üstüne uyunacak.

Eğer bunu hergün tekrar ederseniz uykuda vücut yağları yakıyormuş ve ertesi gün idrarla bu yağı atıyormuşsunuz. Arkadaşım yemeğinde bir değişiklik yapmayıp akşam bu kürü uygularsan kilo vereceğin garanti dedi. Ben henüz gerçek bal nereden bulacağımı düşünüyorum bu yüzden başlamadım. Arkadaşım da 1 ay sonra başlayacak. O bir de sabahları elme sirkesi eklemeyi düşünüyor. Belki aranızda bu formülü yapmak isteyen olur. Ben yaptığımda paylaşacağım, fakat o kadar uzun süredir saçma sapan diyetler yaptım ki. Benim metabolizmam çok bozuldu. Bu yüzden benim denemem çok güvenilir olmayabilir. Deneyen ve fayda gören olursa lütfen paylaşsın.

çok diyet yönetim duydum ama böyle bişey gerçekten mantıksız çünkü yatmadan önce aldığımız karbonhidratlar hiç harcanmadan yağa dönüşür. mesela bir elma yiyip yatın onu harcamadığınız için o şeker yağa dönüştürülür ve depo edilir uyku süresince hiçbir aktivite yapmadığımız gibi bazı organlarda yarı uyur duruma geçerler ve daha az kalori harcanır.. bu şekilde kilo kaybı yaşanacağını hiç zannetmiyorum..

yapan var mı? işe yaramış mı?:KK53:

Canım şöyle, ben yaptım ama sedece bal olarak değil. Sabah kalkar kalkmaz ve akşam yatmadan önce tarçın çayının içine bir tatlı kaşığı doğal bal ve üstüne b3 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi koyup içiyorum. Bundan önce karbonhidratı kesmiştim. Kilo almam durduysa da veremiyordum. Bu karışımı yapmaya başladığımda karbonhidratı yine dengeli tüketmeye başladım (günde iki dilim kepek ekmeği ya da yemeğin yanına az bir bulgur pilavı gibi) . Buna rağmen çok yavaş da olsa vermeye başladım. Sadece brazık ödem oldu, onu da kilo vermeme bağlıyorum. Arkadaşımızın dediği gibi karbonhidrat yağa dönüşür, özellikle gece tüketildiğinde. Fakat bu yöntem metabolizmayı hızlandırıyor. Biz istediğimiz kadar dikkat edelim, metabolizma yavaşsa kilo verilmiyor. Ben ödemden kurtulmak ve metabolizmamı daha da hareketlendirmek için en yakın zamanda spora da başlayacağım. Bir de hiçbir kürü çok uzun kullanmamak gerekiyor. ben iki haftadır bunu yapıyorum, bir hafta sonra kekik suyuna geçip 15 gün sonra tekrar buna döneceğim.

X