Balayı sorunu

Merhaba arkadaşlar. Bir derdim var konusunu her zaman takip ederdim ancak yeni açtım üyeliği ve kafamda yer eden bi sıkıntım var. 23 yaşındayım. Düğünüme 15 gün kaldı nişanlımla 7 yıldır beraberiz çokta seviyoruz birbirimizi. Ama biraz sorumsuz kendisi. Yani düğünden bikaç gün sonra balayına gidelim bir yere dedik ve akdeniz tarafında çok beğendiğimiz bir bölgede yer baktık internetten. Ama sadece bakmakla yetiniyoruz. Her konuşmamızda hatırlatmama rağmen tamam ben arayıp rezervasyon yaptırıcam o iş bende sen düşünme dedi. Ve düğüne 15 gün kala diyorki o baktığımız müstakil yazlık evlerde yer yokmuş o tarihlerde yazın bi karadeniz kaçamağı yaparız. Yani ben nişanlımdan şu güne kadar hiçbirşey istemedim. Kimileri telefon bilezik aldırır ben hiçbirşey istemedim ondan. Maddi durumu çok iyidir ama ailesinden de hiç altın istemedim. Buna rağmen birtek balayı isteğimi bile baştansavar şekilde görmezden geldi. Ne yapayım ben şimdi. Hiç konusunu açmayıp canın sağolsun mu diyeyim. Evlenince de böyle mi olacak acaba. Her isteğimi ikiletecek mi hiç güvenemeyecekmiyim sözüne. Düğün arefesinde bu stres canımı çok sıktı. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var
Evet tabii ki evlenince de böyle olacak. Nisanliyken heves edip insan yine ayarlar ama seninki çok umursamaz.

Merhaba arkadaşlar. Bir derdim var konusunu her zaman takip ederdim ancak yeni açtım üyeliği ve kafamda yer eden bi sıkıntım var. 23 yaşındayım. Düğünüme 15 gün kaldı nişanlımla 7 yıldır beraberiz çokta seviyoruz birbirimizi. Ama biraz sorumsuz kendisi. Yani düğünden bikaç gün sonra balayına gidelim bir yere dedik ve akdeniz tarafında çok beğendiğimiz bir bölgede yer baktık internetten. Ama sadece bakmakla yetiniyoruz. Her konuşmamızda hatırlatmama rağmen tamam ben arayıp rezervasyon yaptırıcam o iş bende sen düşünme dedi. Ve düğüne 15 gün kala diyorki o baktığımız müstakil yazlık evlerde yer yokmuş o tarihlerde yazın bi karadeniz kaçamağı yaparız. Yani ben nişanlımdan şu güne kadar hiçbirşey istemedim. Kimileri telefon bilezik aldırır ben hiçbirşey istemedim ondan. Maddi durumu çok iyidir ama ailesinden de hiç altın istemedim. Buna rağmen birtek balayı isteğimi bile baştansavar şekilde görmezden geldi. Ne yapayım ben şimdi. Hiç konusunu açmayıp canın sağolsun mu diyeyim. Evlenince de böyle mi olacak acaba. Her isteğimi ikiletecek mi hiç güvenemeyecekmiyim sözüne. Düğün arefesinde bu stres canımı çok sıktı. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var
Yanlış anlamayın ama biraz sizde de suç var. Mesela ben mayista evlendim gecen sene, ve aralık ayında eşime balayı konusunu açtım o ara eşim askerdeydi ve ben gelince bakarız diye geçiştirdi benim eşimde sorumsuzdur biraz bende tehlikeye atmak istemedim hemen otel arayışına girdim o ara %50 indirim vardı çogu otelde erken rezervasyon nedeniyle. 5 tane otel begendim nisanlıma attım ve indirim olduğunu şuan alırsak daha karda olcağımızı söyledim oda kredi kartı bilgilerini verdi ben hallettim. Biraz çaba göstermek bize kalıyo böyle durumlarda malesef.

Tarih olarak zaten yoğun ve pahalı olan sezonda değilmiş düğününüz.
Ben de haziranda hemen Ramazan öncesi evlenmiştim. Oteller çok uygundu. Eşime söyledim yer bakıyorum var mı fikrin diye sordum. O da sen beğen üç beş yer seçelim birlikte dedi. Beğendiğim yerleri seçip içinden beraber karar verdik.
Çok iyi bir otelde çok uyguna nerdeyse sezondakinin 3te birine tatil yaptık.
Ama rezervasyon işlerini en az iki üç ay önce yapmıştık. Son ana bırakamam planszılık beni geriyor.
Bence siz emrivaki yapın üç beş yer belirleyin içinden seçsin.

E siz halledin balayi isini? Ben Misir a gitmeyi cok istiyordum balayında mesela. Kesinlikle antalya da bes yildizli bir otele para bayilip gunesin altında yatacagima ( her yaz yaptigim gibi) daha degisik bir sey istedim. Esime kalsa klasik deniz kum gunes balayi fikri cazipti. Kendim mis gibi otel ayarladim biletleri de aldim dedim balayi isimiz halloldu :) sonradan ii ki Misir a gitmisiz dedi o da cok keyifli bir balayi gecirdik.

Mustakil yazlik evler 15 gun sonra daha bahar tam girmeden full mu cekiyormus?
Bir kendiniz arayip sorun bence yer var mi yok mu?
Bana hic inandirici gelmedi. Umarim yanilmisimdir.

Bence biraz garip turizmciler kan ağlıyor oteller boş haberleri boşuna mı yani? Ki daha sezonu bile başlamadı bence siz arayın o beğendiğiniz yeri bir. Doğru da olabilir kaliteli mekanlar çabuk dolabilir ama pek aklım yatmadı açıkçası.

Rezervasyonu sen yap yada once sen ara öğren bos yer varmi?fiyat bilmen ne,sonra nisanlin halletsin,basindan atıyor yada azıcık pinti

Her konuda mı böyle?
Sen altın şu bu istemesende onlar üstlerine düşeni yaptılar mı?
Yani genel olarak sorumlu bilinçli biri mi yoksa hep böyle umursamaz mı?

Ben balayimi dugunumun ertesi günü almıştım.3.gunu de gitmistik tatilimize üstelik Ağustos geliniyim her yer doluydu.Ben Antalya'ya gitmek istiyorum demiştim illaha kalmak istediğim bir otel yoktu.Ama sizin özellikle kalmak istediğiniz bir yer varsa kendiniz arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz.

ben nişanlımdan şu güne kadar hiçbirşey istemedim. Kimileri telefon bilezik aldırır ben hiçbirşey istemedim ondan.
daha evli bile degilsiniz. Zaten kimseden bir sey istemek dogru degil ki. Sanki oyle bir hakkiniz var da kullanmamissiniz gibi anlatiyorsunuz...

Belki ayarladı süpriz yapmak istiyo
Yada ara o mejabı boş mu dolu mu anlarsınn ve biz balayı için yer ayırtacaktık nişanlım ayırttı mı bakarmısınoz süpriz yapcam falan de bence ayırttı sizi deniyo hiç moralini bozma

Ve sevdiğin yanında olunca balayına çıkmasan nolur bak bana balayı ne ki ben ilk 8ay kv ye baktım hastaydı ameliyat oldu bişey ister falan aynı odaya yattık 15gün

Ona neden bırakıyorsun ki bu işi?
Kimse benim kadar harika tatil planlayamiyor, o yüzden mesela bütün tatillerimi kız arkadaşla da çıksam erkek arkadaşla da yalnız da...sadece ben planlarim.
Bu mevsimde Bozcaada mükemmeldir mesela. Orada butik bir sürü ev var. Gir bookinge yap rezervasyonunu . Adama da ben 7 günlük odayı tuttum. Ya gideriz ya paramız yanar dersin

*Booking Türkiye'de kapalı ama googleplaydan operavpn indirip rahatlıkla girebilirsinm
*Çanakkale'nin denizi soğuktur. İstersen (denizi taslik ama ) olimposta bungalov bulabilirsin. Hem ekonomik olur hem dolu değildir bu mevsimde.

* Satın almana bile gerek yok rezervasyon için. Seninkine aldım demen yeterli, ne bilecek

Kendin beğendiğiniz yerden rezervasyon yaptırsaydın sorumsuz olduğunu bile bile nişanlından beklemeseydin.

Balayı neticede bu sıradan tatil olsa eyvallah derim hersene gidiliyor sonuçta ama balayı 1 kez oluyor.

X