Balayı sorunu

Siz arayın.. Şurda yer varmış, rezervasyon yaptım deyiverin.. Yazın yine karadeniz turunu yaparız.. Bu balayı diye de eklersiniz..
İşte birşey aldırmayınca kıymet artmıyor erkek tarafında, maalesef..

Rezervasyonu sen yap yada once sen ara öğren bos yer varmi?fiyat bilmen ne,sonra nisanlin halletsin,basindan atıyor yada azıcık pinti
Aslında pinti değildir ama anladığım kadarıyla düğünden sonra kafa dinleyelim evimizde dinlenelim fikri ona daha yatkın geliyor olabilir. Bide düğün sonrası ailelerimize ziyarete gitmeden balayına gidilmez diye tutturdu

Her konuda mı böyle?
Sen altın şu bu istemesende onlar üstlerine düşeni yaptılar mı?
Yani genel olarak sorumlu bilinçli biri mi yoksa hep böyle umursamaz mı?
Hep umursamaz değil ama canı istemediği şeyi yapmam diyemiyor gözü yemiyor ama böyle baştan savarak unutturmaya çalışıyor gibi. kusura bakma aşkım ama o balayıma gidilecek

daha evli bile degilsiniz. Zaten kimseden bir sey istemek dogru degil ki. Sanki oyle bir hakkiniz var da kullanmamissiniz gibi anlatiyorsunuz...
Nişanlım sadece nişan alışverişinde alyans ve tektaş aldı bana onda da beğendiğim pırlanta 2500 tl olduğu için biraz mütevazi birşey aldım. Kimisi nişanlısına telefon elbiseler hediyeler aldırır. Bitek ben mi öyle biliyorum. Ben hiçbir istekte bulunmadım

Acaba ailes mi uygun bulmuyor balayı yapmayı? Veya izin almakta mı zorlanacak?
Valla canım. Nişanlımın ailesi biraz söz geçirmeyi sever kişiler. Görümcemle bu konuyu konuşmuştuk laf arasında. Balayına gidip kafa dinlicez diye. Aile içinde ne konuştular bilemiyorumm

Nişanlım sadece nişan alışverişinde alyans ve tektaş aldı bana onda da beğendiğim pırlanta 2500 tl olduğu için biraz mütevazi birşey aldım. Kimisi nişanlısına telefon elbiseler hediyeler aldırır. Bitek ben mi öyle biliyorum. Ben hiçbir istekte bulunmadım
boyle seylere takilmayi dogru bulmuyorum. insanin degeri alinan hediyenin ucretiyle olculemez. Benim alyansim 500 liraydi, ne onemi var ki, anlami onemli :KK66:

Aslında pinti değildir ama anladığım kadarıyla düğünden sonra kafa dinleyelim evimizde dinlenelim fikri ona daha yatkın geliyor olabilir. Bide düğün sonrası ailelerimize ziyarete gitmeden balayına gidilmez diye tutturdu
Canım bunlara takılma hiç önemli olan ağız tadı.Burada birsuru kişi kendi düğününü kendi yapmıştır.Kendi balayini ödemiştir.Dugun dönemi sıkışmış da olabilir sonucta.

Nişanlın sorumsuzsa ve hep ikiletiyorsa zaten bunu yedi yılda çözmüş olman gerekirdi.
Madem o seni geçiştiriyor, aç ara kendin yap rezervasyonunu
Belki hiç aramadı ve uğraşmak istemiyor.
Ayrıca onu istemedim bunu istemedim diye kendini hiç kasma, ne kadar fedakar olursan ol, kimse madalya takmayacak sonra bir yerde patlayacaksın adı "yapmasaydın" olacak

Iste asil sorun bu aileleri gormeden gitmek.Allah yardimcin olsun canim:işsiz:
İnşallah bir ömür ailem de ailem diye tutturmaz

Gider bi tatil köyünde ev tutar yine yapar yapmak isteyen, sen iyi tanıdığına emin misin nişanlını pinti ve ana kuzusu olabilir mi acaba

Merhaba arkadaşlar. Bir derdim var konusunu her zaman takip ederdim ancak yeni açtım üyeliği ve kafamda yer eden bi sıkıntım var. 23 yaşındayım. Düğünüme 15 gün kaldı nişanlımla 7 yıldır beraberiz çokta seviyoruz birbirimizi. Ama biraz sorumsuz kendisi. Yani düğünden bikaç gün sonra balayına gidelim bir yere dedik ve akdeniz tarafında çok beğendiğimiz bir bölgede yer baktık internetten. Ama sadece bakmakla yetiniyoruz. Her konuşmamızda hatırlatmama rağmen tamam ben arayıp rezervasyon yaptırıcam o iş bende sen düşünme dedi. Ve düğüne 15 gün kala diyorki o baktığımız müstakil yazlık evlerde yer yokmuş o tarihlerde yazın bi karadeniz kaçamağı yaparız. Yani ben nişanlımdan şu güne kadar hiçbirşey istemedim. Kimileri telefon bilezik aldırır ben hiçbirşey istemedim ondan. Maddi durumu çok iyidir ama ailesinden de hiç altın istemedim. Buna rağmen birtek balayı isteğimi bile baştansavar şekilde görmezden geldi. Ne yapayım ben şimdi. Hiç konusunu açmayıp canın sağolsun mu diyeyim. Evlenince de böyle mi olacak acaba. Her isteğimi ikiletecek mi hiç güvenemeyecekmiyim sözüne. Düğün arefesinde bu stres canımı çok sıktı. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var
Tabii ki haklısınız, sonuçta 1 kere evleniyorsunuz. Ama bence evleniyorsunuz bunları takmayın biz kaç senedir nişanlıyız evlenemiyoruz. psikolojim her şeyim alt üst oldu, bence her şeye şükredin. belki süpriz yapar, bende hiçbir şey aldırmadım üstüne üstün ben aldım. son zamanlarda aldırdım ufak tefek şeyler alıştırmak için, bazı insanlar böyle maalesef yavaş yavaş biz alıştırabiliriz. inşallah çok güzel bi hayatınız olur, Allah mutlu mesut etsin, kafana takma hiçbir şeyi bu zamanlar bi daha yaşanmaz, umarım her şeyin çok güzel olur.

Sen ara bul yap ödemesini al biletleri niye illa nişanlından bekliyorsun

Kısa ve net! " madem üstlendin, balayi yeri ayarla "

Niye böyle şeyler için illa onun adım atmasını bekliyorsunuz ki? Gidin rezervasyonu siz yaptırın ödemeyi eş adayınız yapacaksa gideceğiniz günde yapabilir yeterki ayarlayın imzaniz olsun

Bir tek benim mi aklima geliyor adamin zaten rezervasyon yaptigi ama surpriz olsun diye soylemedigi ? Suphe bile duymazdim acikcasi ama herkes boyle deyince bi sasirdim

X