Balkonu odaya dahil etmek

Berfu123

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2022
39
12
Oturma odam küçük balkonu açmayı planlıyoruz PVC yaptiricam ama emin olamadım soğuk olur olmaz mı yaptiranlar varmı

Bizim şimdi oturduğumuz evde tüm blok tarafından balkon salona katılmış ve petek koyulmuş, yani altı üstü kaplı ve ısıtılıyor. Yine de balkonun olduğu kısım salonun diğer yerlerinden daha serin.

Bizim bloğa yeni ısı yalıtımı yapıldı.
Balkonlar açıktı o zaman ve iç kısmına da yaptılar.
Sonradan salona dahil eden dairele oldu.
O bölüm soğuk.
Camlar hep nemli oluyor.
Birde üst kat eğer kapatmamissa balkonu açık ise zeminde en ufak catlakta tavan lekeli ve rutubetli olabilir.
Benim alt katına su siziyordu ona da dikkat edin

Oturma odam küçük balkonu açmayı planlıyoruz PVC yaptiricam ama emin olamadım soğuk olur olmaz mı yaptiranlar varmı
Illaki isi farki oluyor ..mutfagimin balkon tarafi odaya katilmis o kisimin sicaklik farki odayi etkiliyor ama Allahtan mutfak ki d.gazi acmiyoruz fark etmiyor. . Salonda yemek masasinda yemek yiyoruz.

Bizim bloğa yeni ısı yalıtımı yapıldı.
Balkonlar açıktı o zaman ve iç kısmına da yaptılar.
Sonradan salona dahil eden dairele oldu.
O bölüm soğuk.
Camlar hep nemli oluyor.
Birde üst kat eğer kapatmamissa balkonu açık ise zeminde en ufak catlakta tavan lekeli ve rutubetli olabilir.
Benim alt katına su siziyordu ona da dikkat edin
Anladım teşekkürler 😄üst katım boş kapatınca tekrardan ısı yalıtım yapılacak zemine duvara felan amaninsallah büyük oranda bı soğukluk olmaz

Bizim şimdi oturduğumuz evde tüm blok tarafından balkon salona katılmış ve petek koyulmuş, yani altı üstü kaplı ve ısıtılıyor. Yine de balkonun olduğu kısım salonun diğer yerlerinden daha serin.
Teşekürler 🙂

ben öyle yaptım kışın gercekten cok oguk oluyor alt ve üst balkonlar açık oldugu için oda ciddi anlamda soğuk oluyor tabi bizde dogalgaz baglantısı yapılmadı ısınınca soguk olmaz ama çok bi sıcaklık beklemeyin diğer odalar gibi. ama yazın asırı serin oluyor. oda serin serin. pişman mıyım değil miyim bende bilmiyorum yani :)

Açıkçası odam küçük yaptiricam petek felan koyulcaka tabi zemine köpük yapılacak bide işi tutsun diye inşallah pişman olmam kışındaa çekerim artık diye ümit ediyorum

kesınlıkle ısı farkı olur
ama hers eyden once bınanın guvenlıgını dusunmelısınız
evlerde kafaya groe kırıklar yapılmamılı bence

X