bana bi akıl verin.

Hem baktık üzülüyoruz konuyu kapatcaz ne zaman nasip o zamn olacak. Ama kendisi içi rahat değil. Ben ona zaten kimse birsey diyemez bizi de bu yüzden ayiramaz dedim . O yine de mutsuz. ben kendi aileme taviz vermemeye çalışıyorum. Yanlarında Üzgün durmuyorum genciz daha yaşımiz kaç diyorum .

yani ennnn mantiklisi o zaten... ikinizde atanin kimseye muhtac olmadan gonlunuze gore yapin dugununuzu bu kasilma neden???

yani ennnn mantiklisi o zaten... ikinizde atanin kimseye muhtac olmadan gonlunuze gore yapin dugununuzu bu kasilma neden???
Uzak şehirler olduğu için birazda. Yani yaz tatili olmak zorunda düğün. İki tarafta bunu düşünerek 2 sene sonra düğün demeye utanıyor çevreye. İstanbul - Maraş

Uzak şehirler olduğu için birazda. Yani yaz tatili olmak zorunda düğün. İki tarafta bunu düşünerek 2 sene sonra düğün demeye utanıyor çevreye. İstanbul - Maraş

onlarda kimseye bisey demesinler okumus kiz biraz calissin evlenir acelesi ne desinler... eger sen bu durumu iyi bir sekilde atlatmazsan nisanlin kafasini toparlayip sinava calisamaz bunuda unutma....(bende gectim o sinav yollarindan bilirim)

Şimdi sorun tam olarak ne ? Yani istediğiniz zaman düğün yapacaksanız stres yapmasına gerek yokki.Siz nikahı kıyıp o parayı almaya bakın.Amcanızda halden anlasın azıcık
Aslında gerçek sorun şu. Vakit daralıyor nikah konusunda. Diğer yandan ben kırmak istemiyorum incinebilir mi bilemiyorum paramiz yok sen atanamadin gel bu parayı alalım demek belki zoruna gider . Şuan her şeyi konusamoyoruz rahatça çok gergin. Ama o da nasip olursa olur

onlarda kimseye bisey demesinler okumus kiz biraz calissin evlenir acelesi ne desinler... eger sen bu durumu iyi bir sekilde atlatmazsan nisanlin kafasini toparlayip sinava calisamaz bunuda unutma....(bende gectim o sinav yollarindan bilirim)
Çok doğru bi konuya degindiniz. Şuan kafası darmadağın . 3. Kez sınava giricem seneye diyor. Kafasının dağılması ve asıl amaç olan kpss odaklanması lazım. Benim amacım onun keyfini yerine getirmek. Bu sayede ona buna kafa yorup motive olmazsa diye üzülüyorum

Aslında gerçek sorun şu. Vakit daralıyor nikah konusunda. Diğer yandan ben kırmak istemiyorum incinebilir mi bilemiyorum paramiz yok sen atanamadin gel bu parayı alalım demek belki zoruna gider . Şuan her şeyi konusamoyoruz rahatça çok gergin. Ama o da nasip olursa olur
Gergin fakat bir çıkar yol bulması lazım. Gerilecek diye 7 bin lirayı elinizin tersiyle yitmeyin bence. Bu zor zamanlarinizda servet gibi gelecektir size. Bence uygun zamanda konuşmayı denemelisiniz. Kabul edeceğine eminim. Hem belki biraziyla bi kaç gün tatil yaparsiniz. Ona da iyi gelir.

Gergin fakat bir çıkar yol bulması lazım. Gerilecek diye 7 bin lirayı elinizin tersiyle yitmeyin bence. Bu zor zamanlarinizda servet gibi gelecektir size. Bence uygun zamanda konuşmayı denemelisiniz. Kabul edeceğine eminim. Hem belki biraziyla bi kaç gün tatil yaparsiniz. Ona da iyi gelir.
Tatil yapcaz bunu konuşurken bile keyfi yerine geliyor. Çok bunaldi. Köy gibi yerde yaşıyor sağa donde düğün sola donse atama soruyor herkes. ben madem parayi takıyosun gel böyle edelim diyebilmek ve onu rahatlatmak istiyorum. BuBunu yaparken de gururunu İncitmeden yapmam lazım

Çok doğru bi konuya degindiniz. Şuan kafası darmadağın . 3. Kez sınava giricem seneye diyor. Kafasının dağılması ve asıl amaç olan kpss odaklanması lazım. Benim amacım onun keyfini yerine getirmek. Bu sayede ona buna kafa yorup motive olmazsa diye üzülüyorum

bende onu diyorum iste evlenseniz bile bu durumda, atanamamasi hep sorun olacak (evlilik sureciniz hep sikintili olacak) en azindan evlenmek icin motivasyonu olur yani sinavi kazanirsam evlenebilirim rahatlikla (maddi ve manevi) diye dusunmesini sagla....

ben diger konunuza hic deginmiyorum yani nikah yapip para alma konusuna cunku hayat bu ne ile karsilasacagin belli olmaz...

Atanırsanız ikiniz de aynı şehirde mi olacaksınız?
7000 tl az para değil, ne yapın edin alın, elde edin o parayı bence.
Atanırsam ben bu sene o da diğer sene kim zorunlu hizmet bölgesinde ise onun yanına gönderiliyor diğeri. Atıyorum seneye o Büyükşehir e atandı ben gelemem onun yanına ama o da zorunlu hizmet bölgesi olursa ya onun ya benim sehrime isteğe bağlı geçebiliriz. Kısacası atanalim da her memur gibi bi yıl evli ama uzak.

Atanırsam ben bu sene o da diğer sene kim zorunlu hizmet bölgesinde ise onun yanına gönderiliyor diğeri. Atıyorum seneye o Büyükşehir e atandı ben gelemem onun yanına ama o da zorunlu hizmet bölgesi olursa ya onun ya benim sehrime isteğe bağlı geçebiliriz. Kısacası atanalim da her memur gibi bi yıl evli ama uzak.
Nedir şu sistemin rezilliği ya...
Sen yıllarca uğraş, çalış, güç bela atan ama eşinden ayrı kal. Bu nasıl sistem...

S
bende onu diyorum iste evlenseniz bile bu durumda, atanamamasi hep sorun olacak (evlilik sureciniz hep sikintili olacak) en azindan evlenmek icin motivasyonu olur yani sinavi kazanirsam evlenebilirim rahatlikla (maddi ve manevi) diye dusunmesini sagla....

ben diger konunuza hic deginmiyorum yani nikah yapip para alma konusuna cunku hayat bu ne ile karsilasacagin belli olmaz...
Sizi anlıyorum. Önemli olan motivasyon şu anda. Nikah konusu da bi kez yüz yüze geldiğimiz zamn konusucam . Zaten olacağına varır. Olmazsa olmaz diye bir şey yok. Olmuyorsa bi sebebi vardır

Bu saatte derdimi paylastiginiz için çok teşekkür ederim hepinize. Yorumlardan genel olarak anladigim kadariyla çok duygusal olmadan uygun zamanı bekleyip onunla konuşmak. Elden geldiği kadar kimseyi karıştırmamak.Devamında yine paylaşmak istediğim şeyler olacaktır. Çok teşekkür ederim

Ya kusura bakma da adam tabi depresyona girer ben olsam daha beter okurdum kolay mi bu zmanada atanmak. Bence atama olmadan hiçbişey yapmayın o amvaniz da cok merakliysa tum düğünü o yapsin ne yani basit mi bu kadar evlilik ya amcan uzerinden yuk agmak derdinde sadece

Şöyle konuları okuyunca kendi yaşadıklarım aklıma geliyor sinirlerim zıplıyor.hep de bu erkek tarafı bi yerden para bekler o para hiç gelmez. Ben evlendim 2 yıl olacak hala yok. Valla erkek tarafına güven olmaz. O adamlar da hep bize denk gelir. Amcana rest çekip paramız yok evlenemeyiz diyemiyorsan o zaman ondan gizli nikah yap nerden öğrenecek ki? çeyiz parasını da al kenara koy atanınca üzerine eklersiniz. Ama sana bir tavsiye çeyiz parasından nilanlının haberi olsun da sen yine kendi hesabına koy. Erkek milleti parayı görünce bi gevşiyo. Demedi deme. Benimki yapmaz hiç deme..

insanlar ha deyince atanılıyo sanıyor heralde kendileri çok zeki atanamayanlar mal mı. Allah Allah babanız olmayabilir evet ama evlilik kararıda size ait. şartlar normal olduğunda zaten evlenirsiniz. kimseyi karıştırmayın işinize. yazık adamcağız dertten hasta olur. baskı hissettiği sürecede zaten atanamaz kaygılarından. bakalım siz atanabilecekmisiniz her yıl kontenjanlar değişiyor sonuçta

X