bana bi akıl verin.

Valla böyle bir durumda ben olsam aileleri sallamazdım
Aynen de öyle yaptım evlenirken
Eşimin bi gömlek 1 pantolonu vardı evlenirken :) işinden ayrılmıştı.
Ben öğretmendim.
Nikahla evlenin bence. İllaki 15 bin harcamaya ne lüzum var
Al bi gelinlik giy nikah salonuna gidin mis gibi kıyın nikahı akrabalar eş dost gelsin
Takı da takılır ilk dans da edilir nikah salonunda. Pasta ikramı yaparsınız nikah şekeri dağıtırsınız
Çalgı çengi işini kına gecesi yapın orada halledin sizin aile düğün isteğini orada gidersin.
Yeter uzun zamandır berabersiniz evlenin gitsin
Al kocanı da atandığın yere götür 2. El eşyalarla öğrenci evi yaparsınız otursun çalışsın kpss ye ya da orada ücretli öğretmenlik yapar

Kısacası 1 ayda evlenin gitsin bence o 7bin tl sizi borçsuz evlendirir

Ama yok illa herşey amcamların kafasına göre olacak dersen o zaman senin iş uzar da uzar bence.

Valla böyle bir durumda ben olsam aileleri sallamazdım
Aynen de öyle yaptım evlenirken
Eşimin bi gömlek 1 pantolonu vardı evlenirken :) işinden ayrılmıştı.
Ben öğretmendim.
Nikahla evlenin bence. İllaki 15 bin harcamaya ne lüzum var
Al bi gelinlik giy nikah salonuna gidin mis gibi kıyın nikahı akrabalar eş dost gelsin
Takı da takılır ilk dans da edilir nikah salonunda. Pasta ikramı yaparsınız nikah şekeri dağıtırsınız
Çalgı çengi işini kına gecesi yapın orada halledin sizin aile düğün isteğini orada gidersin.
Yeter uzun zamandır berabersiniz evlenin gitsin
Al kocanı da atandığın yere götür 2. El eşyalarla öğrenci evi yaparsınız otursun çalışsın kpss ye ya da orada ücretli öğretmenlik yapar

Kısacası 1 ayda evlenin gitsin bence o 7bin tl sizi borçsuz evlendirir

Ama yok illa herşey amcamların kafasına göre olacak dersen o zaman senin iş uzar da uzar bence.
Düğün sevmem ben oldum olası. Ama izin vermezler bize. İnsanlar evlilik düğün ile yapıldığını düşünüyor . Buna care yok bizim köylü insanlari.

Ya kusura bakma da adam tabi depresyona girer ben olsam daha beter okurdum kolay mi bu zmanada atanmak. Bence atama olmadan hiçbişey yapmayın o amvaniz da cok merakliysa tum düğünü o yapsin ne yani basit mi bu kadar evlilik ya amcan uzerinden yuk agmak derdinde sadece
Zaten iki yol var birisi daha zor olduğuna göre muhtemelen o atama beklicez .

insanlar ha deyince atanılıyo sanıyor heralde kendileri çok zeki atanamayanlar mal mı. Allah Allah babanız olmayabilir evet ama evlilik kararıda size ait. şartlar normal olduğunda zaten evlenirsiniz. kimseyi karıştırmayın işinize. yazık adamcağız dertten hasta olur. baskı hissettiği sürecede zaten atanamaz kaygılarından. bakalım siz atanabilecekmisiniz her yıl kontenjanlar değişiyor sonuçta
Evet yani. benimde belli değil. 10 gün içinde belli olacak. atanmak daha önemli . Sağlıklı düşünmek için biraz daha zaman lazım.

Şöyle konuları okuyunca kendi yaşadıklarım aklıma geliyor sinirlerim zıplıyor.hep de bu erkek tarafı bi yerden para bekler o para hiç gelmez. Ben evlendim 2 yıl olacak hala yok. Valla erkek tarafına güven olmaz. O adamlar da hep bize denk gelir. Amcana rest çekip paramız yok evlenemeyiz diyemiyorsan o zaman ondan gizli nikah yap nerden öğrenecek ki? çeyiz parasını da al kenara koy atanınca üzerine eklersiniz. Ama sana bir tavsiye çeyiz parasından nilanlının haberi olsun da sen yine kendi hesabına koy. Erkek milleti parayı görünce bi gevşiyo. Demedi deme. Benimki yapmaz hiç deme..
Öyle valla. Şans yok bende. Ablam geçen sene evlendi. Bu sıkıntılar hiç biri yoktu. Herşey insanlar için. Bakalım bu dönemin sonu nasıl kapanacak.

Kontenjanlar belli olsun duruma göre kıy nikahını, al paranı kendi hesabına yatır. Düğün diye tutturdular mı kur düğünü amca davul çaldın da biz mi oynamadık deyiver bakalım nasıl çil yavrusu gibi dağılıyorlar... Rabbim hakkınızda hayırlısını eylesin...

Kontenjanlar belli olsun duruma göre kıy nikahını, al paranı kendi hesabına yatır. Düğün diye tutturdular mı kur düğünü amca davul çaldın da biz mi oynamadık deyiver bakalım nasıl çil yavrusu gibi dağılıyorlar... Rabbim hakkınızda hayırlısını eylesin...
Allah razi olsun . Ağustos ayının 3. Haftası Meb kontenjanları verecek bir hafta on gün içinde. Bende bunu bekliyorum. Olmadı atama sonuçları 7 eylülde verilecek. 8 i göreve başlama ama 15 gün süresi var müracaat için yani 21 eylül e kadar vakit var. Ben atanirsam buradan Maraş a gidecem . Nisanlimin ailesi beni görecek yerleştirmek için zaten Doğu olacak büyük ihtimalle .o arada hallederiz nikah olayını Evimi ayarlarim evrakları Meb e vermeden önce resmi nikah tamamlanır. Zaten orada nikah 1 hafta sonra için gün veriliyor . Böylece kimseye açıklama yapmamiz gerekmez. Annem zaten nikah yapmamizi istiyor.

Allah razi olsun . Ağustos ayının 3. Haftası Meb kontenjanları verecek bir hafta on gün içinde. Bende bunu bekliyorum. Olmadı atama sonuçları 7 eylülde verilecek. 8 i göreve başlama ama 15 gün süresi var müracaat için yani 21 eylül e kadar vakit var. Ben atanirsam buradan Maraş a gidecem . Nisanlimin ailesi beni görecek yerleştirmek için zaten Doğu olacak büyük ihtimalle .o arada hallederiz nikah olayını Evimi ayarlarim evrakları Meb e vermeden önce resmi nikah tamamlanır. Zaten orada nikah 1 hafta sonra için gün veriliyor . Böylece kimseye açıklama yapmamiz gerekmez. Annem zaten nikah yapmamizi istiyor.
Bende öğretmenim canım görevine de geç başlamamaya çalış inan bazen bazı atamalarda bir gün bile eksik olduğundan günün başvuru yapamıyorsun... Evliliği zorlaştırmamak aksine kolaylaştırmak gerekli ama günümüz toplumunda herkes de aman ne der düşüncesi olduğu için bazı şeyler hep yokuşa sürülüyor... Rabbim tez vakitte işinize, yuvanıza, birbirinize kavuştursun inşallah...

Bende öğretmenim canım görevine de geç başlamamaya çalış inan bazen bazı atamalarda bir gün bile eksik olduğundan günün başvuru yapamıyorsun... Evliliği zorlaştırmamak aksine kolaylaştırmak gerekli ama günümüz toplumunda herkes de aman ne der düşüncesi olduğu için bazı şeyler hep yokuşa sürülüyor... Rabbim tez vakitte işinize, yuvanıza, birbirinize kavuştursun inşallah...
Anladım galiba il içi veya es durumu atamalar için bir gün bile eksik olsa bi sene daha beklemek zorunda kalabiliyoruz . Hatirlattiginz iyi oldu bunu. Tek istediğim gosteristen uzak milletin ağzını tutacak bir düğün. İçimde düğün hevesi filan değil düğün sevmiyoruz ikimizde ama bunu dile getiremeyiz. Kaç bin lira gelinlikler dış çekimler bunlar da da gözüm yok. Herşey olur çünkü basit şeyler bunlar. Yaz mevsimi olmazsa benim taraf sorun çıkarıyor çünkü iki düğün olacakmış . Bu yüzden de iki yaz beklemek gibi birsey diyemiyoruz. Zaten 2 senedir hani düğün hani düğün. Bende zaten taviz vermiyorum yoksa daha çok pürüz çıkardı. Hani bilezigin setin diye sordular ben dedim bu devirde singir singir takip gezen mi var öyle bir ortamım bile yok dedim. Düğün nerde olacak dediler bizim evin bahçesi dedim. Zaten olursa öyle yapcaz kına arkasından veya önünden gelinlik de giyip formalite yani. Sonra Maraş a geçip orada yapcaz . Kimsenin gönlü kalmayacsk çünkü bu çok önemli. İnsanlara kalsa 10 bin sırf kiytirik salonlara vericez. O para ile ev peşinati oderiz kim bilir israf haram gerek yok böyle şeylere
. Bu düşüncede olmam taviz veriyormusum isteklerimden gibi anlaşılmasın ben 23 yaşındayım ikinci öğretim okudum para verecek ve isteyecek kimsem yoktu. İstesem vereceklerdi ama biz yaptık biz ettik lafı duymak istemedim bu yüzden ogrenciligim de burs ve kreş Dersaneler de surundum aylık 300 400 kazandım bunları biriktirip harç yatirdim. Şimdi nasıl ben üç kurusu iki dk için israf edeyim. Ben bu yola nisanlimin ailesi bize birsey yapar diye çıkmadim
Ne yalan soyleyim yapmadığı daha iyi. Hayatta en son duymak istediğim laf yaptık ettik
. Az bulur az yerim kimseye laf vermem. nisanlim ve ben ne yaparsak elimizden ne gelirse onunla yetinmeyi bilicez. Bi gelin için en güzeli güzel bir gelin olmak hayal sadece budur gerisi biraz nefsi heves.

Hikâyemiz uzun. 5 yıllık bir ilişkim var. Üniversite 1 sınıftan beri birlikteyiz nişanlım ile. Geçen sene mezun olduk. ikimizde öğretmeniz. 4 . sınıfa geçtiğimiz zaman ailem öğrendi. Annem biliyor ve taniyordu nişanlımi. babam ben 8 yaşımda iken vefat etti. Bize amcam baktı. Amcam öğrendi kisacasi . Ya okuldan alırım ya da gelsin istesinler dedi. Maddi olarak zaten zor durumda olan ailesi sırf benim başımda babam yok merhamet etmez eziyet görürüm diye borç harç bulup nişan yaptık 2014 ocak ayında. mezun olup atanır atanmaz düğün yapmaktı plan. Geçen yıl olmadı malesef . Nişanlımin önünde çok az kişi kalmıştı fakat olmadı atanamadik. Napalım seneye dedik. Ücretli öğretmenlik yaptık harcligimiz zor çıktı paramiz olmadı hiç. Ben kpss çalıştım evde Dersanesiz tek başıma. Şuan ağustos atamasında atanmayi bekliyorum olacak inşallah. Ama sorun şu ki nişanlım sene boyu atama beklediği için geçen sene ki puanı iyi olduğu için kpss hazırlığı geç kaldı ve düşük puan aldı. Dersane yazılıp önümüzdeki yıl kesinlikle atanması gerekiyor. Ailem sıkıştıriyor düğün olsun diye. Onun ailesi mahçup. Nişanlım bunalımdan çıkamıyor. Benim paramla atanirsam düğün yapalım gibi bir öneri sunarsam erkek tarafina da nişanlım a da ağır gelecek. Kara kara düşünüyorlar çünkü. Ellerinde olsa hemen herseyi yaparlar bundan eminim. Hem benim hem onların akrabalar herkes düğün sorup duruyor. bende artık gerçekten ama gerçekten düğün günüm alınsın istiyorum önümüzdeki yaza. Çok uzadı artık . Tek bir çarem var aklımda ama bunun da bizim için sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Ben yetim aylığı alıyorum babamdan. Evlenirsem yani resmi nikah yaparsam 7 bin TL kadar Çeyiz parası veriyor devlet. Tam bir ay kaldı atama için.Atanirsam bu yardımı alamam sigortalı işim olduğu için. Benim fikrim birçok öğretmenin yaptığı gibi resmi nikahı yapıp düğün günü alıp yavaşça rahatça hazırlık yapmak. Zaten ev kurmayacagiz . Nişanlım atanip yasayacagimiz eve geçmemiz es durumu atamasını beklemek suan dan itibaren en az iki yıl. Bu yüzden eşya gibi ihtiyaclarimiz yok. Yani öğretmen olanlar bilir bi sene evlilikten sonra es durumu bekleyip sonra ev eşyası alcaz. Yani acil olan düğün. Bunun için de 15 bin lira kadar para lazım. Salonu kinasi vs . Demem o ki Çeyiz parası olan para ikimizin nikahı şartı ile bana verildiği için ikimizin de parası ve hakkı sayılır. Nişanlım sene içinde 8 ay kadar ücretli öğretmenlik yapacak Bu parayı ortak bir hesaba yatırıp üstüne aylık olarak onun elinden geldiği kadar atıyorum 500 tl koymasini diğer kalan parası ile kendini idare etmesini söylesem ( sonuçta kendi kazandığı para ) onu rencide etmiş olurmuyum. Ben ataninca 2 Bin üstü maaşm olacak bu güne kadar çalışıp kazandığı paraları hiç esirgemedi benden. Cebimiz bir üniversite okuduk biz. Aramızda para lafı hiç olmadı yani. ailesi çok iyi insanlar çok seviyorum onları. Bazı aksilikler yüzünden parasız kaldılar . Kayın Peder emekli tek gelir bu. Okuyan çocukları var. Birikmiş paraları da damada borç vermişlerdi bizim nisandan önce. Onun durum kötüye gidince para geri dönmedi diye çok mahçuplar. Benim amcam problem biri nikahı yaparsak hemen düğün isteyebilir bundan da çekiniyoruz. Ayrıca nişanlımin psikolojisi çok kötü kendini ise yaramaz görüyor. Onu incitecek birsey yapamam çok gururlu biri. Aç kalsa kimseye diyemez . Ne yapsam şaşırdım. Biz nişanlım ile birlik olup biz bu yola çıktık desek arkamizdan destek olur ailesi biliyorum onlar da çabalar. Ama kayinvalidem bu aralar yaklaşıp oğlum artık asma suratini bile diyemiyor. Nişanlım çok sinirli uyumuyor yemek yemiyor. Ve Çeyiz parası için de 1 ay maksimum +15 gün daha var. Çünkü ataninca şehir Dışı görev e başlama süresi 15 gün. Yani altı üstü 15 bin Tl lazım. Onun yarısı elimzde kayıp gitmek üzere . En çok üzüldügum Nişanlımin sınav iyi geçti sanıp çıkar çıkmaz 12 temmuz günü valizi hazırla seni almaya geliyorum demesiydi :110::KK68: sınav sonuçlarının gelmesiyle bunalıma girdik. Hiç kimse destek olmuyor olmayacaksa.
Ben erkek olsam atardim yüzüğü ne bu yaa

Anladım galiba il içi veya es durumu atamalar için bir gün bile eksik olsa bi sene daha beklemek zorunda kalabiliyoruz . Hatirlattiginz iyi oldu bunu. Tek istediğim gosteristen uzak milletin ağzını tutacak bir düğün. İçimde düğün hevesi filan değil düğün sevmiyoruz ikimizde ama bunu dile getiremeyiz. Kaç bin lira gelinlikler dış çekimler bunlar da da gözüm yok. Herşey olur çünkü basit şeyler bunlar. Yaz mevsimi olmazsa benim taraf sorun çıkarıyor çünkü iki düğün olacakmış . Bu yüzden de iki yaz beklemek gibi birsey diyemiyoruz. Zaten 2 senedir hani düğün hani düğün. Bende zaten taviz vermiyorum yoksa daha çok pürüz çıkardı. Hani bilezigin setin diye sordular ben dedim bu devirde singir singir takip gezen mi var öyle bir ortamım bile yok dedim. Düğün nerde olacak dediler bizim evin bahçesi dedim. Zaten olursa öyle yapcaz kına arkasından veya önünden gelinlik de giyip formalite yani. Sonra Maraş a geçip orada yapcaz . Kimsenin gönlü kalmayacsk çünkü bu çok önemli. İnsanlara kalsa 10 bin sırf kiytirik salonlara vericez. O para ile ev peşinati oderiz kim bilir israf haram gerek yok böyle şeylere
. Bu düşüncede olmam taviz veriyormusum isteklerimden gibi anlaşılmasın ben 23 yaşındayım ikinci öğretim okudum para verecek ve isteyecek kimsem yoktu. İstesem vereceklerdi ama biz yaptık biz ettik lafı duymak istemedim bu yüzden ogrenciligim de burs ve kreş Dersaneler de surundum aylık 300 400 kazandım bunları biriktirip harç yatirdim. Şimdi nasıl ben üç kurusu iki dk için israf edeyim. Ben bu yola nisanlimin ailesi bize birsey yapar diye çıkmadim
Ne yalan soyleyim yapmadığı daha iyi. Hayatta en son duymak istediğim laf yaptık ettik
. Az bulur az yerim kimseye laf vermem. nisanlim ve ben ne yaparsak elimizden ne gelirse onunla yetinmeyi bilicez. Bi gelin için en güzeli güzel bir gelin olmak hayal sadece budur gerisi biraz nefsi heves.
Bende babasızım canım ben de kendim çalıştım kendim okudum bazı şeylerin ne kadar zorlukla yapıldığını bildiğimiz için birçok şey fuzuli geliyor bize... Seni çok iyi anlıyorum bizde herşeyimizi kendimiz yaptık... Üzme tatlı canını herşey yoluna girer :)

Bende babasızım canım ben de kendim çalıştım kendim okudum bazı şeylerin ne kadar zorlukla yapıldığını bildiğimiz için birçok şey fuzuli geliyor bize... Seni çok iyi anlıyorum bizde herşeyimizi kendimiz yaptık... Üzme tatlı canını herşey yoluna girer :)
inanıyorum bizi daha güzel günler bekliyor Bu yüzden beklememiz gerekiyor. düşündükçe yolunu buldum . Bu ömürluk hayat arkadaşım olacak insanı kim ne diyecek diye yipratamam. Amaç evlilik değil sevdigimiz insanla evlenmekse beklicez . Ben 5 yıl kolay gelmedim . Allah bize üzüntüyle sınav veriyor sabredecek olursak nimeti ile riziklandiyor bu hep böyle. Şükürler olsun bu günümüze.

X