Bana bir çözüm bir akıl lütfen:(

Bu kadar şikayetinize rağmen bu kişiyi sevmeniz bana pekte sağlıklı gelmedi, kusura bakmayın. Düşünün bir hayatınızda ki insanla iki yıl ne yaşadınız? Kendiniz olamadığınız bir dönem gecirmişsiniz. Şimdi kendiniz olmaya çalışıyorsunuz ve karşı taraf bunu kabul etmiyor gibi bir durum söz konusu sanki.

Evet bana dediği şuydu. Birbirimizi tanıyacaksak böyle tanıyalım diyen kendisi ama en ufak biseyde konusmayan , düşenelim diyen o . Bence sevgi karsındakini böyle salamamak, merak etmek. Kaybettim mi diye korkmak.
Ben antidepresan kullanıyordum , kendi kendime 2 aydır bırakrım ve ihtiyacım oldugunu dusunmuyorum. Cunku benım fikirlerim normal ne kadar yanlıs aktarsam da.ve bırakınca da bu dusunceler üzerime daha da çöktü.

Evet bir anda kestim. Cunku asla dusunemıyordum , ilacım bitti ve ilk yanımda tasıdım içmedim korkmayım diye asırı zorlamadı bakarsanız ağlama krizi dısında .

Ve daha once de bırakmıstım hayatıma girdiğinde daha oncesinde basladım, ılıskımız 2 yıllık ama onceside var bi 1 yıllık ara ve oncesi yine 2 yıl. O 1. Yılında baslamıstım o 1 yıllık arada 6 ay kadar yine bıraktım. Cunku artık kendim olmak istiyorum ben olmasada acı ceksemde ben olmak sadece

Evet bir anda kestim. Cunku asla dusunemıyordum , ilacım bitti ve ilk yanımda tasıdım içmedim korkmayım diye asırı zorlamadı bakarsanız ağlama krizi dısında .
O tur ilaclari aniden birakmak cok yanlis
O sorunun katlanarak geri donmesine sebep olur. Aklinizda bulunsun

Ve daha once de bırakmıstım hayatıma girdiğinde daha oncesinde basladım, ılıskımız 2 yıllık ama onceside var bi 1 yıllık ara ve oncesi yine 2 yıl. O 1. Yılında baslamıstım o 1 yıllık arada 6 ay kadar yine bıraktım. Cunku artık kendim olmak istiyorum ben olmasada acı ceksemde ben olmak sadece
Bu ilaclari iki farkli zamanlarda toplam 1 sene kadar kullandim bende. Sakinlestirirler ama sorun cozmezler. Hayata bakis acimi degistirerek sarkilarla kendime telkinler vererek vs icine cok gomuldugum bir depresyondan kurtulmustum. Guc icimizde.

Merhaba hanımlar.
Erkek arkadasımla işler ne derece karıstıgını söz etmeye başlayım konuya en iyisi hemen dalış yapayım:)

Yaklasık 2 yıldır birlikteyiz. Benım kalıplarımın cok cok dısında birisi . Sevgi anlayısı vs. Ben ona çok özelmiş gibi davranan , tabiri caizse ‘gözünün içine bakan’ kişiyim. O ise bana arkadası gibi davranır ; heyecansız, sorunlarını anlattıgı birisi gibi. Sevgi ölçütü bu olmadıgını söyler. Kardesine de hep böyle oldugunu ama cok sevdiğini mesela bunu der ama ben kardeşi olmadıgımı , kafasına göre bagırıp cagırıp bunuda benim iyiliğim adı altında yapamayacıgının farkında olmayan birisi .
Annesiyle yakında tanıstım, bi sorun olmadı. Yaza evlenmeyi dusunuyor bay x . Benım annemle ailemle tanısma vs. Olmadı.

25 yasındayım ve bu ara kendimi dusunuyorum yani kendimi anlamaya calısıyordum . Bu ılıskıyle basladı , ben herşeyini söylemeyen biraz gizleyen veya ketum biriydim bunun hakkında asırı elestırı , kavga , hakaret aldım ve sonucunda banada mantıklı gelmişti . Kendi içimde yol almaya basladım, bu girişle.

Bu yolda 3 aydır birseyleri dusunuyorum. Neden böyle oldugumu, cocuklugumda ki harapları. Kendim de olan harapları , cok şey yasadıgımı farkettim ve bunları kuzenime anlattım , aklımda olan herşeyi nerdeyse .

Bunu bay x e anlatmak cok isterdim. O bana cunku herşeyini anlatır ve ben de onu sorgusuz sualsız, basını oksayan bir anne gibi dinlerim. Bu cok kez oldu, her konuda liman olurum bunu kendi de der.

Bu zamana kadar herşeyini kendi çözmüş biri olarak , hem bana gizle diyen bir kışiye hem benle evliliği dile getiren kişiye ben mi yanlıs davranıyorum diyerek biraz da kendimi kesfedince yaralarımı ona acınca biraz ılıskımız de seffaflasır diye umdum. Dün kuzenimle konustum resmen özgürlestim kendi hatalarımı , bana yapılanları. Yazıyordum ama kendine itiraf etmek cok zordu, baskasına itiraf daha da zor. Bunu yasayan bilir..

Sonra bay x le bulustuk konu acıldı bi anda . Ben basladım ve neden biseylerimi anlatmadıgımı ?! Pardon anlatamadıgımı anladım: asla ben dinlenmiyordum bunu kendime baglıyordum dün olayı üst pencereden de izledim.
Ben basladım böyle istiyorum omzunda anlatayım yorum yapsın ve yapmasın bilsin beni kırıklıgımı da bilsin. Gerekiyorsaa ağlaya aglaya anlatacaktım.

Basladıgımda 3 cümleden sonra bak banada bu oldu. Senınki dert mi gibisinden . Ama ben onun yasadıklarını herseyini bilmesemde hep dinledim. Kendimi katmadan sadece anlamaya calıstım olayı degıl onun buna ne tepki verdğini neye kırıldıgına.
Sana bu oldu insanları suclama zaten suclamıyorum diyorum sadece anlatıyorum bana gecmişte 3 yık kendini anlatan kişiden aldıgım yanıt su oldu: takma. ! Taktıkca daha da cıkılmaz oluyor. Kuzenıme 3 saat anlatabildiğim akan giden konusma 3 dk gecmeden bitti.

Önce ki gün sunu demiştim ben ilişkide kendimi göremiyorum ben buraya eklendim senın hayatının yardımcısı gibiyim ben yokum. Ve söylediği şey buna sen varsın bireysin.

Veya hastaneye gidiyorum basım dönüyor demiştim salı günü işe döndüm dedim direkt benım elim kanadı bayılma tehlikesi gecirdim .

Ancak ılıskıde ben yokum örneğine cok sacma bisey dedim, kusamıyorum asıl sorunu dediğim suydu dünden once ki gün. Yanı yüzyüze gelmeden, ben canlı müziğe gitmek istediğini söylüyorum biraz , kafam rahat olsun kusayım anlatayım ona . Bunu istedim. Tek dediği ug puf.

Neyse dün arabaya bindik eve gidiyoruz. Bu canlı müzik olayından dolayı benım kendi ılıskide olmadıgımı anlamam cok sacmaymış . Asıl sorun ne biliyomuaun dedim . İnsanlar birbirinin gözünün içine bakıyor. Ben senden biyere gitmek vs istemiyorum.

Olay nasıl geldi 1 dk gecmedi ben kavga edince cok arıyomusum , üstüne gidiyormuşum . Bunalıyomuş, o an soka girdim ben o durumda ordan uzaklasıyorum beynen alakayı anlamıyorum asıl sorun buymuş. Ben bencilmişim . Tamam dedim haklısın sırf sussun diye . İncem cunku eve döneceğim. Bak yine küstün dedi. Bir gün once ben senleyken oynuyorum dedim hıc sorun yokmuş gibi bana bunu soruyor , söylemiyosun diyo . Benım orda ipler koptu, bunalmış gitmek istiyormuş. Ve konusmuyoruz.

Ben neyin içindeyim nolur bana yardım edin , hani sorun bendeyse inanın söyleyin ki kendimi bileyim ; cok acıgım kendimi degıstırmeye. Ama bana biri lütfen mantıklı bisey desin , lütfen

Cok uzun oldu affedin

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sizin bir ifade sorununuz var
Ancak aranızdaki sorun adamın sizi önemsememesi
Bence devam etmeyin bu ilişkiye
Daha flörtte gözünüzün içine bakmayan adam ileride hiç bakmaz, sadece arkasını toplayan kişi olursunuz

Bu ilaclari iki farkli zamanlarda toplam 1 sene kadar kullandim bende. Sakinlestirirler ama sorun cozmezler. Hayata bakis acimi degistirerek sarkilarla kendime telkinler vererek vs icine cok gomuldugum bir depresyondan kurtulmustum. Guc icimizde.
Kesınlıkle guc bizde . İlac sadece bastırıyor ve düşünmeyi engelliyor , sanal bi mutluluk ve onemsememe getiriyor .

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sizin bir ifade sorununuz var
Ancak aranızdaki sorun adamın sizi önemsememesi
Bence devam etmeyin bu ilişkiye
Daha flörtte gözünüzün içine bakmayan adam ileride hiç bakmaz, sadece arkasını toplayan kişi olursunuz

Aynen bütün sorun bu ben figüranım hepsi bu. İfade sorunum var ama bencede ama cok dusunerek yazmal veya konusmak bence insanı cok robotlastırıyor. Ondan sanırım kendimi yanlıs ifade ediyorum

Adam bencil ,eş değil anne istiyor siz birşey isteyince zor geliyor ,paylaşım yok zora gelince de manuple ediyor .
En kötüsü yarın öbürgün aşık oldum der gider bu arkadaş ,aldatır size suçu atar ,
Aramasın aramayın kopsun gitsin ,
Çok sevildiğiniz değer gördüğünüz bir ilişkiniz olur inş

Evet bana dediği şuydu. Birbirimizi tanıyacaksak böyle tanıyalım diyen kendisi ama en ufak biseyde konusmayan , düşenelim diyen o . Bence sevgi karsındakini böyle salamamak, merak etmek. Kaybettim mi diye korkmak.
Ben antidepresan kullanıyordum , kendi kendime 2 aydır bırakrım ve ihtiyacım oldugunu dusunmuyorum. Cunku benım fikirlerim normal ne kadar yanlıs aktarsam da.ve bırakınca da bu dusunceler üzerime daha da çöktü.

Antidepresan konusunda bir şey diyemeyeceğim, çünkü bilgim yok bu konularda. Sadece söyleyebileceğim şu olur, eğer bir ilişki seni bu kadar yıpratıyorsa onu sürdürmenin çokta bir faydası yok. Bu adamın sana iyi gelmediği ortada. Sana iyi gelecek birileriyle olman senin için daha iyi olur sanki.

Bu arada sevgi anlayışın benden farklı. Ben birini kaybetmekten korkuyorsam onu hayatımda hiç istemem. Niye birini kaybetmekten korkayım, neden bunun adı sevgi olsun? Yani mutlu mesut bir ilişki yaşarken birini kaybedeceğim diye korkmak istemem, bu ona güvenmediğimi gösterir daha çok. Ayrıca ben arkadaşlarıma bile bana trip atarsanız hiç bir şekilde karşılık bulamazsınız diyorum. Hiç hoşlanmam bana trip atılmasından. Sorun neyse konuşma taraftarıyım.

Ayrılın bence. Eşimi çok seviyorum, o da beni sever önemser bilirim. Ama bunları sözlerle ya da romantik anlarla hissettirmez. Bu beni çoğu zaman kötü hissettirir. Acaba dedirtir. Sizin için de bunlar önemliyse acaba dememek için ayrılın.

Ayrılın bence. Eşimi çok seviyorum, o da beni sever önemser bilirim. Ama bunları sözlerle ya da romantik anlarla hissettirmez. Bu beni çoğu zaman kötü hissettirir. Acaba dedirtir. Sizin için de bunlar önemliyse acaba dememek için ayrılın.
Peki hasta oldugunuzda yanınızdan cekip gitmek demi mesela

İnanın böyle bir beklentim yok. Hissetmek farklı bisey . Bunu hissetmiyorum.güzel biseyide hissetmiyorum cunku bunu zorunda oldugundan yapıyor gibi .

Antidepresan konusunda bir şey diyemeyeceğim, çünkü bilgim yok bu konularda. Sadece söyleyebileceğim şu olur, eğer bir ilişki seni bu kadar yıpratıyorsa onu sürdürmenin çokta bir faydası yok. Bu adamın sana iyi gelmediği ortada. Sana iyi gelecek birileriyle olman senin için daha iyi olur sanki.

Bu arada sevgi anlayışın benden farklı. Ben birini kaybetmekten korkuyorsam onu hayatımda hiç istemem. Niye birini kaybetmekten korkayım, neden bunun adı sevgi olsun? Yani mutlu mesut bir ilişki yaşarken birini kaybedeceğim diye korkmak istemem, bu ona güvenmediğimi gösterir daha çok. Ayrıca ben arkadaşlarıma bile bana trip atarsanız hiç bir şekilde karşılık bulamazsınız diyorum. Hiç hoşlanmam bana trip atılmasından. Sorun neyse konuşma taraftarıyım.

Mutlu mesut degılseniz o ılıskide korkuyorsunuz belki de. Ya da hep sürüncemede kaldıgından olabilir. Bazı şeyler hissedilir anlatılmaz sanırım

biseyin icinde degilsiniz.
fazla onemseyerek soytariyi kral etmissiniz o kadar.
ayan beyan deger gormediginiz iliskide israrla neden duruyorsunuz? genceciksiniz, calisiyorsunuz ne bileyim, kendinizle derdiniz nedir?
orselenmiyor musunuz mesela sizin icin onemli olan derdiniz de " takma" yaniti aldiginizda? arkadasim dese arkadasligimi keserim. takma nedir?

ne zaman kendinize gelip ayrilirsiniz bilmiyorum ama, sevilmiyorsunuz. sizi sevmiyor.

Bayılma tehlikesi geçirmeye taktım ben de çok ilginç bi hikaye olmuş 😜 hayır ya bayılırsın ya bayılmazsın.. Hani ölüm tehlikesini anlarım kaza tehlikesinikalp krizi solunum durma tehlikesini anlarım da bayılma tehlilesi benim hastalığım seninkini döver abartısı olmuş...

Mutlu mesut degılseniz o ılıskide korkuyorsunuz belki de. Ya da hep sürüncemede kaldıgından olabilir. Bazı şeyler hissedilir anlatılmaz sanırım

Bana hitaben mi söylüyorsunuz bunları? Ben tek bir ilişki yaşamadım çünkü hayatıma sokabileceğim biriyle henüz karşılaşmadım diyelim. Bir de dindar biriyim, sevgililik bana ters çünkü karşı tarafın beklentileri farklı olur ben de bunu karşılamam. Benden ayrılmasın diye de isteklerini karşılamam. Bunlara saygı duyacak ve beni olduğum gibi kabullenecek biriyle ancak bir araya gelebilirim.

Madem ilişki yaşamadın ne diye akıl veriyorsun derseniz, akıl vermiyorum sadece dışarıdan biri olarak olaylara objektif bakabiliyorum. Ben mutsuz olduğum bir ilişki yaşamak istemem. Hiç bir kadının da kendini bir erkeğe ezdirmesine katlanamıyorum.

biseyin icinde degilsiniz.
fazla onemseyerek soytariyi kral etmissiniz o kadar.
ayan beyan deger gormediginiz iliskide israrla neden duruyorsunuz? genceciksiniz, calisiyorsunuz ne bileyim, kendinizle derdiniz nedir?
orselenmiyor musunuz mesela sizin icin onemli olan derdiniz de " takma" yaniti aldiginizda? arkadasim dese arkadasligimi keserim. takma nedir?

ne zaman kendinize gelip ayrilirsiniz bilmiyorum ama, sevilmiyorsunuz. sizi sevmiyor.
Kesınlıkle hala ilgi sevgi dileniyorum. Bende böyle hissediyorum dediğiniz gibi. Biliyorum farkındayım da ayrıca

X