Bana bir çözüm bir akıl lütfen:(

Bana hitaben mi söylüyorsunuz bunları? Ben tek bir ilişki yaşamadım çünkü hayatıma sokabileceğim biriyle henüz karşılaşmadım diyelim. Bir de dindar biriyim, sevgililik bana ters çünkü karşı tarafın beklentileri farklı olur ben de bunu karşılamam. Benden ayrılmasın diye de isteklerini karşılamam. Bunlara saygı duyacak ve beni olduğum gibi kabullenecek biriyle ancak bir araya gelebilirim.

Madem ilişki yaşamadın ne diye akıl veriyorsun derseniz, akıl vermiyorum sadece dışarıdan biri olarak olaylara objektif bakabiliyorum. Ben mutsuz olduğum bir ilişki yaşamak istemem. Hiç bir kadının da kendini bir erkeğe ezdirmesine katlanamıyorum.

Tamamen kendim böyle oldugumdan söyledim . Kendime istinaden yani.
Kesinlikle ilişki yaşamak cok zor mutlu olmadan galiba amacını asıyor mutsuz olan bir ilişki.

Bayılma tehlikesi geçirmeye taktım ben de çok ilginç bi hikaye olmuş 😜 hayır ya bayılırsın ya bayılmazsın.. Hani ölüm tehlikesini anlarım kaza tehlikesinikalp krizi solunum durma tehlikesini anlarım da bayılma tehlilesi benim hastalığım seninkini döver abartısı olmuş...

Hep böyle bir şeu anlatıyorum mesela işle alakalı böyle böyle oldu. Ciddi sekılde kıyamam ya bunlarla ugrasıyosun aventus . Aldıgım yanıt bu. Yada daha iyi secenekse ; sen bunu dert ediyosun ama bide benım işimde calıssan görürdün böyle böyle. Mesela.

Hep böyle bir şeu anlatıyorum mesela işle alakalı böyle böyle oldu. Ciddi sekılde kıyamam ya bunlarla ugrasıyosun aventus . Aldıgım yanıt bu. Yada daha iyi secenekse ; sen bunu dert ediyosun ama bide benım işimde calıssan görürdün böyle böyle. Mesela.
Bu insanlar empati yoksunu insanlar. Yarın bi gün sen böyle yapıyorsun karşılığında ben de böyle yapsam gibi çok normal bi tepki versen seni döverime getirir olayı.. Bence koşarak uzaklaş..

Merhaba hanımlar.
Erkek arkadasımla işler ne derece karıstıgını söz etmeye başlayım konuya en iyisi hemen dalış yapayım:)

Yaklasık 2 yıldır birlikteyiz. Benım kalıplarımın cok cok dısında birisi . Sevgi anlayısı vs. Ben ona çok özelmiş gibi davranan , tabiri caizse ‘gözünün içine bakan’ kişiyim. O ise bana arkadası gibi davranır ; heyecansız, sorunlarını anlattıgı birisi gibi. Sevgi ölçütü bu olmadıgını söyler. Kardesine de hep böyle oldugunu ama cok sevdiğini mesela bunu der ama ben kardeşi olmadıgımı , kafasına göre bagırıp cagırıp bunuda benim iyiliğim adı altında yapamayacıgının farkında olmayan birisi .
Annesiyle yakında tanıstım, bi sorun olmadı. Yaza evlenmeyi dusunuyor bay x . Benım annemle ailemle tanısma vs. Olmadı.

25 yasındayım ve bu ara kendimi dusunuyorum yani kendimi anlamaya calısıyordum . Bu ılıskıyle basladı , ben herşeyini söylemeyen biraz gizleyen veya ketum biriydim bunun hakkında asırı elestırı , kavga , hakaret aldım ve sonucunda banada mantıklı gelmişti . Kendi içimde yol almaya basladım, bu girişle.

Bu yolda 3 aydır birseyleri dusunuyorum. Neden böyle oldugumu, cocuklugumda ki harapları. Kendim de olan harapları , cok şey yasadıgımı farkettim ve bunları kuzenime anlattım , aklımda olan herşeyi nerdeyse .

Bunu bay x e anlatmak cok isterdim. O bana cunku herşeyini anlatır ve ben de onu sorgusuz sualsız, basını oksayan bir anne gibi dinlerim. Bu cok kez oldu, her konuda liman olurum bunu kendi de der.

Bu zamana kadar herşeyini kendi çözmüş biri olarak , hem bana gizle diyen bir kışiye hem benle evliliği dile getiren kişiye ben mi yanlıs davranıyorum diyerek biraz da kendimi kesfedince yaralarımı ona acınca biraz ılıskımız de seffaflasır diye umdum. Dün kuzenimle konustum resmen özgürlestim kendi hatalarımı , bana yapılanları. Yazıyordum ama kendine itiraf etmek cok zordu, baskasına itiraf daha da zor. Bunu yasayan bilir..

Sonra bay x le bulustuk konu acıldı bi anda . Ben basladım ve neden biseylerimi anlatmadıgımı ?! Pardon anlatamadıgımı anladım: asla ben dinlenmiyordum bunu kendime baglıyordum dün olayı üst pencereden de izledim.
Ben basladım böyle istiyorum omzunda anlatayım yorum yapsın ve yapmasın bilsin beni kırıklıgımı da bilsin. Gerekiyorsaa ağlaya aglaya anlatacaktım.

Basladıgımda 3 cümleden sonra bak banada bu oldu. Senınki dert mi gibisinden . Ama ben onun yasadıklarını herseyini bilmesemde hep dinledim. Kendimi katmadan sadece anlamaya calıstım olayı degıl onun buna ne tepki verdğini neye kırıldıgına.
Sana bu oldu insanları suclama zaten suclamıyorum diyorum sadece anlatıyorum bana gecmişte 3 yık kendini anlatan kişiden aldıgım yanıt su oldu: takma. ! Taktıkca daha da cıkılmaz oluyor. Kuzenıme 3 saat anlatabildiğim akan giden konusma 3 dk gecmeden bitti.

Önce ki gün sunu demiştim ben ilişkide kendimi göremiyorum ben buraya eklendim senın hayatının yardımcısı gibiyim ben yokum. Ve söylediği şey buna sen varsın bireysin.

Veya hastaneye gidiyorum basım dönüyor demiştim salı günü işe döndüm dedim direkt benım elim kanadı bayılma tehlikesi gecirdim .

Ancak ılıskıde ben yokum örneğine cok sacma bisey dedim, kusamıyorum asıl sorunu dediğim suydu dünden once ki gün. Yanı yüzyüze gelmeden, ben canlı müziğe gitmek istediğini söylüyorum biraz , kafam rahat olsun kusayım anlatayım ona . Bunu istedim. Tek dediği ug puf.

Neyse dün arabaya bindik eve gidiyoruz. Bu canlı müzik olayından dolayı benım kendi ılıskide olmadıgımı anlamam cok sacmaymış . Asıl sorun ne biliyomuaun dedim . İnsanlar birbirinin gözünün içine bakıyor. Ben senden biyere gitmek vs istemiyorum.

Olay nasıl geldi 1 dk gecmedi ben kavga edince cok arıyomusum , üstüne gidiyormuşum . Bunalıyomuş, o an soka girdim ben o durumda ordan uzaklasıyorum beynen alakayı anlamıyorum asıl sorun buymuş. Ben bencilmişim . Tamam dedim haklısın sırf sussun diye . İncem cunku eve döneceğim. Bak yine küstün dedi. Bir gün once ben senleyken oynuyorum dedim hıc sorun yokmuş gibi bana bunu soruyor , söylemiyosun diyo . Benım orda ipler koptu, bunalmış gitmek istiyormuş. Ve konusmuyoruz.

Ben neyin içindeyim nolur bana yardım edin , hani sorun bendeyse inanın söyleyin ki kendimi bileyim ; cok acıgım kendimi degıstırmeye. Ama bana biri lütfen mantıklı bisey desin , lütfen

Cok uzun oldu affedin
Karşinda ki narsist. Kaç uzaklas kurtul. Asla sana değer vermeyecek.bunun aynisindan arkadaşimda da vardı. Hepsi aynı oluyor. Sana arkadas gibi davranır. Ama her derdini anlatir. Kendisine hep yardim etme dinleme hissin olusur. En ufak seylerde bile seni suclar. Asla hatali degildir. Işene gelmeyince de sen onu cok bunaltiyor olursun. Tum yaşam enerjini tuketecek.asla hak ettigini düşundügun degeri vermeyecek. Devam edersen de kendi düsen ağlamaz derler.

Karşinda ki narsist. Kaç uzaklas kurtul. Asla sana değer vermeyecek.bunun aynisindan arkadaşimda da vardı. Hepsi aynı oluyor. Sana arkadas gibi davranır. Ama her derdini anlatir. Kendisine hep yardim etme dinleme hissin olusur. En ufak seylerde bile seni suclar. Asla hatali degildir. Işene gelmeyince de sen onu cok bunaltiyor olursun. Tum yaşam enerjini tuketecek.asla hak ettigini düşundügun degeri vermeyecek. Devam edersen de kendi düsen ağlamaz derler.
Aynen öyle oluyor . Tam söylediğiniz gibi.
Hep ben suclu oluyorum.
Dinlesemde arasamda yapsamda veya yapmasamda her kosulda.

Ya çok uzun okuyamadım ama anlaşamadığın biriyle 🙅 Asla evlenme Çünkü düzelmiyor hiçbir zaman düzelmez düzelir umuduyla severek evlendim 3 yıl oldu çok 😔 mutsuzum şu an keşke anlaşamıyorum diye o zaman bitseydi hiç düzelmedi

Evet aynen . Benım hatam tamamen . Bu size de garip geliyor demi ona göre bu ılıskı işte.
Kendini özel hissettirmeyen bir durum.

Evlilik konusu neden cıkıyor bılemıyorum.
Siz , birlikteliğiniz için gösterdiğiniz hassasiyeti karşı taraftan görmediğiniz için sorun yaşıyorsunuz bence. Aslında bu sevgilinizin hatası....adamin potansiyeli bu kadar sizi anlayacak kapasite yok.... ugraşmayin bence. Aventuss kızım evlenince bu adam seni dinlemez , bakışlarından ne demek istediğini anlamaz....iyi düşün ama ikide bir hata benim deyip durma...

Siz , birlikteliğiniz için gösterdiğiniz hassasiyeti karşı taraftan görmediğiniz için sorun yaşıyorsunuz bence. Aslında bu sevgilinizin hatası....adamin potansiyeli bu kadar sizi anlayacak kapasite yok.... ugraşmayin bence. Aventuss kızım evlenince bu adam seni dinlemez , bakışlarından ne demek istediğini anlamaz....iyi düşün ama ikide bir hata benim deyip durma...

Valla bencede öyle de hata bende falan degıl hala bende deyip durmak için sebebim bu oluyor. Yani hata bende düzeltmek için adım atmama bahanem bu oluyor. Böyle yani degışık . Ben kendimi suclu görüp adım atmak bahanesi oluyor. sevilmediğimi kabul edemiyorum biliyorum ama kabul edemiyorum biri için özel olmadıgımı

Valla bencede öyle de hata bende falan degıl hala bende deyip durmak için sebebim bu oluyor. Yani hata bende düzeltmek için adım atmama bahanem bu oluyor. Böyle yani degışık . Ben kendimi suclu görüp adım atmak bahanesi oluyor. sevilmediğimi kabul edemiyorum biliyorum ama kabul edemiyorum biri için özel olmadıgımı
Düzeltme o zaman. Sağlıklı bir ilişki yok ki.ne düzelecek...yavrum sen zaten özelsin bunu kendine söyle....cümlelerin Google translate ' ten çıkmış gibi....anlamamış da olabilirim. :işsiz:

Kesinlikle ilaçları bi anda kesmeyiniz çünkü sakıncalı. Dr kontrolünde bırakınız.
Size önerim düzenli olarak psikoloğa gidiniz, mutlaka sizi anlayabilecek bi psikolog vardır. Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız. Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz psikolojik danışma merkezleri var 153 arayarak randevu alabilirsiniz.
Bu arada sevgilinizle uyumlu değilsiniz..
Beklentilerinize uygun biriyle daha mutlu olacağınızı düşünüyorum.

Konunuzu anlamakta epey zorlandım bazı yerleri iki kez okumama rağmen. Konuşurken de bu şekilde karışık anlatıyorsanız dinlemek istemiyo olabilir. Genel olarak bencil bir izlenim uyandırdı bende de.

Canım sen kendini toparla biraz önce özgüvenli ol sağlam adımlar at evlenmeyi de düşünme bu adamla gözünü seveyim konakçı gibi adam sadece alıcı ayrılırsan bir ay üzülüp çok daha iyi mutlu hayatına devam edersin bence

X