Bana karşı bir ilgisi var mı, nasıl anlayabilirim?

lilian9

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
19
3
31
Çalışma arkadaşım birkaç haftadır kafamı çok karıştırıyor. Bana karşı ilgisi olduğunu düşünüyorum ama emin olamıyorum. Öncesinde de çok ilgili davranıyordu ama benim dikkatimi çekmiyordu. Son zamanlardaki davranışları benim ilgimi çekmeye başladı. Birkaç gün önce beraber bir toplantıdan çıkmıştık, ofise bir çiçek geldi. Bana dönüp 'Ben de diyorum acaba lilian9' a mı geldi bu çiçekler?' dedi. Bana kim yollayacak dedim, güldüm. Sonra beni haftasonu için bir organizasyona davet etti, böyle yerleri genelde kızlar seçer, doğru söyle kız arkadaşın mı seçti dedim. O arada işi çıktı konuşma kaynadı. Aynı gün, çıkarken beraber yürüdük. 'Kız arkadaşım yok. Ama aday olarak düşündüğün varsa söyleyebilirsin' dedi, göz kırptı. Ben de tanıştırma işini hiç beceremem dedim. O da 'Ben de tanışma işini hiç beceremiyorum işte keşke yapabilsem' dedi. Ben güldüm bir şey demedim ama o gidecekken bana arkasını döndü 'Bu konuşmayı yaşanmamış sayalım mı sen öyle diyorsan' dedi (ben ne demişim anlamadım?) Ertesi iki gün resmen ofiste benimle köşe kapmaca oynadı, kaçtı benden. Kaçamak bakışlarını yakaladım hep sadece. Bugün normale dönmüştü, beni başka bir etkinliğe davet etti akşam için. Bütün gün fırsat buldukça konuştuk, bahçede yürüdük falan. Ben gidemedim akşam ama başka bir zaman için sözüm olsun dedim. Yani ben böyle şeylere anlam yükleyen bir insan değilim ancak sanki bakışları ve gülüşü bile farklı bana karşı. Mesela sürekli whatsappta bir şeyler yazıyor, ofistekiler de kime yazıyorsa artık falan dediler. O da beni çağırdı bak arkadaşıma bir konuda yardım ediyorum diye illa gösterdi. Başka bir arkadaşla eski sevgilim hakkında konuşuyorduk, duyar duymaz yanımıza geldi. Bu arada kişilik olarak efendi diye tabir edilebilir, sessiz biraz çekingen bir çocuk.

Birkaç ay önce bana iş ile ilgili bir konuda çok yardım etmişti. O zaman anlayamamıştım, görememiştim. Birkaç haftadır davranışları ilgimi çekiyor, kendi de çekmeye başladı açıkçası. Objektif olarak bakamayabilirim diye yazmak istedim, ilgisi olabilir mi? Ben nasıl davranmalıyım? Birkaç hafta iş için şehirdışında olacağım. Whatsapptan falan iletişime geçme durumu yok, bu da kafamı karıştırıyor. Kendi kendime gelin güvey olmak istemiyorum sonrasında üzülmemek için.

İlgisi var gibi geldi ama ben senin durumunu anlayamadım sen istiyor musun olmasını yoksa sadece meraktan mı?

ilgisi olan kişi '' düşündüğün biri varsa söyleyebilirsin'' demez bence... arkadaşlığını,yakınlığını yanliş değerlendirdiğinizi düşündüm açıkçası...

ilgisi olan kişi '' düşündüğün biri varsa söyleyebilirsin'' demez bence... arkadaşlığını,yakınlığını yanliş değerlendirdiğinizi düşündüm açıkçası...

Onu ciddi manada söylemedi ama dediğiniz ihtimali de düşünüyorum.
Hatta diğer arkadaşlarımız sizin aranızda bir şey mi var diye sormaya başlamadan önce benim aklımda bile yoktu böyle bir şey.

Bana ilgisi varda cesaret edemiyor gibi geldi.sizden bir ışık bekliyo sanki bilemedim :işsiz:

Durumu benden önce fark eden iki çalışma arkadaşım var, onlar da aynısını söylüyor. Onlar kafamı karıştırdı zaten:)
Bugün kendi de itiraf etti zaten 'Benim tek kız arkadaşım en yakın arkadaşımdı, ben cesaret edemiyorum konuşmaya' diye, ortaya konuştu ama bir şey mi ima etti anlayamıyorum işte.

Durumu benden önce fark eden iki çalışma arkadaşım var, onlar da aynısını söylüyor. Onlar kafamı karıştırdı zaten:)
Bugün kendi de itiraf etti zaten 'Benim tek kız arkadaşım en yakın arkadaşımdı, ben cesaret edemiyorum konuşmaya' diye, ortaya konuştu ama bir şey mi ima etti anlayamıyorum işte.
Seninde gönlün varsa sen bi adım at ozaman işiniz kolaylaşır :)

Önceden erkekler ilk adımı atardı böyle çekinmezlerdi. Şimdi kızlardan adım bekliyorlar çok ilginç. Bence adım falan atmayın, daha ne olduğunu bile bilmiyorsunuz.

Bir şey hissettiğimden emin olsam ben çekinmem ama aksi bir durumda beraber çalışmaya devam edebilmek var işin ucunda,işler sarpa sarar diye korkuyorum:)
Hiç bişeycik olmaz aşkından ölmüyosun ya şuan sonuçta.yok dersede salla gitsin olmamış gibi yap :rapci:

Önceden erkekler ilk adımı atardı böyle çekinmezlerdi. Şimdi kızlardan adım bekliyorlar çok ilginç. Bence adım falan atmayın, daha ne olduğunu bile bilmiyorsunuz.

Ben normalde hiçbir şekilde anlayamazdım o adım atmasa,diğer arkadaşlar kafamı karıştırdı. Bilmiyorum dediğiniz gibi, zor olan kısmı bu:)

Ben de böyle düşünüyorum. Size hangi konuda dengesiz geldi?
Gerçekten kafam karışık o yüzden yorumunuz çok değerli benim için.

Ilgili gibi sorup sonra daha sen bir şey demeden "bu konuşulanları unut" gibi saçma bur şey söylemesi, önce kaçıp sonra yaklaşması...Utangaçlık mı dengesizlik mi anlayamadım.

Ilgili gibi sorup sonra daha sen bir şey demeden "bu konuşulanları unut" gibi saçma bur şey söylemesi, önce kaçıp sonra yaklaşması...Utangaçlık mı dengesizlik mi anlayamadım.

Benim de kafamı karıştırdı bu durum. Her sabah 'Acaba soğuk mu davransam? Yakın mı davransam? Yok yok normal davranayım?' diye binbir türlü düşünce ile gidiyorum işe.
Keşke biraz daha net olabilse.

X