Bana mı tuhaf bu durum?

Hee banane.... Bizim insanımız meraktan is makinası izleyen mahalle dedikodusu yaratan insanlar. Ben kafamı kuma gomeyim ailede ne oluyo be bitiyo umursamayayim sonra gördüm " bize gelmiyorlar lafiyla kayınpederim bize kizsin". Sanki herkes kendi hayatını yaşıyo. N e zaman etrafa gözümü kapatsam kendilerini altin suyuna batırılmış sanıp her eleştiriyi hak gördüler savunmak icin karşı tarafı da görmek lazım.. herkesin kendi halinde olduğu bir dünya keske mümkün olsa..
Bu kadar hürmet görmesine çatlıyorum deyin kurtulun bence
Saçmasapan bahaneler aramaktan daha kolay 😏

Hee banane.... Bizim insanımız meraktan is makinası izleyen mahalle dedikodusu yaratan insanlar. Ben kafamı kuma gomeyim ailede ne oluyo be bitiyo umursamayayim sonra gördüm " bize gelmiyorlar lafiyla kayınpederim bize kizsin". Sanki herkes kendi hayatını yaşıyo. N e zaman etrafa gözümü kapatsam kendilerini altin suyuna batırılmış sanıp her eleştiriyi hak gördüler savunmak icin karşı tarafı da görmek lazım.. herkesin kendi halinde olduğu bir dünya keske mümkün olsa..
Oo kuyruk acınız büyük 😁

Madem bu yapıda insanlar ozaman sizde onlar gibi olmayı verin.
Birde düşünün acaba benmi birseyi yanlış yapıyorumda sürekli eleştiriye maruz kalıyorum diye?

Yani hiç durmasa da apar topar gelin hic gitmeyin.ne bileyim kendi annen bile olsa ev kaos alanı gibi her yer yatak yorgan. Ke di kaynanası da kaliyo (biraz zihinsel problemi var ama zararsiz kendi halinde bi kadin). Evde Her yer daginik. Bana değişik geliyor. Acaba çocuk bahane başka sıkıntılar mi var.
Cunku su durum normal degil bana gore

Merakli degilim ama uzak olunca da suçlu oldum. Burnu büyük kimseye gitmiyo gelmiyo kimseyle görusmuyo dediler
Meraklı değilim derken, üsteki yorum kime ait acaba?
Gayet görümcenizin evliliğini, eşiyle ilgili durumları merak ediyorsunuz.

Aman aman düşman başına.İstenicek insan değilsiniz.Gorumceniz olsam kapıdan baktirmam.Kiz haklı😂😂😂😂

Oo kuyruk acınız büyük 😁
Gerçekten öyle. Çok değişik insanlarla aynı yerde çalışıyorum sürekli açık arayıp hayatımı eleştiriyorlar..ben kendi hayatıma baktıkça daha cok üstüme geldiler. Nr zaman kafami kaldırdım onları izledim o zaman gero adım attılar. Kafayı kuma gömebilcegim insanlar yok benim etrafımda. Kendi halimizdeyiz saniodum meğer görüşmeyen taraf biz misiz. Ailesinin kotusu olduk. Hala gorumcene gitmeye ne merakıymışsın diyennvar

Fesat gelin.Wala böylesi düşman başına.Gorumcesi neden alsın böyle insanı evine.
Kadının eşiyle de sorunları olabilir, evde zihinsel engelli kayinvalide de varmış. Derdi konu sahibinin merakını gidermek değildir kesinlikle. Birşey biliyorda hayatından uzak tutmaya çalışıyor.

Merhaba hanımlar. Gorumcemin 6 aylık bebeği var ve 40 günlük olduğundan beri sürekli ağladığını, gorumcemin çocukla baş edemediğini bu yuzden de sehir disinda 4 saatlik mesafede oturan kendi anne babasını sürekli yanına çağırdığını görüyorum. Insanlar da bi geliyorlar kaliyorlar haftalarca sonra geri gidiyolar. Bebeği kendim kısıtlı zamanlarda gozlemledim abarttiklari kadar bir durum olduğunu dusunmuyorum. Yine tabi yaşayan bilir zorluklarını da tek başına cocuk buyuten bir sürü insan var sonuçta. Ve insanalr şehir disindan geliyorlar geldikleri gibi telefonlar sessize alınıyor herkes evde parmak ucunda geziyor. Bunun sebebi de gorumcemin eşinin vardiyalı calismasiymis. Yaşlı insanlara askeriye de gibi muamele çekiliyor. Biz oturmaya dahi gidemiyoruz mesela eşi vardiyaliysa. Biz gidemiyoruz ama evde çocuk bakma sebebi ile gelen anne babası duruyor düşündükmu de biz mi fazlalığız diyoruz.. bu vardiyalı çalışırken uykusu hassasmis. E evde sürekli ağlayan bi bebek olduğu söyleniyor.. bu sesle nasil duruyo o zaman. Artık kayinpederim kızına dedi siz de bi ailesiniz kendiniz kendinize bi idare etmeye çalışın bakalim biz de memlekete donelim dedikten sonraki gun kayınpederim bi anda kendi gitti kaynanam kızının yanında bebek bakmaya kaldi. 1 hafta sonra kaynanam da gitti memlekete. Sonra aradan 3.gun gecti tekrar arabalarıyla aniden gelmişler bebekle baş edemiyo diye. Hadi hoşgeldine gidelim dedik eşim uyuyo diye redetti gorumcem.normalde gorumcem ile problem yok gidip geliriz ama bu uyuma meselesi olunca akarsular duruyor. Kayinvalidem damat becerikle değil pek yardim edemiyo kızıma dddi acaba burda mi bi sıkıntı var... Ben gerçekten 10 yıldır aynı isi yapan bi kısının uyku meselesini aileye abartılı şekilde mal etmesine ve sürekli 6 aylık bebek durmuyo buraya gelin burda kalin meselesini anlamıyorum. Bana mi tuhaf su durum ?

İnsanlar evlerine anne babasını çağırırken geline mi danışacak? Ne münasebet. Benim evime annem babam istedikleri zaman gelir istedikleri zaman gider isterlerse bir ayda 20 kez gidip gidip gelirler kimse konuşamaz gelin hanım da gelmek isterse arar müsait miyim değil miyim sorar buyrun dersem gelir yoksa gelemez. Başkasına dert olacak bir mevzu değil.
Bebek durmuyor olabilir eşiyle sorunu olabilir evde yalnız kalınca bunaliyor olabilir sadece sıkıldığı için anne babasını çağırıyor olabilir sizden hoslanmadigi için sizi eve kabul etmiyor olabilir vs. İstenmediginizi anladiysaniz hala niye gitmek icin zorluyorsunuz? Milletin evine gidip açık aramak niyetiniz anlaşılan. Mesafe koymuş size karşı taraf hala niye diretiyorsunuz gitmek için bu kadar? Vallahi çok enteresan geldiniz bana. İnsanların hayatını bu kadar didiklemeyi bırakın.

Ben de sizi alakadar eden bir durum göremedim, kayınpederin kızması dışında. Ona da bu durumu açıklayabilirsiniz. Baktınız anlamıyor, mesafe koyarsınız. Gerisi sizi alakadar etmez ki. Bebeğe bakamıyor olabilir, evi dağınık olabilir, kadın depresyonda da olabilir. Demek ki sizi kendine yakın görmüyor, anlatmıyor. Neyin cevabını arıyorsunuz? Ki evinin dağınık olmasını, anneliğini falan hep konu etmişsiniz burada. Kendi işinize bakın.

Merhaba hanımlar. Gorumcemin 6 aylık bebeği var ve 40 günlük olduğundan beri sürekli ağladığını, gorumcemin çocukla baş edemediğini bu yuzden de sehir disinda 4 saatlik mesafede oturan kendi anne babasını sürekli yanına çağırdığını görüyorum. Insanlar da bi geliyorlar kaliyorlar haftalarca sonra geri gidiyolar. Bebeği kendim kısıtlı zamanlarda gozlemledim abarttiklari kadar bir durum olduğunu dusunmuyorum. Yine tabi yaşayan bilir zorluklarını da tek başına cocuk buyuten bir sürü insan var sonuçta. Ve insanalr şehir disindan geliyorlar geldikleri gibi telefonlar sessize alınıyor herkes evde parmak ucunda geziyor. Bunun sebebi de gorumcemin eşinin vardiyalı calismasiymis. Yaşlı insanlara askeriye de gibi muamele çekiliyor. Biz oturmaya dahi gidemiyoruz mesela eşi vardiyaliysa. Biz gidemiyoruz ama evde çocuk bakma sebebi ile gelen anne babası duruyor düşündükmu de biz mi fazlalığız diyoruz.. bu vardiyalı çalışırken uykusu hassasmis. E evde sürekli ağlayan bi bebek olduğu söyleniyor.. bu sesle nasil duruyo o zaman. Artık kayinpederim kızına dedi siz de bi ailesiniz kendiniz kendinize bi idare etmeye çalışın bakalim biz de memlekete donelim dedikten sonraki gun kayınpederim bi anda kendi gitti kaynanam kızının yanında bebek bakmaya kaldi. 1 hafta sonra kaynanam da gitti memlekete. Sonra aradan 3.gun gecti tekrar arabalarıyla aniden gelmişler bebekle baş edemiyo diye. Hadi hoşgeldine gidelim dedik eşim uyuyo diye redetti gorumcem.normalde gorumcem ile problem yok gidip geliriz ama bu uyuma meselesi olunca akarsular duruyor. Kayinvalidem damat becerikle değil pek yardim edemiyo kızıma dddi acaba burda mi bi sıkıntı var... Ben gerçekten 10 yıldır aynı isi yapan bi kısının uyku meselesini aileye abartılı şekilde mal etmesine ve sürekli 6 aylık bebek durmuyo buraya gelin burda kalin meselesini anlamıyorum. Bana mi tuhaf su durum ?
Pardon da size ne? Üstünüze vazife olmayan şeyleri hobi olarak mı kafanıza takıyorsunuz? Anne memnun baba memnun değilse bile kendi aralarında hallederler sizin karışma lüksünüz olmamalı. Zaten haddinize de değil. Çok gitmek istiyorsanız yaşsm tarzlarına saygı duyup eşinin gündüz vardiyasında çalıştığı birgün gidersiniz.

Gerçekten öyle. Çok değişik insanlarla aynı yerde çalışıyorum sürekli açık arayıp hayatımı eleştiriyorlar..ben kendi hayatıma baktıkça daha cok üstüme geldiler. Nr zaman kafami kaldırdım onları izledim o zaman gero adım attılar. Kafayı kuma gömebilcegim insanlar yok benim etrafımda. Kendi halimizdeyiz saniodum meğer görüşmeyen taraf biz misiz. Ailesinin kotusu olduk. Hala gorumcene gitmeye ne merakıymışsın diyennvar
Onlar sizi eleştirdikçe sizde hırsınızı kızlarından çıkarıyorsunuz. Hımm ok

Kız geçen konuda ne kadar aklı başında nasıl makul bir insandin seni canla başla savundum milli mücadeleyi savunur gibi kaç kişi eksiledi beni çok fenaymissin ya sen 🤣

Merakli degilim ama uzak olunca da suçlu oldum. Burnu büyük kimseye gitmiyo gelmiyo kimseyle görusmuyo dediler

Sizin derdiniz bence kv kp değil de dedikodu için açık aramak gibi. İşsizsiniz sanırım. Belli ki evde sürekli oturmak mental sağlığınız açısından iyi gelmemiş. O kadar sıkılmışsınız ki insanların hayatına burnunuzu sokup kusur aramaya kadar götürmeyi kendinize hak bilmişsiniz. Aile içinde kavga olur gürültü olur herşey olur ama adı üzerinde AİLE yani. İçlerinde hallederler size danışan olursa fikir belirtme hakkına sahip olursunuz. Bir de çok güzel bi laf vardır kediyi merak öldürür diye. Fazla merak iyi değildir.

Bu arada görümceniz zeki kadınmış takdir ettim cart diye koymuş sınırı lohusa hali ile bir de sizinle uğraşmamış. Helal olsun...

Benden size bir tavsiye işe girin çalışın kafanızın içindeki dedikodu perileri gitsin yerine verimli olmaya çalışan bir dingin zihin yapısı gelsin. Ya da hiç olmadı sizde bi çocuk yapın da şööyle güzel desteksiz bi büyütün bakalım...

X