Bana yol gösterin kafam öyle karışık ki

İnternetten öğrendiğiniz bilgilerle burda en iyi ben bilirim tavrınızı bir kenara bırakın öncelikle. Gerçekten şu bilirkişi haliniz çok itici.

Söyledikleriniz teoride doğru pratikte yanlış. Evet herkes böyle bir talepte bulunabilir. Uzaklaştırma talebi için yazılan dilekçede ayrıntılı bir şekilde neden bu kararın alınmak istediği yazılır varsa somut kanıt örneğin darp raporu eklenir. Eğer ortada inandırıcı bir durum yoksa reddedilir bu dilekçe. Öyle hop hemen gittim istediğim zaman istediğim kişiye uzaklaştırma çıkarttım gibi bir durum yok. Uzaklaştırma talebi reddedilen nice kadın ne yazık ki öldürüdü bu ülkede. Eşim avukat, kafama göre yazmıyorum ama avukat olan ben değilim, siz de değilsiniz. Alanında yetkili olmadığımız bir konuda hele ki sizin şu üslubunuzla tartışmayı hatta konuşmayı çok gereksiz buluyorum. Bu yüzden de son mesajımdır

Dediğiniz gibi internet çağındayız herkes merak ettiklerini öğrenebilir. Son kez söylüyorum ‘kadının beyanı esastır’ cümlesi kadını ciddiye al, beyanını dinle anlamı taşımaktadır. Kadının ağzından çıkan her lafı doğru kabul et anlamına gelmez.
Ben herseyi ben bilirim demedim arastirip öğreniyorum ve size burada kaynakları ile bilgileri ilettim ama cahillikten ölüyorsunuz buradaki kadınların çoğu birbirini yermeye çalısıyor amacınız asla birşeyler öğretmek öğrenmek değil laf sokmak sadece sizin gibi insanlara vakit ayıran bende kabahat size iyi günler

İnternetten öğrendiğiniz bilgilerle burda en iyi ben bilirim tavrınızı bir kenara bırakın öncelikle. Gerçekten şu bilirkişi haliniz çok itici.

Söyledikleriniz teoride doğru pratikte yanlış. Evet herkes böyle bir talepte bulunabilir. Uzaklaştırma talebi için yazılan dilekçede ayrıntılı bir şekilde neden bu kararın alınmak istediği yazılır varsa somut kanıt örneğin darp raporu eklenir. Eğer ortada inandırıcı bir durum yoksa reddedilir bu dilekçe. Öyle hop hemen gittim istediğim zaman istediğim kişiye uzaklaştırma çıkarttım gibi bir durum yok. Uzaklaştırma talebi reddedilen nice kadın ne yazık ki öldürüdü bu ülkede. Eşim avukat, kafama göre yazmıyorum ama avukat olan ben değilim, siz de değilsiniz. Alanında yetkili olmadığımız bir konuda hele ki sizin şu üslubunuzla tartışmayı hatta konuşmayı çok gereksiz buluyorum. Bu yüzden de son mesajımdır

Dediğiniz gibi internet çağındayız herkes merak ettiklerini öğrenebilir. Son kez söylüyorum ‘kadının beyanı esastır’ cümlesi kadını ciddiye al, beyanını dinle anlamı taşımaktadır. Kadının ağzından çıkan her lafı doğru kabul et anlamına gelmez.
Evet “kadının beyanı esastır” kuralı somut olaya göre her konuda farklı yorumlanır. Kadın yüzü gözü mor ve kan içinde gittiği zaman delil aranmaksızın beyanını esas alıp harekete geçerler ama bu konudaki gibi görünürde bir fiziksel siddet yokken kadın gidip kocası icin uzaklaştırma kararı cıksrmak isterse “hmm öyle miymis konuyu bir araştıralım” diyerek araştırma soruşturma yapmaları da kadının beyanını esas aldıklarını gösterir aslında. yani o noktadan kadının beyanından yola cıkmaları kadının beyanını ciddiye alarak araştırma yapmaları, bir suç ihbarı gbi ciddiye almaları “kadının beyanı esastır” ın bu konudaki tezahürü olur

Evet “kadının beyanı esastır” kuralı somut olaya göre her konuda farklı yorumlanır. Kadın yüzü gözü mor ve kan içinde gittiği zaman delil aranmaksızın beyanını esas alıp harekete geçerler ama bu konudaki gibi görünürde bir fiziksel siddet yokken kadın gidip kocası icin uzaklaştırma kararı cıksrmak isterse “hmm öyle miymis konuyu bir araştıralım” diyerek araştırma soruşturma yapmaları da kadının beyanını esas aldıklarını gösterir aslında. yani o noktadan kadının beyanından yola cıkmaları kadının beyanını ciddiye alarak araştırma yapmaları, bir suç ihbarı gbi ciddiye almaları “kadının beyanı esastır” ın bu konudaki tezahürü olur
Zaten olay o ben anlatamıyorum galiba kadın bir beyanda bulundugunda ya gercekten riskli bir durum varsa diye ivedilikle uzaklaştırma veriliyormuş ardından konu mahkemeye gidiyormus yani orada bunu hemen vermelerinin sebebi delil yok ama gercekten ya ciddi bir durum varsa diye

Kurtulun bu adamdan. Sorun pratikteki anlaşmazlıklar vs değil bu adamın zihniyeti. Karısını hizmetçi gibi gören, kadına değer vermeyen bir adam. Eğer kız çocuğunuz varsa bu adamla sağlıklı büyüyemez muhtemelen, erkenden sağlıksız evlilik yapma ihtimali artıyor böyle babası olan çocukların.

çok üzüldüm sizin adınıza ama geçmiş için yapılacak bişey yok bugünü ve yarını düzeltmek de sizin elinizde aileniz de kopuk değil hem yardımcı olurlar umarım

Merhaba bende bisey soylemek isterim bu konuda bizzat yaşamış biri olarak benimde bir konum vardı belki okumussunuzdur eşimden once psikolojik sonra fiziksel şiddet gördüm ama morluk vs. Olmadigi icin kanitlayamadim adliyeye gittigimde 6 ay uzaklastirma kararini aldim ve sıginma talep ettim daha yeni oldu bu olay bu bilgileri de gidecek yerim olmadigi icin siginma talebi nasil oluyor diye aradigimda mor catidan ogrendim yani doğru gidip soylediginizde cikiyor uzaklastirma

Merhaba bende bisey soylemek isterim bu konuda bizzat yaşamış biri olarak benimde bir konum vardı belki okumussunuzdur eşimden once psikolojik sonra fiziksel şiddet gördüm ama morluk vs. Olmadigi icin kanitlayamadim adliyeye gittigimde 6 ay uzaklastirma kararini aldim ve sıginma talep ettim daha yeni oldu bu olay bu bilgileri de gidecek yerim olmadigi icin siginma talebi nasil oluyor diye aradigimda mor catidan ogrendim yani doğru gidip soylediginizde cikiyor uzaklastirma

Konunuzu hatırlayamadım ama yaşadıklarınıza gerçekten üzüldüm. Şöyle ki evet herkesin böyle bir talepte bulunma hakkı var. Gerisi dilekçeyi okuyan kişinin insiyatifinde maalesef bizim ülkemizde. Kanunları uygulayan bir durum yaşamışsınız ne güzel evet kanun bu yönde zaten ama ne yazık ki denk geliyoruz 2 kere uzaklaştırma talebi reddedilen kadın eşi tarafından öldürüldü haberlerine. Benim anlatmak istediğim ‘kadının beyanı esastır’ cümlesinin ne kadar yanlış yorumlandığı üzerindeydi. Umarım şimdi iyisinizdir 🙏

Ya okuduklarıma şaşırıyorum artık, kimsenin kocayı savunduğunu görmedim. Sadece insanlar psikolojik şiddetten ötürü hapis cezasının pek mümkün olmadığını anlatmaya çalıştı ben de dahil olmak üzere.

Kendisinin söylediklerine açıklama getirmeye çalışınca da 'kadın düşmanı, cahil' gibi kelimelerle direkt psikolojik şiddeti hanımefendi yapıyor. Bir de bu platformdaki kadınlar birbirini yermeye çalışıyorsa da girmeyin o zaman olur biter. En akıllı benim, siz cahilsiniz tavırlarının asla farkında değil ama bizim tek amacımız laf sokmak ona göre.

Bana olayla çok alakasız bir şekilde 'karı koca durumunda bile tecavüz olabilir ama siz böyle şeyleri normal görürsünüz' tarzında laf sokmaya çalışan da kendisi. Şaka gibi. Çok sağ olsun gerçekten. O da olmasa yaşadığım mağaraya ışık tutacak kimse olmayacaktı.

Konunuzu hatırlayamadım ama yaşadıklarınıza gerçekten üzüldüm. Şöyle ki evet herkesin böyle bir talepte bulunma hakkı var. Gerisi dilekçeyi okuyan kişinin insiyatifinde maalesef bizim ülkemizde. Kanunları uygulayan bir durum yaşamışsınız ne güzel evet kanun bu yönde zaten ama ne yazık ki denk geliyoruz 2 kere uzaklaştırma talebi reddedilen kadın eşi tarafından öldürüldü haberlerine. Benim anlatmak istediğim ‘kadının beyanı esastır’ cümlesinin ne kadar yanlış yorumlandığı üzerindeydi. Umarım şimdi iyisinizdir 🙏
Iyi olmaya calisiyorum bana mor catidaki danisanin soyledigi suydu hakkiniz var ve bunu yapmak zorundalar ama siz eger haklarinizi bilmezseniz ve bunu hissederlerse uygulamaz bastan savarlar ama bilgili oldugunuzu ustune basa basa bunu yapmak zorunda olduklarini soylerseniz yaparlar bana da ilkten dediler darp raporu yok dedim cunku eşim bana vuruyordu ama morartacak kadar degil sonra dilekce yazdim bi sure sonrada haber geldi zaten burayada yeni yerlestim bebegim var onunla geldik aradigim gun bos yer yoktu sansima yer bosalmis kres destegi de verecekler bende is bulacagim bakalim yeni bir hayat kurmaya calisiyorum Allah sonumuzu hayır etsin

Gece boyunca doğru düzgün uyumamıştım sabah ta çocuklar uyandı onlarla uğraşmaktan gene uyuyamadım 8den sonra uyudum az önce uyandım. Şimdi polis çilingir çağırsam ev sahibim hemen üst katımda iyice rezil gibi hissederim bu saatten sonra çıksam da akşam 9dan önce izmir e gidebilir miyim çok zor ben İstanbul dayım. Annemle konuştum, arabayla anneme götüreceğini söylemiş 1 hafta sonra. 1 hafta burda sinirlerim bozuk onla da sürekli kavga etmek görmek bile istemiyorum da annem bekle getirsin gitsin sen kal burda diyor
Sizi önceden beri takip etmiştim hatırlarsanız. Yani artık yazdıklarınızı hemcinsiniz olarak sinirlenerek okuduğumu belirtmek isterim. Psikolojik şiddetin üstüne fiziksel şiddet de görmüşsünüz. Evliliğinizin zaten tıkanma noktası yakındı ama siz o noktaya kadar gidecektiniz yazdıklarınızdan bunu anlamıştım. O tıkanma noktası artık gelmiş ve siz çilingir çağırırsanı, ev sahibine rezil olacağınızı mı düşünüyorsunuz ?? İsterse tüm İstanbul duysun biraz kendinize güvenin artık iyi ya da kötü bir adım atın. Evden gidicem diyip 1 hafta onun sizi götürmesini beklemek sizi eşinizin gözünde evi bile terk edemeyecek kadar aciz bir birey yapar. Omuzlarınızdan tutup sizi sarsmak istiyorum artık gerçekten...

Merhaba hanımlar. Şimdiden özür dileyerek başliyim, kopuk kopuk yazabilirim beynim uyuşmuş durumda. Benim peş peşe iki bebeğim oldu. 2.ye hazır değildim hiç bir anlamda, benim için aşırı zor oldu hala da her günüm ayrı zor ikisiyle. Kaldıramıyorum ama bir şekilde geçiyor günler iyi kötü. Her şeyleriyle ben ilgileniyorum. Birisi 2 yaşında, o kadar aşırı şekilde aktif bir çocuk ki. Arkadaşlarım hep der kaç çocuk büyüttüm hiç biri bu kadar dağıtmadı gibilerinden. Evi talan ediyor her gün. Annem başka şehirde. Hiç bir yardımcım yok. Eşim eve gelir yemek yer hemen mescide gider. 9.30-10gibi gelir çay içer telefonla oynar yatar. Defalarca konuştum kavga ettim sadece telefonla ilgileniyorsun konuşmuyorsun, çocuklarla doğru düzgün ilgilenmiyorsun diye, zorla biraz yapıyor gene aynı dönüp telefonun içinde, sonra erkenden yatıyor . İşi çok yorucu ama biraz fedakarlık hatta belki de normal olanı istiyorum. Romantik sözler beklemiyorum. Değer verdiğini hissetmek, yükümü hafifletmek için çabaladığını görmek istiyorum. Benden 4 4 lük hizmet bekliyor sürekli. Benimle şöyle bi hevesle istekle oturup çay içip bugün ne yaptın nasıldı nasılsın demez. Bu akşam artık beynim uyumuştu kazan gibiydi. Çocuğa yapma demeye dermanım kalmadı bıraktım, sabah temizleyip topladığım evi berbat hale getirdi. O da geldi bi anda tartışma yaşadık konu nasıl o duruma geldi şu an hatırlamıyorum bile, önce eşime bunalıyorum biraz sen ilgilen artık dedim iki çocuğa bile bakamıyorsun dedi ordan sinirlendim bağırdım ona gitcem artık annemin evine dedim. Kapı orda gidene zorla dur demem dedi. Annemi aradım ilk defa gelcem diye. Gel dedi üzüldü. Çantamı hazırladım. Taksiyle gitmeyi düşünüyorum otogara. Ordan 8saat filan yol. 2 yaş ve 7aylık bebek. Bana bir şeyler söyleyin lütfen. Cesaret verin. Siz. Ne yapardınız?? Eşimin yüzünü görmek istemiyorum artık
Benim öyle bir eşim olsa saldım çayıra yaparım ne temizlik ne yemek valla kusura bakmasın ama robot olmadığını göster anlasın aç kalınca benim eşimde 8 saat çalışıyor geliyor adam sofra kuruyor yemek yetismezse ona yardım ediyor iş bitsin diye

Keşke iki çocuk ust uste dogurmasaydiniz benim büyük çocuğum

Keşke iki çocuk ust uste dogurmasaydiniz benim büyük çocuğum 4 yaşında bebeğim 3 aylık ve yine zor oluyor sizin iki tane kucuk daha zordur ama bu sebeplerden ötürü yuvanizi yikmayin. Gece değilde sabah olunca annenize gidin bir müddet orda kalın esinizinde burnu surtsun erkeklerin Geneli böyle ztn hem unutmayın esinizde akşama kadar çalışıyor oda yoruluyor ama tabi yinede size yardımcı olması lazım benim esimde erkenden uyuyor ve pek sohbet edemiyoruz ama bebek durmadi mi yorgunda olsa alır ilgilenir ama önceden oda yapmazdı ben bi kaç defa ikaz ettim düzeldi size tavsiyem çocuklardan dolayı evin dağınık olması normal ama erkekler titiz bu konuda oyuzden dinlenin onun gelmesine çok az kaldı mı etrafı toplayin bu anlatiginiz şeyler her evde yaşanan problemler bu yüzden yuvanizi yikmayin yinede karar sizin
Yorumumu kims beğenmemiş ama gerçekler acıdır hanımlar konu sahibi ilk çocuğu olduğunda kocasının ilgisiz biri olduğunu anlamıştır ve çocuk bakmanın zorluklarinida anlamıştır peki ikinci çocuk neden? Hepiniz yorumumu saçma bulmussunuz ama doğanın kuralı bu eminim sizden biri onun evine gidip evi dağınık bulsa arkasından hemen dedikodu yaparsınız şimdiki çocukların hepsi yaramaz benim kızım 4 yaşında mutfak dezgahinin üzerine çıkıp bile hem yukarıdaki hem aşağıdaki dolapları surekli leke yapar ama ben kucuk bebeğine rağmen yinede evi tertemiz yaparım ha babanın çocuklara ilgisizliğinden gelince genelde babalr cocuklar yeni doğduğunda korkar almaya biraz büyüdüler mi çok severler ama bn ztn o konuda konu sahibinin yanında oldum annene git burnu surtsun kendine gelsin dedim ama sırf bu nedenlerden oturu kbmayin bosan diyemem bosansa yrn oburgun annesi bile bi evi temizliyemedin iki çocuğa bakamadin diye başına kakar şiddet yok kufur hakaret yok sadece biraz ilgisiz ama soyle biseyde var erkeklerden bazıları çok sevsede belli edemezler kocası ona isersen git seni tutan yok iki çocuğa bakamiyosun demiş ama kavga ederlerken söylemiştir sinir haliyle yinede burda kocasını savunmuyorum madem ilgisizdi ikinci çocuk yapmadan bosansaydi ve korunsaydi ister begeninde ister begenmeyin gerçekler bunlar.

Bu yzdiklarimdan sonra beni kadın düşmanı görebilirsiniz ama işin içinde fiziksel siddette olduğunu bilmiyodum ben normal bi tartışma sandım o yüzden abartmadim ve bosanmayin dedim malum iki bebeği var sadece o sebeblerden boşanıp iki çocuğu da ordan oraya sureklemesin diye günümüz şartları ekonomik şartlar vs belli ztn sığınma evleri ve dernekler sadece ilgisiz ve temizlik yüzünden kavga çıkaran koca yüzünden yardım ederler miydi? Ve ailesi bu sebeblerden oturu arkasında durur muydu? Bosan derler miydi? Bunlarda belli değildi ve konusahibi annesinin yanında iş bulup çalışırken annesi iki yaramaz çocuğa bakar miydi? Kafamda bu kadar soru işareti varken bosan demedim evden uzaklaştırma al desem o sebeblerden oturu vermezlerdi eger annenin evi ve çocuklarına çalışmadan bakabilecek kadar parası olsaydı bnde rahatlikla ne cekiyosun adamı bosan kurtul derdim elbette neyse uzatmiyim şiddet,baskı ev kilitleme ,bunlari bilmiyodum bütün yorumları okuduktan sonra öğrendim o yüzden konu sahibinden onu anlamadığım için ozur dilerim umarım bu sıkıntılardan kurtulup mutlu olursunuz🙏

Iyi olmaya calisiyorum bana mor catidaki danisanin soyledigi suydu hakkiniz var ve bunu yapmak zorundalar ama siz eger haklarinizi bilmezseniz ve bunu hissederlerse uygulamaz bastan savarlar ama bilgili oldugunuzu ustune basa basa bunu yapmak zorunda olduklarini soylerseniz yaparlar bana da ilkten dediler darp raporu yok dedim cunku eşim bana vuruyordu ama morartacak kadar degil sonra dilekce yazdim bi sure sonrada haber geldi zaten burayada yeni yerlestim bebegim var onunla geldik aradigim gun bos yer yoktu sansima yer bosalmis kres destegi de verecekler bende is bulacagim bakalim yeni bir hayat kurmaya calisiyorum Allah sonumuzu hayır etsin
Açtığınız başlıktaki yazdıklarınızı okudum. Cesaretiniz için sizi tebrik ederim. İnşallah başlık sahibi sizi kendisine örnek alır.

X