Bankalardan altınlarınızı alın mevzusu?

Altınım da dolarım da liram da bankada. Bankaya bişey olma ya da devletin el koyma ihtimali, evime hırsız girme, evimin yanması, deprem, sel gibi ihtimallerden çok daha düşük. Sadece şöyle bir detay var, anneminkiler devlet bankasında ki o da Türkiyenin en köklü devlet bankası zaten hani o batarsa ülkeyi at çöpe gitsin benimkiler ise tamamen yabancı veya yabancı ortaklı bankalarda duruyor. Sanırım yüze yüz yerli banka kalmadı hepsi yabancı ortaklı herhalde. Yani paraya el konulması için savaş falan çıkması lazım sanırım Rusya'daki gibi. Orada para falan çekemiyorlarmış. Türkiye ile savaşa girmeyi kimsenin g.tü yemez emin olun herkes kıskanırken böyle.

Derin dondurucuda donmuş tavuğun içine saklanmış altınları bulmuş çalmıştı hırsız
Nasıl bir teknik bulmuş altınların sahibi takdir ettim
Ama hırsızda az kurnaz değilmiş
.
Dedektörle geliyorlar.Komşumuzda büyük bir cam kavanoza un koyup içine saklamıştı. Onu da bulmuşlardı.

Ortalik karıştırmak icin cikan soylentilerdendir hic boyle bisey gelmedi kulagimiza ama genede imkansizmi bilemem olabilir ama evde saklamak cok daha riskli hirsiz girerse altini bulmadan cikmaz tanidigim cok kişinin altinini caldilar evden gene en iyi bankadir

Evde tutmak hiç mantıklı gelmiyor bana da. Motor mu alsak bir kısmına diye düşündüm en azından bir durum olsa elimizde o kalır. Kafam karıştı iyice. Söylentilere kulak asmam kolay kolay da son zamanlarda neye inanacagımızı şaşırdık hersey oluyor yani

Boyle birsey bana sacma geldi devlet hirsizlik yapmaz. Yinede güvenmiyorsanız banka kasasi kiralayabilirsiniz bu sene 415tlye kucuk kasa kiraladim
O kasa olayı nasıl oluyor anlatabilir misiniz? Yıllık 415 tl verip içine para, altın istediğiniz her şeyi koyabiliyor musunuz?Bir de diyelim ki bir şehirde kiraladınız sonra başka şehre falan geçtiniz ya da bambaşka bir yerde lazım oldu, nasıl hallediliyor?

Yillik yenileme ucreti 415tl verdim. Gecen sene 300tlye actirmistim kasayi. Her yil belirli bir meblag ödüyorsunuz. Kasanin 2 anahtari var birisi bankada birisi sizde. Iki anahtar olmadan kasa acilmiyor yani birisi sizden anahtarinizi calip kasaya erisemez, her seferinde kimlik bilgilerinizle giris yaptiginiz tarih kayit altına aliniyor. Kasaya istediginiz herseyi koyabilirsiniz banka icinde ne olduğunu bilmez, karisamaz.

Baska sehir olayini bilmiyorum. Ben buyuksehirde yasiyorum zar zor kasa buldum. Belki gideceginiz sehirdeki kasa uygunluğuna bakilarak sozlesmeniz devredilir. Bankayla gorusmek lazim bu konuyu

bizi mi kıskanıyorlar? zaten 3 kuruşumuz var çoğumuzun.bizim sorunumuz değil el konması ohh rahatladıkk

Evet. Devletin belirli koşullarda böyle bir hakkı var ..üniversite okurken öğrenmiştim.

Ama bu bir sürü belirli şartların yerine gelmesi ile mümkün.

Cok ciddi bir ekonomik krizde devletin büyük zarara uğraması lazım. Ve ayrica bankadaki altın veya dövizin belli bir seviyenin üstünde olmasi lazim. Mesela atıyorum bu kismi; altininizin en az 100 gram olması lazim gibi.

Ben 5 sene iş bankasında altin hesabi kullandım. 2017de 100 gram altın almıştım. Şubat ayında ev alinca bankadaki benim bekarlık paramla da araba aldık ufak bi tane.

Bu süreçte ekonomiyi hep takip ettim. Sorunlu gecelerde özellikle geç saatlere kadar takip ediyordum. Doların çok yükseldiği gece evet bi panik oldum bi korktum ama neyse ki sorunsuz geçti.

Siz de bu devletin el koyma şartlarını iyice araştırıp öğrenin. Ona göre karar verin.

Ben evde altın saklayacak kadar cesur olmadığım icin banka kullandım. Bugün olsa gene banka kullanırım.

Ama burasi da türkiye. Kanunlar yasalar pek de kimsenin umrunda değil. Işin bu tarafini unutmayin

Aslında bu söylentilerin asıl sebebinden çıkan ana tema şudur, elinizde evinizde ya da ulaşabileceğiniz bir yerde fiziki olarak birikim bulundurmanız.
Herhangi bir olumsuz durumda sizi mümkün mertebe idare edebilecek, hayatını devam ettirecek durumda olmanız.
Çoğumuz kartla, banka ile yaşadığından bankalara erişim sınırı getirildiğinde, aç be aç kalacağız.

Anlıyorum, çok teşekkür ederim. Galiba ufak yatırımlar için değil de daha ağır altını, mücevheri korumak için daha ideal bir yöntem gibi duruyor.

Anlıyorum, çok teşekkür ederim. Galiba ufak yatırımlar için değil de daha ağır altını, mücevheri korumak için daha ideal bir yöntem gibi duruyor.
nakitte mutlaka para döviz altın az da olsa elimiz de bulunmalı.herşeyi eve arabaya asla gömecek zaman değil.ben mesela nakitte param olmasına rağmen çocuğun okulu için kredi çekmeyi tercih ettim.o kredinin değeri 6 aya düşecek ama nakit para giderse yerine gelmez.elimizdekileri koruma devri birikim devri değil.az bir miktar belki biriktiriyoruz hepsi bu.günü kurtararak yaşayacağız.bu da böyle bir dönem yapacak bir şey yok

Altın hesabı tam olarak nasıl oluyor? Yani şöyle benim anladığım şu an altın belli bir fiyatsa yatırdığın para gramınca altın satın almış oluyorsun. İleride altın fiyatları yükselince de yine o gram karşılığı parayı hesabından çekip kullanabiliyorsun. Ama bankalarla konuşunca farklı farklı oranlardan, değişik değişik alım satım fiyatlarından falan bahsediyorlar. Bu kafamı karıştırıyor.

Benim kasada da cok bisey yok. Sunu dusunerek kasa tutmak lazim misal evdeki gram altinim calinsa sarsilir miyim? Hayir, o zaman kasa tutmaya gerek yok. Ama 500 dolarim calinsa sarsilir miyim? Kesinlikle evet, o yuzden kasa tutmakta fayda var. Hirsizlar evlere dedektorle girip eliyle koymus gibi buluyorlar maalesef.

Ya ekonomi gerçekten çok kötü. Özelikle mülteci sorunu sebebiyle üretim ve tüketim arasında ciddi dengesizlik var. Ev, araba fiyatları korkunç hale geldi. Geçmişte yatırım yapan yaptı artık bundan sonra zor gibi görünüyor. Bu saatten sonra iş hayatına yeni başlayan bir işçi, bir memur için eğer anneden babadan destek yoksa yatırım yapmak imkansız gibi.

Asparagas haberlere neden itibar ediyorsunuz.
Gerçek yetkili kişi ağzından duymadiginiz şeylere inanmayın.

piyasadaki doları toplamaları bir işe yaramadı ikinci kkmh yı nasıl ödeyecekler bakalım.
şu anda tl yi toplama planları yapılıyor bono tahvil üzerinden dolayısıyla ev fiyatlarındaki bu suni şişme düşecek bu yapılırsa.

Evde sadece hırsız olasılığı değil, deprem, yangın gibi olasılıklar da var. İnsanlar zaten çok kötü ve acımasız, 1999 depreminde yıkılan binalardan, cesetlerden altın para toplamak için neler neler yapmışlar. Bankanın da şöyle bir sıkıntısı var mesela iç savaş olsa falan nasıl olacak? Mesela Ukraynalılar kaçarken bankalardan tüm birikimlerini almışlar mıdır ?

Bende bankaya yatırdım dolarımı beni korkuttun.kasayami koysam simdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…