Banyo fayansları nasıl olmalı

kristalkupe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2022
605
474
Merhaba herkese banyoyu değiştirmeyi düşünüyoruz sizlerden fikir almak istedim seramik ile fayansın ne farkı var hangisi olmalı banyoda? Hem yer yani zemin fayansları hem de duvarınkiler değişecek renk tavsiyesi ya da o fayans/seramiğin cinsi, kireç, saç dökülünce belli etmeyen

Kendinizce şuna şuna dikkat et şöyle al böyle yap diye önerilerinizi beklerim 🌸

Merhaba herkese banyoyu değiştirmeyi düşünüyoruz sizlerden fikir almak istedim seramik ile fayansın ne farkı var hangisi olmalı banyoda? Hem yer yani zemin fayansları hem de duvarınkiler değişecek renk tavsiyesi ya da o fayans/seramiğin cinsi, kireç, saç dökülünce belli etmeyen

Bence bu derzler kahverengimsi bir renk oluyor belki görmüşsünuzdur onlar ne güzel kiri belli etmiyor beyaz derz hemen kötü oluyir aynı şekilde fayannslards o renklerde yapıyorlar renk olarak bu değil ama anlatmak istediğim şey bu gibi bişey

Eklentiler

• IMG_20220911_150207.jpg
    IMG_20220911_150207.jpg
    106,6 KB · Görüntüleme: 227
  • IMG_20220911_150150.jpg
    IMG_20220911_150150.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 261
Bence bu derzler kahverengimsi bir renk oluyor belki görmüşsünuzdur onlar ne güzel kiri belli etmiyor beyaz derz hemen kötü oluyir aynı şekilde fayannslards o renklerde yapıyorlar renk olarak bu değil ama anlatmak istediğim şey bu gibi bişey
Teşekkürler ☺️ Derz çok önemli bizim şu an Beyaz olduğu için gerçekten hep kirli kirli duruyor. evet çok şık keşke banyo bu kadar büyük olsa. Bir de bu tarz kahverengi yaparsak hepten boğar bir de zemin farklı, duvarlar farklı düşündük ama renkler konusunda emin değiliz 🤷🏻‍♀️

Bunun grisini tavsiye ederim daha ferah duruyor kullanacağı aksesuarlar paspas halıda çok çeşitli olabilir.
Yer taşlarını kaydırmaz olanlardan yaptırın mutlaka mat oluyor onlar

Bunun grisini tavsiye ederim daha ferah duruyor kullanacağı aksesuarlar paspas halıda çok çeşitli olabilir.
Yer taşlarını kaydırmaz olanlardan yaptırın mutlaka mat oluyor onlar
Duvarlarda gri güzel durur mu banyo biraz küçük de
Şu kaydırmaz mat fayans dediğiniz nasıl oluyor örnek olarak düşündüğünüzü bulabilirseniz atar mısınız rica etsem

Konuyu takipteyim. Biz de tadilat işine başlayabiliriz. Ben de sizin gibi renkli derz ve yerleri mat düşünüyorum. Birde duşun içini farklı yapıyorlar o hoşuma gidiyor. Asma klozet düşünüyorum.

Konuyu takipteyim. Biz de tadilat işine başlayabiliriz. Ben de sizin gibi renkli derz ve yerleri mat düşünüyorum. Birde duşun içini farklı yapıyorlar o hoşuma gidiyor. Asma klozet düşünüyorum.
Yazan olmuyorr millet bdv de
Derzleri renkli derken fayansla orantılı gri gibi düşündük bir de simliler falan oluyor sanırım öyle değil. Bir de duşun içi ayrı fayans olacaksa zaten en önemli kısım orası kir leke kireç Belli etmeyen olmalı. Farklı bilgiler edinirseniz de bana yazın lütfen buradan olur özelden olur beraber dikkat etmemiz gereken şeyleri söyleyelim

Yazan olmuyorr millet bdv de
Derzleri renkli derken fayansla orantılı gri gibi düşündük bir de simliler falan oluyor sanırım öyle değil. Bir de duşun içi ayrı fayans olacaksa zaten en önemli kısım orası kir leke kireç Belli etmeyen olmalı. Farklı bilgiler edinirseniz de bana yazın lütfen buradan olur özelden olur beraber dikkat etmemiz gereken şeyleri söyleyelim
Yok simli değil benim bahsettiğim dersler. Genelde sahibinden satılık evlere bakıyorum yeni konseptlerde görüyorum 🤣. Örneğin fayanslar gri ise derzlerde gri. Dediginiz gibi kirec lekesi, su lekesi gibi ayrıntılarda önemli. Bir de dusa kabin naail olmali acaba? Daha once sirf cam olanlardan kullandim. Dus sonrasi hemen cek pas ile cekince leke olmuyor. Ama onu da her zaman uygulamak zor oluyor.

Ben banyoda çok nettim her yeri zemin duvar aynı renk olacak şekilde istedim birde size tavsiyem koyu renk tercih etmeyin su lekesini çok fazla belli ediyor. Birde fayans büyüklüğü çok şık gösteriyor banyoyu tabi fiyatta artıyor. Hangi malzeme kullandım hiç hatırlamıyorum ama gittiğim yerde öyle güzel renk ve modeller vardı ki içinde kayboldum size tavsiyem çeşidi çok olan mağazasına gidin şehrinizde küçük yerlerle uğraşmayın. Ha dikkat etmeniz gereken benim şuan çok çilesini çektiğim su gideri.. Öyle saçma yapmışlar ki anlatamam temizlemesi yıkaması çok zor nasıl anlatılır buradan bilmiyorum fakat gider seçme şansınız varsa :KK70: Onu da siz seçin mutlaka.

gri-banyo-tasarimi.jpg

Birde bu gri tonların hastasıyım mat görüntü veren şıklık katan bir renk bunların açık tonunu bulabilirseniz oh miss :) Ben yaşadığım yerde bulmakta zorlandım şehir küçük olduğunda çeşitte az oluyor

Eki Görüntüle 3130152
Birde bu gri tonların hastasıyım mat görüntü veren şıklık katan bir renk bunların açık tonunu bulabilirseniz oh miss :) Ben yaşadığım yerde bulmakta zorlandım şehir küçük olduğunda çeşitte az oluyor
Aaa süper tam istediğim bu işte. Ya ama bizim banyo küçük ve havalandırma merdiven boşluğuna bakıyor aydınlık değil yani karanlık ışıksız. Hepten boğar mı ki diyorum. He bir de üstteki banyo yayla gibi bizimki küçük 😄 büyük fayans alacaksın fayansın ikisi yan yana gelemeden kesilecek yine küçük fayans görünümü olacak 🤣
Bir de bence çok leke belli etmez bu fayans ya ideal gibi 🤔

Aaa süper tam istediğim bu işte. Ya ama bizim banyo küçük ve havalandırma merdiven boşluğuna bakıyor aydınlık değil yani karanlık ışıksız. Hepten boğar mı ki diyorum. He bir de üstteki banyo yayla gibi bizimki küçük 😄 büyük fayans alacaksın fayansın ikisi yan yana gelemeden kesilecek yine küçük fayans görünümü olacak 🤣
Bir de bence çok leke belli etmez bu fayans ya ideal gibi 🤔
Eğer gömmeli ışıklandırma yaparsanız tavana ne diyor ona asma tavan mıydı :KK70: O gerçekten karanlık olmasını engelliyor ve en önemlisi benim afedersiniz elektrikçiye anlatırken kıçımı yırttığım şey aynanın arkasına led ışık yapmasıydı :KK70: Banyo aynası duvardan 10 cm kadar önde oluyor arkasına led döşüyorlar hatta imkanınız varsa duvarlarada birkaç tane yer bıraktırın yuvarlak led döşetin onun ışığı ( gün ışığı reng, )yani tuşu ayrı oluyor beyaz ışık ayrı oluyor banyo temizlerken beyaz ışık net gösteriyor ama ben genel olarak full aynanın led ışığını kullanıyorum. Bu fayans benim favorim ben beyaz siyah sevmiyorum çünkü gri evi çok havalı gösteriyor gerçekten :)

bu benim pinterest hesabım beğendiğim her şeyi klasörlere ayırıp ekledim. Bathroom klasörüne bakabilirsiniz bende ev yaptırırken buradan ilham aldım ha hangi birini yaptırdın derseniz iki üçünü anca :KK70: Ne kadar çok farklılık isterseniz maliyette o kadar artıyor maalesef.

7d65675094e33a47ab558453fad7c7b1.jpg

Haaaaa birde şiddetle tavsiye ettiğim şey şu banyo ürünlerini koyduğunuz metal ürünler var ya onu kullanmamak adına size tavsiyem bu resimde ki gibi fayansın kendi içine yer yaptırmanız çok daha kullanışlı ve rahat oluyor ben yaptırdıktan sonra gördüm bunu öyle pişman oldum ki başka arkadaşım yaptırdı aynı bu şekilde bayıldım gerçekten ben edemedim siz edin :KK70: Ama bunu mutlaka yaptıracağınız kişiye gösterin anlamıyorlar çünkü addfg

Eki Görüntüle 3130161
Haaaaa birde şiddetle tavsiye ettiğim şey şu banyo ürünlerini koyduğunuz metal ürünler var ya onu kullanmamak adına size tavsiyem bu resimde ki gibi fayansın kendi içine yer yaptırmanız çok daha kullanışlı ve rahat oluyor ben yaptırdıktan sonra gördüm bunu öyle pişman oldum ki başka arkadaşım yaptırdı aynı bu şekilde bayıldım gerçekten ben edemedim siz edin :KK70: Ama bunu mutlaka yaptıracağınız kişiye gösterin anlamıyorlar çünkü addfg
Ya bu kadar teferruata gerek yok şıkır şıkır ultra lüks olmasına da gerek yok yeni sıfır gelin evi değil 😄 Bizim ustalar arasında rafı anlayabilecek usta da yok 😄 aynada led pek hoşuma gitmiyor benim. Banyo kendini gösteremeyecek zaten ne kadar güzel olsa da küçük çünkü

Eki Görüntüle 3130161
Merhabaa Bu ayrıntı için geçen gün size gerek yok biz de onu anlayacak usta yok demiştim ve anneme göstersem aman gerek yok diyecek kesin diye düşünmüştüm ama tam tersi bugün bunları gösterdim ve bayıldı 😄. Çok mantıklı çok güzel dedi duvardaki girinti için raf derdinden kurtuluruz çok hoş dedi link atmışsınız sanırım oradan da detaylı baktık sizin hesabınız mı pek anlayamadım Pinterest bilmediğim için. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim haber edeyim dedim 💕

Merhabaa Bu ayrıntı için geçen gün size gerek yok biz de onu anlayacak usta yok demiştim ve anneme göstersem aman gerek yok diyecek kesin diye düşünmüştüm ama tam tersi bugün bunları gösterdim ve bayıldı 😄. Çok mantıklı çok güzel dedi duvardaki girinti için raf derdinden kurtuluruz çok hoş dedi link atmışsınız sanırım oradan da detaylı baktık sizin hesabınız mı pek anlayamadım Pinterest bilmediğim için. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim haber edeyim dedim 💕
Çok sevindim ya bende bi an mahçup olmuştum attığım resimler biraz lüxe kaçtığı için çok mu abarttım önerdiklerimde diye malum ülkemizde en ufak farklılık ekstra maliyet demek :KK70: Birde bende o süreçten geçtiğim için yaptıramadıklarım içimde kaldığından imkanınız olursa sizin yaptırmanızı istedim çok sevindim evet o raf derdi olmuyor artık yeni yapılarda. Pinterest hesabı biraz karışıktır girdin mi çıkamazsın böyle fikirler için çok ideal bir uygulama :) Tumblr gibi :KK70:

Aynen benim pinterest hesabım aynı instagramda kaydettiklerin gibi düşün burada da beğendiğim her model için ayrı klasör oluşturdum naz naz yazan benim profilim oluyor. Ev dekorasyon, saç, kombin aklınıza gelen her şey var pinterestte o yüzden çok severek kullanıyorum :)

X