Algoloji - Ağrıbilim Baş Ağrısı

Melissa07

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2023
1
0
24
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
Benim 15 gündür geçmeyen baş ağrılarım var bununla birlikte bir de basınç hissi, kafada uyuşma gibi şeyler. (daha öncede oluyordu ama bu kadar şiddetli değildi.) Her şeyi çok kafaya takan birisiyim bu yüzden de sürekli stresliyim. İki kere farklı nörolojiye gittim ama herhangi bir şey çıkmadı. Gerilim tipi baş ağrısı olduğunu söylediler. Laroxyl, Selectra, Redepra gibi farklı antidepresanlar yazdılar hepsini kullanmama rağmen hiç bir etkisini göremedim. Daha sonra psikiyatriye gittim orda da anksiyete bozukluğu teşhisi konuldu. Ağrısı kesici içiyorum 1 saat ya işe ya yarıyor ya yaramıyor. Günlük hayatımı çok fazla etkilemeye başladı. Hiç mutlu değilim sürekli düşünceler içerisindeyim bir şey mi olacak, bu şekilde mi devam edecek vs. gibi. Zaten hastalık hastası bir insan olduğum için sürekli panik yapıyorum. Gitmediğim doktor kalmadı. Bir de ortapedi ve fizik tedaviye gitmeyi düşünüyorum boynumla alakalı olabilir mi diye. Çünkü bazıları boyun düzleşmesi de olabilir diyor. Size de danışmak istedim. Sizde böyle şeyler yaşadınız mı hiç? Nasıl atlattınız bu durumu? Allah aşkına yarım edin dayanılmaz bir hal aldı :KK43:

Son düzenleme:
Bazılarından duydum dediğiniz google sanırım. Google'a parmak ağrısı yazarsanız sizi kanser ihtimaline kadar götürür.
Nöroloji görmüş, psikiyatri görmüş ve teşhisiniz konulmuş. İlaçlarınızı almaya devam edin.
Bir de neyin paniği bu? İnsansınız hastalık da sağlık da bizim için.
Fizik tedavi teşhis değil tedavi bölümüdür.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.
Benim 15 gündür geçmeyen baş ağrılarım var bununla birlikte bir de basınç hissi, kafada uyuşma gibi şeyler. (daha öncede oluyordu ama bu kadar şiddetli değildi.) Her şeyi çok kafaya takan birisiyim bu yüzden de sürekli stresliyim. İki kere farklı nörolojiye gittim ama herhangi bir şey çıkmadı. Gerilim tipi baş ağrısı olduğunu söylediler. Laroxyl, Selectra, Redepra gibi farklı antidepresanlar yazdılar hepsini kullanmama rağmen hiç bir etkisini göremedim. Daha sonra psikiyatriye gittim orda da anksiyete bozukluğu teşhisi konuldu. Ağrısı kesici içiyorum 1 saat ya işe ya yarıyor ya yaramıyor. Günlük hayatımı çok fazla etkilemeye başladı. Hiç mutlu değilim sürekli düşünceler içerisindeyim bir şey mi olacak, bu şekilde mi devam edecek vs. gibi. Zaten hastalık hastası bir insan olduğum için sürekli panik yapıyorum. Gitmediğim doktor kalmadı. Bir de ortapedi ve fizik tedaviye gitmeyi düşünüyorum boynumla alakalı olabilir mi diye. Çünkü bazıları boyun düzleşmesi de olabilir diyor. Size de danışmak istedim. Sizde böyle şeyler yaşadınız mı hiç? Nasıl atlattınız bu durumu? Allah aşkına yarım edin dayanılmaz bir hal aldı :KK43:
Bende de aynı ağrı var ben 3 aydır çekiyorum KBB kardiyolojiye gittim iki gün öncede nörolojiye gittim eeg çektiler bir ay sonra da mr çekilecek size de mr çekildi mi peki

kulak ya da gözle alakalı bir problem olabilir. bende orta kulak iltihabı var mesela ve çok sık yaşarım bunu.

Yüksek tansiyon olabilir .Kaç gündür ben de onun sıkıntısını yaşıyorum Tamamen sinirsel bir tansiyon.Geçen aylarda ani işitme kaybı yaşadım tansiyondan dolayı .Tansiyonunuzu takip ederseniz faydalı olur

8aydır boğuştum ben bu baş ağrısıyla doktor bile tanı koyamadı. Gerilim tipi baş ağrısı yaşıyorsunuz. Kronik hale gelirse işe yarayan tek ilacı laroxly kasları gevşetip ağrıyı gideriyor. Hemen değil git gide düzeliyorsunuz. Yanında da düşük doz antidepresan kullanılabilir. Uykunuzu güzel almaya bakın. İkinci sebebi boyun düzleşmesi olabilir. İlaç tedavisi istemiyorsanız yoga meditasyon, sıcak duş ve boyun baş esnetme haketleri düzenli şekilde yapın. Vitaminde alabilirsiniz geçmiş olsun.

Kaç ay kullandını benimde ilaç 3aydan sonra doz artışıyla işe yaramaya başladı antidepresanda keza öyle bir şans daha verin isterseniz. Masaj esneme hareketlerinide hiç ihmal etmeyin. Sebebi stres düzenli antidepresanda almalısınız.

X