Erkek İnfertilitesi BAŞ ANOMALİSİ YÜKSEK OLUP HAMİLE KALAN VAR MI?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bizde dna hasarı morfoloji ve baş anomalisi sıkıntıları olunca sperm seçiminde hem imsi hem mikroçip birlikte kullanıldı. Hatta mikroçip içinde 3 farklı seçenek vardı biz 1500 tl fark verip ince kanalla seçtirdik. İnşallah bir sıkıntı yoktur. Daha çok yeni öğrendim sonucu sağlıkşa kavuşmak nasip olur...

Kaç cm olduğunu hatırlamıyorum. Konya da anıt hastanesinde üroloji doktoru isa bey e gittik. Sonrasında Ankaraya Kaan Aydos a gittik. Tüp bebeği de konya da medova seçil hanımda yaptırdık.

E vitamini takviyesi alabilirsiniz. Bizde dna hasarı çıkınca ona yoğunlaştık.
merhaba 2 tane düşüğüm oldu 9 haftalık ve 15 haftalık kalbi durdu bebeklerimin eşimde morfoloji % 3 sperm dna hasar testi yaptırdık sonucu bekliyoruz baş anomalisi % 90 çıktı eşimde e vitamini takviyesi işe yarıyor mu ? yardımcı olabilir misiniz bana ?

merhaba 2 tane düşüğüm oldu 9 haftalık ve 15 haftalık kalbi durdu bebeklerimin eşimde morfoloji % 3 sperm dna hasar testi yaptırdık sonucu bekliyoruz baş anomalisi % 90 çıktı eşimde e vitamini takviyesi işe yarıyor mu ? yardımcı olabilir misiniz bana ?
Uzun süreli kullanımda işe yarıyormuş ama benim eşim kullanmadı malesef :KK43: bunun dışında multivitamin kullanabilirsiniz. Bir de antioksidan yiyeceklere ağırlık verin. Isırgan otu çayı, hergün bol salata, siyah kuru üzüm, hafta da 3 kez nohut yemeği. Nohutu ıslattığınız su ile yemeği yapmalısınız. Aklıma gelen bunlar. Malesef bizim sonuçlar çok değişmedi. Doktor bunları tavsiye etti ama eşim uzun süreli yapmadı sağolsun. En son tüp tedavisi ile çok şükür pozitifi gördük.

Uzun süreli kullanımda işe yarıyormuş ama benim eşim kullanmadı malesef :KK43: bunun dışında multivitamin kullanabilirsiniz. Bir de antioksidan yiyeceklere ağırlık verin. Isırgan otu çayı, hergün bol salata, siyah kuru üzüm, hafta da 3 kez nohut yemeği. Nohutu ıslattığınız su ile yemeği yapmalısınız. Aklıma gelen bunlar. Malesef bizim sonuçlar çok değişmedi. Doktor bunları tavsiye etti ama eşim uzun süreli yapmadı sağolsun. En son tüp tedavisi ile çok şükür pozitifi gördük.
çok teşekkür ederim inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız

Merhaba,

Elimden geldiğince her yere yazmaya çalışıyorum. %1 morfoloji ile doğal yoldan hamile kaldım. Amerika + ingilterede ki neredeyse tüm morfoloji üzerine yazılan forumları okudum. Üstelik bizde baş anomalisi %96 idi. Maalesef buradaki moral bozucu arkadaşlar yüzünden günlerce ağladım. İyiki yabancı sitelere de girmişim. %0 morfoloji ile doğal yolla 3 çocuk yapan vardı. Yalnız bizim avantajımız ileri hız ve sayı oldukça yüksekti. Ayrıca eşim evicap ,pycnogenol, çinko, l arginin ve l carnitin kullandı. Bunlar mucize ilaçlardır demiyorum ama DNA hasarı ve hız+sayı anlamında çok faydalı. Ayrıca düzgün beslenmekte çok önemli. Polikistik overim de vardı ve spor yaptım. Eşimin evicap kuşşanmasından 3 ay sonra hamile kaldım. Doğal yolla olmuyorsa bile tüp bebekle olma ihtimalide var. Düşünün ki kadınlardan 10-15 yumurta toplanıyor. Ama erkeklerde binlerce sperm var.

Çok uzun oldu kusura bakmayın. Ancak içimde hala burda hiçbir bilgisi olmadan tüp bebek dahi olmaz diyen arkadaşlara karşı bir sinir var.
Sen adamsın adam. Burda insanları umutsuzluğa sürükleyen tipler görsün bunu !!!!!!

Arkadaşlar rica etsem sonuçlarımızı yorumlar mısınız.
DNA hasar testi %5 Morfoloji %2 diğerleri ekte

Eklentiler

• Screenshot_20210815-090122.jpg
    Screenshot_20210815-090122.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_20210815-085359.jpg
    Screenshot_20210815-085359.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 52
Benimki günde 1 paket iciyordu yıllardır ve komiser kendisi oyüzden hep cok stresli ve sigaralı ortamda. Hayatınızı sakinleştirmeye calısın o da cok etkili diyolar bizde o mümkün değil malesef ama sigarayı bıraktı 1 ay oldu bakalım morfoloji ve dna hasarı sıkıntı bizde
Hasar nasıl düştü

X