başardım :)

redvelvetcake

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2010
11.071
11.544
merhaba kızlar!! benim de kilodan yana sorunum var. boyum 178 yaşım 18 kilomu ise hiç sormayın.... ama ben yazacağım tabii yöntemimi anlatırken:KK70: kilom genelde 68dir ama kışın herkes gibi kilo alır yazın veririm, bu düzenli spor yapmadığımızdan dolayı olur hep. ben bu sene her kış olduğu gibi 72-73 kilo dolaylarına çıktım, hatırlıyorum 2011e girince demiştim ki kendi kendime her ay bir kilo verip sene sonunda 60 kilo olurum, tabii o 72-73te durmadım 76 oldum.. tam bir yusyuvarlak dobişko... aslında aynaya bakınca vücudumda göremiyorum pek bir değişiklik ama yanaklarım baya şişko şişko olmuştu :KK70: ben de bu iş böyle olmaz dedim.. çok uğraştım ama kızlar inanın tek geçerli yöntem kesin çözüm boğazımızı tutmak. sık sık az yedim o da olmuyor belki o benim vücudumla alakalıdır başkaları çok rahat kilo verebilirken. bu aralar tiroid için ilaçlarımı arttırdık ondan da kilo aldım. çok hızlı çalışıyor benimki yavaşlatmak için ilaç içiyorum içince de şişiyorum :KK70: geçen haftadan beri akşam yemeklerinden sonra yediklerime çok çok dikkat ediyorum.

şimdi bu son bir haftadır 2. buçuk kilo verdim. belki şişkinlik belki başka bir şey ama yediklerimi azalttım yavaş yavaş. etkisi var. ah tiroid ah:KK5:

şimdi son üç gündür yediklerimi yazıyorum. her gece mutlaka bir bardak kiraz sapı suyu içilecek. gündüz yeşil çay içebilirsiniz. her gün 15 dk spor. banyoya girmeden önce yapıyorum ben. 15 dk bisiklet sürüyorum. bisikleti olmayanlar yatağa uzanıp bacaklarını havaya kaldırıp bisiklet sürebilirler mesela. başka yerde problemi olan orayı çalıştırabilir. acıktıkça su için ve aklınıza yemek geldikçe midenizi bulandırmak için kötü şeyler düşünün :KK70: haftada bir iki bardak form çay içebilirsiniz ben geçen haftadan beri 1 bardak içtim bilmem bir faydası olmuş mudur... meyvenin yanında içtiğiniz süt ya da yediğiniz yoğurt kan şekerinizi ayarlar bu arada. öğün aralarında acıkırsanız nerodan bademli biscotti aldım güzel tadı iki tane çıkıyor içinden iki gün idare ettim salı çarşamba

pazartesi:
sabah bir dilim kepek ekmeği ve keçi peyniri, bir bardak süt
öğlen bir elma, sıcak çikolata
akşam bir tabak nohut yanında salata
gece beş çilek

salı:
sabah bir küçük kepekli poğaça bir bardak süt (dışarıdan almayın poğaçayı az yağlı evde kepekli unla kendiniz yapın içine bol peynir hem de yağlı koyabilirsiniz denedim sorun yok:KK70:)
öğlen bir elma küçük danone yoğurt yarım litre su (akşama doğru acıkınca bir tane bademli biscotti kemirin)
akşam bir tabak mantı yoğurt da tereyağ da var üzerinde
gece bir dilim baklava

çarşamba:
sabah bir küçük kepekli poğaça bir bardak süt
öğlen bir portakal ve minik danone süt (akşama doğru acıkınca bir tane bademli biscotti kemirebilirsiniz)
akşam bir tabak karnıbahar yemeği ve yanında salata
gece bir dilim baklava yemeyi planlıyorum son baklavam

yediklerim bunlar sanırım geçen hafta cumadan beri bir düşüş var kilomda. ama 76dan 73 buçuğa düştüm bu benim için büyük bir şey çünkü marttan beri bu haldeyim. 75 olunca göbek atacak hale gelmiştim. özgüvenim gitti kayboldu. çok mutsuzdum. günlerim kötü geçiyordu. iki buçuk kilo çok değil ama bu şekilde devam edeceğim, az yiyeceğim, acıkmıyorum da çünkü. acıktıkça su içiyorum. 15 dk spor çok zor da değil. yemek düşünmemeye çalışın, gözünüzün önüne kebaplar bile gelse o an aynaya bakın ya da çıkın tartılın memnun musunuz. gidin su için doldurun midenizi. :KK15: benim vücudum böyle bir disiplinle kilo verebiliyor umarım sizde de işe yarar. kilolu olmanın bu kadar korkunç olacağını tahmin etmemiştim. göğüslerim emziren kadınlar gibi oldu resmen zaten büyüktü iyice büyüdü. gerçekten çok kötü haldeyim. şimdi çok mutluyum :) hayırlısıyla 70 olayım da. balkona çıkar apaçi dansı yaparım.. bugün göbek attım resmen :KK70: bu akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyeceğim ki yarın sabah uyandığımda 74.5tan fazla olmayayım.. çok dua ettim gerçekten zayıflayayım diye çünkü psikolojim bozulmuştu resmen.. herkese başarılar kızlar uyduruk programım bu kafanıza göre takılın az yiyin öz yemeseniz de olur su için tok kalın ben öyle yapıyorum yanlış olabilir belki sonra alırım ama haftaya mac e üye olacağım için dengede kalır diye düşünüyorum. ama benim için şimdi zayıflamam çok önemliydi ne şekilde olduğu fark etmez yeter ki 72ye ineyim sonra 70e inerim yeter ki 75in altına düşeyim. öptüm kocaman allah hepinize yardımcı olsun inşallah hepimiz zayıflarız:KK8::KK6::KK9:

evet sabah tartıldım 73.9!! çok mutluyum :):) sabah kahvaltımı yaptım, son poğaçamdı onu yedim yanında da bir bardak süt içtim.. kahvaltıdan sonra ağzıma bir parça çikolata atmak istedim tatlı bir şey yiyeyim diye ama onun yerine bir parça elma kurusu yedim, çok güzel tadı tavsiye ederim. yemesi de çok zevkli sünger gibi çünkü :KK70: yarına hedef sabah uyanınca 73.5 olmak.. dün çünkü 73.6'yı eve gelince görmüştüm ondan sonra akşam yemek yedim üstüne 1 dilim baklava artı akşam birkaç elma kurusu yedim.. 73.9 benim için mükemmel bir şey umarım kilo almam tek isteğim bu. yavaş yavaş iniyorum hayırlısıyla, çok mutluyum hem de inanılmaz :) bugünkü planım saat 2 buçuk gibi bir elma yemek yanında da yoğurt. akşama doğru acıkırsam elma kurusu yerim iki üç tane. akşama da tavuk ızgara var ya da köfte yapacak annem. şansıma ne çıkarsa :)

ne güzel azminiz için sizi tebrik ediyorum bende kışın kilo alıp yazın vermeye çalışanlardanım...çok katı bir diyet yapmıyorum ama sadece yediklerime dikkat edip akşam yemeğinden sonra yememeye çalışıyorum aklıma yemek geldikçede yulaflı veya kepekli bisküvi yiyorum açlığım geçiyor..birde ebru şallının yeni çıkan selülit savar dvd sini elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum bu dvd 21 günde selülitlere iyi geliyormuş...

teşekkür ederim :) darısı herkesin başına umarım hepimiz istediğimiz kilolara inebiliriz!! annem de aldı o dvdden ama yapmam imkansız her gün okulum var 9dan 5e kadar ve akşam ders banyo falan hiç halim kalmıyor yapabildiğim tek şey 15 dk yarım saat spor banyodan önce.. bugün de şansıma üç dersim de iptal oldu ben de evde yatayım dedim hava da kötü :) bakalım evde bu programımı ihlal etme teşebbüslerim olacak mı, ama sanmıyorum çünkü gözümün önüne tartıdaki 76.0 geliyor korkuyorum :)

İsveç diyetini mutlaka denemelisin o zaman, benim bu uyduruk listemden daha faydalı olur. Benimki sabah kepek ekmegi yanında peynir ve sut öğlen elma ve yoğurt aksam normal yemek yanında salata. Ekmek yok. Aksam bir kucuk tatlı ya da birkaç meyve serbest. Yesil çay yardımcı olur birkaç gun form çay da icebilirsin, aksamlarikiraz sapı suyundan iç mutlaka. Benim tavsiyelerin bunlar ve spora da günde 15 dk yeterli bence Yemen'e de dikkat ettigin sürece. Ben gecen hafta 76ydim bu sabah 74 eve geldigimde de 73.4 gündüz yesem bir sey olmaz dıyordun eskiden ama artık gündüzden kıstım spora da başlayınca istediğim kiloya indikten sonra öğlen yediklerinin bir zararının olacağını sanmıyorum. 70in altına ineyim de başka bir sey istemiyorum benim düşüncem yaz falan değil her sekilde giyerim bikiniyi rahatsız da olmam vücudum sanki gecen sene daha mı iyiydi ki:)

çok mutlu oldum kilo verdiğine.Keşke ben de senin gibi azimli olsam boyumuz,yaşımız,kilomuz aynı :) Tek farkımız ben de yeteri kadar azim yok aynaya her baktığımda o göbeği görünce ağlayasım geliyo...

çok mutlu oldum kilo verdiğine.Keşke ben de senin gibi azimli olsam boyumuz,yaşımız,kilomuz aynı :) Tek farkımız ben de yeteri kadar azim yok aynaya her baktığımda o göbeği görünce ağlayasım geliyo...

inşallah sen de başarırsın :) bugün annem hastaydı, hep onun yanındaydım sabah bir tek yarım açma yedim bir bardak süt akşam 6ya kadar hiçbir şey yemedim farkında değildim, yemekten önce tartıldım 73.2 :) umarım sen de verebilirsin, inan bana yemeyince gerçekten veriyorsun, yanında spor da yaparsan ve tok tutan şeyleri yersen hiç zorlanmazsın, vücudun da zorlanmaz, ben yemekte makarna yedim umarım şişmem bugün :KK70: üstüne iki soda içtim normalde içmiyordum neredeyse iki haftadır mideme oturdu yemek resmen. bakalım banyodan önce tartılınca kaç olacağım, 74.5 azami sınır koydum kendime akşam 74.5'i geçmezsem süper diyorum :) sabah 73.3 çıkmıştım, "akşamları da en fazla 73 olayım bari" dediğim zaman süper olacak :) 70 kilo olayım ciddi ciddi balkonda apaçi dansı yapacağım hatta videosunu çeker koyarım :KK70: benim durumum senden kötüydü göbek değil ama şişmanladığım zamanki giydiğim pantolonuma bile zor sığıyordum:KK43::KK43: özgüven sıfırdı. o yüzden artık önüme ne baklavalar börekler kebaplar gelse de mayıs sonuna kadar yemeyeceğim. hedefim haziran başına kadar 68 kilo olmak. olurum diye düşünüyorum nereden baksam bir buçuk ayım var çünkü. yani 74 desem yuvarlayıp 6 kilo vermem lazım ki 74 olmuyorum sabahları yani 5 kilo versem süper olacak diyebilirim :) 68den sonra 65te dururum diye düşünüyorum :) çünkü 60 kiloyken herkes çok zayıfsın diyordu o günleri özledim:KK43: neyse ben sabah tartılınca tam 73.0'ı göreyim yeter fazlada gözüm yok sonra 70 olurum ona da razıyım :)
,

inşallah sen de başarırsın :) bugün annem hastaydı, hep onun yanındaydım sabah bir tek yarım açma yedim bir bardak süt akşam 6ya kadar hiçbir şey yemedim farkında değildim, yemekten önce tartıldım 73.2 :) umarım sen de verebilirsin, inan bana yemeyince gerçekten veriyorsun, yanında spor da yaparsan ve tok tutan şeyleri yersen hiç zorlanmazsın, vücudun da zorlanmaz, ben yemekte makarna yedim umarım şişmem bugün :KK70: üstüne iki soda içtim normalde içmiyordum neredeyse iki haftadır mideme oturdu yemek resmen. bakalım banyodan önce tartılınca kaç olacağım, 74.5 azami sınır koydum kendime akşam 74.5'i geçmezsem süper diyorum :) sabah 73.3 çıkmıştım, "akşamları da en fazla 73 olayım bari" dediğim zaman süper olacak :) 70 kilo olayım ciddi ciddi balkonda apaçi dansı yapacağım hatta videosunu çeker koyarım :KK70: benim durumum senden kötüydü göbek değil ama şişmanladığım zamanki giydiğim pantolonuma bile zor sığıyordum:KK43::KK43: özgüven sıfırdı. o yüzden artık önüme ne baklavalar börekler kebaplar gelse de mayıs sonuna kadar yemeyeceğim. hedefim haziran başına kadar 68 kilo olmak. olurum diye düşünüyorum nereden baksam bir buçuk ayım var çünkü. yani 74 desem yuvarlayıp 6 kilo vermem lazım ki 74 olmuyorum sabahları yani 5 kilo versem süper olacak diyebilirim :) 68den sonra 65te dururum diye düşünüyorum :) çünkü 60 kiloyken herkes çok zayıfsın diyordu o günleri özledim:KK43: neyse ben sabah tartılınca tam 73.0'ı göreyim yeter fazlada gözüm yok sonra 70 olurum ona da razıyım :)
,

ben de 76 kiloyum hedefim 65.Sporla bi ara 68 olmuştum boy uzun olunca 68 kilo ideal gibi duruyor.Umarım başarırsın bende başladım bugün sporla birlikte.70 olsam kızılayda dans ederim o kadar yani :KK66:

haha kızılaydaki köprüde:KK70::KK70: 68 güzel ama 60 olsak sanırım manken gibi oluruz.. çünkü geçen gün annem çağırdı miss turkey seçmelerinde kız 171 kilosu 58 boy 173 kilo 59 bence çok şişmanlar onlar değil sıfır 36 beden hatta 38 bedenlerdir. çünkü ben 61 kiloyken de 38-40 giyiyordum üstelik onlara göre boyum daha da uzun. benim de hedef 65 mükemmel olur 65 kg şimdilik 73 ve 73.5 arasında gidip geliyorum dün sporumu yapamadım bugün yapacağım iki katı kadar ama bugün annem baklava yapmış ondan yedim of :KK70: neyse ama şu son 2-3 gündür gündüz yemeğimi biraz arttırdım ve yine de kilomda bir değişiklik olmadı. bir önceki yazımda ne yazdım hatırlamıyorum biraz çenem düşük olduğu için şimdi yanlış yazabilirim ama hedefim nisan sonuna kadar 72.5-73 arası olmak, 71i göreyim de gerçekten sevineceğim.. dün balo resimlerime baktım o zaman 72-73 kiloydum ne kadar tombulmuş yüzüm kimbilir 76yken nasılımdır obez gibi ayy allah kimsenin başına vermesin çünkü gerçekten psikolojim bozulmuştu ileride kimseye söylemem valla en fazla 75 oldum derim :KK70: :KK9:

Amin! :) günden güne gelişmeleri yazmak isterdim ama çoğu zaman kilomda oynamalar oluyor. Bu sabah tartıldığımda 73.1'dim, bir türlü 73ün altına düşemedim, bir tek geçen hafta 72.8i gördüm o kadar, bir daha da kısmet olmadı. Bugün sabah kendime kepekli ekmek, krem lor peyniri, domates ve zeytinli sandviç hazırladım, saat 11de yedim, bugün dersim geç başlıyor çünkü. saat 1de iki dilim milka yedim. bugün yemek aram yoktu, annem kapalı pide gibi poğaça yapmıştı dilimlemişti ondan yedim iki dilim, dilim 2 parmağa x 3 parmak gibi bir şey. 2 parmak genişlik 3 parmak yükseklik diyeyim. bugün annem akşam gelmemişti, biz de yemeksiz kaldık tabii :KK70: kardeşimle döner söyledik yarım ekmek söylemiş ama yarısını bıraktım. 7de masadan kalkmıştım. o zamandan beri iki bardak limonlu yeşil çay içtim. akşam yatarken de yine kiraz sapını içeceğim. içine rulo tarçın atınca güzel oluyor tadı. çok sıvı aldım bugün 2 şişe de su içtim yemekte 2 ayran falan midem baya dolu :KK70: hala acıkmadım. 12yi biraz geçe uyusam 2 saat daha kaldı bir şey yememem gereken. umarım yarın yine 73 olurum çünkü bugün hamuru biraz çok kaçırdım sanki. aslında yememem lazım ama annem yemek aran yok yaptıklarımdan sardım aralarda yersin acıkınca deyince dayanamıyorum:KK43: aç kaldığımdan değil, uğraşıp koymuş sarmış beni düşünmüş diye..

kızlar inanın benim bir düzenim olsa sabah öğlen akşam yiyebileceğim, ona uyar ve verirdim, çünkü daha ikinci gün vücut vermeye başlıyor, asla ve asla disiplininizi bozmayın eğer diyet yapacaksanız. ben ocakta 72 kiloydum her ay bir kilo verip yıl sonunda 60 olacağım demiştim, sonra 76 oldum daha hala şu an 5. aya girmek üzereyiz 67 kilo olmam gerekirdi hesaplarıma göre ama 73üm 6 kilo fazlam var, ondan sonra her ay bir kilo versem çok güzel olacak. ama bazen acıkıyorum gözümün önüne annem geliyor ye, aç kalma, kafan çalışmaz demesi falan :KK70: acıkmıyor muyum, acıkıyorum evet, ama buna karşı koyabiliriz!! inanın zor değil. zayıfladığımızda yaşayacağımız mutluluğa değer. ve önemli olan bunu korumak. valla ben kendi adıma konuşayım ileride ağır ceza avukatı + milletvekili + diplomat olmak istiyorum :KK70: prestijli işler. hukuk okuyorum şu an ve şimdiden davalara gidip geliyoruz örnek olsun diye. görüntü de çok önemli. ben şişman olmak istemiyorum. çünkü o zaman kendime güvenim olmuyor, mutsuz oluyorum, yapacağım işe kendimi veremiyorum, olmuyor.. yapamıyorum.. hatırlıyorum yıllar önce 70 kiloyken belim ağrırdı vücudum ağırlığımı taşıyamaz diye. şimdi 73üm. ağrıyor belim ve boynum. 70 olunca rahatlayacağım resmen. sonrası gelir diye düşünüyorum. ben çok azimliyim bu konuda çünkü şişmanken giydiğim pantolona bile sığmayınca resmen oturup ağlamıştım. şişmanken dediğim de eskiden 71 kiloyken falan. her gece dua ettim ne olur allahım zayıflayayım diye. ben karar verdim o yardım etti..

Kizlaaaaaaaar! Çok mutluyum :) iki gündür tartıda sabahları 73.0 geliyordum bu sabah 72.8 ve 9 arasında gidip geldi :) çok mutluyum! İnanın aksam yememek çok fark ettiriyor :) çok mutluyum, bugün de sabah bir dilim tam buğday ekmeginin arasında peynir zeytin domates yedim öğlen yemeğim de bir paket markasını bilmiyorum İtalyan bir bisküvi tuzlu zeytinli kekikli falan arasına krem lor surup yedim, icinden uç tane çıkıyor gerçi ve incecik zaten :KK70: yanında limonlh soda ictim ve aciktigimda iki parca milka yedim sabahtan beri uç yanda dört bardak da su ictim :) umarım yarın sabah 72.8-9 olurum yine, ve Pazartesi yüzmeye başlamam muhtemel havuza kaydoluyorum :) inşallah :) gram gram gidiyorum ama başaracağım :) herkes benim 70 kılo oldugumu düşündüğü icin kimseye anlatamıyorum bir buraya yazıyorum o yüzden de çok konuşuyorum :KK70: hedef haftaya hafta sonuna kadar 72.5 olmak!! Okulda derslerimiz 20 Mayıs'ta bitiyor sonra sinavlar var 20 Mayıs'a kadar neredeyse 3 hafta var (19 gunü yuvarlasak:p) uç haftada umarım 72 kılo olurum :) (en fazla) :p:KK3:

X