Basbakan nefret soyleminden vazgecmeli..

hannesli

Desert Rose
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2013
5.847
9.865
CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programı polisiye roman türünün ustası Ahmet Ümit'i ağırladı. Yerel seçimler sonrası bir edebiyatçı gözüyle Türkiye'nin siyasal ortamını değerlendiren Ümit, ...

Ahmet Ümit,. CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş'ın seçim sonuçlarının şaibeli olduğunu iddia etmesi sonucu ortaya çıkan seçmen tepkisi ile ilgili "bu seçimin geçmiş seçimlerden en büyük farkı Gezi ruhunun var olması. Kendi oyuna sahip çıkma, kendi haklarına sahip çıkma, kendi kültürünü anlatma yepyeni bir şey.. Ben oy sandıkları üzerinde uyuyan gençlerin, orada oylarına sahip çıkan gençlerin CHP ve muhalefet partilerine büyük bir dinamizm katacağını düşünüyorum" dedi.

Seçimde yüzde kırk beş oy alan AKP seçmeninin yorulduğunu belirten Ahmet Ümit, geriye kalan yüzde elli beşlik seçmenin yılmadığını, boyun eğmediğini ve çok dinamik olduğunu ifade etti..Ümit, Başbakan'a çağrı yaparak "bir an önce tansiyonu düşürmek lazım ve nefret söyleminden vazgeçmek lazım" dedi; yapılması gerekenin 17 Aralık'tan bu yana gündeme gelen iddiaların şeffaf bir biçimde soruşturulması olduğunu vurguladı.
cnntürk http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/basbakan-nefret-soyleminden-vazgecmeli

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ama böyle olmayacak malesef, hatta tam tersi olmaya devam edecek

Bir kısmını dinleme şansım oldu, söylediği şeylerin çoğuna katıldım.

Ama başbakana yaptığı çağrıyı anlamsız buldum :) Çünkü beslendiği şeyi kaybetmeyi kimse göze alamaz.

ama böyle olmayacak malesef, hatta tam tersi olmaya devam edecek

Bence bu şekilde olmaya devam ederse kendi kuyusunu kazacak..

Şimdiye kadar siyaset acisindan çok sakin bir ortam vardi Türkiye de eskiden partiler sag sol tartismalarinn içinden cikamazken AKP eskiye gore cok anlayisli ve sakin bir ortamda calisti..

Ama artik o sakinligi koruma basarisini kaybetti..ve boyle giderse daha da yorulup daha da tepki almasına yol açacaktir..

Bir kısmını dinleme şansım oldu, söylediği şeylerin çoğuna katıldım.

Ama başbakana yaptığı çağrıyı anlamsız buldum :) Çünkü beslendiği şeyi kaybetmeyi kimse göze alamaz.

İste bizim güzel yürekli insanlarimiz belki diyerek iki çift laf söylüyor ama karsindaki diktatör ruhlu olunca yapacak bir şey kalmiyor..

Bence bu şekilde olmaya devam ederse kendi kuyusunu kazacak..

Şimdiye kadar siyaset acisindan çok sakin bir ortam vardi Türkiye de eskiden partiler sag sol tartismalarinn içinden cikamazken AKP eskiye gore cok anlayisli ve sakin bir ortamda calisti..

Ama artik o sakinligi koruma basarisini kaybetti..ve boyle giderse daha da yorulup daha da tepki almasına yol açacaktir..

hangi tepki diyorum, seçim sonuçları ortada 17 aralığa rağmen, tüm ayrıştırıcı, nefret söylemlerine rağmen oyları arttı, bence ne yaparsam yapayım nasıl olsa bi tepki yok diye, hepten kopacak gidecek, çünkü gerçekten tepki yok, tüm Türkiyeyi baz alırsak

Son düzenleme:
daha da vahimi bu nefret söylemleri halkın hoşuna gidiyor, mitinglerde 2 sn de bir çekilen yuhhh lar bunun göstergesi, mitinge gitmeyen ev halkı içinde bence durum aynı
eskiden halk tarafından ulu orta pek dillendirilmeyen nefret, şimdi gayet rahat kamusal alanlarda dillendiriliyor

Son düzenleme:
hangi tepki diyorum, seçim sonuçları ortada 17 aralığa rağmen, tüm ayrıştırıcı, nefret söylemlerine rağmen oyları arttı, bence ne yaparsam yapayım nasıl olsa bi tepki yok diye, hepten kopacak gidecek, çünkü gerçekten tepki yok, tüm Türkiyeyi baz alırsak

Bende bazen umutsuzluğa kapiliyorum sizin gibi ama yuzde 55 gerçekten çok tepkili ve duyarli bunu cevremde de çok goruyorum .. Bizim sorunumuz tepki de birleşip partide düşüncede birlesememek ..

Yoksa yüzde 45e yüzde 55 diyoruz daha ustunuz değil mi sayısal olarak ta ama bunu tek cati altında toplayamiyoruz ana sorun bu bence

daha da vahimi bu nefret söylemleri halkın hoşuna gidiyor, eskiden halk tarafından ulu orta pek dillendirilmeyen nefret, şimdi gayet rahat kamusal alanlarda dillendiriliyor

Aslında Erdoğan ve AKP seçmeninin bir kısmı bu nefretten besleniyor.
Başbakanın sokak ağzıyla konuşması ''bir başbakana yakışmaz '' tepkisi alması gerekirken ''bizden biri başbakan oldu'' tepkisiyle karşılanıyor.
Başbakan gençlere ''vandal,çapulcu'' dedikçe bir kesim ''bizi bir zamanlar mağdur eden kesimi başbakan aşşağıladı'' diye daha bir gözünde kahramanlaştırıyor .
O yüzden bu tavrını bırakması mümkün değil başbakanın.Arttırarak devam edeceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Dün ben de; keşke cumhurbaşkanı olsa da biraz kafamızı dinlesek diye düşünmüştüm :KK70: Cıksın köşkte otursun :KK70:

Başbakanın sokak ağzıyla konuşması ''bir başbakana yakışmaz '' tepkisi alması gerekirken ''bizden biri başbakan oldu'' tepkisiyle karşılanıyor.
Başbakan gençlere ''vandal,çapulcu'' dedikçe bir kesim ''bizi bir zamanlar mağdur eden kesimi başbakan aşşağıladı'' diye daha bir gözünde kahramanlaştırıyor o kesim.
O yüzden bu tavrını bırakması mümkün değil başbakanın.Arttırarak devam edeceğini düşünüyorum.

Bence bu size özgü bir düşünce ve bu düşünce yapisi karaktere büyüme tarzina gore değişir.

Siz boyle bir yapidaysaniz sizi memnun edebilir. Bunu hoş görmek gerekir...

Eğer başbakan olarak tek amaci %45 ya da bu çirkin soylemlerden hoşlanan kesim ise devam da edebilir ama bu zarardan başka bir şey getirmeyecektir. Çünkü %45 e karsi %55 diyoruz... Bu keskin ayirimi biraz hafifletmezse daha çok basi agriyacaktir..

Bu tarz soylemler bir yönetici olarak kimseye yakismaz.. Bence gurur duyulacak bir şey değil kotu sözler sarf etmek

Bence bu size özgü bir düşünce ve bu düşünce yapisi karaktere büyüme tarzina gore değişir.

Eğer başbakan olarak tek amaci %45 ya da bu çirkin soylemlerden hoşlanan kesim ise devam da edebilir ama bu zarardan başka bir şey getirmeyecektir. Çünkü %45 e karsi %55 diyoruz... Bu keskin ayirimi biraz hafifletmezse daha çok basi agriyacaktir..

Bu tarz soylemler bir yönetici olarak kimseye yakismaz.. Bence gurur duyulacak bir şey değil kotu sözler sarf etmek

Bu tarz söylemler tabii ki bir Başbakana yakışmaz ve tasvip edilemez.
Benim gördüğüm bu,zamanla anlayacağız neler olur.
Umarım dediğiniz gibi bir karaktere bürünür.

Dün ben de; keşke cumhurbaşkanı olsa da biraz kafamızı dinlesek diye düşünmüştüm :KK70: Cıksın köşkte otursun :KK70:

Ayni şeyi bende düşündüm bazen dur dinliyim diyorum tansiyonum cikiyor resmen ..

Basimiza is acmayacagini bilsen cumhurbaşkanı olsun kurtulalim diyeceğim ama guvenemiyorum

''Halkı aşağılayan züppelere kapak olsun''

Bakınız biraz önce yukardaki başlıklı bir konu açılmış siyaset bölümüne.
Bu gördüklerim benim nefretle besleniyor hissine kapılmama sebep........

Ayni şeyi bende düşündüm bazen dur dinliyim diyorum tansiyonum cikiyor resmen ..

Basimiza is acmayacagini bilsen cumhurbaşkanı olsun kurtulalim diyeceğim ama guvenemiyorum

Elbette orda oturmayacaktır, başka seylere oynacağından adım gibi eminim. Devlet baskanlığı vs gibi.

Ben bu konuda ki ümidimi ölen çocuklarımızı yuhlattığı ve arkalarından nefret söylemlerine devam ettiği zaman kestim...

Son düzenleme:
iyi de başbakan zaten nefret söylemlerinden besleniyor,insan besin kaynağını keser mi hiç?ona bu haliyle hayran olan çok geniş bi kitle var.

''Halkı aşağılayan züppelere kapak olsun''

Bakınız biraz önce yukardaki başlıklı bir konu açılmış siyaset bölümüne.
Bu gördüklerim benim nefretle besleniyor hissine kapılmama sebep........

Evet ama bunu desteklemek hoş görmek sizce ne kadar doğru?

Savundugun düşüncelere nefret eklemek ve bir yöneticinin bu nefreti destekleyip arttirmasi doğru bir yöntem değil..

Herkes saygiyla kendi düşüncesini savunabilirken hakaretler sadece kişinin karakterini yansitir... Yapmaya devam edebilir ama bu milleti bir bicak gibi ortadan ikiye kesmekten gerilim yaratmaktan başka bir ise yaramaz.

Başbakan gençlere ''vandal,çapulcu'' dedikçe bir kesim ''bizi bir zamanlar mağdur eden kesimi başbakan aşşağıladı'' diye daha bir gözünde kahramanlaştırıyor o kesim.

kesinlikle, bu nefret ve öfkeden ayrıştırmadan beslendiği için dozajı arttıracak zaten, oy verenler zaten bu oyunun içinde

tek ümidim oy vermeyenlerin bu oyuna gelmemesi karşılık vermemesi, aksi taktirde iç savaş bile çıkar, hepten kahraman olur, olmaz denen ne varsa oldu yıllardır

Bende bazen umutsuzluğa kapiliyorum sizin gibi ama yuzde 55 gerçekten çok tepkili ve duyarli bunu cevremde de çok goruyorum .. Bizim sorunumuz tepki de birleşip partide düşüncede birlesememek ..

Yoksa yüzde 45e yüzde 55 diyoruz daha ustunuz değil mi sayısal olarak ta ama bunu tek cati altında toplayamiyoruz ana sorun bu bence

oy vermeyenlerde bir insana körü körüne bağlanmak yok çünkü, sosyal medya da nasıl k....duk diyen kadınlar bile gördüm, bildiğin derbi maçı sonrası kahvehane gibi, hatta daha kötü, futbolda bile bu kadar nefret yok
aslında bence oy vermeyenlerin düşünceleri daha sağlıklı ama yetmiyor işte haklısın, ve ellerinde din gibi kitleleri sürükleyen birleştiren, halkın kolayca manipüle edilmesini sağlayan birşey yok
açıkcası benim hiç ümidim yok, uyum sağlayama çalışmaktan başka bir yol göremiyorum bireysel olarak

X