Başıma büyük bir dert fırtınası geliyor yorumunuza ihtiyacım var.

Bebeğimi kaybetmektense ailemle bir süre küsmeyi göze alarak evlendim. Onların üzülmesini, kırılmasını, benim tarafımdan yıpranmasından korktuğum için de gizlemeyi tercih ettim. Kaybetmekten de korktum. Kınamıyorum denilen herşey aslında kınanmış oluyor. Benim gayrimeşru çocuğum yok. Benim yaşadığım durumun aynısını aynı ızdırapları kendi kızınız için düşünün empati yapın. Elalem denilen unsur ortada olmasa sizin yaşlarınızda olan kimse bu tür şeyleri yadırgamazdı. Ama maalesef elalem denilen lanet unsur var. Elalem ne der diye korkuyorsunuz genel olarak. Ayrıca güzelleme yapmadım yapmıyorum. Doğru bir şey olduğunu da iddia etmedim. Burada sizler kadın olduğunuz için ve belki benzeri yaşayan vardır diye düşünerek derdimi paylaştım. Sevgiler.
Konu sahibi, uzattıkça daha zor gelecek. Bebeğin en güzel zamanlarını kaçırıyor aileniz. Ben en çok buna üzülürdüm annenizin yerinde olsam. Bunu yapmayın daha fazla

Bebek olurken dini nikahınız varmıydı. Yoksa gayrimeşru maalesef. Ayrıca sadece aile tarafını yazmışsınız ama Allah'dan da af dileyiniz.
Ek olarak ben 8 senedir evliyim dini nikahım yok. Size göre benim oğlum da mı gayrimeşru😂😂
Üzgünüm ama geçerli olan resmi nikahtır. Dini nikah değildir. Dini nikah tercih etmeyen insanlar da var, önemli olan geçerli olan resmi nikahtır.
Yoksa dini nikahı olan metresler de var. Sizce o metresler mi nikahlı resmi nikahı olan kadınlar mı? Saçmalamayın lütfen

Bebeğimi kaybetmektense ailemle bir süre küsmeyi göze alarak evlendim. Onların üzülmesini, kırılmasını, benim tarafımdan yıpranmasından korktuğum için de gizlemeyi tercih ettim. Kaybetmekten de korktum. Kınamıyorum denilen herşey aslında kınanmış oluyor. Benim gayrimeşru çocuğum yok. Benim yaşadığım durumun aynısını aynı ızdırapları kendi kızınız için düşünün empati yapın. Elalem denilen unsur ortada olmasa sizin yaşlarınızda olan kimse bu tür şeyleri yadırgamazdı. Ama maalesef elalem denilen lanet unsur var. Elalem ne der diye korkuyorsunuz genel olarak. Ayrıca güzelleme yapmadım yapmıyorum. Doğru bir şey olduğunu da iddia etmedim. Burada sizler kadın olduğunuz için ve belki benzeri yaşayan vardır diye düşünerek derdimi paylaştım. Sevgiler.
ah canım benim kinamiyorum seni lütfen yanlış anlama. sadece hem senin yerine hem ailenin yerine kendimi koyuyorum. yoksa elbette ki benim seni kinamam veya kötü yorum yapmam söz konusu değil. senin yerine koyunca çok üzülüyorum haline. neden? 21 22 yaşlarında çok güzel bir aşk yaşamış ama çok büyük bir sorumluluğun altına girmişsin. elbette o yaşta anne olabilirsin kime ne? ama iste şartlarının sende çok farkındasın. gizli bir ilişki (ki kimseye haber salmani bekleyemeyiz) yaşanılan cinsellik(ki eminim çok kişi yaşıyor) ve bongo sürpriz bir hamilelik. seni çok zor duruma düşüren bir durum. ne desem olmuyor. kendimi ailenin yerine koyuyorum evladimin böyle birseyle karşı karşıya kalması beni çok çok uzer. kim ister evladı ondan habersiz hamile kalsın da ondan habersiz yavrusunu neredeyse 1 yaşına getirsin? şimdi sizin de bir yavrunuz var. öyle olsun ister misiniz? tabiri caizse sizi yok saysın? bizim ailede hiç hoş karşılanmazdi bu durum. muhtemelen babam "ne ölüme gelsin ne ölüsüne giderim" derdi. annemi kestiremiyorum. yaklaşık 22 sene önce amcamın oğlu (aynı köylümüz amca derim) nişanlısını hamile bıraktı 6 aya kadar demediler kimseye kızla oglan. neyse artık baktılar işin içinden çıkamıyorlar açıkladılar. kızın ailesinden tık yok yengem komalık oldu neredeyse 🤣yani demem o ki bundan 22 yıl önce de hoş karsilanmiyordu muhtemelen guzel ülkemde ömrümüz olursa 22 yıl sonra da çok hoş karşılanmaz. size en büyük duam hiç hasarsız atlatin bu durumu. insallah beklediğiniz güzelliklerle karşılasın sağlıkla büyütün yavrunuzu. sevgiler

Çocuk resmi nikah altında doğmuş. Gayrimeşru falan değil. Herkes sizin kadar dindar değil. Dini yorum da yasak.
Milletin nikah içinde doğan çocuğunun yapılma esnasına da bakmayıverin sizde. Önce mi sonra mı seviştiniz diye sormak size kalmadı neticede
Gruba yazdığına göre cevap verebilirim. Benim yorumum da sizi ilgilendirmez o halde.

Ek olarak ben 8 senedir evliyim dini nikahım yok. Size göre benim oğlum da mı gayrimeşru😂😂
Üzgünüm ama geçerli olan resmi nikahtır. Dini nikah değildir. Dini nikah tercih etmeyen insanlar da var, önemli olan geçerli olan resmi nikahtır.
Yoksa dini nikahı olan metresler de var. Sizce o metresler mi nikahlı resmi nikahı olan kadınlar mı? Saçmalamayın lütfen
Dininiz İslam değilse dünyada problem yok. Haddinizi biliniz saçmalamak konusunda.

Gruba yazdığına göre cevap verebilirim. Benim yorumum da sizi ilgilendirmez o halde.
Burada herkes sizin kadar aşırı olacak diye bir kural yok. Alo fetva gibi geziyorsunuz.
Bu ülke laik bir ülke, hanesinde müslüman yazan herkes hayatını dine göre yaşamayı tercih etmiyor.
Kalkıp insanların sevişmesine, çocuklarını ne zaman yaptıklarına karışacak haddiniz yok.

Dininiz İslam değilse dünyada problem yok. Haddinizi biliniz saçmalamak konusunda.
Size ne?
Allah mı oldunuz. Sizi elçi diye mi gönderdi burdan hüküm kesiyorsunuz!?İster müslümanım derim zina yaparım, alkol alırım, istersen müslüman değilim derim bunları yapmam. Bu Allah’la benim aramda. Bir problem varsa da ben kendim vereceğim hesabını. Haddinizi aşmayın.
Kimsenin günah işlemesine ceza verecek değilsiniz. Allah bilir onu, onun işine karışıp kullarına hüküm vermeyin.
Siz kendi işinize bakın, burada dedikodu edip ona buna ders vereceğinize gidin ibadet edin.

Burada herkes sizin kadar aşırı olacak diye bir kural yok. Alo fetva gibi geziyorsunuz.
Bu ülke laik bir ülke, hanesinde müslüman yazan herkes hayatını dine göre yaşamayı tercih etmiyor.
Kalkıp insanların sevişmesine, çocuklarını ne zaman yaptıklarına karışacak haddiniz yok.
Siz benim yorumlarıma karışma hakkını niye buluyorsunuz. Müslümansanız dini nikahınız yoksa eşinizle ilişkiniz zinadır varmı ötesi. Müslüman değilseniz problem yok

Siz benim yorumlarıma karışma hakkını niye buluyorsunuz. Müslümansanız dini nikahınız yoksa eşinizle ilişkiniz zinadır varmı ötesi. Müslüman değilseniz problem yok
Yahu size ne? Kimsenin kararına karışamazsınız. Günah işlemek isterse işler, müslümanım diyorsa da müslümandır. Sizin buna hüküm verme hakkınız yok. İster tövbe eder ister etmez. Bu Allah’la kul arasında. Burada insanlara fetva veremezsiniz. Size ne!!!

Size ne?
Allah mı oldunuz. Sizi elçi diye mi gönderdi burdan hüküm kesiyorsunuz!?İster müslümanım derim zina yaparım, alkol alırım, istersen müslüman değilim derim bunları yapmam. Bu Allah’la benim aramda. Bir problem varsa da ben kendim vereceğim hesabını. Haddinizi aşmayın.
Kimsenin günah işlemesine ceza verecek değilsiniz. Allah bilir onu, onun işine karışıp kullarına hüküm vermeyin.
Siz kendi işinize bakın, burada dedikodu edip ona buna ders vereceğinize gidin ibadet edin.

Yahu size ne? Kimsenin kararına karışamazsınız. Günah işlemek isterse işler, müslümanım diyorsa da müslümandır. Sizin buna hüküm verme hakkınız yok. İster tövbe eder ister etmez. Bu Allah’la kul arasında. Burada insanlara fetva veremezsiniz. Size ne!!!
Anladığım kadarıyla Müslümansanız çünkü kafirim diyemiyorsunuz ama cehaletiniz yazdıklarınızdan o kadar anlaşılıyor ki. Allah Kur'an ı Kerim de
"Sizden iyiliğe çağıran, güzel şeyleri emreden, iğrenç şeylerden sakındıran bir topluluk oluşsun. İşte gerçek kurtuluşa kavuşanlar onlardır' Ali imran 104
Buyuruyor yani banane diyemem uyarırım. Herkes herkese karışmasaydı Peygamberler gönderilir miydi.
Siz herşeye yorum yazıp bana gelince karışma diyemezsiniz

Anneniz olsaydım neden daha önce söylemediğiniz için çok üzülürdüm. Anneler her zaman bir çözüm bulur,her zaman evlatlarının yanında olur bana göre. Allah çözümsüz dert vermesin,her zorluğu çocuğum için göze alır ve mücadele ederim şahsen. Bir an önce annenizle paylaşın durumu. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Anladığım kadarıyla Müslümansanız çünkü kafirim diyemiyorsunuz ama cehaletiniz yazdıklarınızdan o kadar anlaşılıyor ki. Allah Kur'an ı Kerim de
"Sizden iyiliğe çağıran, güzel şeyleri emreden, iğrenç şeylerden sakındıran bir topluluk oluşsun. İşte gerçek kurtuluşa kavuşanlar onlardır' Ali imran 104
Buyuruyor yani banane diyemem uyarırım. Herkes herkese karışmasaydı Peygamberler gönderilir miydi.
Siz herşeye yorum yazıp bana gelince karışma diyemezsiniz
Hayır sizi ilgilendirmez diyorum.
İnanırım inanmam bunun hesabını size verecek değilim.
Açığım, sevişerek evlendim, alkolü çok severim. Çocuğumu böyle yetiştiriyorum. Sadece bu toprakta yaşadığım için gelip istemediğim halde ortalıkta akıl verenleri sevmiyorum.
Hiç bir dinin mensubu, ben sormadan bana akıl vermesin.
Size zina mı diye soran yokken gelip milletin çocuğuna gayrimeşru deme haddine sahip değilsinizdir. Hele hele nikah içinde doğan çocuğun döllenme sırasında nikahı bilmem neti soracak kadar saçmalık olamaz. Hala söyleneni algılayamıyorsunuz. Takılmış plak gibi kafir bilmem ne. Size ne? Sizi ilgilendirmiyor. Siz kendi işinize bakın.

Kürtaja para yoksa bebeğe nasıl bakılacak oraya takıldım.aldırmak istemiyorsanız mutlaka doğmadan ailenize söyleyin ve evlenin daha fazla karın çıkmadan derim.sonuçta hertürlü yıkılacaklar yada evlenin sonra söyleyin yani ne diyim?sonuçta bebek doğunca ailenize ihtiyaç duyacaksınız insanlarıda kalpten götürmeyin.

Konu fake değilse eğer yanlış üstüne yanlış. İlk hamile olduğunuzda ve evlenmek istediğinizde annenize anlatsaydiniz akrabalara karşı ailenizi zor durumda bırakmazdınız. Boylece daha affedici olurlardı. Şimdi doğmuş ve kaç aylık bebek büyük şok etkisi. Asla affetmem çocuğumu. Benden bu kadar zaman birşeyler saklamasindan sonra asla ona guvenmezdim.
Annenize anne hamileyim evleneyim deseydiniz anneniz zaten ikna ederdi babanizi falan. Erken doğum falan milletin ağzı da kapanirdi. Ki zaten birşey diyemiyorlar genelde. Madem bu kadar sakladiniz bebeği demeyin bu saatten sonra. Evlendiginizi önce kabullendirin. Sonra evlatlık aldık falan diyin bari. Bu kadar yalan üstüne daha fazla aileyi üzmeye gerek yok.

Hayır sizi ilgilendirmez diyorum.
İnanırım inanmam bunun hesabını size verecek değilim.
Açığım, sevişerek evlendim, alkolü çok severim. Çocuğumu böyle yetiştiriyorum. Sadece bu toprakta yaşadığım için gelip istemediğim halde ortalıkta akıl verenleri sevmiyorum.
Hiç bir dinin mensubu, ben sormadan bana akıl vermesin.
Size zina mı diye soran yokken gelip milletin çocuğuna gayrimeşru deme haddine sahip değilsinizdir. Hele hele nikah içinde doğan çocuğun döllenme sırasında nikahı bilmem neti soracak kadar saçmalık olamaz. Hala söyleneni algılayamıyorsunuz. Takılmış plak gibi kafir bilmem ne. Size ne? Sizi ilgilendirmiyor. Siz kendi işinize bakın.
Siz algılıyorsanız size ne benim yorumumdan konu sahibi siz değilsiniz. Müslümanım ama her haltı yaparım zihniyetini uyarırım Rabbim emrediyor çünkü. Siz üzerinize almayınız yaşantınız ortada zaten kendiniz açıklıyorsunuz ne olduğunuzu

Hangi konuya hamfendi. Zina ettiğini itiraf ediyor bilinmeyen bir hususmu
İnsanları yargılayamazsın, yarım yamalak bilgiyle hiç yargılayamazsınız.
Nikah konusunda bilginiz yok, rezil olmayın, susun bari.
Veya dini nikahın olmazsa olmaz olduğunu nereden çıkardığınıza delil getirin diyeceğim de buna vereceğiniz cevabı tahmin ediyorum, delilsiz en iyisini ben bilirim diye burnunuzun dikine gideceksiniz.

İnsanları yargılayamazsın, yarım yamalak bilgiyle hiç yargılayamazsınız.
Nikah konusunda bilginiz yok, rezil olmayın, susun bari.
Veya dini nikahın olmazsa olmaz olduğunu nereden çıkardığınıza delil getirin diyeceğim de buna vereceğiniz cevabı tahmin ediyorum, delilsiz en iyisini ben bilirim diye burnunuzun dikine gideceksiniz.
İlahiyat mezunuyum hamfendi çok iyi bildiğim konular

X