Başımı açmak istiyorum ama...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz acilsaniz da mutlu olmazsiniz ben size soyliyim yani.cunku bazi insanlar vardir hayata hep olumsuz yonden bakar.aileniz cok guzel imkanlar saglamiz size ama siz konuyu oyle bi anlatmissiniz ki.sanki bu yillar icinde surekli hic gulmeden yemeden icmeden kapandiginiz icin uzulmussunuz.konuyu okuyun umut verici tek bi nokta yok.

Böyle yorumlar geleceğini biliyordum inanın umurumda değil ben gerçekten sıkıntıdayım ve bunu paylaşabileceğim insanlar olur belki diye yazdım buraya... İşiniz gücünüz yok sanırım uzun konuları bulup özellikle iş olsun diye yapıyorsunuz bnu bence...
evet

annenizin baskıları beni bile darladı buradan keşke hiç dinlemeseymişsiniz eğitimli akıllı birine benziyorsunuz. kendi isteğinizle kapanmadığınız sürece ne anlamı var ki zaten sonradan açılmak ülkede ve sizin çevre için zor bir karar. ama yine de kendi hayatınız kendi seçiminiz mutsuz etmeyin kendinizi daha fazla derim ben.

Sonuna kadar okuyordum ki usandım. Bütün Konunun yarısı babanızın size yaptıkları ve bunun altında ezilmeniz olmuş niye ezildiğinizi de anlamadım açıkcası. Baş kapama açma konusuna gelince benim bir arkadaşım aile baskısıyla mesleğini eline alana kadar başörtülüydü mesleğini eline alınca zamanla açtı başını kendisi de din kültürü öğretmeni bu arada. Anlamıyorum ki bu insanlar ego tatmini için mi çocuk yapıyor çocugunun kendi hayatı tercihleri olmasını kabullenemiyor. Anne bu kadar baskı yaptıysa cidden kötü bir annedir. İsterse hastanelik olsun siz başınızı açtınız diye dik durun artık hayat sizin kararlarınız sizin.
Çok teşekkğr ederim desteğiniz için

dunyaya bir kere geliyosunuz.
sadece bunu söylemek istedim.
kapalıyken de açıkken de aynı linebaughsunuz.
aileniz o kadar uzulmeyi atlatmış sizin kararınıza yine saygı duyacaktır.
canınızı sıkmayın,ne yapmak istiyorsanız onu yapın.
Hakkınızda en guzel sonuç olana karar verin inşallah.
Çok teşekkür ediyorum. İnşallah iyi olacağım

Çok uzundu hepsini okuyamadım ama açılan bir arkadaşımın mutluluğu, hayata tutunuşu, kendini bulması geldi aklıma. Üstelik saçıni mavi boyattı. Kitap yazdi. Okadar olmasada senin de acilmani istedim okurken.

Neden bunun bir Allahin emri oldugunu dusunup sevmeye calismiyorsunuz yada Rabbime sevdirmesi icin dua etmiyorsunuz ayrica nefret ettim saldan gibi kelimeler sizi sirke goturur Allaha tevbe edin bir diger konu layikiyla kapaniyormusunz yoksa sadece basinizmi kapalii? Eger aciktan tek farkiniz basinizin kapali olmasiysa acik olun daha iyi bu isler zorlada olmaz Ailenizin yaptigi yanliss Rabbim size sevdirsn ins ortuyu bunun Allahin emri oldugunuda unutmayn

Ya şuraya çok şey yazmak isterdim ama ban yerim kusura bakmada cat diye kapanırsa istemeden böyle aglar durursun
Kusura bakmıyorum maalesef bunun farkındayım sonunu düşünmeden suçluluk hisswderek ve açık olmanın gerçekten yanlış olduğu empoze edildiği için yaptım ve evet maalesef pişmanım

babanız neden şok oluyor onu anlamadım ben. Bir kere kendisi mahreminiz değil yanında başınız açık kalabilirsiniz keza annenizin de. Birde imla ve dil bilgisi kurallarını bu denli darmadağın eden hukukçuya ilk defa rastlıyorum. Kendi haklarınızı savunamaz iken başkalarını savunmayı gerektirecek bir hukuk işi yapmıyorsunuzdur umarım. Tesettür Allah içindir. O kısmına hiç girmeyeceğim bile. Bu konu ya çok sahte ya da sizin ciddi bir şekilde psikolojik destek almanız gerekiyor. Ama bence sahte bir konu.

Okurken, meslek sahibi olma aşamasında sizin için masraf yapmaları normal. Anne babalar yapar bunu. Yani o konuda ezilmeniz garip.
Ama evlendikten sonra arabanızı yeniletmeniz ev aldırıp bi de baştan aşağı tamir tadil yaptırmanız ezilmeniz için normal. Siz kendi başınıza bir yetişkin olarak kendi hür iradenizle ne yaptınız şimdiye dek. Desteksiz bir şekilde falan?
Adam sizi bıraktı diye başınızı kapamışsınız. Hukuk okumanızı istiyorlar diye hukuk okumuşsunuz. Ya kendi kararlarınızı verecektiniz ya da susacaktınız. Susmuş dolayısıyla ezilmişsiniz.
Bu saatten sonra kendi kararınızı kendiniz verip açılabilir misiniz? Bence hayır. Tek yapabileceğimiz şey artık kimseye minnet etmemek olabilir. Böylece bağımsız olursunuz. Olması gerektiği gibi.

Kusura bakmıyorum maalesef bunun farkındayım sonunu düşünmeden suçluluk hisswderek ve açık olmanın gerçekten yanlış olduğu empoze edildiği için yaptım ve evet maalesef pişmanım
Şimdide kimseyi düşünmeden acilabilirsiniz kimseye minnet borcun yok bence ailende açılma diye öyle tavır ediyor

Bişey soylicem neden hic biseyden memnun değilsin? Baban özel okullarda okutuyor meslek sahibi yapıyor bi baba olarak olması gerektiği gibi sen bunu minnetten sayıyosun cok sacma, araba alıyor taşımalar da sürünme diye sen yine bunu minnet sayıyosun buda cok saçma, ev alıyor(almak zorunda değil) sen yine bunun altında eziliyorum diyorsun, seni düşünen bi ailen var çok şanslı büyümüşün ama psikolojini çözemedim minnet ne yanii ne alaka? Baban görev bilmiş yapmış, annen evet bencillik etmiş kendi istediği gibi dış görünüşe bürümüş ki hata etmiş çünkü tesettür zorla olmaz içten gelmesi lazım, eşine gelince bu kadar dinine düşkün bi adam umursamazca davranması da tuhaf.

eşim umursamazca davranmıyor sadece bu şekilde sürüncemede kalan bi konu yüzünden dinden iyice soğumamdan korkuyor ve sonuçlarınınyaşayıpmgörmemi istiyor zorlamak istemiyor tabiki her seferinde istemediğini ama önemli olanın benim huzurum olduğunu söylüyor

Sizin fakir ve babası karışmayan halinizim.Annem beni de çok zorladı tesettür icin ,çok zorluk cektim,çok utandim,kendime bakmak bile istemediğim çok günüm geçti.Ama üniversite için evden ayrıldım ,ailemden uzaklaştım ve baş kaldırdım.Cok kavga ettik ,ama hep söylediğim şey şu, annemin de bir vücudu var benim de ,herkes kendinikine karissin.İsimi elime alinca kimsenin bana karışmasına izin vermedim vermem de,kim kirirlirsa kırılsın umrum değil, ki ailemi severim ama herşeyin bir sınırı var.Hayatta en kotu şey olmadigin biri gibi davranmak zorunda kalmak .Ben bunu çok yaşadım ,herşeyi bir kenara bırakın ve kendiniz olun.

Büyük bir trajedi yapmışsınız bu durumu içinizde amma abartmışsınız . Koca kadınsınız kendi kararlarınızı kendiniz verebilirsiniz. Herşeyi alıp ( ev araba su bu ) sonra ah bende minnet oldu demek manasiz bi kere minnet denen şey kapanmayla şunla bunla olmaz . Allah bize akıl fikir düşünme yetisi vermiş kendi özgür iradenizi kullanın ve dik durun o zaman çevrenizdeki herkes sizin bu durusunuzla kararınıza alışacak saygı duyacaktır . Evlerine gidip açılmak icin icazet almak ne mana yani kapalı olunca verdikleri evin diyeti mi ödenmiş oluyor saçma yazdığınız çoğu şey çok saçma ayrica . Bu kadar durumu iyi bir aile iyi eğitim alan kız ama aynı zamanda 3.sınıfta evlenen bir kız abartılı duygusal düşünceler ile gönülsüz kapanan bir kız.. manasız kararlar ve sonucları . Hayat sizin hayatınız böyle özgüvensiz bir anne görmek istemez çocuğunuz kararlı durun ama acildiginizda da kararınızın arkasında duracaksanız acilin kendinizi iyi dinleyin lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X