Başımı açmak istiyorum ama...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dini boyutunu öğrenseniz açılmazsınız size bununla ilgili bir roman tavsiye edeyim biraz içeriği sizinkine benziyor Huzur Sokağı diye sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim çok kalın bir kitap olmasına rağmen kaç kez okudum birkaç günde bitirilen enfes bir roman o zaman örtüye bakışınız değişir kesinlikle tavsiye ediyorum modern bir genç kızın sevdiği adam için kapanmasını konu edinmiş tadı damakta kalan inanılmaz bir hayat hikayesi yazarını dualarla yad ediyorum yeni vefat etti Şule Yüksel Şenler muhterem hanımefendi
Çok eskiden okumuştum... Ama yine okurum çook teşekkür ederimm...

Ben bunların hepsni kendim yazdım zaten buraya ve gerçekten ve dönem dönem olan değil de her zaman mevcut olan psikolojik sorunlarım olduğuna inanıyorum. Söylediklerinizin hepsinde çok haklısınız ancak böyle bir olayda hakkın ve hukukun ötesinde vicdan da ortaya çıkıp kendini gösterdiği için bu muhakemeyi yaparken farklı bakış açıları görüp başka insanlardan akıl almak istedim. Ne olursa olsun kötü niyetli bir insan değilim ve bu bile benimle meslektaş olmanıza utanmanızı engelleyecek bir sebeptir. Teşekkür ederim
Kotu niyetli olmamanizla mesleginizin ne alakasi var?

diyorum ki: kendi ayaklarinizin uzerinde durup, KENDİNİZ icin kendi secimlerinizi yapin. Bu sadece basortusu icin degil, her konuda oncelik kendiniz olmalisiniz

Bana şuan tüm sorunlarınızı, duygularınızı ve negatif olan anılarınızı başörtüde yoğunlaştırmışsınız gibi geldi. Yani ondan kurtulursanız herşey yoluna girecekmiş gibi. Ama gireceğini sanmam. Bazen yaşadığımız tüm kötü şeyleri bir sebebe bağlayıp onunla beraber hayatımızdan çıkarmak isteyebiliyoruz ama maalesef her köşe başında bizi bekliyorlar.

diyorum ki: kendi ayaklarinizin uzerinde durup, KENDİNİZ icin kendi secimlerinizi yapin. Bu sadece basortusu icin degil, her konuda oncelik kendiniz olmalisiniz
Bunca zamandır önceliği kendisi olmamış hep birileri için olmuş şimdi sıra babası için olma zamanı ah ah babam bana bu kadar şeyler yapacak arkamda duracaktı 1 dediğini 2 etmezdim

Bende kapalıydım yani zorla kapatilmistim baba baskisiyla. Evlendikten sonra acildim. Babam zor alıştı, hep kardeslerimi annemi doldurdu hatta en baslarda ama artik alisti o da bisey demiyor. Kocam izin veriyo acildim dedim yani dini boyuttan bakilacaksa eşin arzu istek ve onemi onemli degil mi sonuçta :KK66:

Hic merak etme alışıyorlar. Hem allah korusun trafik kazasi vs gecirsen tabiki kalbine zarar ama bunun icin hicbiseycik olmaz bi insana. Sanki ateist oluyorum deyip kuran dine kufur mu ettin alti ustu eşarbını cikaricaksin. Alistira alıştıra çıkarirsan daha iyi olabilir ama once bonesiz, sonra dizilerdeki gibi kafaya oylesine atmalı gibi.

Ayrica ailenin yaptigi seyler icin de bu kadar kendini borclu hissetme onlar senin ailen tabiki yapacaklar. Sagolsunlar evini ne guzel dayamislar dosemisler ne mutlu size ama bu kadar kendini borclu hissetmen cok üzücü bak kendi evladın da varmis,ona yaptigin
Seyler icin boyle hissetse nasil olur oyle düşün.

Ben de ilk yazınızda meslektaş olduğumuz için utanıyorum dediğinizden dolayı konuya sadece mesleki ahlak tarafından bakarak utanmanızı engelleyebilirsiniz diyorum. Diğer söylediklerinizde haklısını. Ancak vicdanım devreye giriyor, pişman olmaktan ve etrafımdakilere büyük üzüntüler yaşatmaktan korkuyorum.

Bunca zamandır önceliği kendisi olmamış hep birileri için olmuş şimdi sıra babası için olma zamanı ah ah babam bana bu kadar şeyler yapacak arkamda duracaktı 1 dediğini 2 etmezdim
Ne munasebet? Bence tam tersine bugune kadar hep baskalari icin yasamis, ilk defa kendi istedigi seyi yapsin. Ben ebeveynlerimi kaybettigim halde ayni seyi soyluyorum ki benim ailem istemedigim bir seyi bana yaptirmak icin asla baski yapmazlardi cok sukur

Bende kapalıydım yani zorla kapatilmistim baba baskisiyla. Evlendikten sonra acildim. Babam zor alıştı, hep kardeslerimi annemi doldurdu hatta en baslarda ama artik alisti o da bisey demiyor. Kocam izin veriyo acildim dedim yani dini boyuttan bakilacaksa eşin arzu istek ve onemi onemli degil mi sonuçta :KK66:

Hic merak etme alışıyorlar. Hem allah korusun trafik kazasi vs gecirsen tabiki kalbine zarar ama bunun icin hicbiseycik olmaz bi insana. Sanki ateist oluyorum deyip kuran dine kufur mu ettin alti ustu eşarbını cikaricaksin. Alistira alıştıra çıkarirsan daha iyi olabilir ama once bonesiz, sonra dizilerdeki gibi kafaya oylesine atmalı gibi.

Ayrica ailenin yaptigi seyler icin de bu kadar kendini borclu hissetme onlar senin ailen tabiki yapacaklar. Sagolsunlar evini ne guzel dayamislar dosemisler ne mutlu size ama bu kadar kendini borclu hissetmen cok üzücü bak kendi evladın da varmis,ona yaptigin
Çooook iyi geldiniiizzzzzz

Bana şuan tüm sorunlarınızı, duygularınızı ve negatif olan anılarınızı başörtüde yoğunlaştırmışsınız gibi geldi. Yani ondan kurtulursanız herşey yoluna girecekmiş gibi. Ama gireceğini sanmam. Bazen yaşadığımız tüm kötü şeyleri bir sebebe bağlayıp onunla beraber hayatımızdan çıkarmak isteyebiliyoruz ama maalesef her köşe başında bizi bekliyorlar.
[/QUOTE
Süpersiniz diyorum ki başörtüsü bitsin ben huzurlu bi insan olacağım. Eşim de diyor ki sen başka birşey bulursun... Maalesef haklı sanırım

Yazdığınız yazının ilk paragrafın son cümlesini araştırmanızı öneririm o dediğiniz şey evin içi ile alakalı 😁

Elbette öyle. Bende doğumdan sonra hayatımdaki tüm kötü şeyleri küçüklükten sorunlu burnuma attım. Estetik operasyon geçirdim, çokta güzel oldu bir süre iyi hissettim ama şimdide memelerime taktım kafayı. Şuan herşeyin sorumlusu onlar :) tabikide değiller. Bende batışa geçtiğim bir dönemdeyim ama vaktimi ya KK da harcayarak ya kitap okuyarak yada yeni bir dil öğrenerek geçirdiğim için memeler ikinci plana atıldı.

Elbette öyle. Bende doğumdan sonra hayatımdaki tüm kötü şeyleri küçüklükten sorunlu burnuma attım. Estetik operasyon geçirdim, çokta güzel oldu bir süre iyi hissettim ama şimdide memelerime taktım kafayı. Şuan herşeyin sorumlusu onlar :) tabikide değiller. Bende batışa geçtiğim bir dönemdeyim ama vaktimi ya KK da harcayarak ya kitap okuyarak yada yeni bir dil öğrenerek geçirdiğim için memeler ikinci plana atıldı.
Ahahaha yaaa süpersiniz kendimi gördüm sizde ben de istiyorum göğüs estetiği 😂😂 evet evet meşgale bulmak her zaman kesin çözüm oluyor bittikçe yenisi bittikçe yenisi 😅

Şimdi öncelikle baştan beri birçok hata yapmışsınız. Sırayla yazayım:

Kapanmak tamamen kişinin Allah için yapması gereken kişisel bir tercihi. Bunu bir erkek için yapmanız büyük bir hata.

Annenizi çok suçlamışsınız. İnsanları olduğu gibi kabul edebilirsiniz, herkesin zor yanları var. Size çok da iyilik yapmışlar. Geçmişteki durumlar için onları suçlamayın. Yaşandı bitti. Artık o anılarla barışın. Kötü anılar da insana bir şeyler katar.

Son olarak, baska üyeler de yazmış. Ben de onlara katılıyorum. Siz açılsanız da mutlu olmayacaksınız. Çünkü sorun orada değil, sizin kendinizle yüzleşmeniz gerekiyor. Neden özgüvensizsiniz? Kapalı ya da açık olmak bir özgüvensizlik sebebi değil. Öncelikle bunu çözmelisiniz.

Şimdi öncelikle baştan beri birçok hata yapmışsınız. Sırayla yazayım:

Kapanmak tamamen kişinin Allah için yapması gereken kişisel bir tercihi. Bunu bir erkek için yapmanız büyük bir hata.

Annenizi çok suçlamışsınız. İnsanları olduğu gibi kabul edebilirsiniz, herkesin zor yanları var. Size çok da iyilik yapmışlar. Geçmişteki durumlar için onları suçlamayın. Yaşandı bitti. Artık o anılarla barışın. Kötü anılar da insana bir şeyler katar.

Son olarak, baska üyeler de yazmış. Ben de onlara katılıyorum. Siz açılsanız da mutlu olmayacaksınız. Çünkü sorun orada değil, sizin kendinizle yüzleşmeniz gerekiyor. Neden özgüvensizsiniz? Kapalı ya da açık olmak bir özgüvensizlik sebebi değil. Öncelikle bunu çözmelisiniz.
Çok çok teşekkür ediyorum...

Aslında halimden hc memnun değilim ancak tesettür gerçekten çok büyük bir sorun maalesef :KK43:
Ne demek tesettur cok buyuk bir sorun birazcik konusmaniza ceki duzen verin simdi cok sey soylerdim ama ban yemek istemiyorum Kapanin veya acilin ne isterseniz onu yapin da tesetture laf uzatmayin konu tesettur degil sizin kendinizde problem iyi bir kocaya arkanizda dag gibi duran bir babaya bir cocuga sahipsiniz ama burda kucuk emrah gibi herseye dram kesiyorsunuz birde gelmis tesetture dil uzatiyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X