Başına gelen varmı

Patianne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
1.509
1.869
İyi akşamlar arkadaşlar...aynı konuyu evcil hayvanlar kısmına açtım sanırım görülmedi dikkat çeksin diye burayada açıyorum
Kedim geçen hafta 2 gün birşey yemedi akşam eşime söyledim hemen açık bir vet.bulup götürdük
Bütün hemogram testi ve röntgeni çekildi
Hemen serum bağlandı
Sonuç fsaa yüksekliği 5 olası gerekirken 38 çıktı yani enfeksiyon olduğu soylendi başka problem yok gibi görünüyor dedi hekim
Sevinçten ağladık eşimle sarılıp en azından başka bı hastalığı yok buda iyileşir dedik
Bugün 3. gün..hergun serum alıyor iğne oluyor..hiçbir iyileşme belirtisi yok sadece dün gece az birşey su içti idrar yaptı bir kez çok mutlu oldum
Başını bekliyorum resmen birşey yesin diye yok...
Gittiğimiz yer kapsamlı bir hayvan hastanesi bu arada küçük bir klinik değil
Başına gelen varmı acaba

Güncelleme
Bugün yine klinikteydik tekrar kan testi yapıldı fsaa normale dönmüş şükür ama bağışıklığı hala düşük dedi hekim..ultrason baktı sıkıntı yok..röntgen tekrar çekti problem yok bla bla bla
Dedimki doktor bey bu çocuk hala mama yemiyor 1 hafta oldu eminmisiniz yemedigine dedi yese buraya seruma gelmem zaten dedim işi gücü bıraktım günlerdir buraya gidip geliyorum
Psikolojiktir dedi en sonunda 🤣
Psikologunuz varmı dedim yok dedi🤣
Peki nasıl olacak böyle hala yemiyor
Yoğun bakım maması aldım verdim eline dedim yedirin o zaman çocuğu
Siringayla besledi biraz yedi neyseki eve geldi su da içti ama hala mama yemiyor

Son düzenleme:
Kayınvalidemlerin kedisinin başına geldi 😔 barsağı yırtılmış meğerse. Sonradan farklı bir veterinere gidince olay anlaşıldı. O da birkaç gün bişey yiyip içmemiş tedaviye cevap vermemişti. Ameliyat oldu bu sebeple. Sonra çok şükür iyileşti.

Strese mı girdi acaba birşeyden benimkiler apartman boşluğuna yavrulayan dişinin kokusunu aldılar beşinci kattan inanılmaz huzursuz oldular falan

geçmiş olsun. benim kedim de başka bir kediden darbe aldığı için enfeksiyon kapmıştı. bölgesel dökülmeler, iştah kesilmesi yaşamıştık. gözle görülür kilo kaybetmişti. yarası geçse de en sevdiği şeyleri bile yemek istemiyordu. ben de bekliyordum başında ama zamanla eski haline döndü. hekim başka bir şey yok dediyse geçer diye umuyorum

Benim kedim zeytin çekirdeği yutmuştu sonra kustu ama kusarken sanırım boğazını tahriş etti günlerce yemek yemedi. Damağını falan kontrol ettiniz mi ? Belki enfeksiyondan dolayı canı acıyordur. Canları acırken yemeden içmeden kesilirler hemen. Yaş mama denemişsinizdir mutlaka , gene de hatırlatmak istedim.

Veteriner konusunda hayvan hastanesi olsa da başka başka veterinerlerden görüş alınması taraftarıyım çünkü çoğu veteriner doğru tanı koyamıyor en iyisi bile belli hastalıkların durumun dışına çıkmadığı için asıl sorunu fark ettiklerinde geç kalmış oluyorlar. Kardeşimin kedisi uzun bir süre antibiyotik tedavisi aldı ama asıl sorun çok basit bir şeymiş ve uzun süreli antibiyotik tedavisi sonucu karaciğeri iflas etti ve öldü hem kardeşim uzun bir süre psikolojisinden çıkamadı hem hepimiz çok üzüldük. Onun dışında da ne zaman çevremden birinin kedisi hastalansa ilk veteriner bir sonuca ulaşamıyor her daim tetkikleri 1 den fazla veterinere gösteriyorlar. Kısaca başka veterinerden de görüş alın

Geçmiş olsun, bir ay önce yaşadık. Veteriner ultrasona soktu kan tahlilinden önce, idrar yolu enfeksiyonu olduğunu söyledi. İlaç verdi eve, orda da iğne yaptı 3 güne iyiye gitmezse getirin detaylı kan tahlili yapalım dedi. 3 gün sonra biraz açıldı hafiften yemeye başlayınca götürmedim.
Bu süreçte ben enjektörle ağzına su sıktım mecburen içti. Kedi çorbası aldım onu ağzına yine sıktım mecbur yedi. Ben açlıktan susuzluktan her zaman korkarım o yüzden biraz zorlarım 😔

Benim kedim zeytin çekirdeği yutmuştu sonra kustu ama kusarken sanırım boğazını tahriş etti günlerce yemek yemedi. Damağını falan kontrol ettiniz mi ? Belki enfeksiyondan dolayı canı acıyordur. Canları acırken yemeden içmeden kesilirler hemen. Yaş mama denemişsinizdir mutlaka , gene de hatırlatmak istedim.
Denedim yaş mamamin her çeşidini damak ve dişleri her gün muayenede kontrol ediliyor rontgende birşey çıkmadı ama bir iki güne duzelmezse farklı bir hekime gideceğim

Denedim yaş mamamin her çeşidini damak ve dişleri her gün muayenede kontrol ediliyor rontgende birşey çıkmadı ama bir iki güne duzelmezse farklı bir hekime gideceğim

İyileşecektir merak etmeyin, bu sıpalar canları acıyınca inanılmaz nazlı oluyorlar. İlk iş yemeyi bırakıyorlar. Birkaç güne iyileşir, güncelleme yapın lütfen.

İyi akşamlar arkadaşlar...aynı konuyu evcil hayvanlar kısmına açtım sanırım görülmedi dikkat çeksin diye burayada açıyorum
Kedim geçen hafta 2 gün birşey yemedi akşam eşime söyledim hemen açık bir vet.bulup götürdük
Hemen serum bağlandı
Sonuç fsaa yüksekliği 5 olası gerekirken 38 çıktı yani enfeksiyon olduğu soylendi başka problem yok gibi görünüyor dedi hekim
Sevinçten ağladık eşimle sarılıp en azından başka bı hastalığı yok buda iyileşir dedik
Bugün 3. gün..hergun serum alıyor iğne oluyor..hiçbir iyileşme belirtisi yok sadece dün gece az birşey su içti idrar yaptı bir kez çok mutlu oldum
Başına gelen varmı acaba
Enfeksiyonu yüksek olduğu için tedavi de uzun sürebilir ama bu süreçte veteriner çok önemli. İsterseniz bulundugunuz ilde hayvan gruplarından veteriner tavsiyesi alın.

Bugün serum vermedi hekim iştah açıcı iğne yaptı diğer iğnelerin yanında ...eve geldik akşam oldu hala birşey yemiyor...eşimde dayanamadı siringayla yoğun bakım maması verdi az zeytinyagla karistirip ..bayağı uğraştık yarısını anca yutmustur yarısi döküldü haliyle şimdi korktu bizdende sandalyenin altinda saklanıyor kendince...bugün farklı hekim muayene etti baktı bütün tetkiklere gayet iyi durumda çocuğunuz sıvı kaybı falan yok gözleri cam gibi falan dedi...dedim kaç gündür serim yiyor normal degilmi...neyse seruma gerek görmedi ignelerini yaptı yarın tekrar gidecegiz ...malesef yemek yemiyor su icmiyor serumla devam edeceğiz bakalım nasıl sonuclanacak

Bugün serum vermedi hekim iştah açıcı iğne yaptı diğer iğnelerin yanında ...eve geldik akşam oldu hala birşey yemiyor...eşimde dayanamadı siringayla yoğun bakım maması verdi az zeytinyagla karistirip ..bayağı uğraştık yarısını anca yutmustur yarısi döküldü haliyle şimdi korktu bizdende sandalyenin altinda saklanıyor kendince...bugün farklı hekim muayene etti baktı bütün tetkiklere gayet iyi durumda çocuğunuz sıvı kaybı falan yok gözleri cam gibi falan dedi...dedim kaç gündür serim yiyor normal degilmi...neyse seruma gerek görmedi ignelerini yaptı yarın tekrar gidecegiz ...malesef yemek yemiyor su icmiyor serumla devam edeceğiz bakalım nasıl sonuclanacak
Nasıl oldu yemeğe baslamistr umarım

Hemen serum bağlandı
Başına gelen varmı acaba

Güncelleme
Bugün yine klinikteydik tekrar kan testi yapıldı fsaa normale dönmüş şükür ama bağışıklığı hala düşük dedi hekim..ultrason baktı sıkıntı yok..röntgen tekrar çekti problem yok bla bla bla
Dedimki doktor bey bu çocuk hala mama yemiyor 1 hafta oldu eminmisiniz yemedigine dedi yese buraya seruma gelmem zaten dedim işi gücü bıraktım günlerdir buraya gidip geliyorum
Siringayla besledi biraz yedi neyseki eve geldi su da içti ama hala mama yemiyor
Başla veterinere götürün çoçuğu 1 hafta mama yememesi normal değil.

Hemen serum bağlandı
Başına gelen varmı acaba

Güncelleme
Ay son kısmında çok güldüm😃 öncelikle geçmiş olsun, ben doğduğum günden beri kedi ve kediler ile büyümüş biri olarak (annem cok kedi sever) bu tarz bir şey daha önce tecrübe etmiştik. Doktorun dediği komik gelse de gerçekten psikolojik olma ihtimali yüksek, kedinizi yakın zamanda kısırlaştırdınız mı? Kısırlaştırılan kediler belirli bir süre depresyona girip sinirli olabiliyor.

Nasıl oldu yemeğe baslamistr umarım
Evet bugün yemeye başladı...dün hekim enfeksiyonunun normale döndüğünü serum ve iğneye gerek kalmadığını soyledi ..eve donduk...
Bugünde akşam işten gelir gelmez mamasını kontrol ettim biraz yemis tuvaletini kontrol ettim yapmamış o arada eşim aradı ...nasıl bir aksiyon anlatamam kızımızın tuvaletini yapmasını beklemek🤣
Derken aradan yarım saat geçti ve büyük tuvaletini yaptı
Hemen eşimi arayıp müjdeyi verdim
Çok mutlu olduk
İnsanlar böyle küçük şeylerlede mutlu olabiliyormuş bunuda anlamış olduk....

Ay son kısmında çok güldüm😃 öncelikle geçmiş olsun, ben doğduğum günden beri kedi ve kediler ile büyümüş biri olarak (annem cok kedi sever) bu tarz bir şey daha önce tecrübe etmiştik. Doktorun dediği komik gelse de gerçekten psikolojik olma ihtimali yüksek, kedinizi yakın zamanda kısırlaştırdınız mı? Kısırlaştırılan kediler belirli bir süre depresyona girip sinirli olabiliyor.
Kızımı 9 aylıkken kısırlaştırmistim..şu an 7 yaşında...psikolojisini bozan şey ne bilmiyorum ama onun hastalığı psikolojimizi bayağı bozdu...bir daha yaşamayız umarım

Başla veterinere götürün çoçuğu 1 hafta mama yememesi normal değil.
Bende öyle düşündüm ama iyileşti şükür klinikten çıkmadan tekrar kan röntgen ve ilaçlı ultrason bakıldı birşey çıkmadı hala yememeye devam etseydi yarın başka hekime görünecektik..gerek kalmadı şükür

Evet mutlu sonla biten bir problemin daha sonuna geldik hepinize yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim
Kızım tamamen iyileşti su an babasının kucağında eşim(afferim benim kızıma kakişini de yapmis mamasinida yemiş) diyerek seviyor 🤣
Patili can sevgimiz farkli bir boyutta anlaşıldığı üzere ♥️
Umarım birdaha boyle birşey yaşamayız bebegimiz de hep sağlıkla yaşar
Allah herkesin evladını bağışlasın insallah

X