Başka Şehire Taşınmak

konu sahibi acaba kendinde mi😀 Allah aşkına anne desteği olmadan çalışamamak nedir?
Kendimdeyim ve sorun şu yurtdışından geldik fakat ben küçükken geldiğimiz için yabancı dili unutmuşum daha sonra okul süresince herhangi bir şekilde de bu konuya eğilmedim. Ancak okulum bitince iş arayışı sırasında kendimi sözlü yabancı dil konusunda gelistiremedim fakat yazılı olarak geliştirdim. Bunun üzerine bir işte çalışıyordum. Ve maalesef böyle işlerde çalışmak için annemden destek alıyordum. Umarım anlatabilmisimdir.

Neden annen olmazsa işten atiliyorsun
sorun şu yurtdışından geldik fakat ben küçükken geldiğimiz için yabancı dili unutmuşum daha sonra okul süresince herhangi bir şekilde de bu konuya eğilmedim. Ancak okulum bitince iş arayışı sırasında kendimi sözlü yabancı dil konusunda gelistiremedim fakat yazılı olarak geliştirdim. Bunun üzerine bir işte çalışıyordum. Ve maalesef böyle işlerde çalışmak için annemden destek alıyordum. Umarım anlatabilmisimdir. Normalde hastanede tıbbi sekreter olarak çalışabilirim ancak buna da eşim karşı çıkıyor.

Eşinin saygi duyulacak bir yanı yok. Ortada bir mecburiyet yoksa eşlerden birinin "benim memleketimde yasayalim" istegini saygı duyulacak bir sey olarak görmüyorum ben. En bastan kabul etmemeliydiniz. Hata etmissiniz. Ayrica yurtdışına uzaktan çalıştığınız işi sehie değiştiğiniz icin nasil kaybetmis olabilirsiniz onu anlamadim? Annenizin destegi yok diye neden başka iste calisamiyorsunuz onu da anlamadim?? Ananne evine oturup maddi olarak birilerine guvenerek yasamak da hic dogru degil, anneanne evine guvenip sehir degistirmek de hiç mantıklı degil ayrica. eş ailesinden maddi yardım beklentisine girerek, ya da baskasinin evine güvenerek değil, kendi kendinize yetebileceginiz yer ve kosulda yasamaya çalışmanızı tavsiye ederim.
Dediklerinizin hepsinde haklısınız kimseden bir beklentim yok sadece bize bu şehirde kalın ben size yeterim diyen bir kayinbabanın sonradan bize yardım etmeyip eltime yardım etmesine isyanım aslında orada bunu belirtmediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. Anneannemin evinde de sadece belirli bir süre çalışıp para kazanıp daha sonra da küçükte olsa kendi evimizi almamız için bir kolaylık olarak görmüştüm. İş konusunda da sorun şu yurtdışından geldik fakat ben küçükken geldiğimiz için yabancı dili unutmuşum daha sonra okul süresince herhangi bir şekilde de bu konuya eğilmedim. Ancak okulum bitince iş arayışı sırasında kendimi sözlü yabancı dil konusunda gelistiremedim fakat yazılı olarak geliştirdim. Bunun üzerine bir işte çalışıyordum. Ve maalesef böyle işlerde çalışmak için annemden destek alıyordum. Ve normalde hastanede tıbbi sekreter olarak çalışabilirim ama bunu da eşim kabul etmiyor. Umarım anlatabilmisimdir.

Dediklerinizin hepsinde haklısınız kimseden bir beklentim yok sadece bize bu şehirde kalın ben size yeterim diyen bir kayinbabanın sonradan bize yardım etmeyip eltime yardım etmesine isyanım aslında orada bunu belirtmediğim için yanlış anlaşıldım sanırım. Anneannemin evinde de sadece belirli bir süre çalışıp para kazanıp daha sonra da küçükte olsa kendi evimizi almamız için bir kolaylık olarak görmüştüm. İş konusunda da sorun şu yurtdışından geldik fakat ben küçükken geldiğimiz için yabancı dili unutmuşum daha sonra okul süresince herhangi bir şekilde de bu konuya eğilmedim. Ancak okulum bitince iş arayışı sırasında kendimi sözlü yabancı dil konusunda gelistiremedim fakat yazılı olarak geliştirdim. Bunun üzerine bir işte çalışıyordum. Ve maalesef böyle işlerde çalışmak için annemden destek alıyordum. Ve normalde hastanede tıbbi sekreter olarak çalışabilirim ama bunu da eşim kabul etmiyor. Umarım anlatabilmisimdir.
Evliliğinizi oturtmadan çocuk yapmayım diyoruz ama nafile,hayırlısı olsun hakkınızda.

Anneniz size destek olamadığında ne olacak? Aç mı kalacaksınız? Kendi eğitiminiz ve becerinizle çalışamıyorsunuz daha.
Bakın hastanede tıbbi sekreter olarak çalışabilirim ancak buna da eşim müsaade etmiyor önceki işim gibi bir iş bulursam çalışabileceğimi söylüyor. Bu yüzden annemin desteği olursa çalışmış olurum aç kalmayız ama evde bos boş durmaktansa bir gelirimin olmasını istiyorum bunda yanlış olan nedir

Bakın hastanede tıbbi sekreter olarak çalışabilirim ancak buna da eşim müsaade etmiyor önceki işim gibi bir iş bulursam çalışabileceğimi söylüyor. Bu yüzden annemin desteği olursa çalışmış olurum aç kalmayız ama evde bos boş durmaktansa bir gelirimin olmasını istiyorum bunda yanlış olan nedir
Yanlış olan annenizin desteği olmadan çalışamıyor olmanız. Yanlış olan kocanızın izin verdiği dışında herhangi bir işte çalışamıyor olmanız. Yanlış olan kendinizi gerçekleştiremeden anne olacak olmanız. Yanlış olan kendi evinizi geçindiremeyip kayınpederden yardım bekliyor olmanız. Daha sayayım mı? Bu hikayede doğru olan hiç bir şey yok ki.

Yanlış olan annenizin desteği olmadan çalışamıyor olmanız. Yanlış olan kocanızın izin verdiği dışında herhangi bir işte çalışamıyor olmanız. Yanlış olan kendinizi gerçekleştiremeden anne olacak olmanız. Yanlış olan kendi evinizi geçindiremeyip kayınpederden yardım bekliyor olmanız. Daha sayayım mı? Bu hikayede doğru olan hiç bir şey yok ki.
Benim nasıl anne olacağım konusunda konusmamanizi rica ediyorum. Sadece bir konu hakkında fikir danışmak istedim insanların hayatında birçok hata var ve bu şekilde hata yaparak büyüyoruz. İnsanlara karşı bu kadar nefret dolu olmayın size herhangi bir zararimin dokunduğunu düşünmüyorum çünkü. Ayrıca cevabınız için teşekkür ederim. Umarım siz benim veya başka insanların hayatında yaptığı birçok hatayı yapmadan ilerlersiniz.

Madem euro üzerinden maaş aldığınız bir işiniz vardı ne demeye eşinizin memleketine gittiniz… eşiniz orada çalışamayacağınızı öngöremedi mi, önceden araştırmadınız mı benim bu şehirde iş seçeneklerim neler olacak diye…
Dediğim gibi işimi bu şehirde de devam ettirebileceğimi düşündüm fakat olmadı. Başka iş fikirlerine de eşim maalesef açık değil. Burada da tartışmadan ya da sorun çıkarmadan bir yol bulmaya çalışıyorum

Benim nasıl anne olacağım konusunda konusmamanizi rica ediyorum. Sadece bir konu hakkında fikir danışmak istedim insanların hayatında birçok hata var ve bu şekilde hata yaparak büyüyoruz. İnsanlara karşı bu kadar nefret dolu olmayın size herhangi bir zararimin dokunduğunu düşünmüyorum çünkü. Ayrıca cevabınız için teşekkür ederim. Umarım siz benim veya başka insanların hayatında yaptığı birçok hatayı yapmadan ilerlersiniz.
Nasıl anne olacağınız konusunda bir yorum yapmadım zaten. Okuma anlama konusunda da biraz problem var sanki. Kendinizi gerçekleştiremediğinizden bahsettim, bebekle ya da annelikle ilgili tek kelime etmedim.

Konu ben değilim ama yine bana döndürdüğünüz için yazayım. Neredeyse iki katınız yaşındayım ve böyle hatalar yapmadım. Çalışırken kimseye güvenmedim, evimi kurarken kimseden yardım almadım, yaşamımı idame ettirirken kimsenin yardımına ihtiyaç duymadım. Evet hata yaparak öğreniriz, büyürüz ama her şey zamanında. Siz daha büyümeden, ayaklarınız üzerinde duramadan hala hatalar silsilesinde ordan oraya savrulurken evlenip çocuk yapmışsınız. Kendiniz çocukken anne olacaksınız.

Nasıl anne olacağınız konusunda bir yorum yapmadım zaten. Okuma anlama konusunda da biraz problem var sanki. Kendinizi gerçekleştiremediğinizden bahsettim, bebekle ya da annelikle ilgili tek kelime etmedim.

Konu ben değilim ama yine bana döndürdüğünüz için yazayım. Neredeyse iki katınız yaşındayım ve böyle hatalar yapmadım. Çalışırken kimseye güvenmedim, evimi kurarken kimseden yardım almadım, yaşamımı idame ettirirken kimsenin yardımına ihtiyaç duymadım. Evet hata yaparak öğreniriz, büyürüz ama her şey zamanında. Siz daha büyümeden, ayaklarınız üzerinde duramadan hala hatalar silsilesinde ordan oraya savrulurken evlenip çocuk yapmışsınız. Kendiniz çocukken anne olacaksınız.
Yaşınızın büyük olduğu maalesef ki anlaşılıyor. Çalışırken birine güvenmiş olabilirim daha sonrasında işten çıkınca bu konuda yanlış yaptığımı farkettim. Birşeyleri değiştirmek istedim daha sonrasında ama geç kaldım önemli değil çünkü pişman olmak yerine başka bir yol bulup hayatıma devam etmeye çalıştım. Evimi kurarken kimseden yardım almadım ne eşim ne ben ikimizde düğünümüzü evimizin eşyalarını kendimiz aldık. Bu ekonomide maalesef henüz evimizi alamadık. İnşallah birgün o da olur. Şuanda gurbette olmama rağmen evim veya yapacağım herhangi bir işim konusunda kimseden yardım istemiyorum. Her şeyin en iyisi olmasa da olanla yetinip hayatıma devam ediyorum. Ama daha iyisini yapabilirim şeklinde bir düşüncem var ve bunun için çabalıyorum. Çocuğum için daha iyi bir gelecek kurabilmek için uğraşıyorum. İlk açtığım konuda herşeyi detayıyla yazsaydım çok uzun bir mesaj olacaktı diye biraz kısaltmaya çalıştım ancak bu seferde olayları yanlış anladınız. Bir iki cümleyle de kimsenin hayatının tamamını bilmiş olmuyorsunuz. Bilmişlik taslamanıza gerek yok. Dediğim gibi amacım fikir sormaktı insanlarla kavga etmek değil. İnsanın bunaldiğı ve birileriyle konuşmak istediği bir dönem olabilir. Ve ben bu dönemdeyim.

Anne desteği olmadan nasıl çalışılmıyor anlamadım🤔çocuk yapmışsınız birde artık oturun oturduğunuz yerde.sürekli oradan oraya gidecek değilsiniz adam sizi kandırmış getirmiş ailesinin yanına tabiki gitmek istemez.euro kazanılan işi bırakıp gitmekte nasıl cesaret anlamadım.

arkadaşların yazdığı tüm yorumlara katılmakla beraber rest çekip de kendi istediğinizi yaptıramayacağınıza göre evde olduğunuz sürece online kurs vs birşey bulup konuşmanızı geliştirin. Yaşınız daha küçük sonuçta bi işiniz var şuan onu geri plana atmayın. Yarının neler getireceği belli olmaz 21 yasında biri benim için hala okul çağında olan biridir. O yüzden fırsatları değerlendirin. En kötü hergün annenizle o dil neyse onu konuşun unutup gitmeyin çocuk vs derken.

ben de dil öğrencisiyim sizinle yaş farkımız yok bile denebilir fakat okurken euro kazancıyla iş veren bir yer bulamadım açıkçası, sizin bulup birilerinin etkisinde kalarak bırakmanız bana ilginç geldi. anne desteği kısmını hâlâ anlamadım. genç yetişkin bir bireysiniz sonuçta. işe devam etmek için anne anneanne eş altında olmanız gerekmiyor illa ki. ben ne insanlar görüyorum ki çocuk çoluğa rağmen, evi çekip çekiştirmelerine rağmen hayallerini bir şekilde gerçekleştirmiş insanlar bunlar. neden siz de bu insanlardan birisi olamayasınız? dil öğrenmek bilirsiniz uzun süreç gerektirir, bıraktığınız an yavaş yavaş gerilersiniz. işinizi lütfen devam ettirin.

o adam yüzünden işten çıktıysan bence şuan hiç işe girmekle uğraşma
ben olsam işsizliğime sebep olan adama inat çalışmazdım
ve sürekli masraf çıkartırdım
o kadar masraf çıkartırdım ki ona boğulurdu
bi laf ettiğinde de sürekli onu suçlardım
senin yüzünden gül gibi işimden oldum şimdi yeni iş de yok
ben senin her istediğini yaptım sende şimdi kocalık vazifeni yap geçindir evi derdim
ki normalde asla bu kafada değilimdir koca karısına bakmak zorunda gibi bi algıda değilim
ama adama inat değil mi ben ederdim bu lafları
kopsun inceldiği yerden bazıları cidden hak ediyor

Uzaktan iş yerinde şehir değiştirmeniz ne ilgisi var.
Ayrıca çalışmak aile desteği ile değil bireysel yetkinlik ile ilişkili.
Gebelik sürecinde kendinizi geliştirin de anne desteği olmadan işiniz olsun.

X