Baskıcı fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan aileme ne yapmalıyım?

yonca____

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
77
30
22
Ailem çok aşırı sorunlu psikolojik sorunları var ben en büyük kızım iki tane de küçük kardeşim var annem sinir hastası ama evin işini gücünü yine ben yapıyorum çünkü o pek yapamıyor ve hayatımın en kötü dönemlerinden birini yaşıyorum beni 4 yaşımda kuran kursuna vermişler 15 yaşımda çıktım şu an 18 yaşımdayım 3 yıldır evdeyim ve bazı şeyler artık kafama oturmaya başladı ailem çok fazla yobaz kızlarını cinselleştiren evde atlet bile giyme diyen tipler zorla çarşafa soktular kurstan çıktığımdan beri giyiyorum ve yüzümü bile kapatmazsam bana o. s. pu damgası vuruyorlar giymeyen insanalra da o şekilde bakıyorlar okula da vermediler küçükken yaşıtlarım üniye hazırlanılırken ben şu an da lise 1 e yeni girdim kafam derslere basıyordu ama kadın okumaz kafası ile göndermemişlerdi her defasında dayak yemiştim dün son damla taştı ve aileme normal uzun boydan çok güzel elbiseler olduğunu rengarenk yine onlara uyucak şekilde giyeceğimi belirterek söyledim annem babama kızın bak ne istiyor dedi babama söyledim çıngar koptu evde sen g, ötünü açıp gezmek istiyorsun yani dedi bir yerlerin şey mi istiyor dedi hani beni okula bile vermediniz benim hedeflerim var ve onları yapacağım zaman illaki çıkarmam gerekecek dedim ve asla açık olmak gibi bit laf ağıdımdan çıkmadı normal boydan bir elbise yüzünden saçımdan tuttu yere fırlattı yerde tekmeledi beni ben onun karşısında söz etme hakkım yok Muş anne dedim ne istediğimi belirtmem gerek konuşarak halledebilir dedim sen iyice kemalist olmuşsun diyor ya ne alaka ağlamaktan canım çıktı ben bu evde geleceğimi heba ediyorsam sen hastasın diye duruyorum artık canım yandı dayak atınca sanıyor ki benim fikirlerim değişecek normal insanlar gibi olmak istediğimi belirttim ama nafile artık gücüm kalmadı kocan yaptırır diyip duruyor ee sen ne güne duruyorsun neden beni birinin eline bırakıyorsun başkasının ailesi kızı okusun diye neler yapıyor sen benim normal bir elbise giymek istememden ötürü beni namussuz ilan ettiniz ve söz dinlemeyen hayırsız evlat ben oldum evlenmek istemiyorum napacağım ben hayallerim vardı benim teyzem dayımlar bu olayları biliyor fakat ben evden gidersem yardımda ederler fakat ailem eski kafa anlamıyor düzelmeyecek napacağım :KK43:🥺

O kadar küçüksün ki ne yazacağımı bilemedim. Destek olacak yakınların varsa kurtar kendini o evden. Kurtar ki ayakların üzerinde durabildiğin zaman kardeşlerinin de elinden tutabil.
Teyzem biliyor dayım arkamda onlarda annem yatağa düşer diye korkuyorlar fakat ben bunlara susuyorsam neden istediğimi yapmıyorlar ve bana söz hakkı tanımıyorlar inanın başka çarem kalmadı :KK43:

Teyzem biliyor dayım arkamda onlarda annem yatağa düşer diye korkuyorlar fakat ben bunlara susuyorsam neden istediğimi yapmıyorlar ve bana söz hakkı tanımıyorlar inanın başka çarem kalmadı :KK43:
Annene hiç bir şey olmaz. Seni yanında tutmak için kullanıyor sadece bu durumu.

Annene hiç bir şey olmaz. Seni yanında tutmak için kullanıyor sadece bu durumu.
Arkamda böyle düşünen birileri olunca o kadar çok mutlu hissediyorum ki ya bu deveyi güdücem yada bu diyardan gidicem başka çarem yok cahil bir birey olmak için zorluyor beni 😢

Okula gelmeyen okul çağındaki çocuklar için okul idaresi ve muhtarlık işbirliği yaparak aileye uyarı gönderir. Bu konuda yaptırım da mevcut para cezası.
Uygulamıyor muyuz bu maddeyi
Her şey kağıt üstünde mi?
Neden koruma altına alınmadı bu çocuk 18 yaşına gelip kendi hakkını savunacak yaşını mı beklemek lazım

Zaten sorun orada kadın okumaz kafalı sabaha kadar annem söylendi bana muhtaçsın bana muhtaçsın diye okutmicam seni diyor zaten açıktan okuyorum beni sevmiyor

Okula gelmeyen okul çağındaki çocuklar için okul idaresi ve muhtarlık işbirliği yaparak aileye uyarı gönderir. Bu konuda yaptırım da mevcut para cezası.
Uygulamıyor muyuz bu maddeyi
Her şey kağıt üstünde mi?
Neden koruma altına alınmadı bu çocuk 18 yaşına gelip kendi hakkını savunacak yaşını mı beklemek lazım
Erkek kardeşim ve küçük kız kardeşlerim okula gidiyor bana yaptıklarını onlara yapmıyorlar beni okula bile götürmezlerdi sırf müdür sorar diye okula gidiyor musun diye bu yaşıma gelince kendim zar zor girdim şimdi kabullendiler bunu fakat kıyafet konusu yüzünden beni suçluyorlar inanın duruyorsam annem hasta diye ben gidersem ne olucak diye düşünüyorum fakat ben ne olacağım sorsanız onlara benim iyiliğim için yaptıklarını söylerler ve ben onlara zaten ekmeğini veriyorum diye başıma kakıyor bu devran nasıl gidecek 😞

Güçlü bir çocuksun, yaparsın. Ve artık reşitsin. Kardeşlerin kaç yaşında, okula gidiyorlar mı?
Mayıs ta tam yaşıma giricem :KK43: kız kardeşim 9 erkek kardeşim 15 yaşında onlara yapmıyorlar BÖyle bir genç kız olarak susturulmak istenen tek benim polis gittim her defasında vazgeçtim çünkü annem sinir hastası olduğu için hastaneye yatırırlar denildi ve ben buna dayanamam onlar beni düşünmüyor fakat bu hale getiren kızları derler kaldıramam o kadar araftayım ki

Mayıs ta tam yaşıma giricem :KK43: kız kardeşim 9 erkek kardeşim 15 yaşında onlara yapmıyorlar BÖyle bir genç kız olarak susturulmak istenen tek benim polis gittim her defasında vazgeçtim çünkü annem sinir hastası olduğu için hastaneye yatırırlar denildi ve ben buna dayanamam onlar beni düşünmüyor fakat bu hale getiren kızları derler kaldıramam o kadar araftayım ki
Annenin hastaneye yatması gerekiyorsa yatar tedavisini olur. Bu kötü bir şey değil. Anneni düşünmek de senin sorumluluğun değil. Kendini düşünmen gerekiyor şu durumda.

Susmayacaksin kardeşim, hayatın heba olsun istemiyorsan kimseyi düşünmeyeceksin ve yapacaksın.onlar seni düşünüyor mu? Destek olmak yerine köstek olmuşlar hep! Nasıl insanlar var Allah'ım..... Arkanda duran sana destek olabilecek ,maddi yardımı olabilecek birileri varsa o evde bir saniye dahi durma

Valla hasta olurlarsa olsunlar yapacak bir sey yok .bugun karsi durmazsan ilerde daha cok ustune gelevekler ogun biraz daha gozun acilacak ozaman keske yataklara dusselerdi diyceksin . Once liseyi bitirmeye bak .sonra universite sinavina gir iyi kotu bir bolum kazan git . Basta dayinlar falan yardim eder sonra sende bir ise virer calisirsin .bide eyrafinizda ailenizin sozunu dinleyevegi biri yok mu ? Cami hocasıdır dededir falan onlarla konusmayi dene . Allah yardimcin olsun .

Susmayacaksin kardeşim, hayatın heba olsun istemiyorsan kimseyi düşünmeyeceksin ve yapacaksın.onlar seni düşünüyor mu? Destek olmak yerine köstek olmuşlar hep! Nasıl insanlar var Allah'ım..... Arkanda duran sana destek olabilecek ,maddi yardımı olabilecek birileri varsa o evde bir saniye dahi durma
Onlar beni sürekli suçladığı için artık kendimi değersiz biri gibi hissediyorum herşeyin sorumlusu ben mişim gibi zaten çocukluğumdan beri yeterince dayandım artık susmayacağım bugün annem bana patlar zaten makyaj malzemlererimi çöpe attı eşyalarımı yırttı çarşafı giyiceksin gözünü bile kapatıcaksın diyor İnan dayanamıyorum ve bizi bu hale getiren anne baba sözü dinlemeyen hayin evlatsın biz seni boşu boşuna kurana vermişiz diyoslr sorsan cennete gitsin diye yaptık derler 🥺

Annenin hasta olup yataga dusmesi belki iyi bile olur tam tedavi olur . Once kendini dusun . Bide normal esarp takmana katsilar mi illa carsaf mi
Zaten dün dedim normal elbise giyeyim diye çünkü hevesliyeoum hiç böyle güzel şeyler giymedim hep baktım bunun içim dayak yedim babam götünü aç ozm. Kaltak dedi sadece normal kapalı olmak istemiştim

X