Baskıcı fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan aileme ne yapmalıyım?

Dayımlar çok çağdaş bizimkiler gibi değiller kadın sığınma evine asla bırakmam dedi dayım teyzem burda biz varken olmaz dediler bu konuda rahatım fakat tek sorun nasıl ailemi karşıma alıp kopucam tüm aile birbirine giricek korkuyorum bir an düşünüyorum acaba boyun eğsem sussam koca mı beklesem Dİye ama kendime saygım var bunları istemiyorum güçlü bir kadın olmak varken neden ele bakayım allahım yardım et nolur
18 yaşını bitirdigine göre istedigin yere gidersin. Dümenden kocaya kacmis numarasi mi yapsan ki acaba. Dayın öyle bi adamsa hic durma çek git. Ama bi plan yap. Dertleri kocaysa koca üstünden kandirabilirsin iste.

İnan ki tek korktuğum bu Kadın zaten adam akıllı iş güç yapamıyor ben gitsem eve nolur o kadar çok o role girmişim ki herşeyi düşünme ihtiyacı duyuyorum başım kaldırmıyor artık ya ben gidince yatağa düşerse herşey bana kalırsa😞
Sacmalama kaldirir bi tarafını senden iyi yapar hic merak etme o rahata alismis sayende. Sen onlari düşünme herkes kendini düşünmek zorunda bu her kosulda boyledir. Ilerde kardeslerini de alirsin yanina. Simdilik o tarafları dert etme.

Ailem çok aşırı sorunlu psikolojik sorunları var ben en büyük kızım iki tane de küçük kardeşim var annem sinir hastası ama evin işini gücünü yine ben yapıyorum çünkü o pek yapamıyor ve hayatımın en kötü dönemlerinden birini yaşıyorum beni 4 yaşımda kuran kursuna vermişler 15 yaşımda çıktım şu an 18 yaşımdayım 3 yıldır evdeyim ve bazı şeyler artık kafama oturmaya başladı ailem çok fazla yobaz kızlarını cinselleştiren evde atlet bile giyme diyen tipler zorla çarşafa soktular kurstan çıktığımdan beri giyiyorum ve yüzümü bile kapatmazsam bana o. s. pu damgası vuruyorlar giymeyen insanalra da o şekilde bakıyorlar okula da vermediler küçükken yaşıtlarım üniye hazırlanılırken ben şu an da lise 1 e yeni girdim kafam derslere basıyordu ama kadın okumaz kafası ile göndermemişlerdi her defasında dayak yemiştim dün son damla taştı ve aileme normal uzun boydan çok güzel elbiseler olduğunu rengarenk yine onlara uyucak şekilde giyeceğimi belirterek söyledim annem babama kızın bak ne istiyor dedi babama söyledim çıngar koptu evde sen g, ötünü açıp gezmek istiyorsun yani dedi bir yerlerin şey mi istiyor dedi hani beni okula bile vermediniz benim hedeflerim var ve onları yapacağım zaman illaki çıkarmam gerekecek dedim ve asla açık olmak gibi bit laf ağıdımdan çıkmadı normal boydan bir elbise yüzünden saçımdan tuttu yere fırlattı yerde tekmeledi beni ben onun karşısında söz etme hakkım yok Muş anne dedim ne istediğimi belirtmem gerek konuşarak halledebilir dedim sen iyice kemalist olmuşsun diyor ya ne alaka ağlamaktan canım çıktı ben bu evde geleceğimi heba ediyorsam sen hastasın diye duruyorum artık canım yandı dayak atınca sanıyor ki benim fikirlerim değişecek normal insanlar gibi olmak istediğimi belirttim ama nafile artık gücüm kalmadı kocan yaptırır diyip duruyor ee sen ne güne duruyorsun neden beni birinin eline bırakıyorsun başkasının ailesi kızı okusun diye neler yapıyor sen benim normal bir elbise giymek istememden ötürü beni namussuz ilan ettiniz ve söz dinlemeyen hayırsız evlat ben oldum evlenmek istemiyorum napacağım ben hayallerim vardı benim teyzem dayımlar bu olayları biliyor fakat ben evden gidersem yardımda ederler fakat ailem eski kafa anlamıyor düzelmeyecek napacağım :KK43:🥺
insan anne babasını seçemiyor ama hayat senin önünde 18 yaşındasın . ya annen gibi yaşayıp gideceksin , yada işte burası sana kalmış. kendin için doğru olan ailen için yanlış olsa bile kendini koru kardeşim

Dayının veya seni destekleyen başka bir akrabanın bebeği falan yok mu ona bakmaya gidiyorum diye çıksan biraz daha rahat edersin. Hem korktuğun gibi annen yatağa da düşmez.
Sonra okulun bitince ünv kazanırsın temelli çıkar gidersin kimse birşey diyemez o zaman.

Sacmalama kaldirir bi tarafını senden iyi yapar hic merak etme o rahata alismis sayende. Sen onlari düşünme herkes kendini düşünmek zorunda bu her kosulda boyledir. Ilerde kardeslerini de alirsin yanina. Simdilik o tarafları dert etme.
Hayır yani dışarı bile benim koluma girerek çıkıyor yoruluyor diye ama hala kızına bunları yapması iyice soğudum ben

18 yaşını bitirdigine göre istedigin yere gidersin. Dümenden kocaya kacmis numarasi mi yapsan ki acaba. Dayın öyle bi adamsa hic durma çek git. Ama bi plan yap. Dertleri kocaysa koca üstünden kandirabilirsin iste.
Bak bu çok işime yarar gibi bugün bir kavga çıkmasını bekliyicem babam evde yok işte annem de yapıcak bana kötü bir şeyler teyzem o anda bana gel dedi halledicez dedi :KK43:

Bak bu çok işime yarar gibi bugün bir kavga çıkmasını bekliyicem babam evde yok işte annem de yapıcak bana kötü bir şeyler teyzem o anda bana gel dedi halledicez dedi :KK43:
Kavga cikmasini niye bekliosun ki. Onlar evde yokken sessizce toparlanip gitsene. Illa olay bekliosan dayak yediginde darp raporu al uzaklastirma kararı cikart annen baban hakkinda.

Kavga cikmasini niye bekliosun ki. Onlar evde yokken sessizce toparlanip gitsene. Illa olay bekliosan dayak yediginde darp raporu al uzaklastirma kararı cikart annen baban hakkinda.
Allahım birazcık cesaret ver bana lütfen bu olayın sonuna kötü evlat namussuz ben olucam biraz Güç ver bana aslında şuan boyun eğip sussam devam edicez herşeyi kabullenip sen olsan napardın

Dayımlar kaç defa rahat bırakın Dİye konuştu fakat onlar biz dinciyiz muhafazakarız cennete gitsin diye yapıyoruz diyorlar herşeyden kısıtlyarak ve döverek sen isteidğin kadar anlat sayınlara eninde sonunda bize muhtaçsın burda doğdun burda ölçülesin diyorlar dinsiz dinciler
Din bu değil.
Ben de tesettürlüyüm ama çarsaf giyen cennete digerleri cehenneme gidecek algısı sadece yanlış şekilde inananlara özgü.
Bunun adı ALLAH ile kandırmak, başka da bir şey değil.
Evladını döv, küfür et, zorla okuldan al.
Bu mu yani ?
ALLAH akıl fikir versin.

Allahım birazcık cesaret ver bana lütfen bu olayın sonuna kötü evlat namussuz ben olucam biraz Güç ver bana aslında şuan boyun eğip sussam devam edicez herşeyi kabullenip sen olsan napardın
Susmazdim. Ki susmadim da bunun onda birine. Ailemin zihniyetinden yorulup baska ülkeye kactim ben zamaninda. Ama cok sikintilar çektim. Hazirlikli olman lazim bunlara.

Çevrende yardım isteyebileceğin birileri yok mu? Bu senin tek başına çözmekte zorlanacağın bir problem, Allah korusun kaçsan gitsen nereye gideceksin. Devlet korumasına geçsen, o durumlar nasıl oluyor bilmiyorum, keşke güvenli bir şekilde ayrılabilsen o evden ya :KK43:

Ailem çok aşırı sorunlu psikolojik sorunları var ben en büyük kızım iki tane de küçük kardeşim var annem sinir hastası ama evin işini gücünü yine ben yapıyorum çünkü o pek yapamıyor ve hayatımın en kötü dönemlerinden birini yaşıyorum beni 4 yaşımda kuran kursuna vermişler 15 yaşımda çıktım şu an 18 yaşımdayım 3 yıldır evdeyim ve bazı şeyler artık kafama oturmaya başladı ailem çok fazla yobaz kızlarını cinselleştiren evde atlet bile giyme diyen tipler zorla çarşafa soktular kurstan çıktığımdan beri giyiyorum ve yüzümü bile kapatmazsam bana o. s. pu damgası vuruyorlar giymeyen insanalra da o şekilde bakıyorlar okula da vermediler küçükken yaşıtlarım üniye hazırlanılırken ben şu an da lise 1 e yeni girdim kafam derslere basıyordu ama kadın okumaz kafası ile göndermemişlerdi her defasında dayak yemiştim dün son damla taştı ve aileme normal uzun boydan çok güzel elbiseler olduğunu rengarenk yine onlara uyucak şekilde giyeceğimi belirterek söyledim annem babama kızın bak ne istiyor dedi babama söyledim çıngar koptu evde sen g, ötünü açıp gezmek istiyorsun yani dedi bir yerlerin şey mi istiyor dedi hani beni okula bile vermediniz benim hedeflerim var ve onları yapacağım zaman illaki çıkarmam gerekecek dedim ve asla açık olmak gibi bit laf ağıdımdan çıkmadı normal boydan bir elbise yüzünden saçımdan tuttu yere fırlattı yerde tekmeledi beni ben onun karşısında söz etme hakkım yok Muş anne dedim ne istediğimi belirtmem gerek konuşarak halledebilir dedim sen iyice kemalist olmuşsun diyor ya ne alaka ağlamaktan canım çıktı ben bu evde geleceğimi heba ediyorsam sen hastasın diye duruyorum artık canım yandı dayak atınca sanıyor ki benim fikirlerim değişecek normal insanlar gibi olmak istediğimi belirttim ama nafile artık gücüm kalmadı kocan yaptırır diyip duruyor ee sen ne güne duruyorsun neden beni birinin eline bırakıyorsun başkasının ailesi kızı okusun diye neler yapıyor sen benim normal bir elbise giymek istememden ötürü beni namussuz ilan ettiniz ve söz dinlemeyen hayırsız evlat ben oldum evlenmek istemiyorum napacağım ben hayallerim vardı benim teyzem dayımlar bu olayları biliyor fakat ben evden gidersem yardımda ederler fakat ailem eski kafa anlamıyor düzelmeyecek napacağım :KK43:🥺
Ailenizin dinle imanla alakası yok. Tamamen geri kafalı yobazlar.
Yakınlarınız yardım edecekse onlara sığının ve kendinizi kurtarın.

Mayıs ta tam yaşıma giricem :KK43: kız kardeşim 9 erkek kardeşim 15 yaşında onlara yapmıyorlar BÖyle bir genç kız olarak susturulmak istenen tek benim polis gittim her defasında vazgeçtim çünkü annem sinir hastası olduğu için hastaneye yatırırlar denildi ve ben buna dayanamam onlar beni düşünmüyor fakat bu hale getiren kızları derler kaldıramam o kadar araftayım ki
Yatarsa yatsın niye kendini feda ediyorsun? Sinir sorunu varsa tedavi olsun işte daha ne. Ben olsam napıp eder o evden çıkardım, annem de umrumda olmazdı. Sadece lafta anneliğin bir değeri yok benim için.

İşte aile evinde bunlar imkansız normal elbise giymeme bile namussuz musun sen diyorlar açıktan bile kendi zorumla başladım kaçsam daha mı iyi olur ah çıldırıcam
Ailen ne derse desin çık git o evden, eğer dayanırım diyorsan liseni bitir öyle git. Sen olmadan da ev işleri yürür. Annen seni kullanıyor sen olmadan da o işler yürür merak etme. Şu an bir şeyler yapmazsan on sene sonra çok pişman olursun, hayatını onların onayına bırakma.

Burada konu din değil. Dindarlık adı altında bir çocuğun hayatının affedersiniz ama içine edilmiş. Bunun için de gidip İslamofobi diye düşünenler bana çok tuhaf geldi. Bizim dinimizde zorlama yok öncelikle. Kendilerine göre çarşaf giydiğinizde cennete gideceksiniz, mantıken kendi rızanızla giymeniz gerekir. Tehditle dayakla giymenin mantığı ne? Daha yeni reşit olmuşsunuz, bence hala çocuk sayılırsınız konu sahibi. Dayınız babanızdan çekiniyorsa kadın koruma dernekleriyle iletişime geçmeye çalışabilirsiniz. Sığınma evine giderseniz bence ailenizle adresinizi paylaşmazlar. Kendiniz durumun farkındasınız. Lütfen okumaktan hiç vazgeçmeyin. Ben inanıyorum ki bir gün muhakkak çok güzel bir eğitim alacaksınız ve işe gireceksiniz. Ailenizi düşünmenizi de anlıyorum ama üzülerek söylüyorum ki bu durumda önce kendinizi düşünmelisiniz. Aileniz laftan anlayacaksa birileri konuşsun. Lütfen okumaya devam edin, başkalarının fikirleri sizi yıldıramasın. Elinize mesleğinizi aldığınızda dilerseniz çarşaf giyersiniz, dilerseniz dediğiniz gibi uzun elbiseler giyen kapalı hanımlar gibi giyinirsiniz. O saatten sonra birinin size karışmaya da hakkı olmaz diye düşünüyorum. Sakın ailenizin fikirleri de doğru gibi bir düşünceye kapılmayın. Toplum kurallarını bozmadığı sürece bir kıyafeti giymek istemekle o hakaretleri hak etmiyorsunuz. Dönüp kendilerine baksınlar önce. Dervişin fikri neyse zikri odur demişler.

Ailen ne derse desin çık git o evden, eğer dayanırım diyorsan liseni bitir öyle git. Sen olmadan da ev işleri yürür. Annen seni kullanıyor sen olmadan da o işler yürür merak etme. Şu an bir şeyler yapmazsan on sene sonra çok pişman olursun, hayatını onların onayına bırakma.
Canım benim lise bire daha yeni başladım ilk sınavıma girdim bitmesi çok uzun sürer bu şartlar altında bitirme de değilim ben sadece annem sürekli başıma kakıyor daha demin çarşafın altona giydiğim şortumu atmış inan ki o kadar çok yakıyor ve terliyorum ki uzun çorap giyip şort giyiyorum makyaj malzemelerimi attı herşeyimi şuan ufak bi çantamı hazırladım birazdan kavga çıkar belli ki teyzeme gidicem ordan da dedemleri araya sokucam ama kimse bu yükü kaldırmaz Li ölsem yeridir😣😣😣

X