Başlangıç için 30 günlük değişim

kasim_pati

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2017
707
1.591
68 kilo ile diyete başlamıştım ve 10 kiloyu vermem çooook uzun zaman aldı. 2020nin başından beri 58 kiloyum. Artık asıl hedefim olan 53 e düşmek için kendimi zorlamak istiyorum. Çok zaman kaybettim artık verip kurtulmam lazım. Bedenen olduğu kadar zihnen de beni yordu bu kilo işi :)

1 ay boyunca her gün en az yarım saat spor yapacağım inşallah. Haftada 3 gün pilates 4 gün kardiyo şeklinde düşünüyorum. İnşallah her yediğimi de buraya yazacağım.

5 Ocak başlangıç kilom 58.2

Arkadaşlar başlangıç 6 ocak olsun :KK70:

Kahvaltı : yarım simit 😬, 3 zeytin, peynir, salatalık
Ara: 5 tane muşmula
Akşam yemeği : haşlanmış tavuk, 2 kaşık bulgur pilavı

45 dakika pilates

10 kiloyu nasıl verdiniz kolay gelsin :)
Teşekkür ederim 😊O kadar uzun sürede verdim ki, çok istikrarsız ve iradesi zayıf bir insan olduğum için.10 kilo aslında 3 ayda verilebilecek bir kilo ama benim 4 senemi aldı :KK43: İlk 5 6 kiloyu burada verdim kadınlar kulübü cuma zayıflama yarışmaları ile. Onların çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Sonra uzuuuun bir süre 62 de kaldım. Son 4 kiloyu 2019 da diyetisyen ile verdim. Daha önce de bir çok kez diyetisyene gitmiştim aslında ama bunda artık yeter diyip biraz daha asılmıştım.

2.GÜN
7 OCAK

kahvaltı : omlet, peynir zeytin domates
Ara: kuru meyve
Akşam : balık
Gece ufak bir dilim pasta yedim :KK43:
kendime kızıyorum ya inşallah bundan sonra daha dikkat edebilirim. Etmem lazım 30 Gün şunun şurasında sık dişini artık

Günün sporu :Chloe ting in 2 weeks shreed 2 tane videosunu yaptım, 30 dk

2.GÜN
7 OCAK

kahvaltı : omlet, peynir zeytin domates
Ara: kuru meyve
Akşam : balık
Gece ufak bir dilim pasta yedim :KK43:
kendime kızıyorum ya inşallah bundan sonra daha dikkat edebilirim. Etmem lazım 30 Gün şunun şurasında sık dişini artık

Günün sporu :Chloe ting in 2 weeks shreed 2 tane videosunu yaptım, 30 dk
yorum yazmamıza müsaade var mı :) leslie hakkında düşünceniz nedir

3.Gün 8 Ocak

Kahvaltı : 1 haşlanmış yumurta, 5 zeytin, 1 kk beyaz peynir domates salatalık

Ara : 10 fındık, 3 kuru kayısı

Akşam saat 5.buçuk gibi : Sebzeli bulgur pilavı, 3 köfte, yoğurt salata

Günün sporu : 45 dk pilates

Akşam yemeğinden sonr hiçbir şey yemedim bu baya zorladı beni :KK70: ama artık bu kalan kilolar bu şekilde zorlanarak gider diye düşünüyorum, inşallah gider.

4.GÜN 9 OCAK

KAHVALTI : 1 haşlanmış yumurta, 1 kk beyaz peynir domates salatalık 5 zeytin kavurma
ARA : 10 fıstık 10 kuru üzüm 2 kuru kayısı
AKŞAM : Ayranlı çorba, ıspanak, 2 küçük ev poğaçası
ARA 2 : çikolatalı gofret, kestane

Menüyü yazarken kendimi 🐻gibi hissettim baya bir yemişim bugün. Dün ne iyiydim oysa ki :KK43: bugün hasta olduğum için kendime kıyamadım sanırım... Bundan sonra yediklerimi gece yatarken değil gün içerisinde not edip buraya öyle yazmaya karar verdim. Daha etkili olur inşallah.
Günün sporu : Hasta olduğum için yapmadım

Merhaba kısa bir aradan sonra yine geldim :d bir ay geçti ya keşke daha sıkı tutsaydın bitmiş olurdu. Neden oldu bilmiyorum ama kesintiye uğradı sporum. Şimdi tekrar başladım.

bugün 20 şubat 4.gün.
Bugünkü kilom 57. 8 di.

Hedefim 1 ay boyunca her gün spor yapmak ve kiloyu ilk etapta 55in, sonra 53 ün altına indirmek.

İnşallah bu sefer olur ya.

===13.gün===

24 şubatta yani 8.günde yapamadığım için 2 weeks shred e yeniden başladım. Bugün 4.günü tatildi ama ben yine de spor yaptım. Ayrıca 25 şubattan beri şekersiz besleniyorum (meyve ve kuru meyve yiyorum) pilav ve makarna da yemiyorum. Belki bulgur yerim duruma göre bilmiyorum :d

SPOR %30 ETKİLİ BESLENME %70!!!

Bugün şekersizde 5.günüm bitiyor. Sporda da 13.gün. Sadece 17 gün kaldı!

15.gün
3 Mart çarşamba

Chloe ting 2 weeks shred 7.gün

Bugün şekerisizi bozdum malesef :KK43: artık dayanamayacak haldeydim. Aslında daha önce de 21 gün şekersiz yapmıştım ilk hafta zor geçiyor sonra kolaylaşıyor ama nedense bu sefer spor da yaptığım için heralde ağır geldi :d Ama kesinlikle şekersiz beslenmek ve her gün spor yapmak kilo verdiriyor. 1 haftadır uygulamama rağmen bu sabah tartıda 56.4 kiloyu gördüm ve belim hayatımda ilk defa 60 lara indi (69 ama olsun :d)

Yani spor artı beslenme çok önemli!!

İnşallah 1 günlük bozmam durumu çok kötüleştirmez. Cuma günü tekrar tartılacağım inşallah. Yarın yemeye ekstra özen göstereceğim (yani yememeye :d)

Zor ama gerçekten azmedince oluyor, sadece sürdürmek zor. Şu şekilde 2 ay gidebilsem istediğim gibi olabilirim inşallah. Hiç bozmadan nasıl gidecek bilmiyorum. Spora alıştım her gün yapmaya, yemek olayına da alışırım inşallah

6 Mart 2021 - - - - - - 18.gün

Bugün öğle yemeği de yemeye başladım çünkü tartıldım ve kas kaybetmişim -_-

Bugün 2 weeks shred 10.gün bitti. Geriye 4 gün kaldı. Sonra sporu 30 güne tamamlamaya sadece 8 gün kalacak inşallah. Sonrasında yine bir spor programına bağlı kalmayı düşünüyorum, chloe ting olabilir yine ya da nike uygulaması olabilir. Ama her gün yapmayı düşünmüyorum çok vakit alıyor. Bunlar gelecek planları tabi, Allah ömür verirse.

8 Mart 2021
20. gün

Chloe ting 2 weeks shred 12.gün

20 gündür spor yapıyorum 1 ayın bitmesine 10 gün kaldı!! (arada 1 gün yapmamıştım)

X