Bata göre 8 haftalık Ultrasonda 7.5 haftalık cm ? :(

Wanniya

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2023
655
255
Kızlar daha önce yazmıştım size bu konu ile alakalı doktor da aksi bir şey söylemedi ama benim gibi olanlar var mı merak ediyorum.
8 haftalıkken gittim bana göre dr 7.4 haftalık olduğunu söyledi 11,3 cmdi. karnım çok büyüyor :KK43: gideceğim yakında acaba kaç cm oldu diye düşünüyorum sadece karnımdan kilo alıyorum normal mi ? iri bebek olunca sezaryen oluyormuş ben normal istiyorum normal olması için neler yapmalıyım tecrübelerinizi yazar mısınız

19 UNDA GİTTİM DR A 7,5 HAFTLAIK DENDİĞİNDE BOYUTU DA O ZAMANDIKIZLAR

7.4 le 8 arasında 2 gün var bunu neden dert ettiniz anlamadım. Karnınız bebekten ötürü büyümüyor suan ona emin olabilirsiniz çünkü suan kiraz kadar. Sağlıklı beslenin bebek zaten anne baba cok iri değilse normal ebatlarda doğar anne baba cok iriyse yapacak bişey yok zaten genlerin önüne geçemezsiniz.

7.4 le 8 arasında 2 gün var bunu neden dert ettiniz anlamadım. Karnınız bebekten ötürü büyümüyor suan ona emin olabilirsiniz çünkü suan kiraz kadar. Sağlıklı beslenin bebek zaten anne baba cok iri değilse normal ebatlarda doğar anne baba cok iriyse yapacak bişey yok zaten genlerin önüne geçemezsiniz.
bebek 7.5 iken 11,5 cm falandı kağıdı bulamadım ama 11,3 den az değil yani Cm :KK43: bende eşimde uzunuz oda etkiler mi . 5 mayısta gitmiştim mesela MM boyutlarındaydı .19.05 de gittim 11.5 CM civarlarındaydı . Şimdi iki katı mı olmuş olacak gittiğimde :KK43:

Çok fazla ayrıntılara takılıp stres yapmayın.
Son 3 aya girdiğinizde haftasını yakalar inşallah.
Normal doğum içinde riskli gebelik durumu yoksa doktora da sorun tabii, egzersiz ve bol bol yürüyüş yapmalısınız.

Benimde son ana kadar normaldi ki sancı da çektim baya ama bizim ufaklık gelmedi sezeryan oldum. Sağlıklı olduğu için doğumu hiç dert etmedim.

Çok fazla ayrıntılara takılıp stres yapmayın.
Son 3 aya girdiğinizde haftasını yakalar inşallah.
Normal doğum içinde riskli gebelik durumu yoksa doktora da sorun tabii, egzersiz ve bol bol yürüyüş yapmalısınız.

Benimde son ana kadar normaldi ki sancı da çektim baya ama bizim ufaklık gelmedi sezeryan oldum. Sağlıklı olduğu için doğumu hiç dert etmedim.
Haftaya çok takılmıyorum aslında 7.5 haftalıkken 11 cm den büyük olmasına takıyorum kafamı korkuyorum bir yandan acaba bir sorun var mı diye doktor yok dese de endişelniyorum hem kendim için hem de bebek için bu arada gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün
internete bakıyorum 14 haftalık bebek o kadar gösteriyor doktora şey dedim sadece niye bu kadar büyümüş
oda çabuk büyüyorlar dedi diye normaldir herhalde dedim . bu sefer gidip sorucam açık açık i

bebek 7.5 iken 11,5 cm falandı kağıdı bulamadım ama 11,3 den az değil yani Cm :KK43: bende eşimde uzunuz oda etkiler mi . 5 mayısta gitmiştim mesela MM boyutlarındaydı .19.05 de gittim 11.5 CM civarlarındaydı . Şimdi iki katı mı olmuş olacak gittiğimde :KK43:
8 haftalık bebek 11 bucuk cm değildir yanlış bakıyorsunuz bence

Eklentiler

• WhatsApp Image 2023-05-31 at 01.33.26.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-31 at 01.33.26.jpeg
    82,5 KB · Görüntüleme: 140
  • WhatsApp Image 2023-05-31 at 01.33.25.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-31 at 01.33.25.jpeg
    106,1 KB · Görüntüleme: 134
Hamile kalana dek ne kadar takıntılı olduğunuzu düşünmüştüm sizin. Hamile kalınca geçer sanmıştım ama görüyorum ki her konuda böylesiniz. Biraz rahatlayın. Gerçekten beyninize ruhunuza psikolojinize yazık.

Yukarıda 11.6 yazan yerden dolayı mi öyle sandınız siz? Orası bebeğin ölçüsü değil sağ allta yazması lazım
ay evet gerçekten miiiiii ben orası zannettim doktor da 11, 6 cm falan olmuş dedi ben boy zannetim orası ne oluyor

11 cm olsa 7+5 demez herhalde değil mi?
O zaman 19 haftalıkla falan uyumlu gösterir zaten cihazda otomatik olarak.
O farklı bir değerdir kesin.
Bazen gideceksiniz 16 haftalıkken 17 haftalıkla uyumlu çıkacak bazen haftasından daha küçük olacak o değerler hep değişecek.
Siz bence bunlara takılmayın doktorunuz bir sorun görürse sizinle paylaşır zaten.
Ayrıca o karnınızın büyümesi de beslenme şeklinizden regl olmuyorsunuz tabii bir de hormonal sebeplerde var.

Hamile kalana dek ne kadar takıntılı olduğunuzu düşünmüştüm sizin. Hamile kalınca geçer sanmıştım ama görüyorum ki her konuda böylesiniz. Biraz rahatlayın. Gerçekten beyninize ruhunuza psikolojinize yazık.
Evet maalesef biraz takıntılıyım gerçekten yıpratıyor :KK43:

11 cm olsa 7+5 demez herhalde değil mi?
O zaman 19 haftalıkla falan uyumlu gösterir zaten cihazda otomatik olarak.
O farklı bir değerdir kesin.
Bazen gideceksiniz 16 haftalıkken 17 haftalıkla uyumlu çıkacak bazen haftasından daha küçük olacak o değerler hep değişecek.
Siz bence bunlara takılmayın doktorunuz bir sorun görürse sizinle paylaşır zaten.
Ayrıca o karnınızın büyümesi de beslenme şeklinizden regl olmuyorsunuz tabii bir de hormonal sebeplerde var.
Eşime de şimdi defalarca sordum doktor 11 cm dedi nasıl oluyor ki diyor büyümüş falan demişti doktor

ay evet gerçekten miiiiii ben orası zannettim doktor da 11, 6 cm falan olmuş dedi ben boy zannetim orası ne oluyor
Orası ölçüm yapılan makina ile ilgili bir değer. Saf altta Crl diye bir yer yazması lazım orası da mm cinsinden olacak. Başka ultrason resmi varsa orda yazıyordur bazen her resimde olmuyor. Ama CRL bebeğin ölçüsü.

Bu arada haftasına çok takılmayin benim bebeğim ilk 10 hafta boyunca hep 1 hafta gerideydi şimdiyse tam tersi önde çıkıyor haftasına göre. Doktorum da + - 2 haftaya kadar normal takılma demişti bana

X