Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Batti Placentero Chair

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
H

hacker_ana

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hacker_ana
battiplacenterochairupssq5.jpg

Koltuğun ismi Batti Placentero Chair. Arjantina lı genç tasarımcı Batti tarafından dizayn edilmiş. Koltuk ismini iki hamilelik döneminin birleşiminden almış. “Plasenta “+ “Pleasure” ( zevk). Hamileliğin neresi zevkli orası tartışılır demiş tanıtan site ama eminim başından bu dönemi geçiren insanlar öyle düşünmüyordur. Koltuğu aşağı ve yukarı doğru olmak üzere iki şekilde de kullanabiliyorsunuz. Oturulduğunda insana ayrı bir zevk ve rahatlık verildiği iddia ediliyor. Araştırmalara göre gerçekten de anne karnındaki şekillerde yatılabiliyor ve anne karnında olduğu gibi herşekilde düşmeden güvenli bir yatış sağlıyor. Hiçbir şekilde dengesini kaybetmiyor. Fotoğraflara dikkatli bakarsanız birinde aşşağı doğru, diğerindeyse yukarı doğru. Kırmızı dışında 5 rengi daha var. Ama hepsinin dışı beyaz.

79419312ak1.jpg

49683911qk3.gif

Bu şirin, tombiş, yuvarlak ses sistemine mp3 çalarınızı ya da televizyonunuzu felan bağlayabiliyor ve istediğiniz yerde kulaktan aldığınız zevkin yanısıra göz zevki de almış oluyorsunuz.

şimdide şöminelere bir el atalım değil mi ?
47110992rz1.jpg

keyif insanı olduğumu her zaman söylerim..birçok kombinasyon var hayatımda yapmaktan büyük zevk duyduğum veya hiç yapmadığım ama zevk alacağımı düşündüğüm. Sallanan sandalye+ kedi+ örgü, deniz+ kum+ güneş ve cips+ kola+ film gibi:) Ama en çok sevdiğim bu üçü. Sahlep yerine çay da olabilir. Bir de ek olarak bu üçlüye de kedi ekleyebiliriz. Ama benim ki gibi muma atlayıp bıyığını yakan cinsten biraz salak bir kediniz varsa bu dördüncüyü eklemenizi önermem.
18379831tz8.jpg

Neyse konumuza dönelim. Bu soğuk kış günlerinde içimizi ısıtacak bir konuyla karşınızdayım. Biliyorum Türkiye de şömine kullanımı çok da yaygın değil. Ama kullanmayanlardan çok olmasa da kullananlar var. Bu konu sanırım daha çok şöminesi olanlara veya yaptırmayı düşünenlere hitap ediyor.

40540471iq7.jpg

Öncelikle ilk iki fotoğrafda ki şöminelerden bahsetmek istiyorum. Tasarımı Dominique Imbert adlı kişiye ait olan bu şömineler olağan dışı görünümleriyle insanda waooow etkisi bırakıyor. Aynı zamanda free standing özellikleriyle bacanızın uyum sağlaması doğrultusunda heryere monte edilebiliyor. Duvarınızda delikler açmanıza gerek kalmadan şömine zevkine kavuşmuş oluyorsunuz.

53953995xo2.jpg

Diğerlerinin tasarımcıları hakkında pek fikrim yok. Ama kendi zevkim üzerinden giderek daha çok free standing olanlara yer vermeye çalıştım. Bu kelimenin Türkçesini bulmak için çok düşündüm ama birşey bulamadım. Neyse ingilizce bilmiyor olsanız bile konu anlaşılmıştır sanırım.

53047733rz1.jpg

Şömine hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayan biriyseniz eğer sizi şöminelerin sadece odun yakarak ısıtan şeyler olmadıkları gerçeğiyle tanıştırmak isterim. Şömine yaptırmak konusunda tereddütleriniz varsa belki bunu öğrendikten sonra biraz daha olumlu bakabilirsiniz bu işe.

81486719ev2.jpg

Şömineler bildiğimiz odunla yakılanların yanı sıra elektrik ve gazla çalışanlar olarak üç kısıma ayrılıyor. Bunlar için tek yapmanız gereken uygun şömineyi alıp ona göre elektrik yada gaz hattı gibi olayları ayarlamanız. Bunları da şömineciler yapıyor zaten. ( amma çok şömine kelimesi oldu)

• Konu Sahibi hacker_ana
anaaaaaaaaaaaaaaaaaa super otesı seyler bunlar yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

• Konu Sahibi hacker_ana
tek kelimeyle harikalar konu anlatımınada bayıldım arkadaşım yenisin sanırım hoşgeldin aramıza.......

• Konu Sahibi hacker_ana
paylaşımın için saol canım çok güzeller şöminelere bayıldım bende istiyorum evimea.s.

X