Bayanlar için Parfüm önerileriniz

kızlar merhaba,
ben 18-19 yaşlarındayım ve artık sabit bi parfüm kullanmak istiyorum.bu ara chanel allure kullanıyorum ama biraz ağır mı anlayamadım sanki ileri yaş kokusu gibi geldi düşüncelerinizi ve önerilerinizi yazar mısını?sizce hangi parfümü almalıyım çiçeksi hafif meyveli kokular olabilir ama çarpıcı da olmasını istiyorum :)tavsiyelerinizi yazar mısnız ?
bir de beyaz tenliyim allure u da onun için almıştım zaten beyaz tende daha iyi durduğunu söylemişlerdi.

Sekerim, 18-19 gibi nefis bir yas icin Allure gercekten cok agir. Bu sebeple Chanel son yillarda Chance ve Coco Mademoiselle gibi genc kokularini cikardi zaten. Genclere hitap edebilmek icin.
Chanel sevdigine göre cicek kokularina devam et ve bu ikisini dene. Allure hos bir koku, ama yasin cok kucuk. Bu tipki ipek elbise yerine, agir kadife elbise giymek gibi bir sey.

Cacharel kokularini hic sevmem ama genc isi cok cicek kokusu vardir. Ayni sekilde Nina Ricci de deneyebilirsin. Bir de Vera Wang in "Princess" diye bir kokusu var, hepsi senin yaslarin..

Benim yas 35 ; ) Ve cocuklugumdan beri parfum delisiyim.

kizlarr versace,moschino,lancome tresor,kenzo flower,laura, burda ucuzluga düstü..hangisini tavsiye edersiniz...

Elbette hicbirini... Ucuzluga da boyle dusuyorlar zaten. Ama cok istiyorsan Kenzo nun Flower i, diyebilirim. Ben cabuk bikmistim, pudramsiligindan. Digerlerini kesinlikle...

Sekerim, 18-19 gibi nefis bir yas icin Allure gercekten cok agir. Bu sebeple Chanel son yillarda Chance ve Coco Mademoiselle gibi genc kokularini cikardi zaten. Genclere hitap edebilmek icin.
Chanel sevdigine göre cicek kokularina devam et ve bu ikisini dene. Allure hos bir koku, ama yasin cok kucuk. Bu tipki ipek elbise yerine, agir kadife elbise giymek gibi bir sey.

Cacharel kokularini hic sevmem ama genc isi cok cicek kokusu vardir. Ayni sekilde Nina Ricci de deneyebilirsin. Bir de Vera Wang in "Princess" diye bir kokusu var, hepsi senin yaslarin..

Benim yas 35 ; ) Ve cocuklugumdan beri parfum delisiyim.

teşekkür ederim özenli cevabınız için:)
chance bu ara herkeste var,mademoiselle ise bana alluredan daha ağır gibi geldi ilk kokladığımda ama durdukça değişiyordur muhakkak.ben doldurma da alıyorum orjinal de indirimde falan olunca :) aslında aralarında pek fark olmuyor.kalıcılık dışında tabi:)
neyse işte o yüzden geriye allure kalmıştı ama sanırım haklısınız biraz ağır.
bvlgari rose essentielle nasıl peki böyle saf bir çiçek kokusu gibi gelmişti bana.ben böyle imzam olucak bi parfüm arıyorum ama ağır da olmasın yani imza imza derken:)
bi de özellikle beyaz tende iyi duran parfümler hakkında bilgi alabilir miyim?çünkü bazı şekerli kokular buğday ve esmer tenlerde harika dururken beyaz tende o kadar hoş durmayabiliyor.neyse fazla uzattım ama o kadar para veriyoruz bi şeye değsin istiyorum:)

teşekkür ederim özenli cevabınız için:)
chance bu ara herkeste var,mademoiselle ise bana alluredan daha ağır gibi geldi ilk kokladığımda ama durdukça değişiyordur muhakkak.ben doldurma da alıyorum orjinal de indirimde falan olunca :) aslında aralarında pek fark olmuyor.kalıcılık dışında tabi:)
neyse işte o yüzden geriye allure kalmıştı ama sanırım haklısınız biraz ağır.
bvlgari rose essentielle nasıl peki böyle saf bir çiçek kokusu gibi gelmişti bana.ben böyle imzam olucak bi parfüm arıyorum ama ağır da olmasın yani imza imza derken:)
bi de özellikle beyaz tende iyi duran parfümler hakkında bilgi alabilir miyim?çünkü bazı şekerli kokular buğday ve esmer tenlerde harika dururken beyaz tende o kadar hoş durmayabiliyor.neyse fazla uzattım ama o kadar para veriyoruz bi şeye değsin istiyorum:)

Bende bir rose essentielle var Bvlgari den. Hediye gelmisti, ama adi ustunde, buram buram gul kokuyor. Eger gul kokusu seviyorsun hosuna gidebilir.

Ama Bvlgari Omnia Crystalline i daha cok sevdim (o da hediye gelmisti).

Yine de beyaz ciceklerden olusan kokulari tavsiye edebilirim sana, zambak, gardenya yasemin... Estee Lauder in kokulari da fena sayilmaz o konuda. Cok iddiali degil ama cicekli hos kokulari var Lauder in.

Aa bir de klasik koku Sensi, Giorgio Armani den. Bunun yine -Sensi- "White Notes" diye bir alt kokusu var ki, cok sevecegine eminim. Umarim Turkiye de vardir.

Selamlar, :)

en güzel parfüm bence... yves rocher den naturelle...yeşil elma ve yeşil çiçeklerin karışımı ,böyle şampuan gibi kokuyo..çok ferah :) şiddetle tavsiye ederim...

for&

benim tavsiyem versace crystal noır ve cinema. hem herkesde yok hem çok güzel hemde kalıcı.

prensesfb foto çıkmamış güzelim sengözlerimebaksanab

kızlar ben lolita lempicka yı ilk başta sevmemiştim antibiyotik kokusu gibi gelmişti D&P den denemiştim ama sonradan orjinalini kullanınca çok begendim, kayınvalideme vermiştim orjinalini şimdi geri alma planları yapıyorum DPyi vercem ona:jeyyar:

Kızlarrr ben genelde cacharel gloria kullanıyorum ama artık sıkldım genelde meyvemsi tatlı kokuları seviyorum ne önerirsiniz bana??hihoyyyt

Kızlarrr ben genelde cacharel gloria kullanıyorum ama artık sıkldım genelde meyvemsi tatlı kokuları seviyorum ne önerirsiniz bana??hihoyyyt

LOOK Vera Wang
LOOK Vera Wang’in son kokusu. İçeriğinden anlaşıldığı kadarıyla Vera Wang’in neşeli ve romantik kokusu Princess parfümünün ablası gibi yani daha olgun ve iddalı.
Look, Vera Wang’in hazır giyim koleksiyonlarında yarattığı kavramlara daha yakın görünüyor. Parfüm, cesur, baştan çıkarıcı ve büyüleyici, lüks ve modern olarak tanımlanıyor.

Look, taze ve hafif narenciye ve yaprak kokularıyla açılıyor. Ardından, tatlı ve çok hafif elma kokusuyla devam ediyor. Diğer notalar: mandalina, lychee, zambak, frezya, yasemin, meşe yosunu, vanilya, musk ve paçuli. Koku, giderek hafif çiçek kokularıyla temiz ve yumuşak bir hal alıyor. Arada bir hissedilen odunsu ve misk kokularıyla zenginleşiyor. Parfümden geriye kalan son koku ise çok hafif bir pudra kokusu…

Parfüm meyvemsi, taze ve çiçeksi bir karışım. Hepimizin yıllardır devam eden ‘farklı bir parfüm’ arayışına son verecek bir parfüm olmasa da kışa uygun herkesin sevebileceği bir koku. Özellikle hediye olarak çok uygun olabilir. 30, 50 ve 100 ml boyutlarında satışa sunulan Look’un vücut losyonu ve duş jeli var…

En yeni meyveli parfümler
Ağır parfümlere yazın ara veriyoruz… Şimdi daha hafif ve temiz kokulu, meyveli parfümler revaçta!

Yazın ağır kokulara pek rağbet edilmiyor. Havalar sıcak, haliyle ne sürsek sanki üzerimize yapışıyor, rahatsız oluyoruz. Bu yüzden meyveli ve hafif kokular günlük kullanım için ideal! Bu yaz özellikle portakal kokusu çok popüler oldu. Birçok marka, piyasadaki parfümlerinin portakal özlü yeni versiyonlarını çıkarttı. Diğer favori meyve ise greyfurt! Off, insanın canı çekiyor!

Pudra.com, sizin için yazın en güzel beş meyveli parfümünü seçti. Yaza uygun diğer hafif kokulara göz atmak için Yaza Uygun Hafif Parfümler yazımızı mutlaka okuyun!

Prada Infusion de Fleur d’Oranger
Prada Infusion d’Iris parfümü, piyasaya çıktığında farklı kokusu ve eski zamanların kolonya şişelerini hatırlatan retro görünümüyle bizi hemencecik tavlamıştı. Öyle ki parfüm bittikten sonra şişesini atmaya kıyamayan çok insan tanıyorum… Infusion de Fleur d’Oranger biraz daha baskın, keskin karakterli bir parfüm. Şişe aynı, sadece kapağındaki deri degradeyle sarıdan turuncuya dönüyor. Yani şişe koleksiyonu yapanlara gün doğru. ıçeriği ise oldukça detaylı: Açılışı canlı, ferah ve orijinal Infusion d’Iris’i anımsatıyor… Ama üst notalarında Absolute portakal çiçeği var, kokuya hükmediyor. Notalar portakal çiçeği esansı, hintsümbülü, yasemin…
DKNY Be Delicious Fresh Blossom
DKNY’ın neşeli elmalarını, Be Delicious serisini çok seviyoruz. Lezzetli mi lezzetli, iştah kabartan parfümleri her yaz vazgeçilmezimiz oluyor. Ben ilk çıkan, yeşil elmalı olanı beğenerek kullanıyorum. Yeni Be Delicious; Fresh Blossom, adı üstünde daha taze, meyvemsi ve çiçeksi… Parlak greyfurt, siyah frenk üzümü ve güneşin olgunlaştırdığı kayısı, parfümün kalbinde yer alan çiçek notaları, inciçiçeği, gül yaprakları ve yasemin ile bir araya geliyor. Parfümün tendeki kalıcılığını sağlayan ise daha ağır, ağaçsı ve yumuşak notalar.

Jo Malone Grapefruit Cologne
Parfüm piyasasında portakaldan sonra ikinci popüler meyve içeriği greyfurt… Kışkırtıcı, ağız sulandırıcı ve hafif ekşi gibi sanki! Ama yine de turunçgil ailesinin bir ferdi; yani canlı ve taze… Üst notalarında greyfurtun yanı sıra mandalina, orta notalarında biberiye, nane, yenibahar ve yasemin, alt notalarında ise vetiver, paçuli ve ağaç yosunu var. Baharat özlü bu turunçgil kokusuyla kendinizi gün boyu yenileyebilir, taze ve ferah tutabilirsiniz. 30 ml.’lik şişesi tam taşımalık, her yere götürebilirsiniz. Ayrıca zarif şişesi, şifonyerinizde çok şık duracaktır!

Jil Sander Style Soft
Jil sander parfümlerini kullananlar bilir; moda devinin klasik, sofistike giyim anlayışı parfümlerine de yansımıştır. Hemen ayırt edilebilen, karakterli kokulardır çünkü hepsi de. Sun, yıllardır ihanet etmediğim yaz parfümüm mesela. Style Soft ise ‘yumuşak bir dokunuş’tan esinlenerek tasarlanmış. Orijinal Style parfümüne göre daha şeffaf, daha parlak bir etkiye sahip olmasıyla ayırt ediliyor. Style’ın baharatlı notaları meyve notalarıyla değiştirilmiş. Üst notalarında klasik frezya içeriği muhafaza edilerek orta notalarda mandalina ve kuş üzümü tercih edilmiş. Baz notları ise Vetiver, kremsi beyaz musk ve vanilya oluşturuyor. Yani bu çiçeksi ve meyveli asil harmonide şifre dip notalarda çözülüyor. Parfüm kalıcılığını ve karakterli yapısını orada buluyor…

Amor Amor Sunrise
Kırmızı şişesi, şehvetli yoğun kokusu ve kışkırtıcı ismiyle ‘Amor Amor’ En Seksi 10 Parfüm listemize zaten girmişti… Gerçekten özel ve karakterli bir parfüm olduğunu söyleyebiliriz. Yıllar sonra klasikler arasına girecek belki de. Sunrise versiyonu ise bize sanki ‘gün doğumu’nu getiriyor. Yeni bir gün ve taze umutlar taşıyan ferah, pozitif bir kimyası var. Üst notalarında ananas, greyfurt ve kırmızı meyvelerin şerbeti, kalp notalarında gül, Frangipani Çiçeği ve Portakal Çiçeği, dip notalarında ise Paçuli, Vetiver, Sedir ve Sandal Ağacı, Amber ve Misk bulunuyor. Tam bir kokteyl yani… Denemekte fayda var!
100 ml

azra defol git yaa reklamını baska yerde yap,milleti kandıracak , kızlar kımse almasın sahte parfüm satıyor bu dolandırıcııııı:eek:klava:

X