Baym'ın Başarı Öyküsü (yeni hayat)

BAYM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2011
60
0
Hayatım yeni yeni düzene girmeye başlamıştı.Yıllarca sınavlara gir çık gir çık derken şans yüzüme güldü ve artık işim vardı.Zayıflamak için artık destekte alabilecektim.Karar verdim ve başladım tabi bunun ödediğim paranında etkiside olmuştur. Ben bu zayıflama işine tedavi diyorum çünkü kiloyu hastalık olarak algılıyorum.05.07.2011 tarihinde bu tedavi olayına 113 kilo ile başladım.Hayatımdan beş şeyi çıkardım buğdayın türevleri,şeker ,pirinç,bulgur ve patates...
TAM BEŞ AY OLDU VE BEN ARTIK İKİ BASAMAKLI KİLOLARA DÜŞÜTÜM ŞU ANDA 99 KİLOYUM
YAPTIĞIM ŞEYLER BU BEŞ AY İÇİNDE
1)SPOR YAPMADIM
2)GÜNDE 3 LİTREYE YAKIN SU TÜKETTİM TABİ SU İÇTİKÇE HİSSEDİYORDUNUZ BEDEN DAHA ÇOK ÇALIŞIYOR VE ÖDEMİNİZİ ATIYORSUNUZ
3) AKŞAM ALTIDAN SONRA KESİNLİKLE YEMEDİM ( AMA SÜT AYRAN BUNLARI İÇİYORDUM )
4)GÜNDE ÜÇ ÖGÜN YİYORUM KESİNLİKLE ÖGÜN ATLAMAK YOK
5)DOYANA KADAR YİYORUM
6)YASAKLILAR YOK

BUNLARI YAPINCA GERÇEKTEN GÜNDEN GÜNE ZAYIFLADIĞIMI ETRAFIMDAKILERDE GÖRDÜ.GİYDİĞİM PANTOLONLARIM BANA BUYUK GELIYOR ARTIK BUNLARI GORDUKCE SEVINIYORUM .GECEN BOY AYNASINA BAKTIM NE KADAR ZAYIFLADIGIMI VE KUCULDUGUMU GÖRDUM. AMA BİR KAÇ GÜNDÜR YASAKLILARDAN KAÇIRIYORUM BU DA BENI COK HUZURSUZ ETTI . BU AMAÇLA BURAYA UYE OLDUM BANA DESTEK OLURSUNUZ VE MOTIVEMI KAYBETMEMEMI SAĞLARSINIZ DİYE.AMACIM YAZA KADAR İDEAL KİLOMA KAVUŞMAK. AMA DOKTORUMUN DEDIGI SEY SUYDU ILK GITTIGIMDE 54 KILOYA DUSMEM GEREKIYOR AMA
BIZ HELE 40 KILO VERELIM DEMISTI O BILE UMITSIZDI BENIM ZAYIFLAYACAGIMDAN AMA BEN UMITLIYIM ZAYIFLIYCAM VE ILK DEFA BU KADAR KARARLIYIM !!!!

Tebrikler...Başlangıcı güzel yapmışssın bundan sonrası daha kolay olacak.Ama sana tavsiyem sporu ihmal etme.Çünkü vucudun sarkabilir.Sporu da yaparsan yalnızca zayıf değil hem zayıf hem fit sıkı bir vucuda kavusursun...

spor beni hep yormuştur nefes nefese kalmışımdır bu yüzden nerdeyse spordan nefret etmekteyim , ama ıns aralık ayında yuzmeye başlıycam :)

tebrik ediyorummmmm bende kilo vermeye çalışıyorum 3haftadır ancak iki kilo verdim buhafta bende kaçırdım bişeyler itiraf ediyorummm ama azmedicez vercez kiloları...

Tebrik ederim darısı benim başımaaaa inşallahhhhhhh AMİN

vucudun yağdan kaybetmesı oldukça onemlı , su ve kastan kayıp oldugu zaman zaten verılen kıloların bır onemı olmuyor.agır agır gıtsın sağlam gıtsın,bunun ıcın bu tedavı işine başlarken muhakkak vucudun yag kas su mıneral vıtamın oranı olculmelı. benı en cok sok eden sey 25 yasında olmama ragmen vucud yasımın 31 cıkmasıydı ve buna cok uzulmustum

5 aydır dogru beslenme şekline göre beslenmekteyim. ögünlerde aç kalkarsam tatlı yemek istediğimiz artar bu yüzden ögünleri atlamadan düzgün yemeliyiz fındık badem ceviz gibi cerezleri peynir ya da süt grubuyla tüketirsek görüceksiniz ki tatlı hissi olmayacak benim beş aydır yok bizzat denenmiştir.

tebrikler canım inşallah hep böyle devam edersin, motivasyon için kendine bir hedef belirle örneğin doğumgünümde şu kilo olacağım vs gibi....

Mrb.benimde muzdarip olduğum tekşey tatlı.öyle tatlıya çok düşkün değilim ama özellikle yemeklerden sonra canım deli gibi tatlı istiyor ne yapacağım ben.birde öğleden sonra 2 gibi falan çok acıkıyorum.diyet bisküvi falan elma falan atıştırmaya çalışıyorum ama kesmiyor.o açlık hissi hep oluyor.ne yapmalıyım sizce

Birde günde 3 öğün mü yemek lazım yoksa 6 öğünmü aralarla birlikte

mrb.benimde muzdarip olduğum tekşey tatlı.öyle tatlıya çok düşkün değilim ama özellikle yemeklerden sonra canım deli gibi tatlı istiyor ne yapacağım ben.birde öğleden sonra 2 gibi falan çok acıkıyorum.diyet bisküvi falan elma falan atıştırmaya çalışıyorum ama kesmiyor.o açlık hissi hep oluyor.ne yapmalıyım sizce

benim uygulamamı ıstenılen sıstem su

gunde uc ogun yıyorum

yasaklılar var: Bugday turevleri,seker,patates,bulgur,pirinç (bunları tamamen hayatımdan cıkardım )

kahvaltıdan once kalkar kalmaz 2 bardak su
sabah kahvaltısı : 1dılım ekmek ( ama ben yemıyorum )
1 yumurta ( her turlusu serbest ,sucuklusu peynırlı... Omlet cesıtlerıde )
kahvaltı 7 ıle 8 arası
ıstedıgın kadar peynır (ben peynırı cok severım oldukca fazla tuketırım)
zeytın
domates salatalık
peynırle bırlıkte cevız badem fındık(bunlar yeterlı mıktarda tuketılınce aclık olusmuyor ve tatlı hıssı olmuyor)

öğlen yemegi: Saat 12-13 arası
sebze ve et oranı eşit olacak şekilde yemek (etlı her turlu yemek serbest)
yogurt
1 porsıyon meyve
cevız badem fındık (yogurt ıle yenmesı tavsıye edılıyor )

aksam yemegı: Saat en gec 18 de
etlı yemek ıstersenız yogurt

ogunler arasında hıc bır sekılde meyve ya da ara ögün yok ,sadece aralarda ayran ve süt içebilirsiniz
motıvasyonda onemlı tartılıp uzulmek yok kesınlıkle uzulunce pankreas yoruluyor buda ters etkılıyor ve vucut su tutuyor ,ben bes aydır bu sıstemle zayıflıyorum doktorumun eslıgınde ,vermenız gereken kılolar cok ıse tek basına olmuyor

bıde gece en gec onda yatmak gerekıyor cunku vucut 11-01 arası kendını yenılemek ıcın hormon salgılıyor

protein agırlıklı beslenıldıgı ıcın gunde 3 lıtre su ıcmek gerekıyor yoksa bobrekler zarar görür

Tebrik ederim çok guzel bir baslangiç olmus :KK9: ama spor kesinlikle yapmalisin yoksa vucudun sarkar :KK43:

Aralarda meyva vs yok süt vs var demişsiniz ya neden meyva yenirse ne olur ?
Bu konuda da bilgini paylaşırmısın :13:

aralarda meyva vs yok süt vs var demişsiniz ya neden meyva yenirse ne olur ?
Bu konuda da bilgini paylaşırmısın :13:

doktor tedavisinde kilo veriyorum
3 ögün olması ve aralarda hiç bir şeyin olmamasının sebebi mideyi o aralarda boş tutmak ve pankreası rahatlatmak.
Ayrıca süt ürünleride kalsıyum acısından zengın oldugu ve zayıflamaya yardımcı oldugu ıcın aralarda ayran gece yatarkende süte izin var

X