Bayram dertleşmesi

Kirmizi krizantem

Kurt kışı atlattı ama yediği ayazı unutmadı
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
1.225
4.211
31
Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Bayramın bitmesini bekleyen tek kadin ben miyim diye merak ettim. Temizliğiydi misafire hizmetiydi derken tövbe estağfirullah bayramlardan gıcık kapmaya başladım. Hele bu bayram işsizim ki sormayın. 2 haneli sayıları hesap makinesi olmadan toplayamayan şahıslar akıl verip duracak. Pöffff😒

Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Bayramın bitmesini bekleyen tek kadin ben miyim diye merak ettim. Temizliğiydi misafire hizmetiydi derken tövbe estağfirullah bayramlardan gıcık kapmaya başladım. Hele bu bayram işsizim ki sormayın. 2 haneli sayıları hesap makinesi olmadan toplayamayan şahıslar akıl verip duracak. Pöffff😒
Üzülme herkesin bir derdi var.. kendince de laf olsun diye seçenek sunuyor.. biraz durgun olunca insan normal zamanda umursamayacağı cümleleri takıyor

Bayramda sabah 6 da kalkıp kocamı nöbete uğurladim. Annemden babamdan kardeşlerimden uzaktayım. Hamileyim gerginim ruh halim çok değişik şuan bazen ağlayıp duruyorum. Açım halsizlikten kalkıp yemek yapamiyorum.. diyeceklerim bu kadar....

Akıl veren para versin de bi işine yarasın.

Herkesin bir derdi var, bayramda algıladığı farklı şeyler var, bu sabah 6 da eşimi işe uğurladım, tek başıma kahvaltı yaptım. Annem babam rahmetli ses seda yok, kardeşlerim hepsi ilk gün yoğunlar anca telefonla görüştük. İnsanları küçümsemeyin, hor görmeyin çok yakışıksız bu düşünceniz. Bayramlar birlikte olmak için güzel fırsatlar zaten elimizde de bir bu kaldı geleneklerden, olumlu yanından bakmaya gayret edin, sizi ve ailenizi sevip sayıyorlar ki evinize geliyorlar, yorucu oluyor evet ama vücut yorgunluğu nedir ki uyursunuz geçer gider, dertlenmeyin

Herkesin bir derdi var, bayramda algıladığı farklı şeyler var, bu sabah 6 da eşimi işe uğurladım, tek başıma kahvaltı yaptım. Annem babam rahmetli ses seda yok, kardeşlerim hepsi ilk gün yoğunlar anca telefonla görüştük. İnsanları küçümsemeyin, hor görmeyin çok yakışıksız bu düşünceniz. Bayramlar birlikte olmak için güzel fırsatlar zaten elimizde de bir bu kaldı geleneklerden, olumlu yanından bakmaya gayret edin, sizi ve ailenizi sevip sayıyorlar ki evinize geliyorlar, yorucu oluyor evet ama vücut yorgunluğu nedir ki uyursunuz geçer gider, dertlenmeyin
Mesajımda küçümseme emaresi olduğunu yazınızı okuyunca farkettim. Ne kadar ifrit olduysam yazarken farketmemişim.

2 haneli sayilari hesap makinesiyle toplayamazlar belki,Ama en azindan hayat tecrubeleri var.Siz yinede sozlerini kulaginizin arkasinda bulundurun.Ayrica bir zaman gelir o gereksiz kalabaligi bile ozlersiniz tecrubeyle sabittir.

Kendim ağır hastayım, aylardır annem bana ve çocuklarıma bakıyor, son 3 ayda 20 kilo verdim, daha yeni tabağımı kaldırabilecek güce geldim elhamdulillah. Annemden dolayı akrabam ziyarete gelecekti kabul etmedim, dedim nolur biz gelelim, 4 aydır kapı gözler oldum. Şükür biz gittik, onlarında ağır hastası var, ne neşe ne bir gülüş … herkesin acısı kendinde, ben onlara baktım üzüldüm onlar bana baktı üzüldü…
Buruk buruk oturup birlikte zaman geçirmenin hatta her durumda gidebilecek bir kapının olmasının güzelliğini yaşadık. En yakın samimi olduğumuz kardeşimiz dediğimiz arkadaşımız bile mesaj yazmadı, kopyala yapıştır mesaj atmıştı. Görüşmek istemediğim akrabalarımı aramadım bana iyi gelmeyecek kimseyle görüşmüyorum, iyi gelenler ise iyiki varlar

X