Bayram tatilinde kedimi emanet edecek kimseyi bulamıyorum 😔

Aynı semtte oturuyoruz. siz neresindesiniz bilmiyorum ama çok zor durumda kalırsanız bana da yazabilirsiniz. Benim de kedilerim var evde yalnız bırakıp gidince insanın aklı kalıyor değil mi :/

Aynı semtte oturuyoruz. siz neresindesiniz bilmiyorum ama çok zor durumda kalırsanız bana da yazabilirsiniz. Benim de kedilerim var evde yalnız bırakıp gidince insanın aklı kalıyor değil mi :/
Çok teşekkürler. 100. Yıl da oturuyorum. Aynen öyle aklımız kalıyor. Şimdi de sesli kamera araştırıyorum. Çok pahalı olmayacak ama iş görecek birşeyler.

1 hafta kalabilir mi dersiniz.
Ben 5 gün yalnız bırakmıştım bir sorun olmamıştı.
Tatili bikac gün kısa tutabilirsiniz belki.
Her yere bolca su ve kum ve de mama koyun.
Kapıların önüne ağırlık koyun kapanmasin.
Birde yeni bikac oyuncak koyun giderken onlarla oyalanir sıkılmaz.
Malesef başka bir çözüm yok gibi görünüyor.
Ankara'da olsanız seve seve ilgilenirdim :KK43:

Ben 5 gün yalnız bırakmıştım bir sorun olmamıştı.
Tatili bikac gün kısa tutabilirsiniz belki.
Her yere bolca su ve kum ve de mama koyun.
Kapıların önüne ağırlık koyun kapanmasin.
Birde yeni bikac oyuncak koyun giderken onlarla oyalanir sıkılmaz.
Malesef başka bir çözüm yok gibi görünüyor.
Ankara'da olsanız seve seve ilgilenirdim :KK43:
Çook teşekkürler. Tatili 5 güne indirip dönmeye karar verdim. Sesli kamera da alırsam içim biraz daha rahat edecek.

Devrilmeyecek ama içine düşme ihtimali olmayan pilav tenceresi gibi şeylere evin her odasına su ve mama koydum , büyük bir leğene 10 kilodan fazla kum döktüm kendi kum kaplarinada iyice koydum iki ayrı odayada onları koydum , koluna sürtünüp açma ihtimallerine karşı pencereleri bantladım kapıların önüne sandalye çektim onları sabitledim üstlerine düşebilecek herşeyi dolaplara kaldırdım ip poşet tarzı birşey bırakmadım yerlere toplarını attım koşarak oynadıkları kilimi serdim battaniye yumuşak birşeyler bıraktım benimkiler o zaman iki taneydi bir hafta bu şekilde kaldılar eşimin amcasının oğlu bir hafta sonunda eve gelmiş herşeyleri vardı dedi sadece sularını tazele bir kaç mama kabıni tazele dedim 15 gün bu şekilde kaldılar

Devrilmeyecek ama içine düşme ihtimali olmayan pilav tenceresi gibi şeylere evin her odasına su ve mama koydum , büyük bir leğene 10 kilodan fazla kum döktüm kendi kum kaplarinada iyice koydum iki ayrı odayada onları koydum , koluna sürtünüp açma ihtimallerine karşı pencereleri bantladım kapıların önüne sandalye çektim onları sabitledim üstlerine düşebilecek herşeyi dolaplara kaldırdım ip poşet tarzı birşey bırakmadım yerlere toplarını attım koşarak oynadıkları kilimi serdim battaniye yumuşak birşeyler bıraktım benimkiler o zaman iki taneydi bir hafta bu şekilde kaldılar eşimin amcasının oğlu bir hafta sonunda eve gelmiş herşeyleri vardı dedi sadece sularını tazele bir kaç mama kabıni tazele dedim 15 gün bu şekilde kaldılar
Ben de her odaya plastik derin olmayan kaplarda mama ve su koymayı düşünüyorum. Evde düşüp tehlike oluşturacak çok eşya yok zaten. Kendi tuvaleti dışında bir leğen ve de büyük ayakkabı kutularından ayarladım kum koymak için. Antrenin ışığını açık bırakıcam. Salonun perdelerini tamamitle açık bırakmayı düşünüyorum etrafı izlesin diye. Gerçi pencerelere rahat çıkıp izliyor ama olsun. Bir de sesli kamera alıcam ama internetten sipariş verirsem yetişmeyebilir. Kendim almam lazım. Televizyonu açık bırakıp gideyim diyordum bi ses olsun diye ama belirli bir süreden sonra otomatik kapanıyor. Onun bir ayarı var mı bilmiyorum. Aklıma gelenler bunlar. Sonrası Allah'a emanet ❤️

Ben de her odaya plastik derin olmayan kaplarda mama ve su koymayı düşünüyorum. Evde düşüp tehlike oluşturacak çok eşya yok zaten. Kendi tuvaleti dışında bir leğen ve de büyük ayakkabı kutularından ayarladım kum koymak için. Antrenin ışığını açık bırakıcam. Salonun perdelerini tamamitle açık bırakmayı düşünüyorum etrafı izlesin diye. Gerçi pencerelere rahat çıkıp izliyor ama olsun. Bir de sesli kamera alıcam ama internetten sipariş verirsem yetişmeyebilir. Kendim almam lazım. Televizyonu açık bırakıp gideyim diyordum bi ses olsun diye ama belirli bir süreden sonra otomatik kapanıyor. Onun bir ayarı var mı bilmiyorum. Aklıma gelenler bunlar. Sonrası Allah'a emanet ❤️
Bir haftada plastik kapta su kokabilir celiklere de koyun bence kameradan seslenmek iyi bir fikir değil evde sizi arayıp strese girebilir siz biliyorsunuz ama o kamerayı anlamaz görmeniz içinizi rahatlatır o iyi olur cam hiç bir kap bırakmayın kirabilir kendine zarar verebilir bir haftadan hiç birşey olmaz Allah'ın izniyle korkmayın

Bir haftada plastik kapta su kokabilir celiklere de koyun bence kameradan seslenmek iyi bir fikir değil evde sizi arayıp strese girebilir siz biliyorsunuz ama o kamerayı anlamaz görmeniz içinizi rahatlatır o iyi olur cam hiç bir kap bırakmayın kirabilir kendine zarar verebilir bir haftadan hiç birşey olmaz Allah'ın izniyle korkmayın
Hiç öyle düşünmemiştim. Evet beni evde arayıp strese girebilir. Çok teşekkürler 🙏

Ya bu evcil hayvanlara bakıcı için bir uygulama vardı. Tam adını hatırlamıyorum. Ama benim arkadaşım öğrenciyken birkaç kez kedi bakmıştı öyle. Bı araştırın isterseniz.

3
Merhaba arkadaşlar. Bir derdim var ve yine sizden akıl istemeye geldim.
Bayram tatili için ailemin yanına giddeceğiz oğlumla. Memleketim bulunduğum şehirden 9 saatlik uzaklıkta.
Çok duygusal ve değişikliklerden çok etkilenen bir kedim ( oğlum) var.
Daha önce kedi oteline bırakmıştım 2 defa 3-4 günlüğüne. O kadar etkilenmişti ki eve geldiğimizde zor toparlandı. Hatta oradaki görevli bana bir daha getirmeyin buraya geldiğinden beri mama yemedi dedi. O yüzden bu seçeneği elemek zorundayım.
Bulunduğum şehirde hiç akrabam yok. Samimi ve güvendiğim birkaç arkadaşım var. Tatile gittiğimde onlar günaşırı evime gelip oğlumla ilgileniyorlardı. Mama ve suyunu tazeliyorlardı. Ama onlarda memleketlerine gidiyorlar. Yani bu seçeneğimde iptal maalesef.
Kendimi memlekete götüremiyorum çünkü zamanında onu da yaptım. Ama paşam yine yemeden içmeden kesiliyor. Ve inanılmaz huy değiştirmişti. Gerçekten çok hassas ve duygusal.
Bugün şehrimde kendi evinde ücret karşılığı kedi bakan kişileri araştırdım. Hatta armut uygulamasına üye olup talep oluşturdum ama dönüş olmadı maalesef.
Kızlar ne yapacağımı bilmiyorum ve gerçekten çok üzgünüm. 1 hafta iznim var. Neredeyse 1 yıldır ailemi görmüyorum. Onları da çok özledim. Annem rahatsızlanmıştı kesinlikle gidip onu görmem lazım içimin rahat etmesi için. Ama oğlumu evde yanlız bıraksam orada da mutlu ve huzurlu olamayacağım.
Lütfen bana bir akıl verin içim içimi yiyor. 🙏🙏🙏
Bir hafta değil de 4 günlüğüne falan gitsen? 3-4 gün tek kalabilir bence ama bir hafta diyenleri anlayamadım çok uzun… bu arada benim de kesim aşırı duygusal hatta yolda kalp krizi geçirir gibi oluyor ama mecbur yanımda götürüyordum…

Gorumcemin kediside oyle, 2 günlük mama bırakıp memlekete gitmis, eve bir gelmis hayvan aç. Çünkü bütün mamayi ilk gün yemiş ve kusmuş sonra🤣 asiri büyük bir kedi insan şaşırıyor🤣
Evet malesef öyle 1 yaşına yeni girdi bizim beyfendi birde ama kocaman bizim yemeklere hiç alışmadı Allahtan istemez hiç sofraya gelme huyu yok ama mama kabı boşalsın gelir seni götürür suratına bakar doldur diye :) dışarı çıkmaktan çok korkuyor ama o kadar gezdirme giysisi filan aldık hemen kucağa çıkmak istiyor yere basamıyor dışarda sadece pencerenin önünden ayrılmaz dışarı bakar veterinere gideceğimiz zaman büyük olay oluyor evde bütün gün kucakta evde de normalde kediler o kadar sevmez ama bizimki öpülmeyi çok sever kendi de gelir gider öper sarılır insan gibi geliyor artık bi anne dese tam olucak bakalım bekliyoruz :)) internete bir video görmüştüm üniversiteli bir çocuğun kedisi ona anne diyordu sokakta oynayan çocuklardan öğrenmiş çok gülmüştüm ona ya :))))))))))

Benimkiler ayakkabı kutusu parçalamaya bayılır kum koyacaksaniz dikkat edin bu duruma.
Ayrıca kendi tuvaleti ve yedek leğen yeterli olur 5 gün için zaten.

Gorumcemin kediside oyle, 2 günlük mama bırakıp memlekete gitmis, eve bir gelmis hayvan aç. Çünkü bütün mamayi ilk gün yemiş ve kusmuş sonra🤣 asiri büyük bir kedi insan şaşırıyor🤣
Bizimki hiç kusmaz ev de dışarı çıkınca çantasının içinde kusuyor 1 kere korkudan kusuyormuş Veteriner söyledi

X