Torununu benden kıskanan kıskanç kayinvalide

Evliliğimizin 5. yılı. Eşimle severek evlendik. Ben öğretmenim, o da devlet memuru. Memleketlerimiz farklı. Konuya gelecek olursak nişandan sonra onların memleketine, evine gittiğimiz ilk günden kv beni ağlattı."Ben aslında ben boylu poslu kız istiyordum oğluma ama böyle oldu" dedi. Odadan çıktıktan sonra hüngür hüngür ağladım.(Benim de boyum 160. Beni gören çoğu kişi gerçekten beğenir , ben de kendimi asla çirkin bulmuyorum.) Komşuları geldi beni seviyorlar gelin ne hoş, su gibi vs onlar öyle yapar arkandan konuşur diyor. Evlendik yine aynı terane, ben oğluma kimleri istedim boylu poslu babayiğit o seni istedi diyor. Kadir kıymet biliyorum yine olmuyor. Sürekli bana psikolojik baskı uyguluyor. Eşimin evlenince çok borcu vardı, babasına araba almıştı, kendi arabası olmamasına rağmen, yine o boylu poslu gelin konusunu açınca ben eşimi sevdiğim için her şeye katlandım, başka biri olsa bu iş olmazdı dedim. Orada kesildi sesi. Ama sürekli bizi kıskandı. Bebek sahibi olmak istedik,4 yıl boyunca olmadı. Çatlatma iğneleri , aşılamalar sonuç vermedi. Doğal yoldan bir evladım oldu. Gebelikte 8. ayımda korona geçirdim karantinadan çıktım, kontrole gittigimde suyun azalmış dendi. Tansiyon ölçüldü 15/9 çıktı seferde gebelik zehirlenmesi denildi. Bebeğim 36 haftalık alındı, bu serüven de böyle başladı. Maalesef lohusalık sürecimi kayinvalidemle geçirmek zorunda kaldım. Onun kötü olduğunu biliyordum ama psikopat olduğunu yeni öğrendim. Bebeğimi benden kıskandı. Sütüm az olduğu için mama destekli gittik, o mama verip ilgilendiği için benim meme vermemi istemedi, ben bunu anladım, hissettim. Çocuğumu emzirmek için aldığımda haset bakışlarını yakaladım. Bebeğimle sürekli o ilgileniyordu. Bebek onda değil bende susunca kıpkırmızı oluyor, nefes alış verisi değişiyordu. Eşim annesinin kokusunu tanıyor deyince, o anne kokusunu ne bilsin diyordu. Sürekli kucağındaydı dünyanın en rahat yeri burası başka bir yerde rahat etmiyor diyordu. Ben emzirince yeter yerine koy diyip kendi alıyordu. Asıl olay hastaneden çıktığın günden beri bana acı çorba yapıyordu. Meğer acı süte geçiyormuş. Bebek sütün acıdığını hissederse bir daha emmek isteyebilirmiş. Bebek ilk günlerde ağlamaktan çatlayordu, meğer acıdanmış. Kayinvalidemin kötü kalpli olduğunu biliyordum ama bu kadarını ben bile tahmin edemezdim. Psikolojim resmen bozuldu. Eşim ilk başta kabul etmedi sonra bir iki hareketini yakaladığını söyledi. Ama onun için annesi hâlâ kadıncağız. Ben de buna sinir oluyorum. Eşim tam manasıyla kabullenemiyor, arkamda durmuyor. Psikolojiden anlayan birileri varsa bu kadının hastalığı nedir? Benim ne yapmam lazim lütfen akıl verin.Bana sütüm gelmesi için yediden yetmişe arayan herkes bir tavsiyede bulundu. Sık sık emzir, şunu ye bunu ye diye. Bir kez bile al emzir demedi. Bana bir sey yapmadi ben ameliyatıydım gücüm de yetmedi. Ben bunu anlayınca sütüm gelmesi için ne yapmamiz lazim dedim ben bilmiyorum okumuşsun ac kitabı oku dedi ben de herşeyi biliyorsun onu mu bilmiyorsun dedim sinirlendim çünkü her şey hakkında bir yorumu var. Eşim bana çok kızdı kadıncağız nerden bilsin diye ben ondan özür diledim. Kendimi iyi hissedince ben kendime hoşaf falan yaptim. Sürekli senin beslenmen iyi diyip durdu. Ikindi vakti olmus kendi evimde acım eti gong yiyordum ne yiyosun dedi acıktım anne dedim şakayla bu nasıl gelin surekli acıkıyor dedi yine lafını soktu. Ben de maaşım var şükür ondan yiyorum dedim (simdiye kadar ona hicbir saygiszlik yapmadım cevap vermedim ama artık beni taşırdı) Eşim onun dediğini duymadı durup duruken bunu niye soyledin dedi. Annesi eşimin duymadigini anlayınca ben öyle bir sey söylemdim diye yeminler edip beni evi götür geldiğimden beri kalbimi kırıyor dedi. Eşim bu uyduruyor canım vs dedi o. kadar hastaligima rağmen üstüme geldiler yine beni. aglattilar. Yine ben. ozur diledim. Bu kadar tehlikeli ve yalanci bir kadin. Eşimi de evliliğim boyunca hiç böyle görmedim adam resmen değişti. Ben artık bana bir şey yapar diye korkuyorum çünkü cok tehlikeli olduğunu yeni anladım. Yıllar sonra çocuğum oldu ona sevinemedim bile iki hafta boyunca burnumdan geldi.Nasil davranayım eşim o ne olursa olsun benim annem diyor çocuğumu artik sevsin görsün istemiyorum.Ama o arkamda durmadigi için biraz zor görünüyor. Tavsiyelerinize ihtiyacim va

Senın annen yok mu .Bence en ıyı anne ılgılenır .Cabucak ayaklan kendı yeneklerını kendın yap .Elınden bısey yememeye ozen goster .Ne okudum ben ya .

X