Bayram ziyareti ve tartışma sizce ne yapmalıyım?

Bencillik degilki cnim normlde zaten gidiyorz 2 haftada bir köydeyiz esimin bi pazar günü tatil 1 hafta evdeysek dger hafta köydeyiz.
Ben zaten agirlastim 11 aylik bebgm.var köyde surekli pesinden kosamiyorum apaliyo ayaga kalkiyo ama evde yuruteci vs bas edebliyrm orda merdivenler var dusme riski cok.
Esime 2.gün gidip aksam dönelim dedim onuda kabullenmiyor illa 1 2 gün kalincak ben rahat etmiyorum orda yatamiyorum sivrisinekler böcekler sicak vs.
Benim annem calisiyo zaten bayramda orda kalma gbi biseymz de yok aramiz 15 dk bi aksam annem cikinca.gtsem 1 2 saat tamam.
Ama köyün yolu cok bozuk biraz acilmam var sanci cikti nstde en son doktor en ufak bseyde hemen gel.dedi yol zaten.yasak ama esim anlamiyor

Dogum riskini atlayarak okumusum canim benim.. haklisin bozuk yollar cok kotu olabilir.. ben burda belediye otobusune bile binemiyorum sanci yapiyor simdiden.. insallah vaktine kadar bekler bebis..
Ee o halde is esine duser.. gitsin kendi senin durumundan bahsetsin.. Kv de kadin sonucta.. Kac kere gecmis basindan..olmadi sen erkenden arar alirsin gonullerini.. Tatsizlik olmasin benim temennim..

Hiçde gitmem böyle adamları nerde buluyorsunuz yahu :KK12: karnın burnunda yürüyecek halin yok iş yaptırıyorlar bide sıcakta yatıyorsun kocan ne yapıyor bu arada küsen küssün gitme aklı olsa karnı burnunda eşinin yanından ayrılmaz gidrr bikaç saat gelir :KK11:

Ah bi bilsem valla.
Demi nekdr güzl demissin .
Nolucak kendi gitse annesinn babasnin elini öpup aksama gelse ama olmaz illa kalinacak orda sanki annesi babasi bizle oturup muhabbet ediyolar da gecip karsmzda uyurlar biz sap gbi otururz.
Ama iste anlatamiyosun gtmicem bu gidisle zaten beni dusunmeyen insanlari benmi düsüncem

Evet dusuncesizler bundan 1 ay once bacagini krdi kaynanam beni aradi yannda kizi var iste kizi gitcekmis cocuklari sklmista cocuklarida liseye giden kizlar sanki gelmeseler evde kalamicaklar kendi baslarina.
Ben gidicekmisim 8 aylik hamileydim ozman elimde 10 aylik cocukla bakicakmisim.
Ben gelemem dedim sen gel bizim eve ben sana burda bakarm dedim ben orda sklyrm dedi bende orda sklyrm ozman dedim.
Esim trip atti sizn elinze dusulmez ztaen bana mi münasip 2 kizi var baksnlar dedim eltim var o gtsin dedim bn nasil gidip 1 hafta kalip bakicm dedim ozmanda ayri bi sorun olmustu anlamiyolar ki hic
Valla esinizden bu kadar yuz bulmasalar size bu kadar sey yaptiramazlar. Esiniz bilmiyo mu erken dogum tehlikenizi ayaklarinizin halini bunlari goremiyo mu yani? Ayy esinize cok sinir oldum hic sevmiyorum boyle evlendikten sonra anneci olan erkekleri.

Höööffff :110: erkekler böyle yapınca al şu çocuğu 2 saat de sen taşı karnında diyesim geliyo.

Eğer gitmek zorunda kalırsan da çocuğu ver babasına orda. Bi odaya geç uzan çok fena sancim tuttu de. Hatta agla. Evet evet ağla üstüne.

Ayyyy ben seni çok yalana teşvik ediyorum. En iyisi dinleme sen beni :KK22:

Cocugada bakamiyolarki canim babasi dusurdu bikac defa annesi düsurdu.oturduklari yerde emanet etmeye korkuyo insan.
Esim desen yere birakiyo oynasin diye.
Numara yapsam donunce numara yaptin falan demeye baslar blmezmiyim ben.

Valla esinizden bu kadar yuz bulmasalar size bu kadar sey yaptiramazlar. Esiniz bilmiyo mu erken dogum tehlikenizi ayaklarinizin halini bunlari goremiyo mu yani? Ayy esinize cok sinir oldum hic sevmiyorum boyle evlendikten sonra anneci olan erkekleri.

Anneci değil ki anacım bu tipler. Düpedüz ruhsuz. Anneci olmak için bile bi takım duygular barındırmak lazım

Evet dusuncesizler bundan 1 ay once bacagini krdi kaynanam beni aradi yannda kizi var iste kizi gitcekmis cocuklari sklmista cocuklarida liseye giden kizlar sanki gelmeseler evde kalamicaklar kendi baslarina.
Ben gidicekmisim 8 aylik hamileydim ozman elimde 10 aylik cocukla bakicakmisim.
Ben gelemem dedim sen gel bizim eve ben sana burda bakarm dedim ben orda sklyrm dedi bende orda sklyrm ozman dedim.
Esim trip atti sizn elinze dusulmez ztaen bana mi münasip 2 kizi var baksnlar dedim eltim var o gtsin dedim bn nasil gidip 1 hafta kalip bakicm dedim ozmanda ayri bi sorun olmustu anlamiyolar ki hic

Yuh bir de doguma bir kala is mi bekliyorlarmis.. hem de iki kizi var iken.. cus diyorum ve iyimser yorumlarimi geri aliyorum sekerim.. sen onlara ne kadar da dusuncesizsiniz laflarini sok, sonra da cekil kenara.. Bende yasli insanlar kizini oglunu gormeye muhtac diye acimistim.. hihh..

O kusmeden önce sen küs. Hadi beni sevmiyorsun çocuklarını da sevmiyosun falan de. Alttan alttan vicdan azabı çektir

Bikeresinde yapmistim erken dogum riski vardi hastaneye yaticaktim acilma olmus köye gdelim dmeeye durdu ben gtmcm dedim kalkti kendi gyindi gidiyom ben dedi iyi git dedm cikti arkasindan mesaj attim.
Beni degl kendni düsün hep ben burda dogursam kalsam kimin umrnda bisey olsa falan gelme.bida yazdim neyse 1 saat gecmedi dolanmis biyerlerde gtmemis geri geldi eve.
Bu sfer bayram ama gtmeden yapmaz kesin gdicek kalicakda.

Yuh bir de doguma bir kala is mi bekliyorlarmis.. hem de iki kizi var iken.. cus diyorum ve iyimser yorumlarimi geri aliyorum sekerim.. sen onlara ne kadar da dusuncesizsiniz laflarini sok, sonra da cekil kenara.. Bende yasli insanlar kizini oglunu gormeye muhtac diye acimistim.. hihh..

Evet canim hatta 1 hafta sonrasi gttik annesi bana gtme sen kal 1 hafta dedi bana bak dedi ben kalamam gel seni gtrim bize dedim gelmedi bende kalmam ozman dedim oglundan icin o seni kalcak diye getrdi ama dedi cok istysa o.kalsin madem dedim. Bisi dyemedi.
Her gttimde hep guluyorum bi dediklerini 2 etmiyorum cok yüz buldular bana diyolar hep herseyi biraz eltim gbi soguk olmak lazmmis demejki

Dogum riskini atlayarak okumusum canim benim.. haklisin bozuk yollar cok kotu olabilir.. ben burda belediye otobusune bile binemiyorum sanci yapiyor simdiden.. insallah vaktine kadar bekler bebis..
Ee o halde is esine duser.. gitsin kendi senin durumundan bahsetsin.. Kv de kadin sonucta.. Kac kere gecmis basindan..olmadi sen erkenden arar alirsin gonullerini.. Tatsizlik olmasin benim temennim..

Benim amacimda kimseyi kirmak degil ama anlamiyolarki ben gtmeye bile razi oldum 2.gun ama kalma isi cikariyor 1 2 gun diyor neymis dogum baslarsa atlar gelirmisiz falan.
Allah korusun bisi olsa bana cocuga dusunmuyolar neymis annesi tarlada doguruyomus.
Otobus falan iyidir yollari okdr bozukki sallana sallana virajlar hele ici disina cikiyo insanin zaten .

Cocugada bakamiyolarki canim babasi dusurdu bikac defa annesi düsurdu.oturduklari yerde emanet etmeye korkuyo insan.
Esim desen yere birakiyo oynasin diye.
Numara yapsam donunce numara yaptin falan demeye baslar blmezmiyim ben.

Evet gerçi çocuğunu da emanet edemezsin. Bişi olsa yine sen üzüleceksin.

Benim de çok midem bulanıyodu istifra ediyodum. Eşim bi türlü inanmıyodu. Arkadaşlari naz yapar inanma demişler. Artık bi gece beni acil götür ya da ölmemi bekleyeceksen çok beklmezsin dedim. Yine inanmadı hastaneye gidene kadar ofladi pofladi. Gece tahlil yapıldı. Keton seviyesi tavan yapmış. Doktorun dediği cümle aynen şu "bu kadar aç susuz kalacak nerde yaşıyorsun hücre de mi tutuyorlar seni" dedi ve acilen yatış verdi. Doktora dedim bunu bi de eşime söylermisiniz bana inanmıyor. Eşimi çağırdı. Sen bu kıza inanmiyo musun dedi. Benim ki güldü. Ya hocam herkes hamile oluyo falan filan. Doktor kızdı. Bu kız mutfağın kapısının önünden geçmeyecek sen hazırlayıp yedireceksin. Yok eğer ben bakamam dersen yatıralım hastaneye doğuma kadar evde otur kendi başına dedi. O gün dönüm noktamız oldu :KK62: sözü geçen biri tembihlesin götürme diye. Annen baban falan.

Kaynananiz cok dusuncesiz ki esiniz nasil olmasin! Karni burnunda erken dogum tehlikesi olan kadini kole gibi calistirmaya calisiyor. Kizim durumu biliyorum bosver bu bayramda boyle gecsin zaten yakinda dogumda gorusucez deseya. Simdi esiniz giderse onu da fisfikler kaynananiz.

Valla naparsa yapsinlar artik ben ugrasmaktan yorldum hep biz tartisiyoruz her pazar gtmemizi istiyolar zaten hc gezmicez biz hep oraya gdelim istyolar.
2 3 hafta once arkadasimn dugunu vardi oraya gidicez demstim annesine dogurursn ozmana gtmeyn falan demisti.
Kendilerine olunca bisi yok ama

Evet canim hatta 1 hafta sonrasi gttik annesi bana gtme sen kal 1 hafta dedi bana bak dedi ben kalamam gel seni gtrim bize dedim gelmedi bende kalmam ozman dedim oglundan icin o seni kalcak diye getrdi ama dedi cok istysa o.kalsin madem dedim. Bisi dyemedi.
Her gttimde hep guluyorum bi dediklerini 2 etmiyorum cok yüz buldular bana diyolar hep herseyi biraz eltim gbi soguk olmak lazmmis demejki

Allah sabir versin ama en cok ta kocana akil.. Belli ki karismiyor aranizda gecenlere.. ama olmazki, bunlari senin koca dusunmeli.. annesini uyarmali, kardeslerini uyarmali.. toz kondurmadigini belli edecek.. insallah oyle de olur zamanla..

Biliyo blmezmi canm asil suc esimde zten bisi dyemiyor.
Yere bile otursam kalmamiyorum hep o elimden ttup kaldiriyo zaten cocuk durmuyo göruyo halimi ama iste bide anlasa isine nasil geliyosa öyle annecide degil maksat millet laf edicek falan illa abisi gidiyo o yapiyo bizde yapicaz elalem ne der falan filan milletin lafina bakiyo

Biliyo blmezmi canm asil suc esimde zten bisi dyemiyor.
Yere bile otursam kalmamiyorum hep o elimden ttup kaldiriyo zaten cocuk durmuyo göruyo halimi ama iste bide anlasa isine nasil geliyosa öyle annecide degil maksat millet laf edicek falan illa abisi gidiyo o yapiyo bizde yapicaz elalem ne der falan filan milletin lafina bakiyo
Canim isin zor ya allah hep yar ve yardimcin olsun esin bencil dusunuyor elalemden once seni dusunmesi lazim.

Evet gerçi çocuğunu da emanet edemezsin. Bişi olsa yine sen üzüleceksin.

Benim de çok midem bulanıyodu istifra ediyodum. Eşim bi türlü inanmıyodu. Arkadaşlari naz yapar inanma demişler. Artık bi gece beni acil götür ya da ölmemi bekleyeceksen çok beklmezsin dedim. Yine inanmadı hastaneye gidene kadar ofladi pofladi. Gece tahlil yapıldı. Keton seviyesi tavan yapmış. Doktorun dediği cümle aynen şu "bu kadar aç susuz kalacak nerde yaşıyorsun hücre de mi tutuyorlar seni" dedi ve acilen yatış verdi. Doktora dedim bunu bi de eşime söylermisiniz bana inanmıyor. Eşimi çağırdı. Sen bu kıza inanmiyo musun dedi. Benim ki güldü. Ya hocam herkes hamile oluyo falan filan. Doktor kızdı. Bu kız mutfağın kapısının önünden geçmeyecek sen hazırlayıp yedireceksin. Yok eğer ben bakamam dersen yatıralım hastaneye doğuma kadar evde otur kendi başına dedi. O gün dönüm noktamız oldu :KK62: sözü geçen biri tembihlesin götürme diye. Annen baban falan.

Hah canim iste ayni durum bizdede var ben deyince inanmaz benim.annem babam desede inanmaz beni söyletiyo sanar ama kendi abisi annesi dese inanir.
Ama diyen nerde ki ?

Allah sabir versin ama en cok ta kocana akil.. Belli ki karismiyor aranizda gecenlere.. ama olmazki, bunlari senin koca dusunmeli.. annesini uyarmali, kardeslerini uyarmali.. toz kondurmadigini belli edecek.. insallah oyle de olur zamanla..

Valla canm sagol rabbim akil versin buna ne diyim ben desem inanmiyo zaten artik naparsa yapsin diyorum

Bence kesinlikle gitmeyin yol zaten yasakmış o bebeğe yollarda bişey olsa vebalini nasıl taşırsınız bile bile giderek..eşinizin bunu anlaması gerek ve sanırım lafının nereye gitceğini bilmeyen insanlardan eşiniz..siz hamile halinizle kendinizi üzmeyin nolur bebeklerinize yazık o da anlıcaktır yaptığı hatayı

X