Bayramda misafirlerinize ne ikram edersiniz

divinity

♥vildan&pelin♥
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2008
13.077
5.614
44
kızlar bayramda bayramlaşmaya gelen misafirlere yemek vermek adettendir
biz her sene aynı menüyü yapıyoruz ..hiç değişmez :1closedeyes:
bizde bayramın vazgeçilmezi yaprak sarmasıdır

yaprak sarması dediysem sadece o değil yani her evde yaprak sarması yemek garanti
yanına değişik şeyler yapılabiliyo tabiki

siz neler ikram ediyorsunuz merak ettim
ben bu sene değişiklik yapmak istiyorum
resimde ekleyebilirsiniz
ben bayramda hazırladığım bi sofranın resmini çekip ekliycem

bekliyorum arkadaşlar fikir ve yorumlarınızı

anneminde garanti yaprak sarması
tatlı
pilav
sulu yemek,salata,çorba

ben genelde ziyaret eden taraf olduğum için hiçbişey yapmıyorum..

Son düzenleme:
bizdede börek yapılır bigün önceden tatlı sulu yemek pilav ve salata ya genel olarak hep aynı seyler

bizde de yaprak sarması olur
su böreği olur
tuzlu kurabiye tatlı kurabiye olur
ve tatlı olarakta baklava olur

bizde su böreği yapılır, baklava veya kadayıf dolması, sarma fix zaten değişmez...
Artık ramazan ve bayramda sarma yemekten bıkıyorum :))

bizde annem yaprak sarma fix baklava pilav lokum dediğimiz cevizli soğanlı peynirli ekmeklerden yaparız kurufasulye veya nohut çorba

köyde bide çiçek dolması yaparlar kuzunenin üzerinde pişer yemekler ayyy ağzım sulandı yanınada ev ekmeği

ben bayramlarda yaprak sarması,tatlı,bizler haluj deriz peynirli çiğ börek ,ayrıca kızım arkadaşları için ağlayan pasta yapar her bayram.. birdesulu yemeklerim olur...bunları yaparım...

valla ellerinize sağlık
demekki sarma hemen hemen her evde oluyo yeşil yeşil :roflol:

kaydirigubbakcemile3 tam benlik konu açmişsın divim
benim kendi annem genelde
yaprak sarma rövaşta
amerkan salatası zarf böreği ve baklava
yemek içinde genelde
herhangi bi çorba sulu köfte terbiyeli
pilav birde ana yemek her sene ayrı yapiiiii

kayın validemde
yaprak sarma revani
mercimek çorbası
tavuk sote yapar ama enfes cokacimcoook
pilav

ama anamın menüsüne bayılırım hatun süper yapiiiiiiiiiiii
annem annem canım annem

benim annemde öyle yaprak sarma sulu köfte veya herhangi bir et yemeği bunların yanına pilav olmazsa olmaz tabi kaydirigubbakcemile3 börek ve tatlı olarak da kesinlikle kendi açtığı baklava :lepi:

burda ise sadece gelene tatlı veriyolar yada yanına kurabiye çay meyve suyu vs. burdakiler biraz cimrimi ne sırnaşık şey

benim annemde öyle yaprak sarma sulu köfte veya herhangi bir et yemeği bunların yanına pilav olmazsa olmaz tabi kaydirigubbakcemile3 börek ve tatlı olarak da kesinlikle kendi açtığı baklava :lepi:

burda ise sadece gelene tatlı veriyolar yada yanına kurabiye çay meyve suyu vs. burdakiler biraz cimrimi ne sırnaşık şey

valla ekomi krizi var horlamam anlayışla karşılarım

bir cola da yeter bana :icecream:

kaydirigubbakcemile3 tam benlik konu açmişsın divim
benim kendi annem genelde
yaprak sarma rövaşta
amerkan salatası zarf böreği ve baklava
yemek içinde genelde
herhangi bi çorba sulu köfte terbiyeli
pilav birde ana yemek her sene ayrı yapiiiii

kayın validemde
yaprak sarma revani
mercimek çorbası
tavuk sote yapar ama enfes cokacimcoook
pilav

ama anamın menüsüne bayılırım hatun süper yapiiiiiiiiiiii
annem annem canım annem

amerikan salatası ne laa ben bilmiyom kafamçokkarıştı
zarf böreğinide bilmiyom hemen araştırmam lazım

cokacimcoook bayramda annenlere gelebilirim bayramlaşmaya hihoyyyt revaniye bayılırımm :lepi:

bizim burdada yemek ikramı çok olur
bende değişik bi menü yapmak istiyomya en iyisi kurabiye yapıyım sırnaşık şey

klasik ikramlar..

yaprak sarması
ev baklavası
döndürme (Uşak'a has bi börek) bütün gelenler döndürme var mı diye sorar hemen =)

biz hala daha ziyaret eden grubunda olduğumuz için bize gelen hele yemeğe gelen pek olmaz.ama yine de tek tük gelecek olnalar için kurabiye ve poğaça yapmayı düşünüyorum...
ama anneciğime biber dolması yapıp bayram sabahı götüreceğim yemeği orda yeriz. anneciğim babacığım benim dolmalarıma bayılır...

hah tam benlik konu..
ama burada yemeğe gelinmiyor bayramda..
gelenlere isteğe göre çay veya kolanın yanında servis edebileceğim tarifler arıyorum..
sarma çok klasik yaaa ama düşünüyorum düşünüyorum sarmanın yerine geçecek birşey de yok sanki..sizce?
kadayıf yapacam muhallebili libyanamın tarifindeki gibi kuplarda servis yapacam..
yanınada tuzlu börek tarzı bişi ama ne?

hah tam benlik konu..
ama burada yemeğe gelinmiyor bayramda..
gelenlere isteğe göre çay veya kolanın yanında servis edebileceğim tarifler arıyorum..
sarma çok klasik yaaa ama düşünüyorum düşünüyorum sarmanın yerine geçecek birşey de yok sanki..sizce?
kadayıf yapacam muhallebili libyanamın tarifindeki gibi kuplarda servis yapacam..
yanınada tuzlu börek tarzı bişi ama ne?

kaydirigubbakcemile3 bulursan banada söyle canım alkisalkisalkis

X