Bayramlarda köy, izin, aileler.

Siz olsaydınız konuşur muydunuz ?

• Ankete Katılan
    83
Ay insanı çatlatıyorsunuz gerçekten
Araba masrafı olan bi şey sonuçta
E zaten eksi 500desiniz
Ve bakım mecburen yapılacak
Hiç köye gitmeseniz eksi 2000desiniz zaten
2000de sorun yok da gerçekten köye gidince harcanacak ayrıca 1000 lira mı en büyük sorun?
Bi de benim için iyi geçmeyecek demişsiniz
Sizin için iyi geçse sorun olmayacak sanırım eksi 3000 borç

Sizin evliliğinizin fazla ömrü yok
Benden size söylemesi
Evlendiniz evleneli derdiniz tasanız bitmiyor
Orta yolu bulup, idare edebilecek yeteneğiniz olduğunu da düşünmüyorum
Bir süre böyle karşılıklı tavizle gider ama bi yerden sonra iki taraf da patlayacak
Beni hatırlarsınız o zaman
Üzüldüm açıkcası sağolun yorumunuz için

O kadar yol gidilmişken erken dönülmese ne olur peki eşin hatrına? 🙄
Bi iyilik yapınca illa yarıda kesmek şart mı?
kendi adıma diyorum bende dönmem
ama bir dahaki bayramlarda da gardımı alırım
hatta kv bile söylerim amaaaan bir daha da gitmem vs ya da
bu bayram başka planlarımız var diye direk söylerim :)

O kadar yol gidilmişken erken dönülmese ne olur peki eşin hatrına? 🙄
Bi iyilik yapınca illa yarıda kesmek şart mı?

Ben de anlamıyorum ki
O kadar yol gidilmiş
Kaba bir tabir ama al bununla yetin der gibi
Eşi kırılmakta haklı
Günlerdir söyleniyor
Kendine bahane arıyor
Her bahanesini çürüttük
Şimdi bir anda borç çıktı

İtiraf et bence
Eşin abine gidelim bu sene deseydi
Yok 3000 içerideyiz, gitmeyelim, gerek yok evde oturalım demezdin değil mi?
İtiraf ediyim paramız yok diye yıldönümü hediyesi bile istemedim. Bayramda da biyere gitmeyi teklif bile etmedim masraf olmasın diye. Birsürü şeyden de fedakarlık yaptım. Mutlu olmadığım işyerinde çalışıyorum bu arada. Yıllık iznim olucak bi kaç aya paramız yok diye boşver canın sağolsun dedim.

kendi adıma diyorum bende dönmem
ama bir dahaki bayramlarda da gardımı alırım
hatta kv bile söylerim amaaaan bir daha da gitmem vs ya da
bu bayram başka planlarımız var diye direk söylerim :)
Olması gereken o zaten
Bi kere söz verilmiş yola çıkılmış
İznim de varken yokmuş gibi davranıp illa erken döndürmeye çalışmak eziyetten başka bi şey değil bence
Ailesi arabayla dönsün diye ısrar eden adam vs ailesi arabasız kalsın diye erken döndürmeye çalışan gelin
Bi köprüde iki inatçı keçi
O yüzden bu işin uzun vadede oluru yok bence

İtiraf ediyim paramız yok diye yıldönümü hediyesi bile istemedim. Bayramda da biyere gitmeyi teklif bile etmedim masraf olmasın diye. Birsürü şeyden de fedakarlık yaptım. Mutlu olmadığım işyerinde çalışıyorum bu arada. Yıllık iznim olucak bi kaç aya paramız yok diye boşver canın sağolsun dedim.

O zaman neden abimin evini görmedim diye söyleniyorsun ki
Zaten köye gitmeseniz bile borçtan abine gidemeyecekmişsin
Bir de bu kadar mütevazi olursam senin yerine plan yaparlar
Yıllık izinde tatile giderdim ben olsam
Yoksa kv görümce orayı da doldurabilir
Bazı konularda haklısın ama olmadık şeyleri çok abartıyorsun

Ben de anlamıyorum ki
O kadar yol gidilmiş
Kaba bir tabir ama al bununla yetin der gibi
Eşi kırılmakta haklı
Günlerdir söyleniyor
Kendine bahane arıyor
Her bahanesini çürüttük
Şimdi bir anda borç çıktı
Eşi ne kadar zor biriyse konu sahibi de o derece zor biri
Bazen hani şöyle tipler olur ya ne derdini anlatır ne isteğini söyler ama alttan alttan mıy mıy sürekli huzursuz eder insanı sorun çıkara çıkara öyle biri canlanıyor gözümde 🤦‍♀️
İyi niyetli biri olduğuna da inanmak istiyorum konu sahibinin ama bazen gerçekten beni oturduğum yerden sinirlendiriyor
Eşini düşünemiyorum

Konuştum “ hayatım neden istediğimiz zaman dönemiyoruz ki neden cumartesi şartı koşuyorsun sevdiğini gitmek istediğini biliyorum bu yüzdende fedakarlık yapıyorum ama arabamız var sonuçta ne zaman istersek dönebiliriz tarzı yazdım.
Gayet hoş yazmışsın ☺️

Sağolun burda ablam gibi oldunuz. Fikir danışacağım kimsem yok annem kızıyım ne kadar yardım edebilir ki abim bilmez yengem biraz destek onada sonuçta herşeyi anlatamıyorum arkadaşlarada anlatılmaz. Benim insanları yargılamayıp plan yapmam gerekiyor anlaşılan. Aslında yıllık izinde karadeniz turu düşünüyorduk görümcemin aklında kalmış sorup duruyor ne zaman gidiyorsunuz benide çağırın diye. Vakit geçirmek istemememin sebebi bu aslında düşüncesiz halleri daha 1 sene evli abisinin evine aldığı pastaya kadar istiyor. Acemi olduğum için “ a canım malesef biz karı koca gidicez “ diyemiyorum. Sanırım artık diyeceğim.
Bunu demelisin mutlaka, neden açmadınız telefonu dediğinde de müsait değildik sakıncası mı var hani biz de evliyiz ya diyebilirsin. Bunlardan çekinme ya, bu insanlar eşinin kontrolü altında değil, onlar yapınca eşine patlaman büyük hata çünkü herkes kendi davranışlarından sorumlu. Sinirliyken bağırmamak içşn susuyorum sakinleşince de şimdi ortam germeye ne gerek var diyorum diyorsun, bu çok yanlış. Eşine kibarca hissettiklerini anlatman lazım. Ama senin ailen şöyle yaptı diye değil onlar şöyle diyince ben şunu hissettim, onlar böyle arayınca sanki beni senin karın değilmişim gibi geliyor, senin ailenin artık ben olduğumu anlamıyor gibi davranmaları üzüyor beni şeklinde konuşabilirsin.

Ben size katılıyorum ve ben eşim için balayında da köye gittim sonra peşime ailesi takıldı geldi. Şimdi kabus gibi geliyor kimse olmasa 2 hafta da kalırım gocunmam ama sürekli hayatımda olmaları rahatsı edici. Şuanda zaten eşime gittiğimiz için sorun yaratmıyorum beni zorlaması rahatsız etti şuan ses çıkarmazsam sonra da “ arife gelemezsin erkeb gidicez diye yönetmez mi ?

şimdi yönetir mi yönetmez mi bunu bilemeyiz ki

şimdiden gard alma neden hep kötüyü kuruyorsun

tamam çok da polyanna olma da sen de hep o beni yönetir, ya onun istediği olursa modundasın

anladık ki adam her yaz köye gitmek istiyor

bunu en kısa süreli en az hasarla atlatacağız

bu sene gidiyorsun artık konu kapandı

arifeden sonra gidiyorsunuz tabii hükümet izin ilan etmezse :KK43:

neyse seneye de sizin memlekete gidin dedim

onun dışında da sen gitmez onu gönderirsin

yani senin iznin yok, o 9 gün gidebiliyor o gitsin işte

hatta bana kp in kanarya uçak ile gelsin teklifi de makul geldi

bir şeyleri oldurmaya çalışmak daha kolaydır, gelirdim uçakla ama para yok, önce bilet almadık derim

belki kp ben alayım der, rahat rahat uçakla gidersin, eşin de havalaanından alır seni

ama sen bu ihtimali dahi düşünmüyorsun, zira parasını ödemek için çalıştığım arabaya binmeliyim hissin var

bak yukarıda eşimin ailesini alma macerasını yazdım, parasını babamın ödediği arabamla aldı, hiç böyle bir şey aklıma dahi gelmedi

evet alt üstlü seni bunaltıyorlar ama sen de her adımında eşin hep sana kötü bir şey diyor yad a diyecek gibi gardını alıp saldırıya geçme

ben bu kadar ayrıntılı düşünen birisi olarak o evde neden oturduğuna da anlam veremedim

ayda 4000 kredi ile araba alacağınıza kirada otursaydınız

dip dibe olup da tam bağımsız olmak mümkün değil, hele de eşin gibi bir adamla

bak sana bir anı daha

yıllar önce eşim telefonunu görümcemde unutmuş

neyse akşam iş çıkışı uğrayıp alacaktı

bekledim saatlerce gelmedi

neredeydin dedim

biliyorsun ya telefonumu alacaktım ablamlardan dedi, eeee evleri 15 dakika ötede

yani gelme saatin en fazla 30 dakika uzar

gel demişler içeri, girmezse ayıp olurmuş

dedim ne ayıbı, dün oradaydık, telefonun kalmış, kapıdan uğrayıp alacaktın, onlar ayıp olmasın diye davet ediyor sen ayıp olmasın diye giriyorsun, seninle mi oturacaklar her gün, ben evde neden seni bekledim saatlerce

aynı ablalarla aynı sitede karşılıklı oturuyoruz

artık eşim kapıdan bir şey verince girilmeyeceğini öğrendi, karşı tarafa da uygulaya uygulaya, bahane bula bula öğrettim

ama hiçbir şey akşamdan sabaha olmuyor

bak o telefon olayında bir 5 yıllık evliydik, 10 yılı aşkın süredir beraberdik ama böyle bir hamle yapabileceği aklıma dahi gelmedi

ben bir yere bir şey almaya gitti isem alır ve gelirim hele de akşam vakti, herkesin de öyle olacağını düşünürüm

şimdi eşim ya telefon diye gittiğinde ablasına uğrarsa diye düşünmek aklıma gelmedi, bu olayla öğrendim

önceden kurma kafanda zira hayatın ne getireceğini, her olayın karşısında eşimizi ya da çocuğumuzun ne tepki vereceğini bilemeyiz ki

Not: Çenem düşmüş, sizde çene ishaline iyi gelen ilaç varsa bana yazdırsana :))

Hiç konuşmadık ailesi böyle bişeyde kavga çıkarır kalp kırarım. Mesela gezmek için yer ayarladık eşim söyledi biz kanaryayla gezicez diye kaynanam hemen iyi alır kardeşini kocasını gezersniz dedi. Muhtemelen o da evde onlar varken ayıp olur diye düşünür. Davet etmezsek kardeşi bağırır niye götürmüyorsun düşüncesiz diye. Anneside kardeşini çağırsana diye bağırır. Bi kere misafir vardı tek ağırlamak istedim görümcemi çağırmadım Eşimde beni dinledi bi ton laf yaptı annesi kardeşini neden çağırmadın diye. Kardeşide aynı şekilde. Aile yapıları böyle ayrılmazmış çağırılması gerekirmiş bla bla bla. Nasıl çözücem ki bu durumu ? Fikrime saygı duymayan biri olunda çok sinirleniyorum yani istenmiyorsunuz ne diye takılıyorsunuz dimi ?
İstedikleri kadar bağırsınlar, gelecek sefer yine çağırmazsın, 3 5 derken alışırlar. Benim evim benim misafirim, uygun olduğum zaman onları da çağırırım de dön arkanı.

Bu arada bütün konuyu okuduğumdan böyle bağlantısız yerlerden dalıyorum ama yorum yazmadan hepsini okumayı beceremedim 😁

Nasılda üstüne bastınız baş edemiyorum anasıyla kızıyla yükleniyorlar eşimi daha gitmeden annesi başladı gezmek istiyorsan alırsın ananı gardaşımı gideriz hep birlikte diye. Hep birlikteyken eşim tek gidicez der demesinede bir sürü kavga gürültü olur. Karışırsam sen ne karışıyorsun derler tatsızlık çıkar. Bekarkende tam tersiyle ya annem baskıcıydı evlendik annemin sesi çıkmıyor ailesi birden oğulları kaçıcak gibi sarmaya başladılar.
2 3 kavgayı göze alacaksınız, sen karışma girme araya eşin versin cevaplarını, seni korumaya onlara ezdirmemeye gayet uygun bir eşin var

İstedikleri kadar bağırsınlar, gelecek sefer yine çağırmazsın, 3 5 derken alışırlar. Benim evim benim misafirim, uygun olduğum zaman onları da çağırırım de dön arkanı.

Bu arada bütün konuyu okuduğumdan böyle bağlantısız yerlerden dalıyorum ama yorum yazmadan hepsini okumayı beceremedim 😁
Olsun siz okuyun vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Biliyor musunuz ben hala anneannmin mezarını görmedim. Abimin evinide. İznim var ama komple memlekette geçicek ve eşim hala fazla izin alıp daha çok kalmak istiyormuş. Sinir bozucu değil mi ?
Böyle düşünüyorsan tatillerimizin bazılarınınayrı geçirmemiz gerekecek kusura bakma benim de sevdiğim şeyler görnek istediğim insanlar var diyebilirsin

Doğru okuduysam şayet Geçen sene kurbanda reddetmişsiniz ramazan da of ne köymüş deyip yine reddetmişsiniz .Yani hayırlısı ile bu bayram gidecekseniz daha ilk oluyor ve öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki yıllardır evli ve her bayram ailesindesiniz gibi🙄Bayramda da ailelerle olmayacaksak bilemiyorum yani biraz abartı geldi.İki aileye de gitmeye çalışılır ha gün yetmiyorsa bir bayram birine diğerinde birine gidilir önce o sonra şu çok da mühim değil .önemli olan aile kavramını benimsemek.Eşiniz aynısını size yapsa eminim böyle davranmazdınız empati şart

Ben size katılıyorum ve ben eşim için balayında da köye gittim sonra peşime ailesi takıldı geldi. Şimdi kabus gibi geliyor kimse olmasa 2 hafta da kalırım gocunmam ama sürekli hayatımda olmaları rahatsı edici. Şuanda zaten eşime gittiğimiz için sorun yaratmıyorum beni zorlaması rahatsız etti şuan ses çıkarmazsam sonra da “ arife gelemezsin erkeb gidicez diye yönetmez mi ?
Balayını yarıda kesip dönseymişsin keşke.

Cumartesi zaten çalışmayacağım randevu almadım eşim bugün “ kararlaştır mecbur vericek gelemeyiz dönemeyiz” diyince kendine mevbur istersek erken dönebiliriz arabamızda var neden baskı yapıyorsun dedim. Kırılmış beyfendi :)
Kırılıversin o kadar ama mecbur izin verecek diye bir şey yok, mecbur değil, bu rahatlığın bana uymuyor kızım git daha çok izni olan iş bul deyip sepetleyebilir seni o doktor. O zaman gırtlağa kadar gömülürsünüz borca. Ortak değil çalışansınız. Patrona uymak zorundasınız

Evet evet burdayoz zaten bide köydeyken sürüklüyorlar bizi anlayış göstermiyorlar
Anladim canim
Once konuyu farkli anlamistim tuhafima gitti
Kv kp yanina gitmek istemiyosunuz diye anladim oda esin icin haksizlik diye dusunmustum ama durum farkli
Bu durumda esin dile getirmesi gerek
Sen bise deme, sen kotu olursun sonra

X