Bazal Termometre Vinca ile Ovulasyon Takibi

blackkdahlia

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2023
442
338
38
Arkadaşlar hepinize merhaba. Bazal sıcaklık ile hamile kalma konularını takip ettim epey süredir ama nette hiçbir şekilde doğru ve net bilgiler bulamadım. Hatta forumda da sıcaklık kontrolu ile ovulasyon takibi yapanları okudum bazal termometre ile değil de hep normal termometre ile ölçenler vs olmuş bu size doğru bilgi vermez arkadaşlar ölçmeniz gereken ısı değerini sadece bazal termometre ile ölçebilirsiniz...

Ben 38 yaşındayım ve 6 aylık evliyim. 2 aydır korunmadan ilişkiye giriyoruz. Benim adetlerim vs hep düzenlidir tam gününde olurum. Yumurtlamamı da kasıklarımdaki ağrıdan ya da akıntımdan takip ederim. 2 ay ben kendimce takiplerle ilişki denedim ama gebe kalamadım.. Yaşımın 38 olduğuna bakmayın bu konularda epey cahilmişim yeni yeni öğreniyorum çoğu şeyi. 2 aydır aldığım yumurtlama testinin ve takip ettiğim takvim vs gibi şeylerin haddi hesabı yoktu. Hem cebe zarar hem de o kadar bilgi kirliliği var ki. Şimdi dilim döndüğünce tüm gebe kalmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak istiyorum.

Vinca diye bir termometre satılıyor bu bazal bir termometre. Hem doğurganlık takibi hem de doğum kontrol yöntemi olarak kullanılıyormuş. Başka markalar eminim ki vardır ama ben bunu satın aldım. Bu termometre ile birlikte telefona femometer diye bir uygulama indiriliyor. Bluetooth ile ikisini eşleştiriyorsunuz. Uygulamaya bir alarm kuruyorsunuz ve her sabah fiziksel aktivite yapmadığımız yani yeni uyandığımız zaman ısımızı ölçüyoruz. Adet günlerimden sonra bana tahmini yumurtlama günümü hangi günler ilişkiye girmem gerektiğini sürekli bildirdi uygulama.Ayrıca grafiklerle de ısınızın inip çıktığı zamanları gösterip yorumluyor. Ben tam gününde yumurtladığımı zannederken meğer 2 gün sonra yumurtlamışım..Tam dediği günleri değerlendirdim bakalım bu ay hamile kalacak mıyım. Kadın doğurganlığı çok karmaşık. Eğer siz de hesaplamalardan ve para akıttığınız yumurtalık testlerinden bıktıysanız kesinlikle tavsiye ediyorum. 10 gün sonra gebelik testi yapmamı önerdi umarım pozitif çıkar...Amacım benim gibi kafası karmakarışık kişilere az da olsa yardımcı olmak.
Screenshot_2023-09-22-06-50-00-49_394a9586804009acc5ba752d9d5c7ed1.jpg

Son düzenleme:
Merhabalar ben adet başlangıcında başlıyorum ve her gün ölçüm yapıyorum sabah. 2 aydır kullanmaktayım, konuyu açtığımda ürünü önermiştim ama şu an pek önermem kullandıkça biraz gereksizce olduğunu anladım. Yumurtlama tarihimi yanlış hesapladı. Ben hem kaset test hem ateş takibiyle devam ediyorum şimdi böylesi çok daha garanti

X