Bebeği emzirmek vs biberonla süt vermek

uzaklardabiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2019
868
3.249
Merhabalar,
4 aylık bir kızım var. Sezeryanla doğdu. Ilk gunden itibaren hep mama desteği verdik ama emzirmek için de elimden geleni yaptım. memeye alıştı ac karnına uyuyup sürekli uyanıp emmek istiyor hemen uykuya dalıp emzik gibi kullanıyor memeyi.
Ben de sağıp biberonla mı versem diye düşündüm ama sağınca en fazla 40 ml süt çıkıyor bu da bebeğin disinin kovuğuna yetmez. Acaba bebek aha güçlü emdigi için mi az çıkıyor?
Memeden emerken gunde bir veya iki kez mama veriyorum sadece onun disinda hep emziriyorum kısa da olsa (yarim ya da bir saatte bir). Cişi ve kakası iyi, ayda 800 gr civarı alıyor. Nasıl besleyecegimi sasirmis durumdayım. Beslenme düzensizliği uykusunu da mı bozuyor diyorum. Bebeği doyurup yatağına koyun kendi kendine uyusun diyolar ama benim bebeğim ne tam emip doyuyor ne de uyuyor. Çok yorgunum. Önerilerinizi bekliyorum.
Simdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
bebegin hazir emiyorken biberonu karistirma bence isin icine.cunku ne kadar cok mama o kadar az meme demek oluyor.birkac ay daha sabret gece gunduz emecek normal.sonra zaten ek gidaya ufaktan baslayacak 6 aylikken. hareketlendikten sonra gazini da cikarir rahatca.emzir bol bol.

Canım her bebeğin huyu başkadır. O aylarda benimde bebeğim beni emzik niyetine kullanıyordu. Ben en son emziğe alıştırdım artık. Bir de 3.5 aydan sonra emzirme aralıklarını min 2 saatte 1 e çektim ama ne zorluklarla 😰 geçiyo bu zamanlar varsın olmasın yemeğin şu bi kaç ay bişiy olmaz

Benim tavsiyem ek gidaya gecene kadar disini sık ek gidaya gecince emme istegi ve ihtiyaci azalicak. Ne kadar cok emerse sana bu ilerde avantaj olarak donecektir biberona alisinca memeyi emme sekili degisiyor ve memeyi cok acitiyor bebekler birde emen bebek daha guclu saglikli bagisiklik sistemi daha kuvvetli olur benim nacizane tavsiyem 6 aya kadar dayanman

Canım her bebeğin huyu başkadır. O aylarda benimde bebeğim beni emzik niyetine kullanıyordu. Ben en son emziğe alıştırdım artık. Bir de 3.5 aydan sonra emzirme aralıklarını min 2 saatte 1 e çektim ama ne zorluklarla 😰 geçiyo bu zamanlar varsın olmasın yemeğin şu bi kaç ay bişiy olmaz
Evet galiba huyu böyle kitaba kurala uymuyor hepsi. Mama ile doğursam bile ilk gunden beri gündüz çok kısa uyuyor. Bizimki emzik aliyor ama sadece uyurken uyuyana kadar. Gece hiç almıyor. Gunduz de memede uyumadigi zamanlar uykuya dalmasini kolaylatiriyor.
Doğumdan once dogurmak bakmak neyse de emzirmek en zoru gibi gelirdi hep gerçekten basima geldi. Cok sabir enerji istiyor.

Sütünüzü arttırmaya yönelik şeyler yapın bol su için mesela ayak üstü atıştırmak zorunda kalıyorsanız eğer sağlıklı şeyler tercih edin ...

Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah 😍

X