Çocuk Hastalıkları Bebeği epilepsi olan anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Luckylover

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2012
1.402
689
Merhaba biraz aradim ama bulamadım. Bebeği epilepsi olan anneler var mi aramızda nasil başladı nobetleri nasil sıklığı nedir? Bu tür konulari kimse konuşmak istemiyor sanırım çevremde de bunu gördüm. Utanip sıkılacak bir konu degil halbuki Allah tan gelen..
Benim bebeğim 5 kez nobet tarzı kasılma yaşadığı için bize artik teşhis koyup ilac başladılar eeg ve mr lar temiz.. Bu arada oglum 20 aylik. Ilk kez 10 aylikken oldu. Allah bütün yavrularimiza saglik versin diyorum bebeği epilepsi olan anneleri sohbet etmeye davet ediyorum :)

11 aylık oğlumda bu hafta kasılmalar başladı doktora götürdük dün egg ve mr istedi ilaca başlıcaz dedi,bilmiyom napıcaz,siz hangi ilaca başladınız?

Hangi hastane hangi doktor,bir tavsiyesi olan varmı arkadaşlar,çok sıkıntıdayız.

Benimde bebeğime epilepsi teşhisi koyuldu arkadaşlar birbirimizle burdan irtibat kuralım ilk nöbeti 7 aylikken 6. Ay aşısını yaptirmistim o zaman geçirdi doktorlariniz kim hangi ilacı kullanıyorsunuz?

Slm arkadaslar.ben yavrumla nerdeyse 9 yıldır bu hastalıkla mucadele ediyoruz.nerdeyse bu hastalıgın uzmanı oldum. Arkadaslar epilepsininde bir cok turu var soguk ve atesli olarak once iki guruba sonrada nobet turkerine gore tanışarı var. Nobetin de cesitli sekilleri simdi burada yazmam dogru olmaz yoksa bir cok anne supheye dusebilir. En belirgini gozlerin bir yere odaklanması vucutta kasılmalar bilinc kaybı.. Size tepki vermez veremez sadece o durumda panik olmadan cocugu yan yatırın.tekrarlayan nobetse dktorunuz muhtemel diyazem vermiştir. Onu uygulayıp en yakın hastaneye goturun.

Bizde 5 aylıkken basladı.. İnanın cok zor bir durum ama anneler guclu olmak zorunda ki cocuklarımızın buna cok ihtiyacı var.. Öncelikle sunu belirteyim ! Hastalık evet cok onemli ama asıl dogru doktoru bulmak cok daha onemli.. Ben cok gezdim dr hakkındada acı tecrubelerim oldu. Sormak istediginiz ne varsa buyrun elimden geldigince size yardım ederim. Ümitsiz olmayın dr karsı teslimiyetci olmayın sorun inceleyin takip edin tedaviyi ilacları arastırın. . Yan etkilerini gozlemleyin. Dr ne derse desin siz asla umidinizi kesmeyin pes etmeyin. Gayret,sabır,mucadele bizden taktir allahtan.....

Bizde 5 aylıkken basladı.. İnanın cok zor bir durum ama anneler guclu olmak zorunda ki cocuklarımızın buna cok ihtiyacı var.. Öncelikle sunu belirteyim ! Hastalık evet cok onemli ama asıl dogru doktoru bulmak cok daha onemli.. Ben cok gezdim dr hakkındada acı tecrubelerim oldu. Sormak istediginiz ne varsa buyrun elimden geldigince size yardım ederim. Ümitsiz olmayın dr karsı teslimiyetci olmayın sorun inceleyin takip edin tedaviyi ilacları arastırın. . Yan etkilerini gozlemleyin. Dr ne derse desin siz asla umidinizi kesmeyin pes etmeyin. Gayret,sabır,mucadele bizden taktir allahtan.....
merhaba öncelikle uzun zamandır giriş yapmadığım için mesajları şimdi görüyorum. bizim nöbetlerimiz vyok denecek kadar azdı çok şükür geçen hafta ki kontrollerimizde beklediğimiz mr ve eeg ye gerek bile duymadı dr muz. biz tegretol kullanıyoruz. ilaçtan hiç memnun değilim aslında çok uyku yapıyor ve iştahını kapatıyor :KK43:(

Öncelikle cok gecmiş olsun ... Ben bursada yım ankara ist. Bursa gezdik. Prof lara ve ozellerine goturdum.. Ama artık prof. İnancım kalmadı.. Ha size sunu oneririm biz ketojenik diyete basladık iyi gidiyoruz. Tavsiyem cocugunuza sabah ogle aksam yemeklerine zeytin yagı koyun.soguk algınlıgı geip ilaclarını asla kullanmayın bunlar nobet gecirtiyor. Uyku suzluk aclık yorgunluk heycan korku tetikliyor. Bunları yasayarak arastırarak malesef tecrube edindim.. Ne yazıkki bu epileptik ilaclar uyku yapıyor algıda zorlanıyor cocuklar.

hangi şehirdesiniz doktorunuza karar verebildiniz mi uzun zamandır girmediğim için şimdi görüyorum
Bu ilacların cok yan etkisi var. İştahsızlık ta bunlardan biri malesef inanın cok yasadım. Dr sorun bir takviye vitamin onersin. Biz su anda bursada bir dr bulduk. Meltem uzun onunlada bu ketojonik diyete basladık yani bu direncli epilepsi hastalarına beslenme yontemiyle tedavi. Ve cok sukur faydasınıda goruyorum kızımda. ..

Bu ilacların cok yan etkisi var. İştahsızlık ta bunlardan biri malesef inanın cok yasadım. Dr sorun bir takviye vitamin onersin. Biz su anda bursada bir dr bulduk. Meltem uzun onunlada bu ketojonik diyete basladık yani bu direncli epilepsi hastalarına beslenme yontemiyle tedavi. Ve cok sukur faydasınıda goruyorum kızımda. ..
Sizin direncli epilepsi mi? Allah sifa versin butun hastalara.. ketojenik diyeti duydum. Bizde simdi eeg temiz artik Allah a şükür nobette yok. Sadece ilaca devam ediyoruz ama iste istahsizlik cok problem.

Sizin direncli epilepsi mi? Allah sifa versin butun hastalara.. ketojenik diyeti duydum. Bizde simdi eeg temiz artik Allah a şükür nobette yok. Sadece ilaca devam ediyoruz ama iste istahsizlik cok problem.
malesef evet . Sizin cocugunuz kac yasında ve kac kez gecirdi ?

25 aylık 1 yasinda teşhis kondu ve bu zaman a bu kadar 5 kez geçirdi. Allah sifa versin. Siz hangi ilaci kullanıyorsunuz hangi sehirdesiniz
bursa dayız siz ? İnş birdaha yasamazsınız. Soguk havalemi ateslimi? Gecirdi . Allah hic kimseyi evlatla imtehan etmesin cok zor cok acı.biz convileks ve topamaxs kullanıyoruz. Bizde iştahsızlıgı cok yasadık sizi emin olun cok iyi anlıyorum biz simdi nutrigen balık yagı vitamini kullanıyoruz dr muz onerdi hem beyin gelişimi için iştahınıda actı . Sizde kullana bilirsiniz ...

bursa dayız siz ? İnş birdaha yasamazsınız. Soguk havalemi ateslimi? Gecirdi . Allah hic kimseyi evlatla imtehan etmesin cok zor cok acı.biz convileks ve topamaxs kullanıyoruz. Bizde iştahsızlıgı cok yasadık sizi emin olun cok iyi anlıyorum biz simdi nutrigen balık yagı vitamini kullanıyoruz dr muz onerdi hem beyin gelişimi için iştahınıda actı . Sizde kullana bilirsiniz ...
Istanbuldayiz biz. Başta cok sıkıntı yaşadık ilaçla ama şimdi dr dan memnunuz. Kac yasinda sizin çocuğunuz? Atessizdi hep. Allah bi daha yasatmasin gercekten oyle zor ki :KK43: ilac icirmek bizde cok sıkıntı yeni alıştı cok fazla uzerine gidemiyorum vitamin veriyorum sadece

Istanbuldayiz biz. Başta cok sıkıntı yaşadık ilaçla ama şimdi dr dan memnunuz. Kac yasinda sizin çocuğunuz? Atessizdi hep. Allah bi daha yasatmasin gercekten oyle zor ki :KK43: ilac icirmek bizde cok sıkıntı yeni alıştı cok fazla uzerine gidemiyorum vitamin veriyorum sadece
Kızım 9 girecek. Biz hala zorlanıyoruz ilac içirirken 5 aylıkken basladı bizimde o zamandan bu zamana devam ediyoruz :KK43: peki gelişimi nasıl ? Algısı ? Yasıtlarıyla nasıl? Yadı henuz kucuk en ufak bir gerilik hissedersenniz hemen rapor cıkartıp rehabilitasyona baslayın . Ne kadar erken okadar yol alır ..

Bu epileptik ilaclar beyinde baskı uyguladıgı için nitekim agır ilaclar. Bunlar cocukları cok etkiliyor. Agrasiflik uyku iştahsızlık. Algıda zorluk konusmakta gerilik hareketlerde yavaslama gibi bir cok yan etkileri olan ilaclar.

Kızım 9 girecek. Biz hala zorlanıyoruz ilac içirirken 5 aylıkken basladı bizimde o zamandan bu zamana devam ediyoruz :KK43: peki gelişimi nasıl ? Algısı ? Yasıtlarıyla nasıl? Yadı henuz kucuk en ufak bir gerilik hissedersenniz hemen rapor cıkartıp rehabilitasyona baslayın . Ne kadar erken okadar yol alır ..
9 yasinda mi kızınız 9 aylık mi . Cok sukur gelişim de hic bir problem yok. Malesef her ilacın yan etkileri var :KK43: bizim ki kötünün iyisi diyelim.

9 yasinda mi kızınız 9 aylık mi . Cok sukur gelişim de hic bir problem yok. Malesef her ilacın yan etkileri var :KK43: bizim ki kötünün iyisi diyelim.
9 yasına girecek .cok zor yılllar gecirdik gecmeyecek sandıgımız gunler. İnş. Sizin yavrunuz dahil tum yavrularımıza rabbim sifa versin . Korkuyla yasıyor insan surekli bişi mi olcak tedirginligiyle .gececek diyorum kalbimle. Dua edin

X