Bebegi epilepsi olan anneler

Basak8686

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2017
17
8
37
Öncelikle herkese merhaba doktorumuz epilepsi olabilir dedi 11 aylık bebegimin arada bi içi geçer gibi titriyor daha doğrusu üşürüz ve bi anda bi irkilme gelir ya saniyelik bisi ve iki üç saniye dalma ama elimi gözlerinin önüne koyunca hemen geçiyor , son bi kaç gündür de kafasını öne doğru atıyor titreme görmüyorum ama öne doğru atma çıktı doktora goturcez ama eeg çekiliyormuş nasıl duracak bebegim bilmiyorum birde sizler nasıl anladınız belirtileri neydi

Ailemde her yaştan çok fazla epilepsi hastası var.
Şöyle anlatayım ben size ;

Bebeklerde EEG filmini uyanık çekmezler derin uykuda çekerler.
Ben büyük kızımda benzer sebeplerden dolayı(bir de ailemde genetik olduğundan) 1.5 yaşındayken yaptırmıştım.
Gece 3 te uyandırdım ve sabah 8.5 ta çekim yapıldı orda da ilaç verdiler .
Çekimde kabloları kafasına yapıştırmadan önce uyumuştu.
Sonra yarım saat sürdü çekim.

İnşallah bişey çıkmaz.Bizde çok şükür bişey çıkmamıştı.
Ailede sizin ya da babanın tarafında epilepsi var mı ?

Eeg çektirdik çok şükür bişey çıkmadı epilepsi olan kimse yok ailelerde kafasini öne atma durumundan şüphelendi doktor iki aya geçmezse yine bi kontrole götürüp çektircez sizde geçmiş olsun çok teşekkür ederim

Öncelikle herkese merhaba doktorumuz epilepsi olabilir dedi 11 aylık bebegimin arada bi içi geçer gibi titriyor daha doğrusu üşürüz ve bi anda bi irkilme gelir ya saniyelik bisi ve iki üç saniye dalma ama elimi gözlerinin önüne koyunca hemen geçiyor , son bi kaç gündür de kafasını öne doğru atıyor titreme görmüyorum ama öne doğru atma çıktı doktora goturcez ama eeg çekiliyormuş nasıl duracak bebegim bilmiyorum birde sizler nasıl anladınız belirtileri neydi
merhaba benim kizimda da benzer bir durum vardi 1 bucuk yasinda cikti ortaya sadece saniyelik bir sicrama biz onemsemedik simdi 3 yasinda cocuk norologuna goturduk eeg sonucu epilepsi oldugunu ogrendik mr genetik herseyi arastiriyorlar ben epilepsi olacagini dusunmemistik agir nobetler olur saniyordum ama oyleymis benim onerim zaman kaybetmeden git simdi bu kucuk nobetler yuzunden gelisim geriligi var rehabilitasyona gidicek eeg icin korkma 4-5 saat uykusuz tutup orda atarax veriyolar sakinlessin diye bize oyle oldu en azindan uyudugunda kablolari takiyorlar hemen hemen yarim saat suruyor

X