Premature Bebekler BEBEĞİ NEK(Nekrotizan Enterokolit),BAĞIRSAK AMELİYATI,KOLOSTOMİSİ OLAN VAR MI????????

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

inthearmsofanangel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2013
90
4
Arkadaşlar merhaba;
Benim bebeğim 30 haftalık prematüre doğdu.Küvezdeyken NEK yani bağırsak kangreni dedikleri tablo ortaya çıktı.
bağırsak ameliyatı geçirdik.
İnce bağırsağı dışarı ağızlaştırıldı. Kolostomisi var bebeğimin.
Böyle bebeğe bakmak zorunda kalanların neler yaşadıkları nelere dikkat ettiklerini öğrenmek dertleşmek istiyorum...

Arkadaşlar merhaba;
Benim bebeğim 30 haftalık prematüre doğdu.Küvezdeyken NEK yani bağırsak kangreni dedikleri tablo ortaya çıktı.
Böyle bebeğe bakmak zorunda kalanların neler yaşadıkları nelere dikkat ettiklerini öğrenmek dertleşmek istiyorum...
oncelikle gecmis olsun.hangi hastanede yattigini merak ettim dogrusu cunku nek bir sonuctur yani nek olmadan once bircok belirti verir ve buna gore tedavi edilir erken teshiste yuzde yuz tedavisi vardir.benim kizimdada nek suphesi vardi (sadece kustugu icin birkac ogun art arda )ve hemen beslenmesi kesildi serumla beslendi birkac gun sonrada antibiyotik tedavisi gordu cok sukur atlattik.

oncelikle gecmis olsun.hangi hastanede yattigini merak ettim dogrusu cunku nek bir sonuctur yani nek olmadan once bircok belirti verir ve buna gore tedavi edilir erken teshiste yuzde yuz tedavisi vardir.benim kizimdada nek suphesi vardi (sadece kustugu icin birkac ogun art arda )ve hemen beslenmesi kesildi serumla beslendi birkac gun sonrada antibiyotik tedavisi gordu cok sukur atlattik.

Ankara baskent hastanesinde kaldi..benimki de kustu hemen kestiler beslenmeyi...antibiyotik tedavi basladilar anck iyilesmedi..cerrahlar geldi bakti..sonra da ameliyata aldilar

ankara baskent hastanesinde kaldi..benimki de kustu hemen kestiler beslenmeyi...antibiyotik tedavi basladilar anck iyilesmedi..cerrahlar geldi bakti..sonra da ameliyata aldilar

benim prematüre bebegimde de nek cıkdı beslediler karnı sisti kustu.antibiyotik tedavisi uyguladılar iyilesmedi.doktor 2 gün sonra ilaclı film cekicez ona göre ameliyat olabilir dedi.. Ameliyatı kaldırabilirmi 1.500 kg lık bir bebek korkuyorum.senin bebegin nasıl ameliyat ne kadar sürdü? Ameliyat sonrası sürec hakkında bilgi verirmisin

benim prematüre bebegimde de nek cıkdı beslediler karnı sisti kustu.antibiyotik tedavisi uyguladılar iyilesmedi.doktor 2 gün sonra ilaclı film cekicez ona göre ameliyat olabilir dedi.. Ameliyatı kaldırabilirmi 1.500 kg lık bir bebek korkuyorum.senin bebegin nasıl ameliyat ne kadar sürdü? Ameliyat sonrası sürec hakkında bilgi verirmisin

Benim bebegimde 1500 du 1360 la ameliyata girdi..oncelikle iki uc saat kdr suruyor ameliyat.tablonun ne kdr ciddi oldugu ne kadarlik bi bagrsagin cikaralicagi tamamiyle operasyon aninda belli oluyomus..hayati tehlikesi olan bi durum insallh atlatrsiniz...ameliyat sonrasi tekrar beslenme bi ay kdr suruyo.eger beslenmeyi tolere ederse ki insallh taburcu oluyosunuz.benim bebegimin 10 cm kdr ince bagrsagi alindi.o kisimdan karina agizlastrdilar kaka yerini..bakimi korkutmak istemem cok zor ama alisiyosun.kolostomi bakimi hakkinda eger gerekirse yazarim sana gene..ciktiktan bir ay sonra bi gece ciglik atarak aglamaya basladi bide kakasini yapmiyodu.acile gittik bagirsak yapismasi olmus.gene operasyon oldu uc kilo civari..nek e bagli demisti doktor..ardindan bir ay kdr sonra bi gece gene kustu ben tabi icim bi hos cunku kusmuyodu hic normalde gene acile gittik neyseki bu sefer amip olmus.ki o da oldukca tehlikeli o nedenle bebegini kimseye yaklastrma biberon emzik vs hepsini strelize et mutlaka..eve aritma taktirtin..mama olarak aptamil confortmil kullaniyorum bu bagrsagi gaz olan az gelismis bebisler icin..maalesef sutum yetmiyo cok uzuluyorum.amip olunca gene kuvezde kaldi hortumlar mide bosatlmalari ac kalma aglamalari falan ki bu her gitmemizde yasadgmz seylerdi... en son gelmiskende kapatalim dediler ve bi hafta once kapadilar..simdi dikisleri var alincak insallah Rabbim yuzumuze bakar insallh toparlar oglum..Rabbim sanada evladini bagslar insallh..icini karartmak istemem her surec birbirinden farkli seyreder.Sormak istedgn olursa seve seve:)

benim bebegimde 1500 du 1360 la ameliyata girdi..oncelikle iki uc saat kdr suruyor ameliyat.tablonun ne kdr ciddi oldugu ne kadarlik bi bagrsagin cikaralicagi tamamiyle operasyon aninda belli oluyomus..hayati tehlikesi olan bi durum insallh atlatrsiniz...ameliyat sonrasi tekrar beslenme bi ay kdr suruyo.eger beslenmeyi tolere ederse ki insallh taburcu oluyosunuz.benim bebegimin 10 cm kdr ince bagrsagi alindi.o kisimdan karina agizlastrdilar kaka yerini..bakimi korkutmak istemem cok zor ama alisiyosun.kolostomi bakimi hakkinda eger gerekirse yazarim sana gene..ciktiktan bir ay sonra bi gece ciglik atarak aglamaya basladi bide kakasini yapmiyodu.acile gittik bagirsak yapismasi olmus.gene operasyon oldu uc kilo civari..nek e bagli demisti doktor..ardindan bir ay kdr sonra bi gece gene kustu ben tabi icim bi hos cunku kusmuyodu hic normalde gene acile gittik neyseki bu sefer amip olmus.ki o da oldukca tehlikeli o nedenle bebegini kimseye yaklastrma biberon emzik vs hepsini strelize et mutlaka..eve aritma taktirtin..mama olarak aptamil confortmil kullaniyorum bu bagrsagi gaz olan az gelismis bebisler icin..maalesef sutum yetmiyo cok uzuluyorum.amip olunca gene kuvezde kaldi hortumlar mide bosatlmalari ac kalma aglamalari falan ki bu her gitmemizde yasadgmz seylerdi... En son gelmiskende kapatalim dediler ve bi hafta once kapadilar..simdi dikisleri var alincak insallah rabbim yuzumuze bakar insallh toparlar oglum..rabbim sanada evladini bagslar insallh..icini karartmak istemem her surec birbirinden farkli seyreder.sormak istedgn olursa seve seve:)

yazdıkların icin tesekkür ederim.ameliyat olamadı oglum enfeksiyondan kalbi durdu kaybettim....

Benim bebegimde 1500 du 1360 la ameliyata girdi..oncelikle iki uc saat kdr suruyor ameliyat.tablonun ne kdr ciddi oldugu ne kadarlik bi bagrsagin cikaralicagi tamamiyle operasyon aninda belli oluyomus..hayati tehlikesi olan bi durum insallh atlatrsiniz...ameliyat sonrasi tekrar beslenme bi ay kdr suruyo.eger beslenmeyi tolere ederse ki insallh taburcu oluyosunuz.benim bebegimin 10 cm kdr ince bagrsagi alindi.o kisimdan karina agizlastrdilar kaka yerini..bakimi korkutmak istemem cok zor ama alisiyosun.kolostomi bakimi hakkinda eger gerekirse yazarim sana gene..ciktiktan bir ay sonra bi gece ciglik atarak aglamaya basladi bide kakasini yapmiyodu.acile gittik bagirsak yapismasi olmus.gene operasyon oldu uc kilo civari..nek e bagli demisti doktor..ardindan bir ay kdr sonra bi gece gene kustu ben tabi icim bi hos cunku kusmuyodu hic normalde gene acile gittik neyseki bu sefer amip olmus.ki o da oldukca tehlikeli o nedenle bebegini kimseye yaklastrma biberon emzik vs hepsini strelize et mutlaka..eve aritma taktirtin..mama olarak aptamil confortmil kullaniyorum bu bagrsagi gaz olan az gelismis bebisler icin..maalesef sutum yetmiyo cok uzuluyorum.amip olunca gene kuvezde kaldi hortumlar mide bosatlmalari ac kalma aglamalari falan ki bu her gitmemizde yasadgmz seylerdi... en son gelmiskende kapatalim dediler ve bi hafta once kapadilar..simdi dikisleri var alincak insallah Rabbim yuzumuze bakar insallh toparlar oglum..Rabbim sanada evladini bagslar insallh..icini karartmak istemem her surec birbirinden farkli seyreder.Sormak istedgn olursa seve seve:)

Sizin yazdıklarınızı okuyunca, beni anlatıyormuşsunuz hissine kapıldım. Sizin yaşadığınız sürecin, ameliyat sonrası bağırsak yapışıklığı kısmındayım. Ve bugün bebeği yoğun bakım ünitesine bırakmak zorunda kaldık. İnşallah bebeğimiz bu durumu da atlatır. Sizinle iletişime geçmek istiyorum ama özel mesaj gönderme hakkım olmadığından iletişim bilgilerimi gönderemiyorum. Huzurla kalın...

Arkadaşlar merhaba;
insan başına gelmeden hastalıkları bile tanıyamıyor. inşallah hala siteye girebiliyorsunuzdur. benim yeğenimde aynı rahatsızlıkla uğraşıyor şimdi. bebeğinizin durumunu merak ettim. bizi ne gibi zorluklar bekliyor merak ediyorum.Dün ameliyat oldu ve 20 cm bağırsağını aldılar. 1500 gr dı. canım benim.lütfen birileri dönerse çok mutlu olurum

Sizin yazdıklarınızı okuyunca, beni anlatıyormuşsunuz hissine kapıldım. Sizin yaşadığınız sürecin, ameliyat sonrası bağırsak yapışıklığı kısmındayım. Ve bugün bebeği yoğun bakım ünitesine bırakmak zorunda kaldık. İnşallah bebeğimiz bu durumu da atlatır. Sizinle iletişime geçmek istiyorum ama özel mesaj gönderme hakkım olmadığından iletişim bilgilerimi gönderemiyorum. Huzurla kalın...
nsan başına gelmeden hastalıkları bile tanıyamıyor. inşallah hala siteye girebiliyorsunuzdur. benim yeğenimde aynı rahatsızlıkla uğraşıyor şimdi. bebeğinizin durumunu merak ettim. bizi ne gibi zorluklar bekliyor merak ediyorum.Dün ameliyat oldu ve 20 cm bağırsağını aldılar. 1500 gr dı. canım benim.lütfen birileri dönerse çok mutlu olurum

bu konu ile görüşebilirmiyiz. dönüş yaparsanız sevinirim. uzun uzun yazıyorum ama kimse cevaplamayınca havada kalıyor.tecrübe yaşamış birinden bilgiler almak istiyorum. inşallah bebeğiniz sağlıklıdır.

Merhaba. Ben yeni katıldım hepiniz çok önce yazmissiniz bilmiyorum cevap alabilir miyim?:KK43: biz 25 haftalık doğduk 820 gr. Kızlarım ikizdi ve ikiside nek oldu. Birinin kolostomi vardı diğerinden çok fazla parca aldıkları için kapadılar. O bebeğimi yani ikramı 35 gün yaşam mücadelesi sonunda kaybettim. Azram torbası ile yasam mücadelesini hala veriyor. Hamdolsun şimdilik iyi ama ameliyat olacağız kilo alımında sıkıntımız var. Ayni problemi sizde yaşadınız mi? Ameliyat olanların ameliyat sonrası ve ameliyat yeri nasildi merak ediyorum cevap verip yardımcı olursanız sevinir. Lütfen.....

merhaba arkadaşlar benim kızım da ince bağırsak hastası ilgilenenlere tüm serüvenimizi anlatabilirim deneyimli annelerde yazsın bize yol göstersin bende sizlere isterseniz herşeyi yazarım Allah yardımcımız olsun ince bağırsağında emilim sorunu olanlarda yazsın bebeklere nasıl kilo aldırdıklarını anlatsınlar ince bağırsak hastaları biliyorsunuz kilo alamıyor hep beraber bebeklerimizi iyi edelim

merhaba arkadaşlar benim kızım da ince bağırsak hastası ilgilenenlere tüm serüvenimizi anlatabilirim deneyimli annelerde yazsın bize yol göstersin bende sizlere isterseniz herşeyi yazarım Allah yardımcımız olsun ince bağırsağında emilim sorunu olanlarda yazsın bebeklere nasıl kilo aldırdıklarını anlatsınlar ince bağırsak hastaları biliyorsunuz kilo alamıyor hep beraber bebeklerimizi iyi edelim
Benim bebeğimde dün ameliyat oldu. Tam 3 saat sürdü ameliyat ince bağırsağın 65 cm i alındı :KK43: şuan yine küvözde. Taburcu olduktan 21 gün sonra çıktı ortaya. Gaz zannettim götürdüm acilen ameliyat oldu:KK43: hiç belli de etmedi hastalık kendini...
Nasıl Bi süreç bekliyor bizi...

Merhaba benım bebegımde 31hafta 5gunluk dunyaya geldi 1.420 kilo ile şuanda 33 haftadayız tam bır haftadır kuvezdeyız kendı kendıne solunum yapabılıyor fakat anne sutunu vermeye başlayınca bebeğimde kusma oldu ve anne sütünü kestiler doktoru antıbiyotiğe başladığını bu durumu atlatan %90 atlatamayan bebeklerin ise %10 oldugunu ve öldüğünü söyledi artık ağlamaktan gözlerimmm resmenn agrıyor Ne olur bana senin bebeğinde boylemi oldu bu sekilmi başlıyor vr amelşyat olunca hayat boyu o torba ile mi yaşayacak banaaa nolurrrrr cevapp verrrr

Merhaba. Ben yeni katıldım hepiniz çok önce yazmissiniz bilmiyorum cevap alabilir miyim?:KK43: biz 25 haftalık doğduk 820 gr. Kızlarım ikizdi ve ikiside nek oldu. Birinin kolostomi vardı diğerinden çok fazla parca aldıkları için kapadılar. O bebeğimi yani ikramı 35 gün yaşam mücadelesi sonunda kaybettim. Azram torbası ile yasam mücadelesini hala veriyor. Hamdolsun şimdilik iyi ama ameliyat olacağız kilo alımında sıkıntımız var. Ayni problemi sizde yaşadınız mi? Ameliyat olanların ameliyat sonrası ve ameliyat yeri nasildi merak ediyorum cevap verip yardımcı olursanız sevinir. Lütfen.....
Merhaba benimde kızım 31hafta 5 gunluk dogdu bır haftadır kuvezde fakat dun kusunca anne sutunu bıraktılar antıbıyotığe başladılar hep aglıyorum şimdi antıbıyıtıge cevap vermezse Ameliyt mı olacak mınığim amelıyat olunca dısarı torba ıle mi yaşayacak yoksa torba bır muddet sonra içeri mi alınıyor

Merhaba benım bebegımde 31hafta 5gunluk dunyaya geldi 1.420 kilo ile şuanda 33 haftadayız tam bır haftadır kuvezdeyız kendı kendıne solunum yapabılıyor fakat anne sutunu vermeye başlayınca bebeğimde kusma oldu ve anne sütünü kestiler doktoru antıbiyotiğe başladığını bu durumu atlatan %90 atlatamayan bebeklerin ise %10 oldugunu ve öldüğünü söyledi artık ağlamaktan gözlerimmm resmenn agrıyor Ne olur bana senin bebeğinde boylemi oldu bu sekilmi başlıyor vr amelşyat olunca hayat boyu o torba ile mi yaşayacak banaaa nolurrrrr cevapp verrrr
Nolurrrrr cevappp verrrr cokkk üzgünümmmm

cevap veren yok mu orda kımse yok mu
Geçmiş olsun Allah size bağışlasın yavrunuzu
Tabiki hayat boyu kalmayacak Allah korusun, inşallah ameliyata gerek kalmadan atlatır sıkıntıyı rahatça beslenip rahatla yapar kakasını, kusmadan etmeden...
Benim Meleğim 4 ameliyat oldu bağırsaklardan... İyiyi düşün arkadaşım İyilikler güzellikler gelsin sağlıcakla inşallah
Doktor eksik bilgi vermiş sanırsam öyle hayat boyu torba falan Allah korusun...
Allah şifasını versin tüm hasta yavrularımızın

Aminnnnnn cookkk teşekkur edıyorum içime su serptım arkadaşımmm okadar duacıyım ki sana bebegın suanda nasıl ıyı mı birde kuvezden cıktıgında pptemature bebekler hangı doktor ile devam edıyor takıplerine cunku işitme beyın gelişimi ve dıger göz filan bunlar yakından takıp rdilmesi gereken şeylermiş

X