Bebek Beslenmesi Bebegim ana yemeklere alismiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Gizemim

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2011
22
2
Merhaba kizlar benim bebegim erkek ve suan 14 aylik. Ilk baslari ekmegi guzel yiyordu ama yazdan itibaren ekmegi tamamen birakti. Simdi tost yapiyorum ama ondanda sadece en fazla 3 ufak parca alii yiyor gerisini tukuruyor. Sabahlari illaki sadece mama sutu icmek istiyor. Icmezse cok asiri huysuzlasiyor ve durmuyor surekli kucak istiyor. Vermezsem bu sefer uyumuyor. Bende meyve puresi ezip veriyorum. Onla beraber mam sutu iciyor uyuyor. Oglen kitaplarla zar zor ezilmis yumurta yiyor. O da az yediginden yanina corba yapiyorum cunku onu severek yiyor ama iste besini az oluyor corbanin. Aksama gelince patatesli sebze puresini zar zor yiyor o da kitapla iste kandirarak. Kitapi koymazsam bu sefer cocuk iki uc lokmadam sonra sandalyeden kalkiyor. Ne yapacagimi sastim. Blw yi de denedim deniyorum ama o da iki uc parcadan sonra herseyi firlatiyor yere. Bakiyorum bazi bebekler yani nasil guzel yiyorlar sasip kaliyorum ama benimkisi zor yiyor. Yatmadan once de mama sutu veriyorum. Pure yapmazsam bu sefer gece surekli uyaniyor ve sallanmak istiyor cunku ac kaliyor. Bu sekilde devam edersem cocuk bu sefer kilodan dusecek. Bende dusmesin diye pure yapip veriyorum icine ekmek koyuyorum ac kalmasin diye. Ne zaman gecis olmasi gerek daha zamanimi var acaba? Nasil alistirabilirim bizim yedigimiz yemeklere? Cok zor bir cocuk yeme konusunda. Neler yapabilirim yemesi icin ve ozellikle kitapsiz veya o gibi seysizlerle? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

benim.kizimda oyleydi bir yasindan.sonra hic.yemek.istemedi.anca.meme.istiyodu meyve falan yoyordu.ama.yemek yemek.istemiyodu sonralar.hic biseyi.yesin doye zoramadim yaninda yemek.yedikce.oda.isteti oyle.oyle.alisti bebege bisey yapip kendime.yapdim.gibi.onume.koyuyorum bakiyodu ona vermiyodum.😂 istiyodu oyle.oyle.yemeye basladi

Peşinde koştukça oyun gibi yememezlik ediyor olabilir. Üstüne çok düşmeyin bence. Eğer gelişimi de düzgünse endişe etmeyin aç kalmıyordur

Bi blw bi siz yedirirseniz kendisi yemediğinde nasıl olsa sizin yedireceğinizi bildiğinden yemekle oynar küçükler ama çok akıllılar. Biraz da sabır istiyor sanırım blw yapanlar da hemen güzel yemeye başlamıyor aslında başta çok az yiyorlar ama tamam madem bu kadar yedin diyip öğünü bitiriyorlar ara öğün süt illa ki doyar minicik mideleri var zaten zamanla yemeye başlar biraz sabır istiyor bi de hep püre vermeyin biraz parçalı olsun çiğnemeye çalışsın alışsın. İnstagramda bi hesap var ilayda genç ismi tamamen blw ile başlamış isterseniz bi bakın.

X