Bebegim ve yemek

Bende bir ara veriyordum önüne herşeyi ama adam akıllı yemesi için kendim devreye girdim çünkü cok uzuyordu yeme süre ve yarısı yere yarısı mideye benim çekindiğim kısım her yere fırlatacak ortada yemek kalmıcak mesela bi sebze yemeğini çatallayıp yiyebilecek mi birde doyup kalkacak mı masadan yoksa biraz yiyip çoğunlukla oynayıp sonra sıkılıp kalkmak mı isteyecek yarı aç şekilde bunlar kafamı kurcalıyor 🙄
Evet oynaya oynaya yiyorlar 😅
Ben şöyle yapiyorum. Catala kendim batirip eline veriyorum. Benimki henuz beceremiyor.
Corba konusunda gelisme yok. Agzina goturene kadar kasik bosaliyor 🤣

Evet oynaya oynaya yiyorlar 😅
Ben şöyle yapiyorum. Catala kendim batirip eline veriyorum. Benimki henuz beceremiyor.
Corba konusunda gelisme yok. Agzina goturene kadar kasik bosaliyor 🤣
Ama senin kız oynaya oynaya bir karnıyarık yiyor benimki bir kaşık yer anca ona tahammülüm yok 😃 birde elleriyle saçını elliyor kulaklarını falan allahımmm. çatalla bende veriyorum öyle sorun yok ama kendisi komple yemeyi öğrensin artık yavaştan istiyorum sonra tembelleşiyorlar hazır yediren olunca hoşlarına gidiyor ve ikinci bebek geliyorken böyle bir lüksüm de yok 😃

Ara öğün yemiyor mu? Gece uyanmiyor mu?
Gece uyanmıyor. Çünkü 6 aydan sonra gece beslenmesine gerek yok diye bu yüzden diyorlar biraz da 💖 uzun zamandır gece beslemediğim için uyanmıyor. Uyanan bebe yemek yemek için uyanıyor, alışkanlığından o da. Ara öğün arada hurma topu yapıyorum ama sürekli yediği bi öğün değil

Ama senin kız oynaya oynaya bir karnıyarık yiyor benimki bir kaşık yer anca ona tahammülüm yok 😃 birde elleriyle saçını elliyor kulaklarını falan allahımmm. çatalla bende veriyorum öyle sorun yok ama kendisi komple yemeyi öğrensin artık yavaştan istiyorum sonra tembelleşiyorlar hazır yediren olunca hoşlarına gidiyor ve ikinci bebek geliyorken böyle bir lüksüm de yok 😃

Yiyo da ayni boyle yiyo. Her yerini elleyerek o yuzden hergun uyumadan once su tutuyorum banyoda :) Allah kolaylik versin 💜
Azicik sabir lazim. Agzinin yolunu bulup, kasigi tutmayi ogrenmesi icin alistirma lazim :)

Kizlar merhaba,
15 aylik bebegim var ve ben mutfaktan çıkamıyorum. Surekli pisiriyorum, yıkıyorum. Surekli, hergun... oyun oynayamiyoruz cunku sürekli mutfaktayim. Bugun oğunler bu sekilde:

1.Kahvalti(yumurta, peynir)
2.etli sebze çorbası(bulgurlu irmikli)
3.arpa sehriyeli yeşil mercimek çorbası
4.Muz+yogurt+kuruyemis karisimi
5.Karniyarik
6.Akşam yemegi(ne vercem bilmiyorum yemek yok su an)
7.Gece mamasi
Bu ogunler yetiskinlerle ayni porsiyonda. Bir tam karniyarik, bir dolu kase corba gibi
Aralarda mandalina, elma ya da salatalik yiyor. Mesela bugun ben Marketten gelince posetteki domates ve ekmegi gorup agladi. Bir orta boy domates ve bir parca ekmegi ısıra ısıra yedi. Gece 3 biberon 240ml mama içiyor.

Ekmek, pilav, makarna vermiyorum bu üçünden birisi olursa sadece onu yiyor, digerinin yuzune bakmiyor. Sebze ve et tuketmesi icin bunlari cok nadir, yemek yapamadigimda veriyorum Doktor, cocuk ne kadar istiyorsa yedir demisti. Bu kadarı normal mi? Bir yerde hata yapiyorum sanırım. Bu kadar yemesi normal mi?
13.5 kilo 78cm boyu var.
🧿
Benim oğlum 16 aylik 10.5 kilo 83 cm çok az yediriyorum sanırım😔 çok secici sevmediği bir şey oldu mu ağzını açmaz bi ısırıp alıp yere fırlatır ne yemek yapacağımı şaşırıyorum çoğu zaman..yemegi sevdi mi çok yer koca bir tabak yer ama her zaman olmuyor.. sizin tarif aldığınız bir kaynak var mı site falan? Bir de benimki çok hareketli günde 3 ten fazla kaka yapıyor bez değişimi çok fazla.. metabolizmasi hızlı olduğunu düşünüyorum kilo almamasını buna bağlıyorum... sizin bez değişimi nasıl?

🧿
Benim oğlum 16 aylik 10.5 kilo 83 cm çok az yediriyorum sanırım😔 çok secici sevmediği bir şey oldu mu ağzını açmaz bi ısırıp alıp yere fırlatır ne yemek yapacağımı şaşırıyorum çoğu zaman..yemegi sevdi mi çok yer koca bir tabak yer ama her zaman olmuyor.. sizin tarif aldığınız bir kaynak var mı site falan? Bir de benimki çok hareketli günde 3 ten fazla kaka yapıyor bez değişimi çok fazla.. metabolizmasi hızlı olduğunu düşünüyorum kilo almamasını buna bağlıyorum... sizin bez değişimi nasıl?
🧿
Ben uydurup uydurup yapiyorum artik 🤣 bakliyat, kofte, mesela eriste yoksa yesil mercimege arpa sehriyesi katıyorum.
Hay Allahim kucucuk bebegin damak zevki var 😍

Maşallah maşallah ne güzel yiyor.

Tabii ki yoruluyorsundur çok haklısın.

Olsun canları sağ olsun. Hiç yemese üzülürdün.

Maşallah maşallah ne güzel yiyor.

Tabii ki yoruluyorsundur çok haklısın.

Olsun canları sağ olsun. Hiç yemese üzülürdün.
Az evvel bulgur pilavi ve karniyarigin kiymasindam verdim. Üstüne 3 tane çilek yedi. Ne zaman acikacak gozlemleyecegim. Karbonhidrat aliminin az oldugu ile ilgili bir öneri geldi. Bide boyle deneyelim bakalim

Ekmek veriyor musun?

Cok az kahvaltida veriyorum. Ekmege cok düşkün. Gecen gun tezgahta ekmegi gördü. Sinir krizi gecirdi. Ekmegi aldi, koltugun arkasina gecip aglayarak yemeye basladi 😂Tamda mama verip uyutacaktim. Bir kase muhallebi +ceyrek ekmek yedi.
Ekmek, pogaca, kek vs verirsem daha cok kilo alir diye korkuyorum. Kilo bizim icin hep problemdi. Yuvarlanmayi gec öğrendi, kilodan emekleyemedi, yurumesi gec oldu

Cok az kahvaltida veriyorum. Ekmege cok düşkün. Gecen gun tezgahta ekmegi gördü. Sinir krizi gecirdi. Ekmegi aldi, koltugun arkasina gecip aglayarak yemeye basladi 😂Tamda mama verip uyutacaktim. Bir kase muhallebi +ceyrek ekmek yedi.
Ekmek, pogaca, kek vs verirsem daha cok kilo alir diye korkuyorum. Kilo bizim icin hep problemdi. Yuvarlanmayi gec öğrendi, kilodan emekleyemedi, yurumesi gec oldu
Ay ay ayyy kıyamam gizli gizli ekmek yemesi!

Annesi sensin,en doğrusunu sen bilirsin.

Sağlığı sıhhati yerinde olsun inşallah.

Maşallah size ve bebeğinize. Benim fikrim bir an önce gece bslenmesini kesmeniz bebeğinizin gece beslenmeye ihtiyacı olmayacak şekilde boyu ve kg su ayına uygun. Gün içinde yedikleri ile de ihtiyacı yok. Gece uykusu bölünmeden rahat uyuyabilir. Onun dışında siz baya özenerek, güzel beslensin diye bol bol güzel yemekler yapıyorsunuz. Bu yemekleri akşam o uyuduktan sonra koysanız yapsanız. Sabaha hazır olsa. Onun ruhunu da doyurabilmek adına zamanınız olur oyun oynayabilirsiniz🙏❤️ Bir dönem bir gece önceden hazırlamak benim işimi kolaylaştırmıştı. Akşam o uyuduktan sonra kendi işlerimi yaparken yemeğini de koyar o pişerken diğer işlermi yapardım. Sizin öyle bir olmuş ki bütün gününüz öğünlerle geçiyor.😅

Maşallah size ve bebeğinize. Benim fikrim bir an önce gece bslenmesini kesmeniz bebeğinizin gece beslenmeye ihtiyacı olmayacak şekilde boyu ve kg su ayına uygun. Gün içinde yedikleri ile de ihtiyacı yok. Gece uykusu bölünmeden rahat uyuyabilir. Onun dışında siz baya özenerek, güzel beslensin diye bol bol güzel yemekler yapıyorsunuz. Bu yemekleri akşam o uyuduktan sonra koysanız yapsanız. Sabaha hazır olsa. Onun ruhunu da doyurabilmek adına zamanınız olur oyun oynayabilirsiniz🙏❤️ Bir dönem bir gece önceden hazırlamak benim işimi kolaylaştırmıştı. Akşam o uyuduktan sonra kendi işlerimi yaparken yemeğini de koyar o pişerken diğer işlermi yapardım. Sizin öyle bir olmuş ki bütün gününüz öğünlerle geçiyor.😅

Gece beslenmesini azalttim ama kesemedim :KK43: biberonla sut verirken dahada azalmisti sütü kesince yeniden artti. Sütten umidim var 😂 gece birkez yese, ona bile raziyim.

Aksam denedim ama cok fazla cesit yaptigim icin mutlaka bir eksik cikiyor. Yemek yarim kaliyor 🤦‍♀️ liste yapayim dedim, orayada eksik yazmisim 🤣 gece uykusuzluk bende dalginliga sebep oldu. 5 aydir dogru duzgun uyuyamıyorum. Gunduzde onunla yemek yapmaya çalışıyorum, camasir asiyoeuz vs. Bugun karbonhidrat verdim bakalim ne zaman acikacak. Belki sorun budur

X